Fordított a Szentlőrinc, és megnyerte a megyei rangadót

2022.09.11. 16:50
A kép csalóka: itt a szentlőrinci játékos, a meccsen viszont a Kozármisleny bukott el (Fotók: Laufer László / Dunántúli Napló)
A Kozármisleny mindent megtett, hogy az új vezetőedzővel jól mutatkozzon be hazai pályán, de ez nem sikerült neki a labdarúgó NB II 8. fordulójában. A Szentlőrinc a 93. percben elért góllal mindhárom pontot elvitte megyei ellenlábasának otthonából.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–SZENTLŐRINC 1–2 (1–0)
Kozármisleny,
Kozármislenyi Stadion, 800 néző. Vezette: Görög Márió (dr. Bede Tamás, Bertalan Dávid)
KOZÁRMISLENY:
Varasdi – Guth (Kotroczó, 87.), Gajág, Gál, Turi – Kosznovszky, Horváth D. – Vogyicska (Tóth Z., 63.), Kulcsár K., Vajda (Szabó D., 78.) – Bartha (Beke, 78.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
SZENTLŐRINC:
Prokop – Lénárt (Papp, a szünetben), Keresztes, Tamás (Vidnyánszky, 67.), Erdélyi – Németh E., Török L. (Kiss-Szemán, a szünetben) – László (Rétyi, 57.), Daróczi, Szabó M. (Csörgő, 57.) – Mervó. Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző:
Vogyicska (28.), ill. Rétyi (75.), Vidnyánszky (90+3.)

Szekeres Zoltán:
– Nehéz megszólalni egy ilyen mérkőzés után, pedig a körülményekhez képest jól játszottunk. Kezd látszani a csapaton a héten elvégzett munka, de a válogatott szünetben előrébb kell lépjünk.
Jeremiás Gergő:
– Úgy tűnik, szeretünk hátrányban futballozni... A Kozármisleny jobban kezdett, és sokáig jobban is játszott. A megyei rangadó három pontja felbecsülhetetlen. Azért tudjuk, miben és hova kell még fejlődnünk.

Jól kezdődött a mérkőzés a hazaiak számára, mezőnyfölényben játszottak, és ez a dominancia a 28. percben góllá érett, így az első játékrész végén nyugodtan mehettek az öltözőbe. A második félidő is jól alakult, sok helyzetet alakítottak ki. A játékvezető sípja két esetben is néma maradt egy-egy vendégtizenhatoson belüli szituációnál, sőt a második esetnél még sárgát is adott a hazai támadónak.

A Szentlőrinc szöglet után tudott egyenlíteni, majd a mérkőzés hajrájában egy szabálytalannak vélt helyzet után az asszisztens jelezte, hogy nem történt szabálytalanság, ám a játékvezető megállította a játékot, majd szabadrúgást ítélt a vendégeknek, és sárgát adott Turinak. A szabadrúgásból szöglet lett, és ismét gólt szerzett a Szentlőrinc, ami már három pontot ért neki, mert ezt követően a játékvezető egyből lefújta a mérkőzést. 1–2

20. Kozármisleny81168–18–104

A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Vidnyánszky megnyeri a meccset a Szentlőrincnek: egy szöglet után a hosszún érkezett és fejelt a kapuba. 1–2

90+1. perc: Daróczi lőtt kapura egy szabadrúgást, lövése a felső kapufán pattant.

89. perc: Turi kapott sárgát. Bár a szabálytalanság után a partjelző jelezte, hogy nem történt szabálytalanság, a játékvezető mégis sárgát adott.

87. perc: hazai csere Guth helyére jött Kotroczó.

84. perc: a gólszerző Rétyi kap sárga lapot.

82. perc: Szabó D. kapott sárgát lerántásért.

78. perc: kettős hazai csere, Vajda, Bartha ment le és érkezett Szabó D., Beke.

76. perc: Kulcsár K. lőtt kapu fölé.

75. perc: Egyenlít a Szentlőrinc! Egy szöglet után Csörgő csúsztatta meg fejjel a labdát, ami Rétyi elé került, Kulcsár K. nem tudott szerelni, így a vendég játékos a kapuba lőtt. 1–1

72. perc: két hazai lehetőség, először Bartha, majd Tóth Z. lövését blokkolták a vendégvédők.

67. perc: Tamás helyett érkezik Vidnyánszky.

63. perc: Vogyicska helyett Tóth Z. a pályán.

61. perc: Vogyicska vitte el a labdát Prokop mellett és elesett, a játékvezető besárgázta a hazai játékost.

57. perc: ismét kettős csere a Lőrincnél, lement Szabó M. és László, érkezett Csörgő, Rétyi.

Eddig csak kapufáig jutottak el a vendég szentlőrinciek

57. perc: László szabadrúgást ívelt a mislenyi kapu elé, Tamás fejelt, a fejes a kapufáról kifelé pattant, a kipattanót csúnyán kapu fölé vágta a vendégek játékosa.

56. perc: Kosznovszky kapott sárga lapot.

55. perc: Erdélyi ugratta ki Lászlót, lövését Varasdi ütötte szögletre.

52. perc: középpályán szerzett labdát a hazai csapat, Vajda vezette rá kapura a labdát, lövését Prokop lábbal hárította.

50. perc: Vogyicska passzolt középre, ahol előbb Bartha majd Vajda maradt le centikkel, így fel tudott szabadítani a Szentlőrinc.

46. perc: szünetben kettőt cserélt a vendégcsapat, Lénárt és Török helyett Papp G. és Kiss-Szemán folytatja.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

A szünetben a héten edzőt váltó, kék mezes hazaiak állnak nyerésre

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Vajda tekert kapura éles szögből egy szabadrúgást, Prokop hárított a gólvonalról.

Egy perc lesz a hosszabbítás.

42. perc: Lénárt fejelt kapu mellé egy szöglet után, Gál pedig visszatért a pályára.

Akadtak érdekes jelenetek a megyei rangadón

39. perc:
vendégszöglet után Gált kell ápolni. Egyelőre tíz emberrel a hazaiak.

37. perc: Erdélyi cselezett befelé a bal szélről és lőtt, de Varasdi kiütötte a lövést.

32. perc: Vajda jobb oldali beadását rúgta közelről kapura Gál, ez is a kapufáról vágódott kifelé.

29. perc: újabb hazai helyzet, a gólszerző Vogyicska passzolt Barthának, aki éles szögből lőtt, Prokop állt a röviden, de a labda a kapufáról vágódott ki.

28. perc: GÓÓÓL!!! Kulcsár Kornél ugratta ki tökéletes ütemben Vogyicskát, aki egy csel után Prokop mellett a kapuba lőtt. 1–0

16. perc: Németh E. gurított vissza egy labdát Daróczi elé, lövése erőtlen lett így Varasdi könnyen fogta.

10. perc: hosszú keresztlabdát vett le Kosznovszky és passzolt vissza Kulcsár K. elé, aki kapásból lőtt, Prokop ütötte ki a jobb alsóból a labdát.

8. perc: Vajda vette le az indítást a tizenhatoson belül, Tamás tudta becsúszva szerelni.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi három bajnokiját elbukó Kozármisleny az előző három fordulóban ikszelő Szentlőrinc ellen. A hazaiaknál Szekeres Zoltán személyében új vezetőedző mutatkozik be.