Kevés izgalom és döntetlen a Soroksár–Szeged mérkőzésen

2022.09.11. 15:50
Lovrencsics Balázst (középen) megdolgoztatták a szegedi védők (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában két felsőházi csapat, a Soroksár és a Szeged-Csanád Grosics Akadémia találkozott a fővárosban. Az unalmas első játékrész után a második félidei viszonylag gyors gólváltást követően alakult ki az 1–1-es végeredmény egy meglehetősen felejthető meccsen.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–1(0–0)
Budapest,Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Varga Gábor)
SOROKSÁR: Holczer Á. – Vági (Ternován, 68.), Króner, Ikonomou, Csontos – Haris A., Hudák M. (Nagy O., 90.) – Lisztes (Kovác, 90.), Lőrinczy, Korozmán (Hajdú R., 68.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Vári, Szilágyi Z., Kővári (Beronja, 60.) – Simon Á., Farkas A. (Kundrák, 60.) – Gajdos, Szatmári L. (Szakály D., 70.), Rédling (Sipos Sz., 60.) – Bíró B. (Haruna, 90.).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Lisztes (68.), ill. Szilágyi Z. (76.)
Lipcsei Péter: – Bosszús vagyok, nem játszottunk jó meccset. Megszereztük a vezetést, és azt hittem, be is húzzuk. Olyan oldalszabadrúgás után kaptunk gólt, amelynek kivédekezését nagyon sokszor gyakoroljuk. Ezekre a közeljövőben határozottabban oda kell figyelnünk.
Alekszandar Sztevanovics: – Nem volt szép mérkőzés... A szerencsének is köszönhetően sikerült egy pontot elvinni Soroksárról.

Kevés helyzet, közepes iram – nagyjából így írható le röviden a Soroksár és a Szeged mérkőzése. Az első félidőben a hazaiaknak nem is volt kaput eltaláló lövésük, és ugyan a vendégek sem brillíroztak, a játékrész végén Bíró Bence fejjel a kapufát találta el.

Sokáig a folytatás sem hozott nagyobb izgalmakat, ám a félidő felénél Lisztes Krisztián szép szóló után a léc alá bombázott, megszerezve csapatának a vezetést (1–0). Csupán néhány percet kellett várni, és a Tisza-partiak válaszoltak, Szakály Dénes beadása után Szilágyi Zoltán bólintott a hazai kapuba (1–1).

Szinte unalomba fulladt az utolsó negyedóra, aztán nem sokkal a vége előtt Könczey Márk majdnem a saját kapujába lőtt, ám a kapufát találta el. Több minden nem is történt, s elmondható, hogy felejthető meccset játszott egymással a két fél. A fővárosiak annak örülhetnek, hogy megőrizték hazai veretlenségüket, míg a Szeged ezzel az iksszel már öt mérkőzés óta nem kapott ki.

20. Kozármisleny81168–18–104

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, döntetlennel ér véget a Soroksár és a Szeged találkozója! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Kettő perc a ráadás.

90. perc: És még egy vendégcsere.Bíró Bencét váltjaJammehHaruna.

90. perc: Két csere a hazaiaknál. Lisztes Krisztián és Hudák Martin hagyja el a pályát, Kovác Alan és Nagy Olivér érkezik.

88. perc: KAPUFA! MAJDNEM ÖNGÓL!Ternován lőtte be a kapu elé élesen a labdát jobbról,Könczeymenteni próbált az öt és felesen belül, és a jobb kapufát találta el!

81. perc: Króner rúgta fel Szakályt, sárgát kapott érte.

76. perc: GÓL! EGYENLÍT A SZEGED!Szakály ívelte be a szabadrúgást, Szilágyi emelkedett magasra 10 méterre a hazai kaputól, és a jobb alsóba fejelte a labdát! 1–1

70. perc: A vendégek is változtatnak, Szatmári Lóránd helyén Szakály Dénes.

68. perc: A gól után kettős hazai csere. Vági András és Korozmán Kevin jött le, beállt Ternován Patrik és Hajdú Roland.

68. perc: GÓL! VEZET A SOROKSÁR!Lisztes vezette a jobb oldalon a labdát, az őt üldöző Beronja ugyan utolérte, de a fiatal középpályás kicselezte, majd 10 méterről a léc alá bombázott! 1–0

62. perc: Lőrinczy ívelte be a szabadrúgást jobbról, Lovrencsics gyenge fejesét pedig könnyedén fogta Molnár-Farkas.

60. perc: Hármas csere a vendégeknél. Kundrák Norbert, Beronja Zoran és Sipos Szabolcs váltja Farkas Aurélt, Kővári Róbertet és Rédling Kevint.

58. perc: Lőrinczy 16 méterről lőtt ballal, de sem erő nem volt benne, sem helyezve nem volt, így Molnár-Farkasé lett.

51. perc: Vági ugrott rá Bíróra, ez is sárga lap.

50. perc: Farkas húzta vissza Lisztest, sárga lap.

47. perc: Vági ívelt be jobbról, Lovrencsics8 méterről fejelt, de néhány méterről mellé szállt a labda.

46. perc: Csere nincs, folytatódik a mérkőzés!

Viszonylag kevés izgalmat hozott az első félidő, többnyire csak kisebb helyzetek alakultak ki. Igaz, a játékrész végén a szegediek eltalálták a kapufát, így közelebb álltak a vezetés megszerzéséhez, mint a soroksári csapat.

45. perc: Nincs ráadás, vége az első játékrésznek!

39. perc: KAPUFA! Gajdos löbbölte be jobbról a labdát, Bíró pedig a bal kapufára fejelte azt 10 méterről!

35. perc: Bíró dobta fel magát 25 méterre az ellenfél kapujától, a játékvezető nem ette meg, felmutatta neki a meccs első sárgáját.

Nincs öldöklő iram és lehetőségekből sincs sok, a mezőnyben folyik a játék.

23. perc: Lőrinczy jobb oldali szöglete után Lovrencsics fejelt 10 méterről, a labda viszont elakadt Váriban az öt és felesen belül! A hazaiak kezezést reklamáltak, de inkább a teste volt, a játékvezető továbbot is intett.

18. perc: Gajdos lőtt 16 méterről, Holczer lábbal hárított, majd a kipattanót Rédling szúrta rá szintén a büntetőterület vonaláról, de a jobb alsó felé tartó labdát már könnyedén fogta a kapus.

15. perc: Szatmári lőtt 20 méterről, ám középre tartott a labda, a kapusnak ez csemege volt.

14. perc: Haris bal oldali beadása után Lovrencsics fejelt 5 méterről, de nem volt benne erő, lényegében Molnár-Farkas ölébe hullott a labda.

7. perc: Rédling bal oldali beadásátIkonomou csúsztatta a saját kapuja felé, de Holczer résen volt, és biztosan fogta a labdát.

3. perc:Lőrinczy lőtt szinte az alapvonalról, 10 méterről, de erőtlen volt, Molnár-Farkas könnyedén felszedte a labdát.

A Soroksár tiszta fehér, a Szeged kék-fekete szerelésében lép pályára a mai összecsapáson.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A Soroksár eddigi négy hazai találkozóján két-két győzelmet és döntetlent számlál, míg a Szeged már ötször lépett pályára idegenben, mely mérkőzéseken kétszer nyert, kétszer kikapott és egyszer ikszelt. Az előző fordulóban a fővárosi csapat 2–1-re legyőzte hazai pályán a Siófokot, míg a Tisza-partiak 3–3-at játszottak otthon a Békéscsabával.

A 2021–22-es idényben Szegeden 2–0-ra nyert a hazai csapat, míg a tavaszi „visszavágón” 2–2-t játszottak a felek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a hazai pályán még legyőzőre nem találó Soroksár és a négy meccs óta veretlen Szeged.