Győrből három ponttal távozott a Pécsi MFC

2022.09.11. 16:50
Tóth-Gábor Kristóf góllal ünnepelte Győrben a 21. születésnapját. (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a játéknap előtt negyedik helyezett ETO FC Győr az ugyancsak 13 ponttal ötödik Pécsi MFC-t  látta vendégül. Egyetlen gól döntött az ETO Parkban, méghozzá a vendégek javára.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–PÉCSI MFC 0–1 (0–1)
Győr,
ETO Park, 1378néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Mohos M., Kovács Gábor)
ETO FC GYŐR: Fadgyas–Papp M., Fodor, Csonka – Kiss Balázs, Tuboly (Vitális, 61.), Toma, Kiss M. (Kiss Bence, a szünetben), Benczenleitner –Óvári (Kovács I., 61.), Babati (Bacsa, 74.).Vezetőedző: Tímár Krisztián
PÉCSI MFC: Helesfaly –Mayer (Gera Z., 58.), Rácz, Katona, Hadaró –Szeles (Takács Zs., 87.), Kesztyűs –Kocsis (Kónya, 76.), Nikitscher, Hegedűs (Svedjuk, 58.) –Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző
: Tóth-Gábor (34.)
Tímár Krisztián: – Keserű pirula a vereség, mert mindent megtettünk a győzelem érdekében. Sok helyzetet dolgoztunk ki, időnként egy kapura játszottunk, de nem szereztünk gólt.
Weitner Ádám: – Nehéz mérkőzés volt, erre is számítottunk. Gyorsan, pörgősen kezdett a hazai csapat, de később magunkra találtunk. A második félidőben nagy nyomást helyeztek ránk, ám fegyelmezett játékunkkal újabb lépcsőfokot léptünk a csapatépítésben.

Szép számú közönség előtt kezdődött meg a mérkőzés, még Pécsről is érkeztek legalább hatvanan az ETO Parkba. Felváltva alakultak ki a helyzetek a kapuk előtt, de míg Helesfaynak volt védeni valója, a Fadgyas kapujára tartó lövések pontatlanok voltak. Óvári kapufájára a pécsiek már góllal válaszoltak: a születésnapos Tóth-Gábor Kristóf fejjel vette be a kaput a 34. percben. Az első félidő utolsó percei már inkább csak a sárga lapokról szóltak.

A második félidőben is hasonló játék zajlott. Tóth-Gábor Kristóf növelhette volna a vendégek előnyét, ám a duplázás elmaradt. A másik oldalon a csereként beálló Vitális Milán állt legközelebb a gólszerzéshez, valamint Benczenleitner, ám Helesfay állta a sarat. Közben a 89. percben a pécsiek találták telibe. A lefújás után mindkét tábor megtapsolta csapatát. 0–1

20. Kozármisleny81168–18–104

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

91+1. perc: Benczenleitner pörgeti kapu mellé a labdát 9 méterről.

90. perc: Négy perc a ráadás.

89. perc: Nikitscher elé kerül a labda a kapuval szemben, 10 méterről tisztán lőhet, a felső lécet találja el.

87. perc: Szeles hagyja el a pályát, Takács Zsombor érkezik a helyére.

85. perc: Helesfay bravúrral védi Vitális 22 méteres szabadrúgását.

82. perc: Óriási kavarodás a pécsi kapu előtt: Benczenleitner lövését védi Helesfay, aztán a gólvonalról sikerül mentenie Kónyának Kovács I. ismétlése után, végül Bacsáról pattan a labda kapu mellé.

76. perc: Kocsist Kónya váltja a vendégeknél.

74. perc: Babati helyére Bacsa áll be.

66. perc: Vitális lövése kerüli el nem sokkal a kaput.

62. perc: Vitális lövését védi Helesfay.

Óvári Zsolt ezúttal csak a kapufáig jutott. (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

61. perc: Tuboly és Óvári hagyja el a pályát, Vitális és Kovács I. a pályán.

61. perc: Tóth-Gábor K. kap sárga lapot.

58. perc: Mayert Gera Zalán váltja a vendégeknél, Hegedűst pedig Svedjuk.

57. perc: Babati beadásáról lemarad középen Óvári.

55. perc: Reklamálásért Benczenleitner kap sárga lapot .

A zöldben játszó ETO négymeccses veretlenségi sorozata a PMFC elleni mérkőzésen tört meg (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

53. perc: Győri védelmi megingás után Tóth-Gábor K. kerülne helyzetbe, de végül túl körülményesnek bizonyul, és a visszaérő védők szerelik a tizenhatoson belül.

46. perc: Cserélt a szünetben a győri együttes: Kiss Máté helyére Kiss Bence érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

A piros-feketében játszó pécsiek még nem kaptak ki a bajnokságban. Rajtuk kívül csak a listavezető MTK mondhatja el ezt magáról. (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Sárga lap lerántásért, Mayer János kapja.

39. perc: Fodor kapja a meccs első sárga lapját.

38. perc: Babati lövése egy védőről pattan szögletre.

34. perc: GÓÓÓL! Hegedűs bal oldali beadása után Tóth-Gábor Kristóf a védőjét megelőzve hét méterről a kapu jobb oldalába fejel. 01

33. perc: Tuboly 17 méterről lövi kapu mellé a labdát.

A kép csalóka: egyik csapat sem kerekedett igazán a másik fölé az első félidőben. Gólt szerezni viszont csak a vendégeknek sikerült (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

24. perc: Kiss Balázs jobb oldali beadása után nem tudnak felszabadítani a vendégek, Óvári találja el hat méterről a bal kapufát.

14. perc: Győri szöglet után lövi kapásból kapura a kipattanót Babati, Helesfaly megfogja a labdát.

Mindkét csapat 13 ponttal vágott neki a meccsnek (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

10. perc: Kocsis Bence lövése elmegy a győri kapu mellett.

6. perc: Óvári lövésére vetődik rá Helesfay.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés. Piros-feketében a vendégek, zöldben a hazaiak.

A kezdőrúgás előtti pillanatok (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Érkezés a pályára (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy forduló óta veretlen ETO FC Győr az eddig egyetlen meccset sem vesztő Pécsi MFC ellen.