Döntetlennel tért vissza Mészöly Géza Szombathelyen

2022.09.11. 16:50
Bosnjak Predrag (fehérben) és szombathelyi társai nem tudták kiharcolni a győzelmet (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a Szombathelyi Haladás – bár közelebb állt a győzelemhez – 0–0-t játszott az Ajkával, így Mészöly Géza szakmai igazgató másodszorra döntetlennel mutatkozott be a vasi csapat kispadján.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–FC AJKA 0–0
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1423 néző. Vezette: Radványi Ádám (Szabó Dániel, Vörös Dávid)
HALADÁS: Verpecz–Simut, Csató, Németh Milán, Bosnjak– Tóth M. (Hursán, 77.), Derekas (Borvető, 82.) – Horváth R., Rácz B., Csernik (Lencse, 62.) –Molnár R. Megbízott edző: Mészöly Géza
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Jagodics B., Csizmadia Z., Présinger (Szűcs K., 84.) – Tóth G., Kenderes (Tajthy, 62.), Kovács N., Sejben (Dragóner F., 72.) – Doncsecz, Gaál B. Vezetőedző: Kis Károly

Némileg meglepő módon az ajkaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, ám helyzetbe nem tudtak kerülni. A veszélyesen kontrázó hazaiak viszont igen, félórányi játék elteltével már két-három góllal vezethettek volna. A vasiak mindkét oldalon rendre a vendégvédelem mögé kerültek, jöttek jobbról, balról a beadások. A félidő hajrájára fokozta a nyomást a Haladás, de nem tudott a kapuba találni.

A szünet után is a hazaiak futballoztak gólra törőbben, az ajkaiak nem igazán tették próbára Verpeczet. A vasiak azonban nem boldogultak, hiába dolgozták ki kisebb-nagyobb helyzeteiket, pontatlanok voltak. A hajrát aztán mindkét csapat megnyomta, ekkor már a vendégek is veszélyeztettek. Ám az eredmény már nem változott, a vasiak a helyzeteket tekintve közelebb álltak a győzelemhez. 0–0

20. Kozármisleny81168–18–104

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

91. perc: Rácz kapott sárga lapot.

Két perc a hosszabbítás.

88. perc: Gaál kapott sárga lapot.

84. perc: Kis Károly is cserélt, Présinger helyére Szűcs állt be.

82. perc: Vasi csere, Derekast Borvető váltotta.

81. perc: Tűzijáték az ajkai kapu előtt. Simut lövését blokkolta Jagodics, majd Horváth Rajmund léc alá tartó lövését tolta fölé Horváth Dávid.

77. perc: Szombathelyi csere, Tóth Mátét Hursán váltotta.

73. perc:Németh Milán kapott sárga lapot

72. perc: Ajkai csere, Sejben helyett Dragóner állt be.

71. perc:Derekas 26 méteres, bal sarokra tartó félmagas lövését védte Horváth.

62. perc: Csere mindkét csapatban. A Haliban Cserniket Lencse váltotta, az Ajkában Kenderes helyett Tajthy állt be.

59. perc: Molnár Derekashoz továbbított, a támadó addig-addig tolta a labdát, amíg hiába lőtt kapura, Jagodics bevetődve mentett.

57. perc: Rácz forgatta meg védőjét, majd hét méterről, balról a jobb oldalhálóba lőtt. Szép egyéni villanás volt!

54. perc: Németh Milán passzolt Ráczhoz, a középpályás Molnár elé tálalt, de a támadó 16 méterről a bal sarok mellé lőtt.

46. perc: Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Horváth lő, Horváth véd. Horváth Rajmund 22 méteres lövését hárította Horváth Dániel.

41. perc: Egy jobbról beívelt labdát Csizmadia hat méterről centikkel emelt a bal sarok mellé.

39. perc: Rácz passzolt a bal szélen védője mögé bemozgó Molnárhoz, a támadó 11 méteres lövését Horváth bravúrral szögletre ütötte.

35. perc: Tóth Máté ívelt szabadrúgásból a tizenhatoson belül Németh Milánhoz, de a csapatkapitány tíz méterről fölé emelt.

Az Ajka többet támad, de a helyzeteket a Haladás dolgozza ki.

30. perc: Horváth Rajmund ziccerből, jobbról, nyolc méterről a léc fölé lőtt.

28. perc: Rácz passzolt a bal szélen felfutó Bosnjaknak, a védő kapásból, 13 méterről lőtt, de a labda elzúgott a jobb sarok mellett.

25. perc: Rácz egy remek csel után jobbról középre adott, az érkező Derekas átvette a labdát, majd 12 méterről a jobb sarok mellé gurított.

21. perc:Görgényi rántotta le Molnárt, sárga lap.

19. perc: Németh Milán bal oldali beadása Molnár elé került, a csatár egy igazítás után tíz méterről tüzelt, de a labda Csizmaziáról kivágódott.

14. perc: Doncseczet hagyták üresen, a támadó 20 méteres, középre tartó lövését azonban biztosan védte Horváth.

10. perc: Horváth Rajmund jobb oldali beadását nem találta el jól Molnár Rajmund, így odalett a lehetőség.

A hazaiak a hagyományos tiszta fehérben, a vendégek tiszta zöldben futballoznak.

1. perc: Megy a meccs, az Ajka kezdte a játékot.

Az ajkai együttesben több, korábban Szombathelyen – a Haladásban vagy az Illés Akadémián – is megfordult futballista található. Így Jagodics Bence, Nagy Benjámin, Doncsecz Levente, Dragóner Filip és Gaál Bálint.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a Németh Szabolcs lemondása után Mészöly Géza által irányított, négy forduló óta nyeretlen Szombathelyi Haladás az előző két bajnokiján mindössze egy pontot gyűjtő Ajka ellen.