A Kozármisleny fontos győzelmet aratott az ETO otthonában

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.05.07. 16:50
A tabella alsó régiójából menekülő Kozármisleny simán, 2–0-ra nyert Győrben, az ETO FC otthonában a labdarúgó NB II 36. fordulójában.
Turi Tamás (balra) bedobása után született meg a mérkőzés második gólja (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
LABDARÚGÓ NB II

36. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–HR-RENT KOZÁRMISLENY 0–2 (0–0)
Győr
, ETO Park, 568néző. Vezette: Rúsz Márton (Márkus Tamás, Punyi Gyula)
ETO FC: Ruisz–Kovács K., Urblík N., Fodor, Csontos (Borsos, 77.) –Toma (Kiss Bence, 64.) – Huszár (Szendrei Á., 64.), Tuboly (Vingler, 56.), Vitális (Bekker, 64.), Lacza – Priskin. Vezetőedző: Antonio Munoz
KOZÁRMISLENY
: Lékai – Beke P., Várkonyi, Füredi, Turi – Nagy E. (Horváth D., a szünetben), Tölgyesi (Bor, 74.) – Vogyicska Balázs, Kosznovszky, Vajda (Kun, 84.) – Bartha L. (Kirchner, 61.). Megbízott edző: Takács Lajos
Gólszerző: Vajda (59.), Kun (86.)
Kiállítva: Lacza A. (45+1.)
Antonio Munoz:– Nagy csalódás volt a mérkőzés, még tizenegyen sem játszottunk jól. Jobban kellene tisztelni az ETO-mezt, és többet kell mutatni a hátralévő mérkőzéseken.
Takács Lajos:– Helyzetünkben csak a győzelem segíthetett rajtunk. Lelkesedésben múltuk felül a Győrt.

A bajnoki tabella 18. helyén álló Kozármisleny csapatát fogadta a 11. helyen álló ETO. A két együttes között tíz pont volt a különbség a forduló előtt. Győznie egyik csapatnak sem sikerült a legutóbbi fordulóban, a győriek Mosonmagyaróváron játszottak gól nélküli döntetlent, a baranyaiak hazai pályán kaptak ki 2–0-ra a Nyíregyházától. Az ETO ráadásul Antonio Munozzal eddig csak egyszer tudott nyerni, a sereghajtó Dorog ellen, tavasszal ez volt az egyetlen hazai győzelme. A Kozármisleny viszont idegenben jó sorozatot tudhat maga mögött: a legutóbbi négy meccséből kettőt megnyert vendégként, kettőt pedig döntetlenre hozott.

A Kozármisleny a mérkőzés elejétől támadóbban lépett fel a győri csapatnál. A félidő felétől aztán már az ETO is próbálkozott. Az első – és mint később kiderült, a legnagyobb – győri lehetőség a 29. perchez kötődik, amikor Tuboly került helyzetbe, ám lövés helyett inkább cselezni és passzolni próbált, vesztére. Labdabirtoklásban ekkor talán kiegyenlítettebb volt a mérkőzés, ám helyzetei továbbra is a vendégeknek voltak. Az első félidő legvégén Lacza megkapta a második sárga lapját, így az ETO emberhátrányba került a második félidőre.

A folytatásban sikerült betalálnia a Kozármislenynek. Vajda kapott labdát a leshatáron, és a kimozduló Ruisz mellett-alatt a hálóba lőtt. Vajda a 80. percben növelhette volna a baranyaiak előnyét, ám ez nem sikerült neki. Összejött viszont a gól Kun Bertalannak, aki két perccel azután, hogy Vajda helyére beállt, szemfüles gólt szerzett a bizonytalankodó győri védők között.

Az ETO szurkolói érthető módon nehezen fogadták a vereséget, és még ennél is nehezebben csapatuk ma mutatott játékát. 0–2

Május 8.
19.00:Pécsi MFC–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Dorogi FC367101932–55–2331

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Kun löki el teljesen feleslegesen Ruiszt, így ő is kap egy sárga lapot.

90+1. perc: Három perc a ráadás.

86. perc: GÓÓÓL! Növeli előnyét a vendégcsapat! Turi bedobása után Bor lövi be a labdát élesen a kapu elé, Fodor elvéti, a berobbanó Kun pedig négy méterről a léc alá lő.0–2

84. perc: A gólszerző, Vajda hagyja el a pályát, Kun Bertalan váltja.

80. perc: Vajda lövése az oldalhálóban köt ki, Ruisz beleért, így szöglet jöhet.

Vajda Roland (balra) és mellette Kovács Krisztián (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

80. perc: Bor kap sárga lapot.

77. perc: Az utolsó győri csere: Borsos Filip áll be, Csontos hagyja el a pályát.

A Kozármisleny zsinórban az ötödik idegenbeli mérkőzésén maradt veretlen (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

76. perc: Szendrei esik el a tizenhatoson belül egy védő mellett, de ezért nem jár büntető.

74. perc: Tölgyesi helyére Bor Dávid áll be a vendégeknél.

64. perc: Hármat cserél az ETO: Vitálist helyére Bekker Roland, Toma helyére Kiss Bence, Huszár helyére pedig Szendrei Ákos áll be.

61. perc: Barthát Kirchner váltja.

A fehérben játszó győriek a második félidőben emberhátrányban játszottak (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

59. perc: GÓÓÓL! Vezet a Kozármisleny. Vogyicska ugratja ki a leshatáron Vajdát, aki estében hat méterről a kapu jobb oldalába lő. 01

56. perc: Tuboly helyére Vingler érkezik.

55. perc: Ruisz ütközik Füredivel az ötösnél, ápolni kell a győriek kapusát.

53. perc: Vogyicska a saját térfeléről indulva kerül óriási helyzetbe, Ruiszt azonban csak úgy tudja kicselezni, hogy kiszorított helyzetből kell lőnie jobbról, a lövése a rövid sarokhoz visszaérő Tubolyt találja el.

Huszár Marcell (jobbra) nem tudott  veszélyt okozni a Kozármisleny kapuja előtt (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
Huszár Marcell (jobbra) nem tudott veszélyt okozni a Kozármisleny kapuja előtt (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

48. perc: Priskin teszi le a labdát lövésre Vitálisnak, de ő nem találja el a kaput 14 méterről.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Cserélt a szünetben a Kozármisleny: Nagy Erik helyére Horváth Dániel állt be.

A mérkőzés szünetében a kupagyőztes női csapatot köszöntötték az ETO Parkban (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

45+2. perc: Vajda szabadrúgása elszáll a kapu fölött, így ér véget az első félidő.

45+1. perc: Lacza labdát veszít az ellenfél térfelén, aztán a meginduló Vogyicska Balázzsal szemben szabálytalankodik. Lacza Alex megkapja a második sárgáját, és vele a piros lapot is.

45. perc: Vitális szöglete után nem tudnak felszabadítani a vendégek, végül Vitális lövését blokkolják a védők.

42. perc: Bartha pörgeti kapura a labdát hat méterről: Ruisz véd.

Lékai Somának, a Kozármisleny kapusának sok dolga nem volt a mérkőzésen (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

38. perc: Tuboly Máté is kap egy sárga lapot, a játékvezető szerint rátartott Várkonyi lábára.

34. perc: Huszár áll oda a szabadrúgáshoz, lövése a sorfalról megy szögletre.

33. perc: Kézzel blokkolja Tuboly lövését Nagy Erik: ez is sárga.

32. perc: Kosznovszky 11 méterről nem találja el a kaput.

31. perc: Bartha László kap sárga lapot Csontos felrúgásáért.

29. perc: Priskin ad pazar labdát Tubolynak, de ő lövés helyett cselez egyet, aztán a lesen álló Huszárnak passzol.

Már a mérkőzés elejétől a bordóban játszó vendégek játszottak veszélyesebben (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

24. perc: Tuboly 25 méteres lövése kapu mellé-fölé száll.

23. perc: Bartha éles szögből, közelről lő, Ruisz véd.

12. perc: Várkonyi fejeli a labdát kapu fölé Vajda szabadrúgása után.

11. perc: Lacza Alex kapja a meccs első sárgáját.

9. perc: Bartha lövését blokkolja egy győri védő.

1. perc: Kezdődik a meccs. Fehérben a hazaiak, bordóban a vendégek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az edzőváltás óta továbbra is múltjához képest méltatlanul teljesítő, három forduló óta nyeretlen ETO FC Győr az előző héten a Nyíregyháza elleni hazai vereségével a 18. pozícióba visszacsúszó, még éppen osztályozós pozícióban lévő Kozármisleny ellen.