A kupadöntős sem tudta megállítani a nyolc veretlen bajnokinál járó Siófokot

Vörös SándorVörös Sándor
2023.05.07. 16:50
Folytatta a közel két hónapja tartó sikerszériáját a BFC Siófok, amely a labdarúgó NB II 36. fordulójában 2–1-es győzelmet aratott a Budafoki MTE felett. A balatoniak immár nyolc forduló óta nem találtak legyőzőre, míg a piros-feketék négy veretlen bajnoki után kaptak ki ismét.
A siófokiak visszavágtak a Budafokon elszenvedett novemberi háromgólos vereségért (Archív fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–BUDAFOKI MTE 2–1 (1–0)
Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Mohos Milán, Kulman Tamás)
SIÓFOK:
Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Major G. (Polényi, a szünetben), György N. (Hegedűs M., 61.), Szakály A. (Nemes M., 90+2.), Varjas Z., Varga B. – Dénes (Nyitrai, 61.), Farkas B. (Volter, 83.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
BUDAFOK:
Gundel-Takács B. – Fekete M., Nándori (Horváth O., a szünetben), Fótyik – Bíró M., Soltész I., Adorján (Kovács D., 64.), Kalmár O. (Vasvári, 75.) – Györgyi (Vaszicsku, a szünetben), Beke, Sós M. (Oláh B., a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Varjas Z. (43.), Szakály A. (56. – 11-esből), ill. Horváth O. (60.)
Dragan Vukmir:
– Ismét jó hozzáállással és akarattal játszottunk. A két gól mellett további helyzeteink is voltak, megérdemelten nyertünk.
Mátyus János: – A sűrű hetünk után a fő kérdés az volt, hogy mennyire tudunk felkészülni erre a meccsre. Úgy gondolom, sikerült, mert az első félidőt nagyszerűen kezdtük, volt számos lehetőségünk. A második játékrészben a cserékkel erősödtünk, de egyenlíteni sajnos nem tudtunk.

Harc a hetedik helyért – jelölhették ki a célt akár Siófokon, akár pedig Budafokon az idény hajrájára. Az utóbbi hetek sikeres szerepléseinek köszönhetően mindkét csapat bebiztosította a jövő évi NB II-es tagságát: a balatoniak hét veretlen mérkőzésen tizenöt pontot gyűjtöttek, míg a XXII. kerületiek négy veretlen bajnokin nyolc pontot szereztek, s május első vasárnapján igazi középházi rangadón feszülhetett egymásnak a két remek formában lévő együttes.

A találkozó elején nem volt érezhető, hogy a vendégek egy százhúsz perces kupadöntőről érkeztek, hiszen a félidő eleje róluk szólt, de Winter ismét nagyszerűen teljesített a siófoki kapuban. A házigazdák a folytatásban fokozatosan átvették az irányítást, több helyzetet is kidolgoztak, melyek közül egyet a 43. percben Varjas Zoltán gólra váltott, így hazai előnnyel mehettek szünetre a felek (1–0).

A második játékrész eleje tökéletes ellentettje volt az elsőnek, aktívabban kezdett a Siófok, amely az 51. percben Dénes Csanád révén kihagyta a kihagyhatatlant, majd öt perccel később jogosan megítélt tizenegyesből Szakály Attila megduplázta az előnyt (2–0). Nem sokkal később a harmadik hazai találat is megszülethetett volna, ám György Nico lövését Gundel-Takács védte, majd egy perccel ezután Beke szép szólójából Horváth Olivér egygólosra csökkentette csapata hátrányát (2–1).

A cserék után a budafokiak nagyobb tempóra kapcsoltak, mindent megtettek az egyenlítés érdekében, melyhez a rendes játékidő végén nagyon közel is kerültek, de Fótyik lövése nyomán Debreceni Ákos a gólvonalról ki tudta fejelni a labdát. Dragan Vukmir együttese ezzel a három ponttal tovább duzzasztotta veretlenségi szériáját, amely már nyolc mérkőzést számlál.

Május 8.
19.00:Pécsi MFC–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Dorogi FC367101932–55–2331

90+3. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért a mérkőzés, melyet a BFC Siófok 2–1-re megnyert a Budafoki MTE ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Az utolsó balatoni változtatás alkalmával Nemes Marcell váltotta Szakály Attilát.

90. perc:Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki a rendes játékidő végén! Kovács Dávid jobb oldali szabadrúgását követően Winter kiütötte a labdát, az érkező Fótyik félig ollózva kapura lőtte, majd Debreceni a gólvonalról tudta kifejelni!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően három perc a hosszabbítás.

87. perc: A jobb oldalon Varjas Zoltán könyökölte le sárga lapot érően Oláh Bálintot.

83. perc: Cseréltek a Balaton-partiak, Farkas Balázs helyére Volter Patrik érkezett.

A budafokiak számára ezen a délutánon egy tavaly őszi széria beállítása lehet a cél: november 6-a és december 4-e között öt fordulón át nem találtak legyőzőre – többek között november 13-án hazai pályán éppen a BFC Siófok elleni diadalmaskodtak magabiztosan (3–0).

75. perc: Újabb vendégcsere, melynek alkalmával Vasvári Zoltán váltotta Kalmár Olivért.

69. perc: Kovács Dávid végzett el egy szabadrúgást a jobb oldalról: beadására Vaszicsku érkezett, majd 6 méterről a kapu fölé belsőzte a labdát.

A balatoniak rég nem látott periódusban vannak, legutóbb a 2009–10-es idény tavaszán, 2010 márciusa és májusa között szerepeltek jobban, mint most – akkor 11 mérkőzéses veretlenséget tudtak felépíteni. Érdekesség, hogy a 2013–14-es szezonban kétszer, míg a 2016–17-es és a 2019–20-as idényben egyszer-egyszer eljutottak már hét veretlen bajnokiig, de a nyolcadik fellépésen kivétel nélkül vereséggel zártak.

64. perc: Változtattak a vendégek, Adorján Krisztián helyett Kovács Dávid a pályán.

61. perc: Kettős csere a balatoniak oldalán: György Nico és Dénes Csanád le, Hegedűs Márk és Nyitrai Bence be.

59. perc: GÓL! SZÉPÍTETT A BUDAFOKI MTE! Beke mutatott szép szólót a jobb oldalon, majd Horváth Olivért hozta játékba, aki 14 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 2–1!

58. perc: A vendégek tizenhatosán belül ismét György Nico került helyzetbe, de a 5 méteres lövését Gundel-Takács védeni tudta.

A BFC Siófok 7 meccses veretlenségi sorozatban van, Dragan Vukmir tanítványai legutóbb 2023. március 19-én hazai pályán az FC Ajka ellen kaptak ki (0–2). A tópartiak az azóta eltelt 49 napban négy győzelem mellett három döntetlent értek el, s harcban állnak a hetedik helyért. A házigazdákhoz hasonlóan a kupadöntős BMTE is jó formában van, hiszen Mátyus János együttese egymás után négy veretlen bajnokit számlál, szériája április 13-án, tehát 24 napja kezdődött.

56. perc: GÓL! MEGDUPLÁZTA ELŐNYÉT A BFC SIÓFOK! A megítélt büntetőt Szakály Attila végezte el, s a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. Gundel-Takács érezte az irányt, de hárítani nem tudta a lövést. 2–0!

55. perc: A nagy lendületben lévő Varga Bence betört a tizenhatoson belülre, ahol Fótyik Dominik hátulról buktatta. A vendégek játékosa sárga lapos figyelmeztetésben részesült, míg a siófokiak tizenegyest kaptak!

54. perc: Oláh ugratta ki Beke Pétert, aki egy cselt követően 13 méterről a jobb felső sarok mellé lőtt.

51. perc: MI MARADT KI! Fótyik lába mellett elpattant a labda, így lett jó Dénes Csanádnak, aki egyedül, senkitől sem zavartatva mehetett kapura. A hazaiak támadója a kifutó Gundel-Takács felett átemelte a labdát, ami a kapu jobb oldala mellett hagyta el a játékteret!

47. perc: A frissen pályára lépő Horváth Olivért indult meg a jobb oldalon, majd befelé vezette a labdát, s 16 méterről fölé lőtt.

46. perc: A szünetben mindkét szakmai stáb a változtatás mellett döntött: a siófokiaknál Major Gergőt Polényi Gábor váltotta, míg a budafokiaknál Nándori Botond helyett Horváth Olivér kap lehetőséget, Sós Máté helyére Oláh Bálint érkezett, Györgyi Arthur pedig Vaszicsku Gergőnek adta át a helyét.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A közös múlttal kapcsolatban érdekesség, hogy a Budafoki MTE története során eddig soha nem nyert tétmérkőzést Siófokon: az egyetlen hazai győzelmet 1994. augusztus 20-án könyvelhettük el (5–2), az azóta lejátszott négy bajnoki kivétel nélkül döntetlennel zárult, 3–3-as gólkülönbséggel.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő, melyet követően a BFC Siófok Varjas Zoltán 43. percben szerzett góljával 1–0-ra vezet. Hamarosan jövünk a második felvonással!

43. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! Egy bal oldali Szakály-szabadrúgás után Dénes, majd György Nico volt a labda útja, mely után az utóbbi jobbról élesen keresztbe ívelte. Az érkező Varjas Zoltán 4 méteres fejesébe Gundel-Takács ugyan bele tudott érni, de a kezéről a kapu jobb oldalába pattant a labda. 1–0!

A két klub egymással szemben 13. alkalommal szállt harcba a győzelemért, a közös történelmük 1994 óta íródik. Az azóta eltelt huszonkilenc évben négy siófoki és két budafoki győzelem mellett hat döntetlen született, a gólkülönbség (16–10) pedig a balatoniaknak kedvez. Siófokon ez az ötödik bajnoki, korábban egy hazai siker mellett négy döntetlen született, 8 tóparti, valamint 5 budafoki góllal.

42. perc: A bal oldalon megiramodó Varga Bencét vágta fel sárga lapot érően Fekete Máté.

41. perc: Egy jobb oldali támadás végén Györgyi készítette le a labdát Beke Péternek, a vendégtámadó 14 méteres lövését Winter magabiztosan hárította.

A tabellaszomszédnak számító együtteseket egyetlen pont választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 47 pontjából huszonhetet gyűjtött pályaválasztóként, míg a Budafoki MTE 46 pontjából tizenkilencet zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 40 pont szerepel, míg a vendégek az első 45 percek alapján 49 ponttal rendelkeznek – hárommal többel, mint amennyit végül sikerült megszerezniük.

32. perc: Az első komoly siófoki lehetőséget láthattuk! Major jobb oldali beadását György Nico csúsztatta tovább a berobbanó Farkas Balázs elé, aki 5 méterről fejjel vette célba a vendégek kapuját – Gundel-Takács hatalmas védést bemutatva mentett szögletre.

21. perc: Megszületett a mérkőzés sárga lapja, miután Nándori Botond a félpályán túl lerántotta Szakály Attilát. A vendégek játékosa idénybeli harmadik sárgáját gyűjtötte be.

Öt sárga lap miatt ezúttal csak a BMTE oldalán van hiányzó Jagodics Márk személyében. Ha már színes lapok... A BFC Siófok játékosai az eddigi 35 forduló alatt 63 sárga lappal gazdagodtak, míg a XXII. kerületiek 81 sárgát és 5 piros kártyát gyűjtöttek. A teljességhez tartozik, hogy a házigazdáknál Szakály Attila, míg a vendégeknél Kalmár Olivér, valamint Sós Máté lépett pályára négy sárga lappal a neve mellett, az eltiltás veszélyétől fenyegetve.

7. perc: Szakály Attila 20 méterről, szemben a kapuval végezhette el a hazaiak első szabadrúgást: bár a helyzet kecsegtető volt, de a siófokiak középpályása jócskán fölé lőtt.

5. perc: Egy szabadrúgást követően Fótyik 17 méteres, léc alá tartó lövését Winter tolta szögletre. A sarokrúgást követően Adorján 5 méteres fejesét szintén a kapu fölé ütötte a siófokiak kapusa.

A találkozót Hanyecz Bence vezeti, munkáját Mohos Milán és Kulman Tamás segíti. Hanyecz pályafutása 50. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 222 sárga mellett 13 piros lap a mérlege. A 30 esztendős békéscsabai játékvezető korábban a hazaiaknak öt, míg a vendégeknek hét mérkőzésen fújta a sípot – ebben az idényben csak a piros-feketék futballistái találkoztak vele vezetőbíróként (2022.08.14. Kolorcity Kazincbarcika SC – Budafoki MTE 2–1, 2023.02.19. Budafoki MTE – MTK Budapest 0–1).

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budafoki MTE indította 90 perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, a lelátókon nagyjából 200 néző foglal helyet. A házigazdák citromsárga mezben, sötétkék nadrágban és sárga sportszárban szerepelnek a mai napon, míg a vendégek hagyományos, piros–fekete csíkos mezükben, piros nadrágban és sportszárban lépnek pályára. A hazaiak hálóőre, Winter Dániel zöld dresszben áll a gólvonal elé, míg a vendégek részéről Gundel-Takács Bence tiszta kék szerelésben véd.

A feleket közepesen felhős idő, s 21 Celsius-fok fogadta a Révész Géza utcai helyszínen, ahol javában tartanak már az előkészületek. Maradjanak velünk, hiszen hamarosan kezdünk!

A balatoniak közel 29 év után győznék le ismét hazai pályán a budafokiakat (Archív fotó: Németh András)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 47 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 9. helyén álló BFC Siófok a 46 egységgel a 10. pozícióban állomásozó Budafoki MTE együttesével találkozik. Meglátjuk, mire megy a hét forduló óta veretlen balatoni csapat az előző négy bajnokiján ugyancsak rendre pontot szerző, ám a szerdai Magyar Kupa-döntőt hosszabbításban elvesztő BMTE ellen.