Most sem nyert, így egyre nagyobb bajban a Csákvár

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.05.07. 16:50
A Csákvár gyenge tavaszi eredményeinek következtében élet-halál harcot vív a bennmaradásért (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában óriási esélyt kapott a csákvári gárda azzal, hogy a 39. perctől emberelőnyben futballozhatott a Szeged ellen, ám így sem tudott nyerni. Sőt, a 38 éves Vaskó Tamás újabb gólja kellett ahhoz, hogy egyáltalában pontot szerezzen (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁRSZEGED CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–1 (0–0)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Kovács Imre (Vörös Dániel, Nagy Viktor)
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, Körmendi – Fejős (Kocsis D., 64.), Magyar Zs. (Beliczky, 78.), Ominger – Torvund (Tamás, 78.), Vaskó, Baracskai (Gazdag V., 58.). Vezetőedző: Tóth Balázs
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Gera N. – Farkas A., Szatmári – Papp Á. (Prosser, 86.), Szakály D. (Bíró B., 75.), Géresi (Kővári, 62.) – Gajdos (Simon Á., 86.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:
Vaskó (63.), ill. Gajdos (52.)
Kiállítva: Szatmári L. (39.)
Tóth Balázs:– A Szeged a semmiből szerzett vezetést, majd visszakapaszkodtunk, ám a második gólt nem sikerült begyötörnünk. Tegyük össze a kezünket, hogy van egy Vaskó Tamásunk!
Alekszandar Sztevanovics:– Csaknem hatvan percig emberhátrányban futballoztunk, s ez meghatározta a meccs menetét. Megszereztük a vezetést, de gyorsan egyenlítettek a hazaiak, attól kezdve hősiesen védekeztünk. Rászolgáltunk az egy pontra.

Az ősszel remeklő csákvári csapat tavasszal eddig csak kereste önmagát, s a bajnoki hajrára a hatodik pozícióból a tizenhatodik, már osztályozót jelentő helyre csúszott vissza. Ennek fényében nem csoda, hogy vasárnap élet-halál meccsre készült az egész évben kiegyensúlyozottan teljesítő, csak rosszabb gólkülönbsége miatt ötödik helyen tanyázó Szeged ellen.

A hazaiak szakvezetője, Tóth Balázs a csapat doyenjét, a világ életében középső védőként futballozó, 38 éves Vaskó Tamást ezúttal is középcsatárként küldte pályára. Nem véletlen, a hórihorgas egykori válogatott játékos az utóbbi két meccsén három gólt és két kapufát szerzett új szerepkörében.

A várakozásnak megfelelően nagy lendülettel kezdett a Csákvár, az első negyedórában a Tisza-partiak igyekeztek leszűkíteni a területet a lendületes hazai szélső előtt, ezért vissza is húzódtak kapujuk elé. Ennek ellenére Torvund Alexander, majd Fejős Áron is betalálhatott volna, ám Molnár-Farkas Tamás mindkét alkalommal bravúrral hárított. A játékrész közepére előrébb merészkedett a Szeged, átvette a játék irányítását, ám kapura lövésig nem jutott el. Fél óra elteltével Szatmári Lóránd megköszönhette a játékvezetőnek, hogy csak sárgát kapott az Ominger Gergő elleni nagyon elkésett belépőjéért. Talán még fel sem lélegezhetett a vendégek kispadján Alekszandar Sztevanovics, rutinos középpályása ismét lapot érően faultolt, s ezért már meg is kapta a pirosat. Óriási lehetőséghez jutott ezzel a Csákvár, hiszen több mint egy félidőnyit emberelőnyben futballozhatott a folytatásban.

A fordulás után szögletet követően mégis a Tisza-parti gárda szerezte meg a vezetést. A hazaiak néhány perces elbizonytalanodás után összekapták magukat, és Vaskó Tamás révén gyorsan egyenlítettek. A 38 éves egykori válogatott védő harmadik meccsét játszotta centerként, és a negyedik gólját szerezte. Ráadásul nem is akármilyet. Majd egy fejjel ugrotta túl a hasonlóan magas szegedi belsőket, és úgy bólintott a rövid felsőbe. Ettől kezdve versenyt futott az idővel a Csákvár, ám fél óra alatt nem sikerült megszereznie az oly fontos győzelmet jelentő gólt. Amivel a 18. helyre csúszott vissza a táblázaton, s az utolsó két forduló eredményeitől függ, hogy sikerül-e meghosszabbítania NB II-es tagságát. 1–1

Május 8.
19.00:Pécsi MFC–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Dorogi FC367101932–55–2331

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmet!

92. perc: Gazdag V. kapott sárga lapot műesésért.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

86. perc: Kettőt cserél a Szeged: Papp Áront Prosser Dániel, Gajdos Zsoltot Simon Ádám váltja.

82. perc: Gazdag bal oldali szögletét Alaxai a hosszú saroknál, négy lépésről a bal sarok mellé pattintotta.

78. perc: Kettős hazai csere: Magyar helyére Beliczky, Torvund helyére Tamás Nándor érkezett a hajrára.

76. perc: Torvund jobb oldali, bal lábas beadását Ominger a hosszúról visszafejelte, Vaskó elől az utolsó pillanatban mentettek szögletre Szilágyiék.

75. perc: Szegedi csere: Szakály Dénest Bíró Bence váltja.

73. perc: Magyar Zsolt középről, 20 méterről okosan tekert a bal sarok irányába, Molnár-Farkas kapus már verve volt, de a labda néhány centivel elkerülte a kaput.

64. perc: Újabb hazai csere: Fejős helyére Kocsis Dominik érkezett.

63. perc: GÓL!!! Torvund a jobb oldali alapvonalról emelt a szegedi kapu elé, Vaskó Tamás mesteri mozdulattal, a felhők közül fejelte a labdát a rövid felsőbe, 1–1.

62. perc: Szegedi csere: Géresi helyére Kővári érkezett.

60. perc: Murka jobb oldali beadását Vaskó fejelte a jobb sarok irányába, a labda Szilágyi kezén csorgott végig, de a játékvezető vétlennek minősítette az esetet.

58. perc: Baracskai helyére Gazdag Vajk érkezett a hazaiaknál.

52. perc: GÓL!!! Jobb oldali szegedi szöglet után Vaskó kifejelte a labdát, Farkas azonnal visszaemelte, Gajdos pedig 11 méterről, félfordulatból a jobb sarokba lőtt, 0–1.

50. perc: Ominger 25 méteres lövése iránytváltoztatott Tóthon, s így szögletre pattant a labda. A beívelés után a kifejelt labdát Körmendi a kapu fölé bombázta.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Csere nem volt egyik oldalon sem.

45. perc: Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek.

39. perc:Szatmári a tizenhatos jobb oldali vonalán késve csúszott oda Torvundnak. Újabb sárga és ez már pirosat ér!

32. perc: Ominger tört előre a felezővonaltól nagy lendülettel, mikor Szatmári Lóránd hátulról buktatta. A játékvezető megkönyörült a vendégek játékosán, az egyértelműen szándékos szabálytalanságot sárga lappal büntette.

28. perc: Körmendi a felezővonaltól emelt a tizenhatos előterébe, Vaskó két védő szorításában levette, de a tizenegyespontnál végül lebirkózták...

27. perc: Könczey jobbról belőtt labdáját Aurbach az ötösön kivetődve hárította.

19. perc: Fejős lökte fel a hazai kaputól 25 méterre az előre törő Szakályt. A sértett szabadrúgása elkerülte a bal felső sarkot.

17. perc: Először jutott el a Szeged a hazai kapuig. Szakály jobb oldali szögletét Papp próbálta a rövid saroknál kapura sarkalni, de a labda elakadt a védőkben.

13. perc: Baracskai bal oldali beadását Vaskó tovább csúsztatta Torvund az ötös jobb sarkáról visszagurította az érkező Fejős elé, akinek 10 méteres lövését Molnár-Farkas bravúrral tornázta ki a jobb sarok elől.

1. perc: Körmendi balról keresztbe lőtt labdáját Vaskó a tizenhatos előterében tovább pörgette, Torvund a jobb oldali alapvonalon két védőt is becsapott, de éles szögből leadott lövését Molnár-Farkas lábbal hárította.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta kékben, a vendégek fehérben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy bajnokiját kivétel nélkül elbukó és osztályozóra álló Aqvital FC Csákvár a legutóbbi négy fordulóban felváltva nyerő és veszítő, jelenleg ötödik Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen.