Meglepetés: Szombathelyen biztosította be bennmaradását az Óvár

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2023.05.07. 16:50
A fekete mezes vendégcsapat nem hagyott sok szabad területet a Haladásnak (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a játéknap előtt hetedik helyen álló Szombathelyi Haladás a 13. Credobus Mosonmagyaróvár ellen meglepő, 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–2(0–2)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 769 néző.Vezette:Molnár Attila (Aradi József, Kiss Balázs)
HALADÁS: Mursits– Csonka B., Devecseri (Bosnjak, a szünetben), Bolla G. – Nyíri (Katona I., 85.), Zvekanov, Rácz B., Horváth R. (Mayer, 85.), Doktorics (Csernik, 59.) – Molnár R., Borvető (Tóth M., a szünetben). Vezetőedző: Michal Hipp
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich– Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K.– Végh B., Gáncs (Tifán-Péter, 82.), Illés D. (Czingráber, 77.) – Szalka (Korbély, 64.), Jasarevic (Debreceni A., 82.), Nagy Z. (Nagy K., 64.). Vezetőedző: Király József
Gólszerző:Csonka B. (79.), ill. Illés D. (7., 37.)
Michal Hipp:
– Az első félidőben rosszul futballoztunk. A másodikban több lehetőségünk is volt, de ez kevés volt a jól védekező vendégekkel szemben.
Király József:– Fontos mérkőzésen sikerült kiharcolnunk a győzelmet. Noha sok a sérült játékosunk, aki pályára lépett, mindent megtett a siker érdekében.

A szombathelyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, mégis a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban is a vasiak domináltak, de veszélyes helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. Az óváriak stabilan védekeztek, és ebből indított kontrákkal próbálkoztak. A játék a vendégek térfelén folyt, ám a félidő lefújása előtt Illés Dávid ismét megrázta magát, és nem túl erős lövéssel ugyan, de kilőtte a bal sarkot.

A szünet után sem változott a játék képe: a Haladás támadott, a Mosonmagyaróvár védekezett, mégis utóbbi csapat jutott tizenegyeshez, de Végh Bence lövését kivédte Mursits Roland. Más kérdés, hogy a mezőnyfölény helyzetek, gólok nélkül semmit sem ért. Márpedig a hazaiak különösebb elképzelés nélkül vezették támadásaikat. Jobb híján átlövésekkel kísérletezett a Hali: ám ezekből sokáig nem lett semmi. A hajrában aztán egy védő, Csonka Bonifác átlőtte a vendégek védelmét, szépítettek a vasiak. Akik a hátralévő időben mindent megtettek az egyenlítésért, de az idegesség sok hibát szült. A Mosonmagyaróvár meglepő, de nem érdemtelen győzelmet aratott Szombathelyen. 1–2

Május 8.
19.00:Pécsi MFC–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Dorogi FC367101932–55–2331

Molnár Rajmundék (81) csak szépíteni tudtak, így pont nélkül maradtak (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

90+5. perc: Bollakerült nagy helyzetbe a kaputól 10 méterre, de ballal fölé lőtt

90+3. perc: Tifán-Péter kapott sárga lapot.

Öt perc a ráadás.

85. perc: A Haladás is kettőt cserélt. Horváth Rajmund helyére Mayer Gergő, Nyíri Vince helyére Katona István érkezett.

82. perc: Kettőt cserélt az Óvár. Jasarevic helyett Debreceni, Gáncs helyett Tifán-Péter állt be.

82. perc: Bolla lőtt nagy helyzetből, tíz méterről fölé.

Horváth Rajmundék (21) hiába hajtottak az egyenlítésért (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

79. perc: GÓÓÓL! Csonka húzódott előre, majd 25 méterről óriási gólt lőtt a jobb sarokba! 1–2

77. perc: Csere az Óvárban, a kétgólos Illés Dávid ment le, Czingráber Máté állt be.

75. perc: Horváth Rajmund váltott ritmust a bal oldalon, egy csel után 22 méterről, középről a léc fölé bombázott.

Egykapuzik a Haladás, de sekély e kéj": helyzetet ugyanis nem tudnak kidolgozni a hazaiak.

64. perc: Kettős csere a vendégcsapatban. Szalka helyett Korbély és Nagy Zoárd helyett Nagy Kevin. Jasarevic pedig sárga lapot kapott.

Végh Bence (feketében) büntetőt hibázott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

60. perc: BÜNTETŐ, DE NINCS ÚJABB ÓVÁRI GÓL! Egy hosszú labdával Illés lépett ki, amikor Csonka a tizenhatoson belül feldöntötte. Sárga lap és tizenegyes! A büntetőt Végh félmagasan a jobb sarok felé lőtte, de Mursits a kapufára tolta a lövést.

59. perc: Csere a Haladásban, az egyébként jól futballozó DoktoricsotCsernik váltotta.

50. perc: Papp kapott sárga lapot, mert felrúgta Molnárt.

Megkezdődött a második félidő. A Haladásban Devecseri helyett Bosnjak, Borvető helyett Tóth Máté állt be.

A szünetben kétgólos előnyben az Óvár (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Vége az első félidőnek, a Mosonmagyaróvár meglepetésre 2–0-ra vezet.

Két perc a hosszabbítás.

45. perc: Gáncs kapott sárga lapot.

41. perc:Doktorics lőtt 24 méterről, kissé balról a kapu fölé. Azt nem mondhatni, hogy nem próbálkoznak a hazai játékosok.

37. perc: GÓÓÓL! Illés vezetgette a labdát, majd 20 méterről kilőtte a bal sarkot! 0–2

36. perc: Molnár Rajmund 19 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte Heinrich.

34. perc: Ezt túljátszották a hazaiak. Doktorics három csel után Horváthhoz passzolt, a támadó a jobb oldalon felfutó Nyírihez, a játékos az ötösnél befelé cselezett, ám végül szögletre mentettek a védők.

31. perc:Rácz 25 méteres szabadrúgása centikkel zúgott el a jobb felső sarok mellett.

Nyíri Vince (balra) és Szalka Dominik (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

29. perc:Szalka próbálkozott 28 méterről, lövése elment a jobb sarok mellett.

28. perc:Devecseri is kapott egy sárga lapot.

22. perc: Nyíri kapott sárga lapot kezezésért.

18. perc:Illés cselezgetett a jobb szélen, majd 15 méterről lőtt, a labda nem sokkal ment el a jobb sarok mellett.

12. perc:Doktorics a bal oldalon a bal lábáról a jobbra tette a labdát, majd 14 méterről lőtt, de Papp fejéről szögletre vágódott a labda.

A vendégek nagyjából a semmiből szereztek gólt, addig ugyanis a vasiak irányították a játékot. Ez a gól követően sem változott.

7. perc: GÓÓÓL! Bal oldali támadás végén Illés elé került a labda, a támadó nyolc méterről, laposan a jobb sarokba lőtt! 0–1

1. perc: A Haladás kezdte a játékot.

Devecseri Szilárdot (fehérben) köszöntötték a találkozó előtt (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A mérkőzés előtt Séllei Árpád, a Szombathelyi Haladás ügyvezető igazgatója köszöntötte Devecseri Szilárdot. A védő ma játssza 150. bajnoki (NB I és NB II) mérkőzését.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az ötös veretlenségi szériája után legutóbb Budafokon alulmaradó Szombathelyi Haladás a kiesni már nem tudó, de az osztályozó ellen még küzdő Credobus Mosonmagyaróvár ellen.