Három kényszerű cseréje ellenére is az NB III felé lökte a Csabát a Soroksár

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.05.07. 16:50
Az első félidőben nem zörgették meg a hálót a csapatok (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a játéknap előtt hatodik helyezett Soroksár SC az utolsó előtti, ezzel kiesésre álló Békéscsaba 1912 Előrét fogadta. A találkozó egyetlen gólját Lovrencsics Balázs szerezte, a hazaiak csapatkapitánya remek távoli lövés után vette be a kaput.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 10 (00)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 500 néző. Vezette: Pillók Ádám (Szalai Dániel, Berényi Ákos)
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O. (Ternován, 25.), Króner, Valencsik, Vincze Á. – Vass Á., Hudák M. (Németh E., 74.) – Redzic (Hajdú R., 30.), Halmai Á., Sipos Z. (Dobos Á., 74.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
BÉKÉSCSABA: Krnács – Fazekas L., Bora, Mikló – Puskás G. (Szalai D., 90.), Zvara (Lukács R., 84.), Albert I., Kitl M., Horváth P. (Hamed, 90.) – Czékus (Mágocsi, 84.), Ilyés T. (Máris, 64.). Megbízott vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Lovrencsics B. (90+2.)
Lipcsei Péter:
– Sajnos az első félidőben a két sérülés meghatározta a mérkőzés menetét. A szünetben kértem a játékosaimat, hogy a felállt védelem ellen átlövésekkel kísérletezzenek, Lovrencsics Balázs végül így szerezte meg a győztes gólunkat.
Pásztor József:– Talán a hatodik olyan találkozónk volt, amelyen a kilencvenedik perc után kaptunk gólt... Valami miatt úgy alakulnak a meccsek, hogy mindig a végén hibázik valaki.

Gólokat nem, két kényszerű cserét azonban láthattak az első félidőben a mérkőzésre kilátogatók. Előbb Nagy Olivér térde sérült meg, később pedig Redzic Damirnak kellett lejönnie. Nagy helyzet egyik oldalon sem alakult ki, ugyanakkor a Soroksár veszélyesebb volt a játékrészben, Halmai Ádám próbálkozása és Hudák Martin lövése is okozott némi zavart a vendégvédelemben.

A második játékrészben is a hazaiak uralták a játékot, a hosszabbításban pedig Lovrencsics Balázs kiváló lövésének köszönhetően a győzelmet is megszerezték. A Soroksár csapatkapitánya a bal oldalról tört be, és 19 méterről remekül lőtte a labdát a bal alsó sarokba, Krnács Richárdnak nem sok esélye volt.

Győzelmével a Soroksár továbbra is hatodik a tabellán, a Békéscsaba pedig maradt a 19. Két meccsel a bajnokság vége előtt nagyon nehéz helyzetbe kerültek a Békés megyeiek, mivel négy pontra vannak az osztályozót érő 18. helytől – azt követően, hogy közvetlen riválisaik pontokat szereztek a hétvégén. 1–0

Május 8.
19.00:Pécsi MFC–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Dorogi FC367101932–55–2331

90+3. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc: Máris kapott még egy sárgát.

90+2. perc: GÓÓÓL! Vezet a Soroksár! Lovrencsics Balázs egy szinte tökéletes távoli lövéssel vette be Krnács kapuját, a hazaiak csapatkapitánya két védőt is kicselezett, majd 19 méterről lőtte ki a bal alsót. 1–0

Lovrencsics (középen, feketében) gólja győzelmet ért a Soroksárnak (Fotó: Földi Imre)

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Újabb két csere csabai oldalon, Puskást Szalai,Horváthot pedig Hamed váltotta.

84. perc: Kettőt cserélnek a vendégek is, Mágocsi és Lukács állt be, Czékus és Zvara ment le.

77. perc: Halmai verte meg az emberét a jobb oldalon, de a beadása túl mélynek bizonyult, a hosszún nem volt társa.

Sok párharc jellemezte a mérkőzést (Fotó: Földi Imre)

75. perc: Lovrencsicset találta fejbe a labda közelről, de a csatár folytatni tudja a játékot.

74. perc: Kettőt cserélnek a hazaiak, Hudák és Sipos hagyta el a pályát, a helyükön Németh Erik és Dobos Áron folytatja.

71. perc: Vincze tarolta le Márist, újabb sárga.

68. perc: Ternován is besárgult.

64. perc: Cserélnek a vendégek, Ilyést váltotta Máris Dominik.

63. perc: Itt volt a meccs eddigi legnagyobb helyzete, jól támadott le a Soroksár, majd Krnács kirúgott labdáját Hudák fülelte le, aki Sipost játszotta meg. A hazaiak támadója a tizenhatos vonaláról tekert a kapu bal oldala mellé.

58. perc:Czékus kapott sárgát reklamálásért.

Sokszor csapott össze a levegőben Bora (balra) és Lovrencsics (Fotó: Földi Imre)

56. perc: Kitl végzett el egy szabadrúgást húsz méterről, a labda azonban magasan a kapu felett szállt el.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

45+2. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc: Két perc lesz a ráadás.

43. perc: Ezúttal a vendégeknél maradt lent egy játékos, Albert panaszkodik hátfájdalomra, de egy kis pihenő után tudja folytatni.

41. perc: Halmai vette át kiválóan a labdát a jobb oldalon, a felfejlődő akció során Lovrencsicsnek tette középre, aki Hudákot játszotta meg, a hazaiak középpályása 18 méterről lőtt a kapu fölé.

34. perc: Egy szögletet követően Ternován lőtte élesen középre a labdát, a vendégvédők azonban tisztázni tudtak.

Redzicnek vélhetően az ágyéka sérült meg, idő előtt elhagyni kényszerült a pályát (Fotó: Földi Imre)

30. perc: Redzic számára is véget ért a mérkőzés, Hajdú állt be a helyére.

28. perc: Lipcsei Péter vezetőedző kapott sárgát reklamálásért, jelenleg tíz emberrel játszik a Soroksár.

26. perc: Redzic is a földön, ő is ápolásra szorul.

25. perc: Ternován folytatja a térdsérülést szenvedő Nagy helyén.

23. perc: Nagy ismét a földön, úgy néz ki, nem tudja folytatni.

21. perc: Albert Borához hasonlóan távolabbról lőtt, de Kovács ezt is fogta. Közben Nagy maradt lent, akit ápolni kellett.

19. perc: Bora próbálkozott lövéssel a tizenhatos előteréből, de ez nem okozott gondot Kovácsnak.

A találkozó elején veszélyesebb volt a Soroksár (Fotó: Földi Imre)

16. perc: Króner indította remekül Halmait, a hazaiak támadója kicselezte a védőjét, majd a tizenhatoson belül, esés közben tette kapura a labdát. A kapus védett, majd a második próbálkozásból sem tudott betalálni a Soroksár.

12. perc: Vass Ádám rúgott oda Puskásnak, villant a meccs első sárga lapja.

9. perc: Horváth Péter kapott egy remek mélységi indítást, azonban miután befelé cselezett, Krónert találta el a labdával.

8. perc: Ismét Redzic okozott problémát a jobb oldalon, Mikló vitte a földre a tizenhatos mellett, de nem kapott szabadrúgást a Soroksár.

Redzic nagy veszélyt jelentett a jobb oldalon (Fotó: Földi Imre)

6. perc: Redzic lépett meg a labdával a jobb szélen, középre passzolt Lovrencsicsnek, akinek az első lövését fogta Krnács, a második próbálkozás pedig a kapu felett szállt el.

5. perc: Halmai indult be középen, de a játékvezető megállította a támadást, lest látott.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A vendégek indították útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok a pályára, a Soroksár feketében, míg a Békéscsaba fehérben és lila-fehér sportszárban lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az immár hat forduló óta veretlen, az előző három bajnokiját megnyerő Soroksár SC a legutóbbi öt mérkőzésén mindössze öt pontot gyűjtő Békéscsaba 1912 Előre ellen.