Érett a Szpari sikere, de egy ponttal kellett beérnie a bajnok DVTK ellen

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.05.07. 16:50
Nagy Barnabásék (jobbra) a kozármislenyi győzelem után a derbit nem tudták megnyerni (Archív fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a játékhét előtt 15., vagyis még éppen bennmaradó helyen álló Nyíregyháza a már biztosan bajnok Diósgyőrt látta vendégül Balmazújvárosban. A Szpari túlélte az első félidőt, majd a második játékrész elején megszerezte a vezetést. A hazai győzelem azonban elmaradt, a DVTK a hajrában kiegyenlített, így megérdemelten szerzett egy pontot a keleti derbin (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–DIÓSGYŐRI VTK 1–1 (0–0)
Balmazújváros, 1500 néző. Vezette: Görög Márió (Bertalan Dávid, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Csősz, Gál Sz., Gengeliczki, Nagy B. – Sigér Á. (Kiss Á., 84.), Vass P. – Pekár (Gresó, 64.), Kovácsréti (Szerető, 72.), Pataki B. (Farkas B., 64.) – Novák Cs. (Adamcsek, 84.). Sportigazgató: Fekete Tivadar
DIÓSGYŐR: Danilovics – Farkas D., Viczián, Bárdos, Bokros (Gera D., 71.) – Koman (Medgyes S., 61.), Holdampf, Bényei (Illés B., 82.) – Obounet (Könyves, 71.), Lőrinczy (Szűcs K., 82.), Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Novák Cs. (55.), ill. Bárdos (87.)
Fekete Tivadar:
– Van ok a csalódottságra, hiszen a végén kaptuk az egyenlítő gólt. A srácok nagyon jól küzdöttek, ismételni tudom magam: ha ezzel az akarattal játszottak volna a bajnokság elejétől kezdve, akkor a Szpari nem ebben a pozícióban állna. Mindent megtettünk a győzelem érdekében, nagyon közel álltunk ahhoz, hogy meg is szerezzük, de a futballt addig játsszák, amíg le nem fújják a meccset.
Kuznyecov Szergej: – Fölényben játszottunk, de hiába dolgoztunk ki sok helyzetet, nem használtuk ki azokat. Készültünk arra, hogy az ellenfél hosszú labdákkal, illetve pontrúgásokkal operál, ezek után érthetetlen, hogy a legjobban fejelő játékosuk üresen maradt. Ezeket a hibákat nem szabad megengedni. Pozitív, hogy a csapat az utolsó pillanatig hajtott, és nyomást helyezett az ellenfélre.

Nem számít a csapatok aktuális helyezése, a Nyíregyháza–Diósgyőr összecsapásnak mindig kiemelt jelentősége van a két klub életében. A DVTK már biztos bajnokként és feljutóként érkezett Balmazújvárosba, régi riválisa ideglenes otthonába. Derbiről lévén szó a vendégjátékosok nem tehették meg, hogy félvállról veszik az ütközetet, ha valamelyiküknek mégis ez fordult volna meg a fejében, elég volt a vendégszektor és a hazai B-közép felé pillantania, és láthatta, hogy a két csapat szurkolóinak mit jelent ez az összecsapás. Hozzá kell tenni, a szurkolói létszám nem idézte a régi időket, de a hangulatra így sem lehetett panasz.

A presztízsen túl a kiesés elől menekülő Szpari számára bírt igazán nagy téttel a találkozó. Mint fentebb említettük, a Diósgyőr feljutása miatt legalább egy idényen át a vasárnapi volt az utolsó bajnoki a két csapat között – a következő hetekben derül ki, hogy a két gárdát hány osztály választja el egymástól.

A keretek közötti különbség gyorsan megmutatkozott. A vendégeknél kezdetben a jobb oldal, vagyis Koman Vladimir és Jeremie Obounet volt nagyon aktív, később Lőrinczy Attila, Bényei Ágoston, valamint Lukács Dániel előtt is több lehetőség adódott. Hegedüs Lajosnak két-három alkalommal kellett nagyobbat védenie, a többi próbálkozást könnyen hárította. A Nyíregyháza támadásai nem sokkal a felezővonalat átlépve elhaltak, a hazaiak kénytelenek voltak minél előbb visszazárni, és őrizni a kapujukat.

A döntetlennel azonban nem elégedhetett meg a Spartacus, ezt mutatta, hogy a második játékrészre jóval nagyobb energiával jött ki. A nyíregyháziaknak elég volt tíz percig irányítania a játékot, az első igazán nagy helyzetből Novák Csanád betalált. A támadó orra még Kozármislenyben eltörött, ám semmiképpen sem akarta kihagyni a derbit, ezért arcmaszkban vállalta a játékot. A szokatlan szerelés nem zavarta a fejelésben, mindkét kapu előtt nyert légi párbajokat.

A gól után neki is inkább hátul kellett mindenki fölé emelkednie, mert újra a DVTK határozta meg a játék menetét. A miskolciak így sem nagyon tudtak ellenfelük fölé nőni, mert a Szpari az első félideihez képest sokkal szervezettebben és nagyobb akarattal védekezett. Igen ám, de míg a Nyíregyházának tíz perc kezdeményező futball elég volt a gólhoz, hátul egyetlen hiba sokba került, és a Diósgyőr a hajrában Bárdos Bence révén kiegyenlített.

Noha a bajnok ellen nem számítana rossz eredménynek a döntetlen, a Spartacus helyzetében, két fordulóval az idény vége előtt fájó lehet a két pont elvesztése, míg a Diósgyőr annak örülhet, hogy nem kapott ki a keleti rangadón. 1–1

Május 8.
19.00:Pécsi MFC–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

Véget ért a mérkőzés!

87. perc: GÓL! Hegedüs elmérte Lukács jobb oldali beadásának ívét, a hosszún érkezett Bárdos két méterről, kapásból az üres kapuba lőtt. 1–1

84. perc: Sigér helyére Kiss érkezett, Novákot Adamcsek váltotta.

82. perc: Bényei helyett Illés, Lőrinczy helyett Szűcs a pályán.

A DVTK gyűjtötte idáig a legtöbb pontot idegenben (36): 12 győzelem mellett csupán 5-ször kapott ki, döntetlent még nem játszott. Idegenben legutóbb március 13-án, az MTK vendégeként kapott ki.

72. perc: Szerető érkezettKovácsréti helyett.

71. perc: Újabb változtatások a vendégeknél. Bokros és Obounet le, Könyves és Gera be.

70. perc: Obounet lövését védte Hegedüs.

68. perc: Vass kapott sárga lapot Medgyes megrúgásáért.

64. perc: Pataki helyett Farkas érkezett, Pekárt Gresó váltotta.

63. perc: Obounet alapvonali beadása Bényei és Lukács lába alatt is elgurult, így senki nem lőtt kapura.

61. perc: Medgyes váltotta Komant.

A szünet után egyértelműen aktívabban jött ki a pályára a Spartacus, amely a gólig eltelt tíz percben irányította a játékot.

57. perc: Novák mögött folyamatosan oldalt váltanak a középpályások, most Kovácsréti adott be balról, amit Danilovics fogott meg.

55. perc: GÓL! Pekár jó cselek után balról a kapu elé ívelt, a középen üresen maradt Novák 5 méterről a léc alá fejelt. 1–0

Ha gólt még nem is, gyönyörű szivárványt már láthattak a balmazújvárosi stadionba kilátogatók.

50. perc: Holdampf nagyon röviden adta haza a labdát, de Danilovics még elérte azt Pekár előtt.

46. perc: Pekár balról, éles szögből eleresztett szabadrúgását Danilovics öklözte vissza a mezőnybe.

Folytatódik a játék.

Az első játékrészben egyértelműen többet volt a labda a Diósgyőrnél, Hegedüs Lajosnak két-három alkalommal kellett védenie, a többi próbálkozást könnyen hárította. A Nyíregyháza támadásai nem sokkal a félpályát átlépve elhaltak.

Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő.

Amikor legutóbb Balmazújvárosban csaptak össze a felek (2022. március 9-én), 1–0-ra a Spartacus győzött.

39. perc: Lukács lövését védte Hegedüs.

38. perc: Lőrinczy érkezett bal oldali beadásra, nem talált kaput.

A két csapat ebben az idényben a 17. fordulóban játszott egymással a DVTK Stadionban. Akkor a hazaiak Gera Dániel és Bényei Ágoston egy-egy találatával 2–0-ra győztek.

27. perc: Avendégkapu előtt fejelni igyekvő Gál eltűnt a tömegben, nem szabálytalankodtak ellene.

25. perc: Újabb jó diósgyőri összjáték végén Lukács lőtt erőtlenül, Hegedüs könnyen védett.

22. perc: Holdampf kapura lövése kiszállt a stadionból.

20. perc: Abecsúszó Koman elkésett, Pataki lábát találta el. Ö kapta a mérkőzés első sárga lapját.

19. perc: Lőrinczy 17 méterről tekert a kapu fölé.

17. perc: Ezúttal bal oldali beadás után Bényeipróbálkozott, Hegedüs védte a rövid alsóba tartó labdát.

Ez a két csapat 70. bajnoki mérkőzése egymás ellen.

15. perc:Nyíregyházi szöglet után Vass egy pattanás után lőtt méterekkel a kapu fölé.

10. perc: Szép diósgyőri összejáték végén Farkas lőtt tíz méterről, ám Csősz becsúszva blokkolt. Nem tudott felszabadítani a Szpari, másodpercekkel később Koman lapos próbálkozását fogta Hegedüs.

A nyíregyháziakat irányító Fekete Tivadar azt akarja látni, hogy csapata jobban küzd, mint a vendéggárda.

„Ugyanazt kértem a fiúktól, amit a Kozármisleny elleni mérkőzés előtt, vagyis mentálisan nem lehet jobb az ellenfél idézi aszon.huFekete Tivadart, a Spartacus sportigazgatóját, aki az idény végéig vezetőedzőként is irányítja a csapatot. – Annak sok összetevője van, hogy maga a játék milyen képet mutat, de szenvedélyben nem nőhet fölénk a Diósgyőr! Egész héten sulykoltam a fiúkba, hogy szeretném látni a tüzet, a becsvágyat, a mindenáron való győzni akarást, amire a kilátogató nézők is azt mondhatják, hogy ez a csapat tenni akar az eredményességért. Aki nem ilyen szemléletben játszik, annak nincs helye a pályán.”

8. perc: Obounet lapos beadására Lőrinczy érkezett a bal oldali kapufához, el is érte a labdát, de csak az oldalhálóba rúgta.

Mint ismert, a DVTK már bajnokként lép pályára, ám Kuznyecov Szergej biztosította a szurkolókat, hogy mindent beleadnak.

„Volt egy kis ünneplés a bajnoki cím megszerzése után, de a játékosaink nagyon jól tudják, hogy még nincs vége a bajnokságnak, fontos mérkőzések következnek, ezért ezen a héten is végig profi módon készültek – nyilatkozta Kuznyecov Szergej, a DVTK vezetőedzője a boon.hu-nak.– A lehető legerősebb csapatunkkal fogunk pályára lépni Balmazújvárosban, hiszen ezúttal is győzni szeretnénk. Nem dőlhetünk hátra, már csak a szurkolóink miatt sem. A csapaton azt láttam, hogy ők is tudják, mennyire fontos meccs következik, nagyon várják már a vasárnapi rangadót.”

3. perc: Hegedüs előbb Obounet közeli lövését hárította, majd a kapura tartó beadását bokszolta fel az égbe.

1. perc:Koman távoli lövése jócskán elkerülte a kaput.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesés ellen küzdő, kozármislenyi győzelmével most éppen a vonal fölött tanyázó Nyíregyháza Spartacus FC a bajnoki címét az előző fordulóban bebiztosító Diósgyőri VTK ellen Balmazújvárosban.