Három tizenegyes itt, három gól ott – a tűzzel játszott a Barca, de legyőzte a Levantét!

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.04.10. 20:46
Ötgólos őrület (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén az FC Barcelona 3–2-re legyőzte idegenben a Levantét.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Levante–FC Barcelona 2–3
(0–0)
Valencia, Városi Stadion, 20 785 néző. Vezette: José Luis Munuera
Levante: Cárdenas – Miramón, Róber Pier, Postigo, Vezo (Cantero, 76.), Son – Radoja (Bardi, 76.), Pepelu, Campana (Melero, 65.) – Martí (Dani Gómez, 65.), Morales (Pubill, 90.). Vezetőedző: Alessio Lisci
Barcelona: Ter Stegen – Alves (Lenglet, 80.), Araújo, Erik García, Alba – Nico (Pedri, 56.), Busquets, F. de Jong (Gavi, 57.) – O. Dembélé (A. Traoré, 84.), Aubameyang (L. de Jong, 84.), F. Torres. Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Morales (52. – 11-esből), Melero (83. – 11-esből), ill. Aubameyang (59.), Pedri (63.), L. de Jong (90+2.)

21 másodperc kellett várni az első lövésre: Dani Alves rossz passzára Jose Luis Morales csapott, és tüzelt, de nem találta el a kaput. A Barcelona birtokolta többet a labdát, a Levante a kontrákra helyezkedett be, a nagyobb helyzeteket viszont a valenciaiak alakítottak ki. Az első játékrész legnagyobb gólszerzési lehetősége Morales előtt adódott: a 26. percben a 34 éves spanyol játékos egy remek szóló végén veszélyeztetett, de végül Marc-André ter Stegen bravúrral védett, Erik García pedig a továbbcsorgó labdát a gólvonalról tárazta ki.

A második félidőt össze sem lehet hasonlítani az elsővel. Nézzük, mi történt!

Az 52. percben tizenegyeshez jutott a Levante Dani Alves szabálytalansága miatt. A labda mögé Morales állt és be is vágta (1–0). Négy perc múlva ismét büntetőt rúghattak a hazaiak, mivel Erik García kezezett. Ezúttal azonban Roger Martí hajtotta végre az ítéletet, Ter Stegen pedig hárított.

A kihagyott tizenegyes megbüntette magát, hiszen az 59. percben Pierre-Emerick Aubameyang fejes góljával egyenlített a Barcelona (1–1). A 63.-ban aztán két cserember, Gavi és Pedri összjátéka után előnybe kerültek a katalánok (1–2).

Az első gólnál asszisztot jegyző Ousmane Dembélének és Lionel Messinek van a legtöbb gólpassza (9) 2022-ben az öt topbajnokságban. Az egész idény tekintve pedig beérte Benzemát (11) a La Ligában.

Közel sem volt azonban vége a meccsnek. A 82. percben a harmadik tizenegyest is megítélték a Levanténak, Lenglet volt szabálytalan. Gonzalo Melero állt oda, s Moraleshez hasonlóan a kapuba lőtt (2–2). Érdekesség, hogy a La Liga történetében még nem volt rá példa, hogy a Barcelonával szemben három tizenegyest ítéljenek egy mérkőzésen.

Amikor már lassan mindenki elkönyvelte az ikszet és a Barcelona botlását, akkor Luuk de Jong befejelte Jordi Alba beadását, amivel kialakította a végeredményt (2–3).

A Barcelona a győzelmével ismét megelőzte a Sevillát, a Levante bennmaradási esélye pedig tovább csökkentek.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
Osasuna–Alavés 1–0
(Budimir 90+2.)
Espanyol–Celta Vigo 1–0 (Vu Lej 89.)
Elche–Real Sociedad 1–2
(G. Carrillo 3., ill. Sörloth 31., Le Normand 39.)
Mallorca–Atlético Madrid 1–0
(Muriqi 68. – 11-esből)
Villarreal–Athletic Bilbao 1–1 (Pedraza 60., ill. Raúl García 43.)
Cádiz–Real Betis 1–2 (Alejo 58., ill. Tello 78., Borja Iglesias 84. – 11-esből)

Real Madrid–Getafe 2–0
Sevilla–Granada 4–2 (Diego Carlos 32., Ocampos 66., Rafa Mir 90+3., A. Gómez 90+9., ill. Machís 23., Víctor Díaz 88.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+6. PERC: VÉGET ÉRT AZ ŐRÜLET! 3–2-RE NYERT A BARCELONA!

Jordi Alba beadására Luuk de Jong érkezett és fejelt a jobb alsó sarokba.

90+2. PERC: GÓL – ISMÉT VEZET A BARCELONA! 2–3

90+2. perc: Pedri cselezés közben elhagyta a cipőjét.

90. perc: 5 perc a ráadás.

90. perc: Morales le, Pubill be.

88. perc: Gavi hagyott ki egy ziccert, Cárdenas védett.

87. perc: Araújo kapott sárga lapot.

84. perc: Aubameyang és Dembélé le, Luuk de Jong és A. Traoré be.

Melero is a jobb sarkot választotta, Ter Stegen viszont váltott.

83. PERC: GÓL – EGYENLÍT A LEVANTE! 2–2

82. PERC: HARMADSZOR IS: TIZENEGYES A LEVANTÉNAK! A CSEREKÉNT BEÁLLT LENGLET ODALÉPETT DANI GÓMEZNEK, JÓ ÍTÉLET EZ IS!

80. perc: Dani Alves le, Lenglet be.

76. perc: Radoja és Vezo le, Enisz Bardi és Cantero be.

75. perc: Son lövését fogta meg Ter Stegen.

70. perc: Jó kis meccs lett ebből.

65. perc: Campana és Martí le, Melero és Dani Gómez be.

A két csere hozta össze a gólt, Gavi lapos passzát Pedri lőtte egyből a jobb alsó sarokba.

63. PERC: GÓL – FORDÍT A BARCELONA! 1–2

62. perc: Ismét Aubameyang fejelt, de ezúttal mellé.

Dembélé jobb oldali beadására Aubameyang érkezett és fejelt már méterről a kapuba.

59. PERC: GÓL – EGYENLÍT A BARCELONA! 1–1

56-57. perc: Nico és De Jong le, Pedri és Gavi be.

56. PERC: TER STEGEN ISMÉT JOBBRA MENT, DE EZÚTTAL ROGER MARTÍ LÖVÉSE IS ODATARTOTT! MIÉRT NEM MORALES RÚGTA EZT IS?

55. PERC: MÉG EGY LEVANTE-TIZENEGYES! ERIK GARCÍA KEZÉRE ESETT A LABDA!

Morales a bal alsót, Ter Stegen a jobb sarkot választotta.

52. PERC: GÓL – MORALES BERÚGTA! 1–0

50. PERC: TIZENEGYES! DANI ALVES ÁLLÍTOTTA MEG KÉZZEL SONT!

49. perc: Ferran Torres fejesét védte bravúrral Cárdenas.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–0

45. perc: 1 perc a ráadás.

45. perc: De Jong tüzelt fölé.

43. perc: Radoja lövése ment mellé.

42. perc: Ferran Torres lőtt ismét, Cárdenas ezúttal is a helyén.

39. perc: Újabb Barca-szöglet, de ezt is hatástalanították.

34. perc: Moralest kell ápolni.

29. perc: Most Araújo mentett nagyot közel a kapujához. Jól játszik a Levante!

28. perc: Son beadása ment el mindenki előtt.

„Mint a jó bor...”

26. perc: Morales lövését rúgta ki Eric García a gólvonalon! Hatalmas szóló volt! Ter Stegen nagy védett előtte!

25. perc: Ebből sem alakult ki veszély.

24. perc: Most Barca-sarokrúgás.

23. perc: Nem alakult ki veszély.

23. perc: Levante-szöglet.

21. perc: Ter Stegen indítása után Ferran Torres lépett ki, és lőtt, de Cárdenas védett.

20. perc: A hazaiak kontrákra helyezkedtek be, a vendégek birtokolják a labdát.

17. perc: Alves a földön, a bokáját fájlalja.

15. perc: 5–3–2-ben védekezik a Levante, nehezen töri fel ezt a Barca.

14. perc: Xavi ideges.

11. perc: Campana kapott sárga lapot, így kihagyja a Granada elleni létfontosságú meccset.

Jordi Alba a 421. mérkőzésén lép ma pályára a Barcelonában, amivel bekerült a top tíz legtöbb meccsel rendelkező Barca-játékos közé.

4. perc: Campana tüzelt kissé balról, Ter Stegen fogta.

2. perc: Frenkie de Jong lövése ment fölé.

1. perc: 21 másodperc elteltével Morales csapott le Dani Alves rossz passzára, s lőtt, de nem találta el a kaput.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Levante piros-kék csíkos felsőben, kék nadrágban és kék sportszárban látható, míg a Barcelona halványlila mezben lép pályára.

A LEVANTE KEZDŐJE

A BARCELONA KEZDŐJE

(Fotó: Getty Images)

ELŐZMÉNYEK

Az FC Barcelona a kiesés elől menekülő Levante otthonában lép pályára. A katalánok már hetek óta jó formában vannak, és ez még akkor is igaz, hogy az Európa-ligában az odavágókon rendre csak leikszel. A Frankfurt elleni hétközi meccsen 1–1-es döntetlent játszott a katalán együttes, így a barcelonai visszavágót, ha nem is előnyből, de jó pozícióból várhatja.

Xaviék legutóbb még tavaly decemberben kaptak ki 90 pernyi játékidő alatt, akkor a Bajnokok Ligájában a Bayern München győzte le őket 3–0-ra. A bajnokságban az elmúlt hat meccsüket egyaránt megnyerték, a Sevilla ellen pedig legutóbb rangadón győztek (1–0). A Barcelona az előző idegenbeli bajnokiján négyet rúgott, méghozzá a listavezető Real Madridnak (0–4). A Barca a La Liga mostani kiírásában csupán kétszer kapott ki vendégként.

A Levante a bennmaradásért harcol, a helyzete pedig nem túl rózsás. A csapat az utolsó előtti helyen áll, és egy mérkőzéssel kevesebbet játszva ugyanannyi pontot gyűjtött, mint a sereghajtó Alavés (22), a 17. Mallorca pedig hét pontra van, ezért a vendéglátóknak nagyon fontos lenne ma egy győzelem. A gárda a mostani kiírásban hazai pályán csak a mérkőzései egyharmadát veszítette le (5), viszont csupán háromszor tartotta otthon mindhárom pontot. A Levante győzelemmel hangolt a mai ütközetre, hiszen a Bayern Münchenre készülő Villarrealt 2–0-ra legyőzte múlt hét szombaton, amivel elmozdult az utolsó helyről.

A két csapat szeptemberi meccsét a Barcelona 3–0-ra nyerte a Camp Nouban. Valenciában azonban a Levanténak jól megy, hiszen tavaly májusban 3–3-as döntetlen játszott a Barcával, az azt megelőző két találkozón pedig egyaránt nyerni tudott. A katalánok legutóbb 2018 decemberében tudtak a Városi Stadionban nyerni, akkor 5–0-ra, méghozzá úgy, hogy Lionel Messi mind az öt találatból kivette a részét (három gól, két gólpassz). Ugyanebben az évben egyébként volt egy nagyon emlékezetes, 5–4-es Levante-győzelem is.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LEVANTE–FC BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!