La Liga: hét vereség után az Atléticót győzte le a Mallorca

M. D., SZ. R., V. J.M. D., SZ. R., V. J.
2022.04.09. 18:17
Vedat Muriqi ünnepli győztes gólját (Fotó: Getty Images)
A Mallorca 1–0-ra megverte az Atlético Madridot, a Villarreal 1–1-es döntetlent játszott az Athletic Bilbaóval, míg a Betis hátrányból nyert 2–1-re Cádizban a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójában.

Nagy skalpot gyűjtött be a Mallorca: a legutóbbi hét meccsét elveszítő gárda az Atlético Madrid legyőzésével lépett el a kiesőzónából. Javier Aguirre együttese bár a mezőnyben alárendelt szerepet játszott, viszont több veszélyes helyzetet alakított ki, mint a fővárosiak. A meccs a második félidő derekánál dőlt el, ekkor Reinildo Mandava épphogy a tizenhatoson belül járva buktatta Pablo Maffeót – a VAR-ozást követően megítélt tizenegyest pedig Vedat Muriqi értékesítette. 1–0

Unai Emery, a Villarreal vezetőedzője a teljes kezdőcsapatát lecserélte a Bayern Münchennel szemben 1–0-ra megnyert mérkőzéshez képest. Míg a bajorok ellen a Rulli – Foyth, Raúl Albiol, Pau Torres, Estupinán – Coquelin, Capoué, Parejo – Gerard Moreno, Danjuma, Lo Celso tizenegy futott ki a pályára, addig az Athletic Bilbao ellen az Asenjo – Mario Gaspar, Aurier, Mandi, Pedraza – Trigueros, Iborra, Moi Gómez – Chukwueze, Paco Alcácer, Pino összetételű együttes kezdett.

A baszkok az első félidő végén a Villarreal-specialista, a „sárga tengeralattjáró” ellen már a nyolcadik bajnoki gólját szerző (csak a Celtának lőtt még ilyen sokat) Raúl García révén megszerezte a vezetést, de a hazaiak balhátvédjük, Alfonso Pedraza jóvoltából a fordulás után egyenlítettek. A Villarreal így már három forduló óta nyeretlen – az előző két meccsén a Cádiztól (0–1) és a Levantétól (0–2) is kikapott –, és megint nehezebb helyzetbe sodródott az európai kupaindulást érő helyekért folyó küzdelemben.

A Betis az első félidő elején már előnybe került, de a játékvezető a videobíró segítségével elvette a találatot les miatt. Ezután a második játékrész elején a Cádiz ragadta magához a vezetést Iván Alejo góljával.

Sokáig úgy tűnt, a Cádiznak nincs oka az aggodalomra, de a 78. percben az egy perccel korábban csereként beálló Cristian Tello egyenlített. Végül a 84. percben a szintén a kispadról beálló Borja Iglesias előnyhöz juttatta a vendégeket egy büntetőből, ezzel beállítva a 2–1-es végeredményt a Real Betis javára.

A sevillai együttes ezzel a sikerrel már 56 pontos, így mindössze eggyel marad el a Bajnokok Ligája-indulást érő harmadik helyen álló FC Barcelonától és a negyedik Atlético Madridtól.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ

Mallorca–Atlético Madrid 1–0 (Muriqi 68. – 11-esből)
Villarreal–Athletic Bilbao 1–1 (Pedraza 60., ill. Raúl García 43.)
Cádiz–Real Betis 1–2 (Alejo 58., ill. Tello 78., Borja Iglesias 84. – 11-esből)

Később
21.00: Real Madrid–Getafe (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Vasárnap
14.00: Osasuna–Alavés (Tv: Spíler2)
16.15: Espanyol–Celta Vigo (Tv: Spíler2)
18.30: Elche–Real Sociedad (Tv: Spíler2)
21.00: Levante–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Hétfő
21.00:
Rayo Vallecano–Valencia (Tv: Spíler2)

Pénteki eredmény
Sevilla–Granada 4–2 (Diego Carlos 32., Ocampos 66., Rafa Mir 90+3., A. Gómez 90+9., ill. Machís 23., Víctor Díaz 88.)

1. Real Madrid 30 21 6 3 61–26 +35 69
2. Sevilla 31 16 12 3 44–22 +22 60
3. Barcelona 29 16 9 4 57–29 +28 57
4. Atlético Madrid 31 17 6 8 57–38 +19 57
5. Betis 31 17 5 9 56–37 +19 56
6. Real Sociedad 30 14 9 7 30–29 +1 51
7. Villarreal 31 12 10 9 49–30 +19 46
8. Athletic Bilbao 31 11 12 8 36–30 +6 45