La Liga: Isak büntetőt rontott, de a Sociedad így is nyert

Cs. B.Cs. B.
2022.04.10. 20:40
Ante Budimir nem adta fel, érvénytelenített gólja után szabályos körülmények között is betalált (Fotó: AFP)
Végig közelebb állt a győzelem megszerzéséhez a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójában az Osasuna, de csak az utolsó percekben sikerült döntenie a sereghajtó Alavés ellen, míg a Real Sociedad 0–1-ről felállva fordított és nyert Elchében.

Kétszer is maga felé billenthette volna a mérleg nyelvét az Osasuna, de Rubén García a 37. percben büntetőt rontott, a 73. percben pedig Ante Budimir találatát annullálták les miatt. De Budimir nem adta fel, a 92. percben szabályos körülmények között is betalált, így a hazaiak megszerezték a győzelmet az Alavés kárára.

Az Osasunához hasonlóan az Espanyol is az utolsó percekben döntött a Celta Vigo ellen: Vu Lej a 89. percben védhetetlenül lőtt a léc alá. VIDEÓ ITT!

A meccs legelején, a 3. percben vezetést szerzett az Elche, de Alexander Isak már 16 perccel később egyenlíthetett volna, ha a játékvezető nem ítéli szabálytalannak a svéd csatár által végrehajtott büntetőt. VIDEÓN AZ ABSZURD TIZENEGYES!

Ez is belefért a Real Sociedadnak, hiszen Alexander Sörloth és Robin Le Normand góljával már az első játékrészben megfordította a meccset, és mivel egyik csapat sem volt eredményes újra, a vendégek három ponttal a zsebükben utazhattak haza. A meccs legjobbjának járó díjat mégsem az egyik gólszerző, hanem a két gólpasszt is kiosztó korábbi Manchester City-játékos, David Silva érdemelte ki.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Osasuna–Alavés 1–0 (Budimir 90+2.)
Espanyol–Celta Vigo 1–0 (Vu Lej 89.)
Elche–Real Sociedad 1–2
(G. Carrillo 3., ill. Sörloth 31., Le Normand 39.)
Később
Levante–Barcelona 2–3 (Morales 52. – 11-esből, Melero 83. – 11-esből, ill. Aubameyang 59., Pedri 63., L. de Jong 90+2.)

Pénteki eredmény
Sevilla–Granada 4–2 (Diego Carlos 32., Ocampos 66., Rafa Mir 90+3., A. Gómez 90+9., ill. Machís 23., Víctor Díaz 88.)