La Liga: Uzuniék hatgólos meccsen kaptak ki a Sevillától

M. D.M. D.
2022.04.08. 23:06
Diego Carlos az egyenlítő gólját ünnepli (Fotók: AFP)
A Sevilla 4–2-re legyőzte hazai pályán a Granadát a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójának nyitó mérkőzésén pénteken.

Négymeccses bajnoki nyeretlenségi sorozattal a háta mögött, de esélyesként várta a Granada elleni hazai mérkőzését a Sevilla. Látogatója kezdőcsapatába bekerült a Ferencváros korábbi játékosa, Myrto Uzuni.

Az első félidő közepén a kiesés ellen küzdő vendéggárdaDarwin Machís remekül eltalált lövésével megszerezte a vezetést a Ramón Sánchez-Pizjuán Stadionban (0–1), ám a Sevilla szűk tíz perccel később Diego Carlos fejesével egyenlített (1–1).

A második játékrész közepén Lucas Ocampos találatával a hazaiak fordítottak – szabad szemmel úgy tűnt, hogy a gólpasszt jegyző Jesús „Tecatito” Corona lesről indult, a partjelző emelte is a zászlaját, de a VAR-szobában történt „vonalazás” során kiderült, hogy a Granada egyik védője belógott (2–1).

Az utolsó negyedórához érkezve a hazaiak csereként beállt csatára, Rafa Mir gólját szabálytalanság miatt érvénytelenítették, így maradt a 2–1, és életben maradtak a Granada pontszerzési reményei is.

Az utolsó percekben aztán rákapcsoltak a vendégek… Uzuni lövésénél még nem volt szerencséjük, az albán támadó a kapufa külső részét találta el, de a 88. percben egy szöglet után Víctor Díaz fejesével egyenlítettek (2–2)!

Myrto Uzuni küzd a labdáért Anthony Martiallal

Úgy tűnt, bravúrpontot szerez a Granada, ám a kilencperces (!) hosszabbítás során Rafa Mir góljával újra előnyhöz jutottak a sevillaiak(3–2), majd a találkozó záró akkordjaként Alejandro „Papu” Gómez is eredményes volt (4–2).

A Sevilla otthon továbbra is veretlen ebben a bajnokságban

Uzuniék jelenleg csupán három pontra vannak a kiesőzónától, és náluk eddig csak a Levante kapott több gólt a La Liga mostani kiírásában – védekezésben a Granadának mindenképpen előre kell lépnie, ha szeretne bent maradni az első osztályban.