Rengeteg helyzet és két gól – magabiztosan nyert a Real Madrid

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2022.04.09. 20:44
(Fotó: Getty Images)
A Real Madrid 2–0-ra győzött a Getafe ellen hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójának szombati mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Real Madrid–Getafe 2–0
(1–0)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 50 000 néző Vezette: César Soto
Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Militao, Alaba (Nacho, 86.), Marcelo – Valverde, Casemiro (Ceballos, 74.), Camavinga – Rodrygo, Benzema (Bale, 74.), Vinícius Jr. (Asensio, 83.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Getafe: Soria – Damián Suárez, Cuenca (Cabaco, 82.), Djené, Sz. Mitrovics, M. Olivera – Alená (Óscar, a szünetben), Nemanja Makszimovics (Yokuslu, 86.), Villar (Florentino, 74.) – Ünal, Mayoral (Sandro, a szünetben). Vezetőedző: Quique Sánchez Flores
Gólszerző: Casemiro (38.), L. Vázquez (68.)

A listavezető Real Madrid úgy lépett pályára, hogy a forduló előtt tőle 12 pontra lévő üldözői közül a Sevilla győzött, az Atlético Madrid kikapott, az FC Barcelona pedig még nem játszotta le az aktuális mérkőzését. A Getafe ugyan első látásra nem tűnhetett nagy falatnak a királyiak számára, de a két csapat első meccsén pont a kisebbik madridi együttes győzedelmeskedett, 1–0-ra.

Ezen a mérkőzésen elképesztő mezőnyfölényben futballozott a Real Madrid, az első félidőben több alkalommal is hosszú percekre beszorította saját kapuja elé a Getafét, próbálkozott is szép számmal, ám csak a 38. percben tudta megszerezni a vezetést. Ekkor Vinícius Jr. adott külsővel zseniális passzt az ötösön belülre lendületből érkező Casemirónak, aki fejjel, közelről nem hibázott (1–0).

A második félidőt is hasonló intenzitással kezdte a Real Madrid, de helyzetből kevesebbet tudott kialakítani. Aztán jött a 68. perc, amikor Rodrygo és Lucas Vázquez játszott össze a jobb oldalon, végül utóbbi lőhetett nagyjából tíz méterről, s pazarul kilőtte a hosszú alsó sarkot (2–0).

A későbbiekben kissé lejjebb kapcsolt a Real Madrid, s beállt Gareth Bale is, aki legutóbb több mint két éve lépett pályára a Santiago Bernabéu Stadionban. A hajrában több gól már nem született: magabiztosan nyert 2–0-ra a Real Madrid, s visszaállította 12 pontos előnyét a tabella élén.

Három perc a ráadás.

90. perc: KAPUFA! Ünal lépett ki, lőtt, s nem is tévesztett sokat, de nem tudta bevenni Courtois kapuját.

89. perc: Bale lőtt, Soria védte. A walesit sokan fütyülték a pályára lépésekor, de most kapott tapsot is nézőtérről bőséggel.

87. perc: A Getafe is eltalálta a kaput – Óscar lövése nem jelentett gondot Courtois-nak. Nem sokkal később a vendégek első szögletére is sor kerülhetett.

86. perc: Újabb változtatások – Alaba helyett Nacho jött be a Real Madridnál, a másik oldalon Yokuslu váltotta Nemanja Makszimovicsot.

83. perc: A hazaiaknál Asensio váltotta Viníciust, a vendégeknél Cabaco érkezett Cuenca helyére.

79. perc: Vinícius újabb cseleit elégelte meg Djené, ő is kapott egy sárga lapot.

Gareth Bale ezt megelőzően több mint két éve, 2020 tavaszán lépett pályára legutóbb a Santiago Bernabéu Stadionban.

76. perc: Olivera kapta meg a vendégek első sárga lapját.

74. perc: Bale és Ceballos a pályán, Casemiro és Benzema jött le. A Getafénél Florentino váltotta Villart.

72. perc: Marcelo adott le újabb lövést a bal oldalról Soria kapujára, de nem volt túlzottan veszélyes.

71. perc: Alabától jött egy beadás, amire Militao érkezett, de fölé fejelte a labdát.

68. perc: GÓÓÓL! Rodrygo és Lucas Vázquez játszott össze a tizenhatoson belül, utóbbi pedig nagyjából tíz méterről gyönyörűen kilőtte a hosszú alsó sarkot. 2–0

64. perc: MICSODA LÖVÉS VOLT! Bő 30 méterről jöhetett szabadrúgással a hazai csapat, de nem Alaba, Valverde lőtt, s nem is sokat tévedett – de mellé.

57. perc: Benzema és Marcelo játszott össze a bal oldalon, utóbbi éles szögből nagy erővel lőtt – nem is tévedt sokat.

Ebben a játékrészben is a hazaiak irányítanak, de egyelőre nem helyeznek akkora nyomást az ellenfélre mint az első játékrészben, és a nagy helyzetek is elmaradnak.

54. perc: A Real Madrid oldalról jöhetett szabadrúgással, de sem lövés, sem beadás nem lett belőle – ehelyett egy trükkös megoldás, ami nem járt sikerrel.

48. perc: Rodrygo éles beadása okozott veszélyt, de a védők tisztáztak.

Kettős csere történt a vendégeknél: Sandro Ramírez és Óscar Rodríguez állt be Mayoral és Alená helyére.

KEZDETÉT VETTE A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Casemiro szerezte meg a vezetést a Real Madridnak

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+1. perc: Újabb Vinícius-cselek, majd lövés, de Soria kezében kötött ki a labda.

Egy perc a ráadás.

45. perc: Gyorsan itt van a második lap is, ezt Fede Valverde kapta.

44. perc: Casemiro kapott reklamálásért sárga lapot, ez pedig azt jelenti, hogy eltiltás miatt nem lehet majd ott a Real Madrid Sevilla elleni bajnokiján.

43. perc: Rövid időn belül Marcelo, majd Benzema is lövéssel próbálkozott – egyikük sem tudott túljárni Soria eszén.

41. perc: Benzema éles középre tett labdájára Rodrygo érkezett, de ezúttal is Dejné ért oda tisztázni.

38. perc: GÓÓÓL! Vinícius zseniális labdát adott külsővel Casemirónak, aki az ötösnél érkezett a beadásra, s fejjel vette be a Getafe kapuját. 1–0

35. perc: Most helyzetbe kerülhetett volna a Getafe is, Mayoral ugrott ki, de Alaba becsúszása megtette hatását – még ha a csatár bénázása is kellett hozzá.

31. perc: Hosszas támadócsönd után Vinícius cselezte be magát ismét elképesztő módon a tizenhatoson belülre, de Djené utolérte, s belelépett a nagyjából 8 méterről leadott lövésébe.

Az utóbbi percekben felszabadult a Getafe kapuja, a kisebbik madridi csapat többször ki tudja hozni a labdát – pihenhetnek egy kicsit a védők.

20. perc: Vinícius Jr. Djenének adott egy pazar kötényt, betört a tizenhatoson belülre, majd lőtt, de Soria ismét résen volt.

19. perc: Forrósodik a helyzet a Getafe kapuja előtt – ezúttal Benzema adott egy jó labdát Valverdének, aki kapásból lőtt, de Soria ismét védeni tudott.

18. perc: Benzema tört be a tizenhatoson belülre, ha átveszi a labdát, akkor ziccerben van, de Djené lefülelte Camavinga átadását.

14. perc: Előbb Valverde lőtt, azt Soria ütötte ki, majd nem sokkal később Lucas Vázquez próbálkozott a jobb oldalról – nem sokkal, de mellé ment.

Egyelőre elképesztő mezőnyfölényben játszik a Real Madrid, a Getafe a felezővonalon sem gyakran tudja áthozni a labdát.

8. perc: Valverde és Rodrygo kombinálása után jöhetett a meccs első sarokrúgása. A szögletet követően Marcelo lőhetett távolról, de Soria magabiztosan védett.

4. perc: GÓL, de les! Benzema elé pattant a labda közel az ellenfél kapujához, nem is hibázott a francia klasszis, de a helyzetet megelőzően les volt, intett a partjelző, így nem érvényes a találat.

2. perc: Marcelo azonnal kapott egy rúgást a lábára, lent is maradt a földön, de úgy tűnik, tudja folytatni.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Carlo Ancelotti valamelyest rotál a Chelsea elleni BL-negyeddöntő keddi visszavágója előtt: a szokásos kezdő tizenegyből Carvajal, Mendy, Kroos és Modric is hiányzik. A jobb szélen ezúttal Rodrygo kapott helyet.

ELŐZMÉNYEK

A Real Madrid a 30. forduló után magabiztos, 12 pontos előnnyel állt a tabella élén, megelőzve a Barcelonát, az Atlético Madridot és a Sevillát. A királyiak előnye most egy meccsel kevesebbet játszva is 9 pont, a forduló előtti különbséget pedig egyszerűen visszaállíthatják egy mai győzelemmel.

Úgy tűnik tehát, hogy a bajnokság már félig a zsebben van a Real Madridnál, így koncentrálhat a csapat a Bajnokok Ligájára, ahol a negyeddöntő odavágóján 3–1-re legyőzte a Chelsea-t szerdán, így kétgólos előnnyel várhatja a keddi visszavágót.

Az említett BL-meccsen Karim Benzema mesterhármast szerzett, így már 11 gólnál tart a sorozatban (eben az idényben), miközben a bajnokságban 24 góljával magabiztosan vezeti a góllövőlistát – hozzá legközelebb másokkal együtt épp csapattársa, Vinícius Jr., valamint a Getafe török csatára Enes Ünal áll, 14 góllal.

Hamarosan kezdés

A Getafe jelenleg a tabella 14. helyén áll, s úgy tűnik, nem lesznek bennmaradási gondjai, de azért nem is lehet nyugodt, hiszen a 18., kiesést érő helyen álló Mallorcának csak nyolc ponttal van kevesebbje.

A Real Madrid mindössze háromszor kapott ki ebben a bajnoki idényben, ebből egyszer épp a Getafe ellen a két csapat első idei egymás elleni meccsén, rögtön az új év elején, 1–0-ra . A listavezető ezen kívül két katalán csapattól, az Espanyoltól és a Barcelonától szenvedett vereséget.

A mérkőzés játékvezetője César Soto Grado lesz, aki ebben az idényben 17 bajnokin fújta ez idáig a sípot. A Real Madridnak háromszor, a Getafének egyszer vezetett meccset.

KÖSZÖNTJÜK ÖNÖKET A REAL MADRID–GETAFE LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!