A Barcelona négy góllal nyert a Real Madrid otthonában!

2022.03.20. 20:45
A rangadó hőse (Fotó: AFP)
A Barcelona 4–0-ra nyert a Real Madrid otthonában a spanyol La Liga 29. fordulójának szuperrangadóján.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
Real Madrid–FC Barcelona 0–4 (0–2)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 60 017 néző. Vezette: Martínez Munuera
Real Madrid:
Courtois – Carvajal (Mariano Díaz, a szünetben), Militao, Alaba, Nacho (L. Vázquez, 63.) – Casemiro, Kroos (Camavinga, a szünetben), Modric – F. Valverde, Rodrygo (Asensio, 63.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Barcelona: Ter Stegen – R. Araújo, Piqué, Eric García, Alba (Dani Alves, 86.) – F. de Jong (Gavi, 71.), Busquets, Pedri (Nicolás González, 86.) – O. Dembélé (Adama Traoré, 80.), Aubameyang (Depay, 71.), Ferran Torres. Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Aubameyang (29., 51.), R. Araújo (38.), Ferran Torres (48.)

Az egyre jobb és összeszedettebb Barcelonát fogadta a jó formában lévő, de a vezérét és legjobbját, Karim Benzemát nélkülöző Real Madrid, természetesen technikai telt ház előtt, és világszerte százmilliók követték figyelemmel a nagy rangadót.

Carlo Ancelotti és legénysége arra készült, hogy sorozatban hatodszor nyerjen a Barca ellen, az olasz mester pedig elővette a totális futballt az első félidőben: Luka Modric hol szűrőt, hol egy szem középcsatárt játszott, néha felhúzódott mellé Toni Kroos, a középső védő David Alaba pedig a letámadáskor feltűnt olykor a bal szélen, de az ellenfél térfelén; hol Nacho, hol Federico Valverde tűnt fel az ellenfél 16-osa előtt karmesterként.

Valverde kihagyott egy helyzetet éppen a 16-osról, a másik oldalon Pierre-Emerick Aubameyang az ötös elől nem tudott túljárni Thibaut Courtois eszén, picit távolabbról Ousmane Dembélé sem, Ferran Torres lövésénél pedig zseniális becsúszással mentett Casemiro.

Veszélyesebb volt tehát a Barcelona, és a 29. percben gólt is szerzett: Dembélé és Pierre-Emerick Aubameyang verte meg a hazai védőket, Courtois tehetetlen volt. Amikor Vinícius Júnior ziccerben gyakorlatilag kibuktatta saját magát, kiderült: ez nem a Real Madrid napja. A brazil támadó percekig reklamált, Dembélé közben kiosztotta a második gólpasszát, szögletét Ronald Araújo fejelte a kapuba, mert Alaba és Éder Militao ezúttal sem állt a helyzet magaslatán.

Beállt a szünetben Mariano Díaz és Eduardo Camavinga, de ettől a Real még rosszabb lett: Pierre-Emerick Aubameyang sarokkal adott gólpasszt Ferran Torresnek, majd nagyon szemtelen gólt szerzett, Ferran Torres asszisztjából.

A gaboni támadó az utóbbi öt mérkőzésén a Real ellen hét gólt szerzett, két gólpassz mellett!

Nagyon hamar eldőlt a mérkőzés, a második félidőben a Realnak egy helyzete volt, Lucas Vázquez azt is kihagyta: a Barcelona világraszóló győzelemmel nyomatékosította az újjászületését.

Legutóbb kikapott a Real ellen, azóta a katalánok csak egy mérkőzést veszítettek el, az Athletic Bilbao ellenit, kilencszer nyertek, miközben hat találkozón is négy gólt szereztek! 0–4

KORÁBBAN
Espanyol–Mallorca 1–0 (De Tomás 42.)
Cádiz–Villarreal 1–0 (Sobrino 90.)
Celta Vigo–Real Betis 0–0
Sevilla–Real Sociedad 0–0
SZOMBATON
Rayo Vallecano–Atlético Madrid 0–1 (Koke 49.)
Alavés–Granada 2–3
(Escalante 53., Vallejo 57., ill. Escudero 50., Puertas 75., L. Suárez 87.)
Elche–Valencia 0–1 (G. Guedes 50.)
Osasuna–Levante 3–1 (Chimy Ávila 44., Budimir 57., Brasanac 64., ill. Roger 76.)

PÉNTEKEN
Athletic Bilbao–Getafe 1–1 (Berchiche 29., ill. Enes Ünal 3.)

20. Levante293101631–58–2719

A mai volt Alves 400. meccse a Barcában, és a 23. sikere a Real ellen.

A legtöbb győzelem a Real otthonában:
12 Messi, Piqué és S. Busquets
10 Dani Alves
9 Iniesta

Éllovasként nem kapott még ki ennél több góllal odahaza a Real.

Régen nyert edző első el Clásicón ilyen sok góllal...

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Alaba blokkolja Traoré 15 méteres, kissé jobbról jövő lövését.

Sok-sok hazai drukker a lábával szavazott a hajrára, már percekkel ezelőtt.

90+2. perc Vázquez emel Díaz elé, de figyel Piqué, Ter Stegen a nevető negyedik. Modric ballal 16-ról Araújóba lő.

90. perc Három perc a ráadás.

88. perc Lucas Vázquez kap sárga kapot Nicolás González lerántásáért, aki reklamál hevesen. Sárga lap ide és oda is.

Auba a második, aki első el Clásicóján három kanadai pontig jut. Az első a nagy Di Stéfano volt.

86. perc Daniel Alves be, Alba le, Nicolás González be, Pedri be.

85. perc Helyzet, Díaz beadását Vázquez ballal a bal felső mellé emeli tíz méterről, picit jobbról.

Beszédes: a Barca az első 21 ligameccsén 32 gólt szerzett, az utóbbi heten 24-et...

83. perc
Ennek örömére Valverde jobbal nem sokkal lő a léc fölé.

A topligákban eddig a Real szenvedte el pedig a legkevesebb vereséget: hatot.

82. perc Eduardo Camavinga odarúg Busquetsnek, sárga lap.

80. perc Dembélé le, Adama Traoré be, nem gyengült a Barca.

79. perc Vinícius visszaadását Alaba ballal kapura rúgja kissé balról, 12 méterről, éles szögből, de Ter Stegen jobbra elmozdulva véd.

Courtois még a mezőny legjobbja lesz...

78. perc Depay pocsék beadását az ötösről Casemiro visszafejeli a hollandnak, aki jobbal tízről kapura lő, Courtois jobbra vetődve véd!

74. perc Jordi Alba odacsúszik Viníciusnak, sárga lap.

A fővárosiak most csúfos véget érő közelmúltbeli dominanciáját jelzi, hogy a legutóbbi öt el Clásicót megnyerték, ami még akkor is dicséretes, ha legutóbb a spanyol Szuperkupa elődöntőjében csak a hosszabbításban győztek 3–2-re.

A Real elleni téli vereség óta a katalánok csak a Bilbao elleni Király-kupa-nyolcaddöntőt veszítették el, azt is a hosszabbításban. Emellett nyolc győzelem és három döntetlen a mérlegük, és öt találkozón is négy gólt szereztek. Ez egyfelől nyilván Xavi érdeme, aki kreatívabb, bátrabb futballt játszat a csapattal, mint elődje, Ronald Koeman, akivel sokszor elöl is és hátul is akadozott a gépezet.

73. perc Militaót szereli az ötösön Depay, és jobbal öt méterről a jobb alsó mellé lő!

71. perc Gavi és Memphis Depay be, De Jong és Aubameyang le.

70. perc Tartja a labdát a Barca, bottal üti a labda nyomát többnyire a Real.

68. perc Xavi nagyon ideges Piqué eladott passza miatt.

66. perc Casemiro jobbal nem sokkal véti el a bal felső sarkot középről, 26 méterről!

Elúszott: 1962 és 1965 között sorozatban hét el Clásicót nyert meg az Alfredo Di Stéfano, Puskás Ferenc és Francisco Gento fémjelezte Real Madrid.

64. perc Busquetsből kitör ma a benne élő Bernd Schuster, csodás passzát Torres kapura lövi az ötös jobb sarka elől, de jobbra vetődve véd Courtois!

63. perc Lucas Vázquez Nachót, Marco Asensio Rodrygót váltja.

63. perc Luka Modric kap sárga lapot Dembélé felvágásáért. Fárad.

60. perc Vinícius középtávoli lövése kapuscsemege.

59. perc A Nacho indította Díaz 14 méteres lövését blokkolja García.

Stratéga, nyugalomban

58. perc MELLÉ,
Alba bal oldali beadását Aubameyang jobbal öt méterről az üresen tátongó bal alsó sarok mellé rúgja.

A La Ligában 295-295 gólnál jár a két csapat az El Clásicókon!

Nacho és Militao ismét csődöt mondott.

Vagy mégsem? Mit mond a VAR? Busquets már örül. 0–4!

51. PERC ITT A NEGYEDIK! PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG ballal pimasz módon emel a kapuba az ötös elől, ballal, nyolc méterről, középről, Torres körömpassza után. De Piqué indítása lesen kapta Torrest.

50. perc Modric szöglete után Ter Stegen elüti a labdát az ötösön Casemiro fejével együtt. Előbb a labda.

Villámgyors támadás, Dembélé, De Jong, majd Aubameyang sarokkal ad gólpasszt, Modric maradt le a gólszerzőről.

47. PERC AKKOR MOST ELDŐLT, FERRAN TORRES jobbal a bal felsőbe lő középről, tíz méterről. 0–3!

46. perc MAJDNEM ELDŐLT, Aubameyang balról csodásan indítja Torrest, aki Nacho mellől középről, 12 méterről jobbal a bal alsó mellé lő.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Mariano Díaz és Eduardo Camavinga
be, Carvajal és Kroos le. Dembélé elfogyaszt gyorsan egy energiazselét, már a pályán.

Auba az utóbbi 5 Real elleni meccsén 6 gólt szerzett, ezzel együtt. Plusz egy gólpassz!

Öt gól sorozatban a Real ellen, XXI. századi rekord!

Érdekes: Benzema játszott az előző 24 el Clásicón!

Xavi anno 21-szer játszott itt, 8-szer nyertek, 7-szer kikaptak.

Fotó: Getty Images

A Barca 13 fejes gólt szerzett a La Ligában ebben az idényben, a Real a negyediket kapta fejesből.

Előttem az utódom, előtte Xavi adott itt két gólpasszt egy félidő alatt

A legtöbb gólpassz a La Ligában: Benzema és Dembélé, 9-9.

Füttyszó harsan, nem elszórt.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc
Albát futtatja Pedri egy okos emeléssel, a bal oldali beadás éppen csak magas középen Aubameyangnak!

Araújo: 22 bajnoki az idényben, 4 góllal! Ez a harmadik meccse a Real ellen, és első kanadai pontja.

A Barcelona aratta a legtöbb győzelmet a 21. században (10 a nyolc ellen) és lőtte a legtöbb gólt (43 a 34 ellen) az el Clásicón. De előző két itteni meccsén elbukott.

38. PERC ÉS ITT A GÓL, Dembélé jobb oldali szögletét RONALD ARAÚJO hat méterről, középről a bal alsó sarokba fejeli, Alaba és Militao között. 0–2!

38. perc
Vinícius még mindig reklamál. Sárga lapot, műesésért? A VAR-korszakban miben bízik vajon a brazil? Piqué korábban is hiába csitította, de ismét megpróbálta. Nem sikerült.

Pedig a korábban sokat kritizált 21 éves brazil szélső alapemberré vált, és Karim Benzema mellett a támadósor legveszélyesebb futballistája. Az előző idényben összesen három gólt és öt gólpasszt jegyzett a La Ligában, míg most 14 gólnál és kilenc gólpassznál jár. Ennyit számít a bizalom. Érdekesség egyébként, hogy a Transfermarkt adatai szerint a százmillió euróra becsült támadó a találkozó legértékesebb pályára lépő játékosa, megelőzve Pedrit (80 millió) és Frenkie de Jongot (70 millió).

36. perc Ilyen nincs! Vinícius ziccerben, a kapussal áll szemben, de csel címén kibuktatja saját magát... Majd összevész a német kapussal.

35. perc García mesteri indítását De Jong Aubameyang elé tolja, aki ballal kapura lő az ötös bal sarkáról, de Courtois jobbra vetődve eléri a labdát. Auba balról bead, ez is a belgáé.

34. perc Mindkét csapat letámad, így nagyon zsúfolt a középpálya.

Auba: 7 bajnoki a Barcában, 6 góllal, bő 400 perc alatt.

31. perc Sergio Busquets lerántja Militaót, sárga lap.

29. PERC VEZET A BARCA, PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG ezt nem rontja el, a jobb alsóba fejel öt méterről, középről, a Nachót könnyedén lefutó Dembélé jobb oldali beadása után, Militao mellől. 0–1!

A Real Madrid előző 5 meccsét megnyerte a Barca ellen, minden sorozatot beleértve. A klubrekord hét, 1962 és 1965 között.

26. perc Frekie de Jong odacsúszik Kroos alá, sárga lap ez is. Alakul.

24. perc Pedri az ötösre passzol kissé balról, Torres lőne is ballal, de Casemiro bevetődik elé!

22. perc Alba emel a bal szélre Torres elé, de kilép Militao, kontra, Toni Kroos kap sárga lapot Busquets ellökéséért.

20. perc Rodrygo jobbal 18ról az előtte álló Piquébe lő.

15. perc Torres kissé balról jobbal millimterekkel lő a bal sarok mellé, félmagasan.

Per pillanat Kroos és Modric a két csatár. Ancelotti formabontó. Alaba meg letámad a bal szélen.

14. perc Vinícius jobbal 15-ről a kapushoz lő az előretörő Nacho indításából.

12. perc Aubameyang kihagyja, Busquets ad pazar passzt a bal szélen meginduló Torresnek, a beadás remek, Militao nem figyel, Aubameyang ballal kapura lőhet hatról, középről, de Courtois balra elmozdulva véd. Majd eléri Dembélé ballábas, tízméteres lövését a jobb felső előtt, De Jong jobbról középre nyesett passza után.

11. perc Aubameyang odarúg Kroosnak, ez sem sárga lap. Pedig járt volna.

Ómen. Alaba ötször játszott a Barca ellen, mindig nyert a csapata.

8. perc Modric beadása rossz, Kroos szereli Dembélét, de Rodrygo beadása is pontatlan.

7. perc Vinícius kicselezi a balon Araújót, kétszer is, középen nincs senki, visszagurít, Valverde jobbal a bal alsóba lőne 14-ről, kissé balról, Ter Stegen vetődve véd a bal alsó előtt!

6. perc Torres emel az ötösre, De Jong elől ment fejjel Nacho. Kontra, Vinícius elesik a bal szélen, tovább.

5. perc Valverde felbukkan a 16-os előtt Casemiro fejesével, jobbra passzol, 13-ról a bal, azaz a rövid felső mellé lő Vinícius, jobbal. Oldalháló.

4. perc Rodrygót szereli a 16-os előtt Araújo.

Per pillanat Modric a hazaiak éke!

1. perc Alba beadását leveszi Torres, és jobbal 16-ról nagyon a léc fölé lő.

1. perc Militao nagyot rúg Torresbe, megússza a sárga lapot.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Gyászszünet a Barca volt elnöke, Raimon Carrasco emlékére.

Courtois megkapja a február legjobbjának járó díjat a La Ligától.

A hazaiak tiszta feketében, a vendégek sárga-piros mezben és sárga nadrágban.

Sorozatban ötödször nyerhet a Real a Barca ellen.

120 év dicsőség, készültek a hazai drukkerek

Debütáns...

Az éllovas fogadja a harmadikat, ám kettejük között még úgy is 15 pont a különbség, hogy a katalánok egy meccsel kevesebbet játszottak. A Real otthon veretlen az idényben, tíz győzelem mellett négyszer (Villarreal, Osasuna, Cádiz, Elche) ikszelt. A Barcelona csütörtök este a Galatasaray vendége volt az Európa-ligában (X–X). A La Ligában idegenben 5–7–2 a mutatója, októberben az Atléticónál és a meglepetésre a Rayo Vallecanónál maradt alul.
Real Madrid–Barcelona 2018–2019: 0–1, 1–5, kupaelődöntő: 0–3, 1–1, 2019–2020: 2–0, 0–0, 2020–2021: 2–1, 3–1, az ősszel: 2–1, Szuperkupa-elődöntő: 3–2 (h. u.) Mérleg: 6–1–7

Egy kis örökmérleg! 249 mérkőzés, 100 realos és 97 barcás sikerrel, 417, ill. 407 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Karim Benzema, Bale és Ferland Mendy sérült, a vendégektől Moussa Wagué, Álex Balde, Sergino Dest, Ansu Fati, Sergi Roberto és Samuel Umtiti maródi.

Szó, szó, szó – Malonyai Péter jegyzete.

Lucas Vázquez, a Real Madrid szélsője: – Jó formában várjuk a Barcelona elleni meccset, szeretnénk győzelemmel menni a válogatott szünetre. Remélem, ezúttal is olyan jó lesz a hangulat, mint a PSG ellen.

Daniel Carvajal, a Real madrid védője: – Jó lenne kapott gól nélkül teljesíteni a mecset, de a Barcelona támadósora sokat erősödött. Ugyanakkor szenvednek, ha nincs náluk a labda, és ez lehet a mérkőzés kulcsa. Ha nyerünk, óriási lépést teszünk a bajnoki cím megszerzése felé. (Forrás: Mundo Deportivo)

Bernd Schuster, a Barcelona és a Real Madrid egykori középpályása: – Jól emlékszem, milyen nagyszerű volt pályára lépni az el Clásicón, imádtam a mérkőzés hetét. Az utcán mindenki erről az összecsapásról beszélt, ilyenkor tényleg az egész világ erre figyel. (Forrás: As)

Memphis Depay, a Barcelona csatára: – Kiváló a hangulat az öltözőben, magabiztosan várjuk a vasárnapi meccset. Persze tisztában vagyunk vele, a Real Madrid is jó formában van, de nyerni megyünk a Santiago Bernabéu Stadionba. Szerencsére a sérülésem a múlté, remélem, góllal segítem a csapatot. (Forrás: Mundo Deportivo)

Jordi Alba, a Barcelona védője: – Győzni akarunk, hogy versenyben maradjunk a bajnoki címért. Az egész idény szempontjából meghatározó lehet ez az összecsapás. Xavi érkezésének nagyon örültünk. Jól ismer a klubot, sokkal egységesebb és jobb a csapat, amióta ő ül a kispadon. (Forrás: Mundo Deportivo)

„A Barcelona teljesítményén óriásit lendített az edzőváltás – véli az As által idézett Thibaut Courtois, a madridiak kapusa. – Szervezettebben, gólerősebben játszik, úgyhogy nagyon nehéz meccsre számítok. De ha nyerünk, hatalmas lépést teszünk a bajnoki cím felé, és tovább növeljük előnyünket a válogatott szünet előtt.”

A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Xavi azonban kijelentette, szüksége van rá, bízott benne, ő meg egyelőre él a lehetőséggel: az utóbbi négy bajnoki mérkőzésén egy gólt és öt gólpasszt jegyzett.

Sokatmondó, hogy Pierre-Emerick Aubameyang már ötgólos a bajnokságban, Ferran Torresnek három gól mellett két gólpassza van, Adama Traoré pedig két gólpasszal büszkélkedhet. S nem mehetünk el Ousmane Dembélé teljesítménye mellett sem. A francia szélső egyelőre nem hajlandó meghosszabbítani nyáron lejáró szerződését, a szurkolók nemrégiben kifütyülték, és általános vélekedés volt, hogy nem kaphat lehetőséget az első csapatban.

Xavi, a világbajnok középpályás a labdabirtoklásra épülő, sokpasszos, szép futballban hisz, ugyanakkor az is vitathatatlan, hogy a télen igazolt támadók rengeteget lendítettek az együttes játékán. Azaz azoknak is igazuk van, akik azt mondják, erősebb kerettel dolgozhat, mint Ronald Koeman. Ettől függetlenül tény, hogy a Barcelona néhány hónappal ezelőtt sokszor szenvedett az ellenfél kapuja előtt, és hadilábon állt a gólszerzéssel, azóta viszont sokkal veszélyesebben és magabiztosabban futballozik.

„Veszítettem már el BL-döntőt három nulláról, úgyhogy pontosan tudom, noha nagy az előnyünk, semmire sem jelent garanciát – idézte a Marca az óvatos olasz szakvezetőt a legutóbbi, Mallorca elleni 3–0-s győzelmet követően. A madridiak tizenöt ponttal előzik meg a náluk eggyel kevesebb mérkőzést játszó Barcelonát, azaz ha a katalánok nyernének vasárnap este, majd az elmaradt találkozójukon is, kilenc pont marad a királyiak előnye. Persze ne felejtsük el, a Sevilla és az Atlético is a dobogós helyekért küzd, de nehéz elképzelni, hogy a Real Madrid innen elveszíti a bajnokságot.

Bizonyára sokan emlékeznek a Bajnokok Ligája 2005-ös döntőjére, amelyben a Milan a félidőben 3–0-ra vezetett Isztambulban, a Liverpool azonban a második félidőben egyenlített, és tizenegyesekkel megnyerte a mérkőzést. Hogy ennek mi köze a La Ligához és a vasárnapi el Clásicóhoz? Nos, a milánóiakat azon a mérkőzésen a Real Madrid jelenlegi vezetőedzője, Carlo Ancelotti irányította, aki néhány napja azt a találkozót emlegette, amikor a bajnoki versenyfutásról kérdezték.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–BARCELONA MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!