La Liga: Cyle Larin gólja döntött, otthon botlott a Real Sociedad

M. B.M. B.
2023.02.05. 20:47
Kubót választották meg a mérkőzés emberének, de a meccset a Valladolid nyerte (Fotó: Getty Images)
Hazai környezetben kapott ki a Real Sociedad a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában a Real Valladolidtól.

Szinte minden mutatóban felülmúlta vendégét a győzelemre pályázó Real Sociedad, de a gólszerzés nem akart összejönni Imanol Alguacil gárdájának: az első félidőben Sörloth próbálkozása pattant ki a kapufáról, a szünet után Kubo Takefusza nem tudott túljárni Masip kapus eszén.

A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A 73. percben a belga Bruges-től kölcsönvett kanadai támadó, Cyle Larin a kapuba bólintott – mint kiderült, ez a gól három pontot ért a kasztíliaiaknak, akik így lépéselőnybe kerültek a kiesés elkerüléséért folyó küzdelemben, míg a kék-fehérek 7 veretlen bajnoki mérkőzést követően maradtak alul.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ

Real Sociedad–Valladolid 0–1 (Larin 73.)
KORÁBBAN
Mallorca–Real Madrid 1–0 (Nacho 13. – öngól)
Girona–Valencia 1–0 (Borja García 64.)

KÉSŐBB
21.00: Barcelona–Sevilla (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Február 6., hétfő
21.00: Rayo Vallecano–Almería (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Real Betis–Celta Vigo
3–4 (Juanmi 9., Canales 23., Fekir 84. – 11-esből, ill. Strand Larsen, 6., Gabri Veiga 42., 56., Aidoo 69.)
Kiállítva:
Luiz Felipe (90+5., Betis)

Atlético Madrid–Getafe 1–1
(Á. Correa 60., ill. Ünal 83. – 11-esből)
Elche–Villarreal 3–1
(Milla 3., 45.+3. és 52. – utóbbi kettőt 11-esből, ill. Gerard Moreno 22.)
Espanyol–Osasuna 1–1
(Braithwaite 59., ill. Budimir 45.)
Kiállítva:
Pierre-Gabriel (45+4.), ill. Ezzalzuli (45+4.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Cádiz 4–1 (Sancet 10., 34., 74., Yeray Álvarez 44., ill. Escalante 25.)

1. Barcelona 19 16 2 1 39–7 +32 50
2. Real Madrid 20 14 3 3 40–17 +23 45
3. Real Sociedad 20 12 3 5 28–19 +9 39
4. Atlético Madrid 20 10 5 5 29–17 +12 35
5. Villarreal 20 9 4 7 22–17 +5 31
6. Betis 20 9 4 7 24–20 +4 31
7. Athletic Bilbao 20 8 5 7 29–21 +8 29
8. Rayo Vallecano 19 8 5 6 25–22 +3 29