La Liga: Milla-tripla – először nyert az Elche

2023.02.04. 19:04
Első győzelmét ünnepelheti az Elche, Milla (balról a második) három gólt szerzett (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában az eddig nyeretlen Elche 3–1-re győzött otthon a Villarreal ellen.

A bajnoki idényben eddig még nyeretlen, a spanyol La Ligában utolsó helyen álló Elche Pere Milla három góljával az 5. helyen álló Villarreal elleni mérkőzésen szerezte meg az első győzelmét.

Milla már a 3. percben vezetéshez juttatta csapatát, amire Gerard Moreno még az első félidőben válaszolt, ám a második félidőben Milla két büntetőt is értékesített, így nyert az Elche. Milla pedig hat góllal vezeti együttese házi góllövőlistáját. A Villarreal a legutóbbi négy tétmeccséből a harmadikat veszítette el.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

Elche–Villarreal 3–1 (Milla 3., 45.+3. és 52. – utóbbi kettőt 11-esből, ill. Gerard Moreno 22.)