La Liga: az Atleti csatárát már lecserélték, amikor kiderült, gólt lőtt!

2023.02.04. 20:35
Correa kabátban ünnepelte a gólját, mert már lecsereélték, mire megtudta, hogy érvényes a találata (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában az Atlético Madrid egy igen érdekes körülmények között megítélt góllal szerzett vezetést a Getafe ellen, de nem tudott nyerni.

A bajnokságban a legutóbbi két meccsét megnyerő, a 20. forduló előtt a 4. helyen álló Atlético Madrid nagy fölényben játszott a 19., tehát utolsó előtti pozícióban lévő Getafe elleni hazai meccs első félidejében (60 százalék fölötti labdabirtoklást produkáltak a fővárosiak), de Álvaro Morata révén csak lesgólig jutott, a vezetést nem tudta megszerezni.

A 60. percben aztán egy kipattanó labdát Ángel Correa lőtt a kapuba, ám az idény végén a hírek szerint visszavonuló Mateu Lahoz játékvezető les címén ezt a gólt is érvénytelenítette. Correát az Atleti vezetőedzője, Diego Simeone lecserélte, miközben a lesgyanús találatot a VAR-szobában jó néhányszor visszanézték, majd jelezték Lahoznak, nem volt les, így mégis érvényes a találat. Az argentin csatár a kispadon, nagykabátban ülve fogadhatta az ünnepelni érkező társakat. 1–0

A 83. percben a Saúl Níguez kezezése nyomán megítélt 11-esből azonban egyenlített a Getafe a török Enes Ünal révén. 1–1

Ezután a korábban csereként beállt Yannick Carrasco még kihagyott egy nagy helyzetet, majd a hajrában beállt a januárban a Barcától igazolt, az Atletiben a második bajnoki meccsét játszó holland Memphis Depay is, de gólt ő sem bírt szerezni. Az Atléticónak tehát két bajnoki siker után be kellett érnie döntetlennel, miközben a Getafe öt vesztes tétmeccs után tudott pontot szerezni.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ,
SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Atlético Madrid–Getafe
1–1 (Á. Correa 60., ill. Ünal 83. – 11-esből)
KÉSŐBB

Real Betis–Celta Vigo 3–4 (Juanmi 9., Caneles 23., Fekir 84 – 11-esből, ill. Larsen, 6., Gabri Veiga 42., 56., Aidoo 69.)
Kiállítva:
Luiz Felipe (90+5.)

KORÁBBAN
Elche–Villarreal 3–1 (Milla 3., 45.+3. és 52. – utóbbi kettőt 11-esből, ill. Gerard Moreno 22.)
Espanyol–Osasuna 1–1 (Braithwaite 59., ill. Budimir 45.)
Kiállítva: Pierre-Gabriel 45+4., ill. Ezzalzuli 45+4.

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Cádiz 4–1 (Sancet 10., 34., 74., Yeray Álvarez 44., ill. Escalante 25.)