Kikapott a Mallorcától, így egyre messzebb a bajnoki címtől a Real

D. Á.D. Á.
2023.02.05. 13:50
Asensióék szenvedtek az első félidőben a Mallorca otthonában (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában a Mallorca 1–0-ra legyőzte a Real Madridot.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ
MALLORCA–REAL MADRID 1–0 (1–0)

Palma de Mallorca, Visit Mallorca Stadion. Vezette: Hernández Hernández.
MALLORCA: Rajkovics – Maffeo, González Apud, Raíllo, Nasztaszics, J. Costa – Ruiz de Galarreta (Grenier, 90+2.), Baba (Battaglia, 78.), D. Rodríguez (Ndiaye, 67.) – Li Kang In (Sánchez, 78.), Muriqi. Vezetőedző: Javier Aguirre.
REAL MADRID: Lunyin – Carvajal, Nacho, Rüdiger, Camavinga – Valverde (Modric, 64.), Tchouaméni (Kroos, 71.), Ceballos (Alaba, 71.) – Asensio (M. Díaz, 71.), Rodrygo, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti.
Gólszerző: Nacho (13. – öngól)

A Real Madridra fontos meccs várt Mallorcán, hiszen a forduló előtt ötpontos hátrányban volt a Barcelonával szemben a tabellán.

Carlo Ancelottinak nem volt könnyű dolga a kezdő tizenegy kijelölésénél, ugyanis sérülés miatt nem számíthatott Karim Benzemára, Ferland Mendyre és Thibaut Courtois-ra sem. David Alaba, Toni Kroos és Luka Modric is csak a kispadon foglalt helyet.

A középmezőnyben tartózkodó Mallorca jó formában várhatta az összecsapást, hiszen hazai pályán a legutóbbi három meccsét kivétel nélkül megnyerte. Remekül is kezdett a mallorcai csapat, már a 13. percben megszerezte a vezetést – Rajkovics kirúgásából indult meg a hazai csapat, majd Dani Rodríguez a bal szélről remekül tekerte középre a labdát, amit Nacho fejelt a saját kapujába. 1–0

A vezető gól után rendkívül szervezetten védekezett a Mallorca, a Real képtelen volt komolyabb helyzetet kialakítani az ellenfél kapuja előtt. Valverde, Rüdiger és Rodrygo is távolról próbálkozott, de egyik lövés sem volt veszélyes.

A második félidőben sem változott a játék képe, ám az 59. percben nagy lehetőség adódott a Real Madrid előtt. Vinícius indult be a védők mögé, egy hosszú ívelés után elpöckölte a labdát a kirohanó Rajkovics mellett. A szerb kapus eltalálta a brazil lábát, így büntetőt ítélt Hernández Hernández. A tizenegyesnél Marco Asensio hibázott, a támadó a bal alsót vette célba, de Rajkovics odaért, és szögletre ütötte a labdát.

Hiába állt be a hajrára Modric, Kroos és a Alaba is, a fővárosiak nem tudtak kiegyenlíteni – a Mallorca 1–0-ra megnyerte az összecsapást, így a madridiak nyolcpontos hátrányba kerülhetnek, amennyiben a Barcelona legyőzi a Sevillát a Camp Nouban.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+9. perc: ITT A VÉGE, KIKAPOTT A REAL MADRID!

90+8. perc: megvolt a lehetősége az egyenlítésre a Realnak, de Kroos beadásából Rüdiger a kapu mellé csúsztatott.

90+4. perc: Camavinga lövése lepattant a tizenhatos vonaláról. Hősiesen védekezik a Mallorca.

90+3. perc: Raillo is kapott egy sárga lapot.

90+2. perc: Ruiz de Galarreta helyén Grenier folytatja erre a pár percre.

90. perc: újabb sárga, Marianónak is felmutatta a lapot Hernández Hernández.

89. perc: hiába nyom a Real, a tizenhatoson belül remekül védekezik a Mallorca. Kroos lőtt messziről, de ezek az átlövések semmilyen veszélyt nem jelentenek.

87. perc: Alaba küldött be szép beadást Mariano Díaz felé, aki kapásból lőtt, de a fölé ment a labda.

84. perc: a csereként pályára lépő Sánchez lőtt messziről, Lunyinnak nem volt nehéz dolga.

81. perc: előbb Ruiz de Galarreta, majd Modric is kapott egy sárga lapot. Akadozik a játék, a Real Madrid pedig képtelen komoly helyzetet kialakítani.

78. perc: Sánchez és Battaglia kocoghat fel a pályára, már ennyi volt Babának és Li Kang Innek.

72. perc: Maffeo sárgult be a kemény szabálytalansága után.

71. perc: hármat cserélt Carlo Ancelotti – Kroos, Alaba és Mariano Díaz állt be, Asensio, Ceballos és Tchouaméni jött le.

67. perc: Ndiaye váltotta a gólpasszos Dani Rodríguezt.

66. perc: Asensio lőtt húsz méterről a rövid sarok felé, de nem találta el a kaput.

64. perc: csere a Realnál, Valverde egy sárga lap után azonnal lejött. Modric folytatja a helyén.

61. perc: Jaume Costa kapott sárga lapot.

59. perc: ASENSIO KIHAGYTA! A Real Madrid futballistája a bal alsót vette célba, de Rajkovics odaért, és szögletre ütötte a labdát.

57. perc: TIZENEGYES! Vinícius indult be a védők mögé, egy hosszú ívelés után a brazil elpöckölte a labdát a kirohanó Rajkovics mellett. A szerb kapus eltalálta a brazil lábát, így büntetőt ítélt Hernández Hernández.

53. perc. Carvajal ívelt középre veszélyesen, de kifejelte a labdát az egyik hazai bekk. A kipattanóból Valverde tüzelt, de lepattant a játékszer.

51. perc: veszélyes kontrát vezetett a Mallorca, de az utolsó passz egy kissé hosszúra sikerült, így megúszta a Real.

46. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: itt a vége az első félidőnek, Ceballos reklamálásért még kapott egy sárgát a lefújás után.

45. perc: egy perc a ráadás.

44. perc: Vinícius Júnior szabálytalankodott teljesen feleslegesen a tizenhatoson belül, a jutalma egy sárga lap.

41. perc: Tchouaméni még nem lőtt távolról, szóval miért ne? Persze veszélyt ez sem jelentett, a lepattanó után jöhetett a szöglet. A vendégek gyorsan elvégezték a pontrúgást, Valverde azonban a beadás helyett ismét lőtt – úgy öt méterrel a kapu fölé.

38. perc: Rüdiger is megpróbálta csaknem 40-ről. Sok értelme ennek sem volt, de képtelen komoly helyzetig eljutni a fővárosi egylet, így muszáj távolról próbálkoznia.

37. perc: most Rodrygo jelentkezett egy távoli lövéssel szabadrúgásból, de ez is hasonlóan pocsékra sikerült, mint Valverde próbálkozása. Látványosan szenved a Real Madrid.

33. perc: hasonló helyzetből jöhetett szabadrúgással a Real, mint legutóbb Valverde lövésénél. Ezúttal Asensio próbálkozott beadással, de a spanyol pontatlanul ívelt Rüdiger felé. Kirúgás.

30. perc: Vinícius egyelőre látványosan szenved, megint simán szerelték a bal szélen. Nem sok kreativitást láthattunk a Real Madridtól az első fél órában.

28. perc: Vinícius Júnior cselezett a bal szélen, három ember között szlalomozott volna be a tizenhatoson belülre. Az első emberen még átverekedte magát, de utána könnyen megállították a brazilt.

23. perc: Valverde tüzelt messziről egy legurított szabadrúgásból, de a labda levágódott a sorfalról. A középpályás aztán ismét lőtt, de gyengére sikeredett a próbálkozás.

19. perc: Carvajal beadásánál Rajkovicsnak kellett szögletre paskolni a labdát. A szöglet után nem alakult ki veszély a hazaiak kapuja előtt.

18. perc: rendkívül fegyelmezetten védekezik a Mallorca, eddig egyetlen Real-lehetőséget sem jegyezhettünk fel.

13. perc: VEZET A MALLORCA! Rajkovics kirúgásából indult meg a hazai csapat, majd Dani Rodríguez a bal szélről remekül tekerte középre a labdát, amit Nacho fejelt a saját kapujába.

10. perc: a Real Madridnak nincs könnyű dolga, eddig a Mallorca többször jutott el az ellenfél tizenhatosáig. Hiába van többet a labda a vendégeknél, a hazaiak védőfalán nem lesz könnyű átmenni.

7. perc: Maffeo tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, Camavinga parádés becsúszással akadályozta meg, hogy gólhelyzet alakuljon ki Lunyin kapuja előtt.

5. perc: Dani Rodríguez lépett oda keményen Vinícius Júniornak, de a sárga lap elmaradt. A hazaiak mindenesetre nem kímélik a Real-játékosokat eddig.

3. perc: a hazaiak balhátvédje, Costa futott fel a szélen, veszélyes beadásánál Camavingának kellett fejjel tisztázni. Jó iramban kezdődik a mérkőzés, a hazaiak láthatóan feltüzelt állapotban futottak ki a pályára.

1. perc: elindult a mérkőzés!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A Real Madridnak rendkívül fontos lenne megszerezni a három pontot a Mallorca vendégeként amennyiben tartani szeretné a lépést az éllovas Barcelonával. A katalánok jelenleg öt ponttal vezetnek a „királyiak” előtt, este a Sevillával játszanak a Camp Nouban.

Carlo Ancelottinak nem volt könnyű dolga a kezdő tizenegy kijelölésénél, ugyanis sérülés miatt nem számíthat Karim Benzemára és Ferland Mendyre sem. Thibaut Courtois, David Alaba, Toni Kroos és Luka Modric is csak a kispadon foglal helyet.

A középmezőnyben tartózkodó Mallorca jó formában van hazai pályán – legutóbbi három meccsét kivétel nélkül megnyerte.

A TOVÁBBI PROGRAM

VASÁRNAP
16.15:
Girona–Valencia (Tv: Spíler2)
18.30: Real Sociedad–Valladolid (Tv: Spíler2)
21.00: Barcelona–Sevilla (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

HÉTFŐ
21.00: Rayo Vallecano–Almería (Tv: Spíler2)

KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Cádiz 4–1 (Sancet 10., 34., 74., Yeray Álvarez 44., ill. Escalante 25.)
Atlético Madrid–Getafe 1–1 (Á. Correa 60., ill. Ünal 83. – 11-esből)
Elche–Villarreal 3–1 (Milla 3., 45.+3. és 52. – utóbbi kettőt 11-esből, ill. Gerard Moreno 22.)

Espanyol–Osasuna 1–1 (Braithwaite 59., ill. Budimir 45.)

Kiállítva:
Pierre-Gabriel (45+4.), ill. Ezzalzuli (45+4.)
Real Betis–Celta Vigo 3–4 (Juanmi 9., Canales 23., Fekir 84. – 11-esből, ill. Strand Larsen, 6., Gabri Veiga 42., 56., Aidoo 69.)