Körkép: két gól, de sok sérülés – rossz hete volt a magyar légiósoknak

P. K.P. K.
2021.11.08. 08:48
Szoboszlai ezúttal is rendkívül magabiztosan értékesítette a 11-est (Fotó: AFP)
Szoboszlai Dominik és Novothny Soma révén két gólt szereztek, de nem zártak jó hetet a külföldön, élvonalbeli bajnokságokban szereplő magyar labdarúgók, akik közül sokan még csapatuk keretébe sem kerültek be a legutóbbi bajnoki fordulóban – kedvezőtlen előjelek a válogatott novemberi vb-selejtezői előtt…

Régen beszéltünk annyit 11-esből szerzett gólról, mint az RB Leipzigben szereplő Szoboszlai Dominik szerdai találatáról a Bajnokok Ligájában – már csak azért is, mert a BL-ben sajnos ritkán írhatunk magyar gólról (ebben az idényben ez volt az első), pláne a végső győzelemre is esélyes PSG ellen, a 92. percben született, pontszerzést eredményező gólról. A középpályás a BL-ben csereként állt be, a Dortmund elleni, 2–1-re megnyert bajnoki rangadót pedig végigjátszotta.

SZOBOSZLAI GÓLJÁT A KÉPRE KATTINTVA NÉZHETI VISSZA!

Szoboszlain kívül a múlt héten csak egy magyar játékos szerzett gólt az élvonalban szereplő magyar légiósok közül, a Bundesligában először eredményes bochumi csatár, Novothny Soma, aki csereként beállva szerzett vezetést csapatának a Hoffenheim ellen 2–0-ra megnyert meccsen.

NOVOTHNY GÓLJA, 2:55-TŐL

Egyébként nem volt jó hete a külföldön szereplő magyar labdarúgóknak. Az RB Leipzigből Gulácsi Péter csapata mindkét meccsét végigjátszotta, de a Dortmund elleni bajnoki után kiderült, sérülés miatt nem tud jönni a válogatotthoz, ahogy a PSG ellen megsérült Willi Orbán sem. Sallai Roland pedig már be sem került Marco Rossi keretébe a múlt héten, ő továbbra is sérült, így klubjában, a Freiburgban sem szerepelt, ahogy a lengyel Slak Wroclaw válogatott védője, Tamás Márk is sérülés miatt hiányzott csapatából.

Ugyancsak sérülés miatt esett ki a novemberi vb-selejtezőkről – november 12-én San Marino, november 15-én Lengyelország lesz az ellenfél – a svájci Grashoppers védője, Bolla Bendegúz (Gulácsit Szappanos Péter, Bollát Spandler Csaba váltotta a válogatott keretben). Baljós hír, hogy a válogatottnál számításba vett Kleinheisler László sem szerepelt az NK Osijak keretében szombaton, Szalai Attilát, a török Fenerbahce védőjét pedig már a szünetben lecserélték vasárnap a Kayserispor elleni 2–2 alkalmával.

A válogatott keretébe először meghívott Kiss Tamás a kispadról nézte végig csapata, a holland élvonalbeli Cambuur 2–1-es győzelmét a Zwolle ellen. Az olasz másodosztályú Parma védője, a válogatott keretbe szintén meghívott Balogh Botond a héten csapata mindkét meccsén végig kispados volt, Nagy Ádámot pedig a 39. percben kiállították a szintén olasz másodosztályú Pisából.

Pisa–Ascoli 1–1
Pisa: Nagy Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

SZERBIA, SZUPERLIGA
15. FORDULÓ

FK Proleter–Vojvodina 0–1
Proleter: Kun Bertalant a 64. percben lecserélték.

NOVEMBER 2., KEDD

ARAB EMÍRSÉGEK, UAE LEAGUE
9. FORDULÓ
al-Ittihad Kalba–al-Ahli Dubai 0–0
al-Ittihad Kalba: Varga Rolandot a 65. percben lecserélték.

AUSZTRIA, OSZTRÁK KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

BW Linz (II.)–Hartberg 2–3
BW Linz: Borsos Filip nem volt a keretben.

NOVEMBER 3., SZERDA

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT

RB Leipzig (német)–Paris Saint-Germain (francia) 2–2
Leipzig: Gulácsi Péter végigjátszotta a mérkőzést, Willi Orbán kezdett, a szünetben kisebb sérülés miatt lecserélték,Szoboszlai Dominik az 59. percben állt be, a 92.-ben tizenegyesből egyenlített

Austria Lustenau–Horn 2–0
Austria Lustenau: Tiefenbach Dániel nem volt a keret tagja.

BELGIUM, JUPILER LEAGUE
14. FORDULÓ

Leuven–Oostende 1–0
Leuven: Bese Barnabás nem volt a keret tagja.

HOLLANDIA, EREDIVISIE
12. FORDULÓ

Twente–Heracles 1–0
Heracles:Szőke Adrián nem volt a keret tagja.
EERSTE DIVISIE
14. FORDULÓ
Jong Ultrecht–FC Eindhoven 0–6
Eindhoven: Rácz Barnabás kezdett, a 64. percben lecserélték.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
14. FORDULÓ

Slask Wroclaw–Jagiellonia 2–2
Slask:Tamás Márk sérült, nem volt a keret tagja.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Mainz–Mönchengladbach 1–1
Mainz: Szalai Ádám a 81. percben lépett pályára.

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
12. FORDULÓ
Gaziantep–Kasimpasa 2–0
Kasimpasa: Varga Kevin a 69. percben lépett pályára.

NOVEMBER 6., SZOMBAT

14. FORDULÓ

Liefering–BW Linz 0–0
Liefering: Major Sámuel a 89. percben lépett pályára, Tóth Balázs nem volt a keret tagja; BW Linz: Borsos Filip a 85. percben lépett pályára

CIPRUS, 1. DIVISION
9. FORDULÓ
APOEL–AEL Limassol 3–0
APOEL: Vinícius Paulo végigjátszotta a mérkőzést.
Arisz–AEK Larnaca 1–0
AEK Larnaca: Gyurcsó Ádám a keret tagja volt, de nem lépett pályára.

12. FORDULÓ

Zwolle–Cambuur 1–2
Cambuur: Kiss Tamás a keret tagja volt, de nem lépett pályára.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
15. FORDULÓ
NK Osijek (Eszék)–Istra 3–0
Osijek:
Kleinheisler László nem volt a keret tagja.
Hajduk Split–Dragovoljac 2–0
Hajduk Split: Lovrencsics Gergő végigjátszotta a mérkőzést.

14. FORDULÓ
Piast Gliwice–Warta 0–1
Piast Gliwice:Vida Kristopher a 66. percben lépett pályára.

11. FORDULÓ
Bayern München–Freiburg 2–1
Freiburg: Sallai Roland sérült, nem volt a keret tagja.
Bochum–Hoffenheim 2–0
Bochum:Novothny Soma a 64. percben lépett pályára, két perc múlva pedig gólt lőtt.
RB Leipzig–Borussia Dortmund 2–1
Leipzig:
Gulácsi Péter végigjátszotta a mérkőzést, Willi Orbán sérült, nem volt a keret tagja,Szoboszlai Dominik végigjátszotta a mérkőzést, a 88. percben műesésért sárga lapot kapott.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
13. FORDULÓ
Grasshoppers–Young Boys 1–1
Grasshoppers: Bolla Bendegúz sérült, nem volt a keret tagja.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
14. FORDULÓ
DAC (Dunaszerdahely)–Sered (Szered) 1–3
DAC: Hahn János az 59. percben lépett pályára, Kalmár Zsolt sérült, nem volt a keret tagja, Schäfer András végigjátszotta a mérkőzést, Szendrei Ákos nem volt a keret tagja.

NOVEMBER 7., VASÁRNAP

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
14. FORDULÓ

14.30: Altach–Sturm Graz – koronavírusos megbetegedések miatt december 1-re halasztották.
Altach: Bukta Csaba
2. LIGA
14. FORDULÓ

Rapid Wien Amateurs–Austria Wien II 2–1
Austria Wien II: Mester Csaba a 75. percben állt be.

14. FORDULÓ

Genk–Cercle Bruges 1–1
Genk: Németh András nem volt a keretben.

9. FORDULÓ
Ethnikosz Ahnasz–Omonia Nicosia 0–2
Omonia: Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

DÁNIA, SUPERLIGA
15. FORDULÓ
Vejle–SönderjyskE 3–1
SönderjyskE: Prosser Dániel végig a cserepadon ült.

ALAPSZAKASZ

San Jose Earthquakes–FC Dallas 1–1
Dallas: Schön Szabolcs a 46. percben állt be csereként, a 74. percben sárga lapot kapott.
Sporting Kansas City–Real Salt Lake 0–1
Sporting KC: Sallói Dániel végigjátszotta a meccset.
New York City–Philadelphia Union 1–1
Philadelphia Union: Gazdag Dániel kezdett, a 66. percben lecserélték.

12. FORDULÓ

Lecce–Parma 4–0
Parma: Balogh Botond végig a cserepadon ült.
Cittadella–Pisa 2–0
Pisa: Nagy Ádám kezdett, a 39. percben kiállították

OROSZORSZÁG, PREMJER-LIGA
14. FORDULÓ
Ahmat Groznij–FK Nyizsnyij Novgorod 3–1
Nyizsnyij Novgorod: Kecskés Ákos végigjátszotta a mérkőzést.

16. FORDULÓ
Partizan Beograd–FK Proleter 0–0
Partizan: Holender Filip csereként állt be a 76. percben; Proleter: Kun Bertalan az 58. percben állt be csereként, sárga lapot kapott.

14. FORDULÓ

Slovan Bratislava (Pozsony)–Ruzomberok (Rózsahegy) 1–0
Slovan: Holman Dávid sérülésből lábadozik, nem volt a keret tagja.

SZLOVÉNIA, PRVA LIGA
16. FORDULÓ
Aluminij–Olimpija Ljubljana 1–0
Ljubljana: Futács Márkó a 63. percben állt be csereként.

12. FORDULÓ

Göztepe–Konyaspor 0–2
Göztepe:Megyeri Balázs nem volt a keret tagja.
Fenerbahce–Kayserispor 2–2
Fenerbahce: Szalai Attila kezdett, a félidőben lecserélték.

A programban a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.

A MAGYAR VÁLOGATOTT NOVEMBERI KERETE
Kapusok: Bogdán Ádám (FTC), Dibusz Dénes (FTC), Szappanos Péter (Bp. Honvéd)
Védők: Balogh Botond (Parma – Olaszország), Botka Endre (FTC), Fiola Attila (Mol Fehérvár FC), Kecskés Ákos (FK Nyizsnyij Novgorod – Oroszország), Lang Ádám (Omonia – Ciprus), Nagy Zsolt (Puskás Akadémia), Spandler Csaba (Puskás Akadémia), Szalai Attila (Fenerbahce – Törökország)
Középpályások: Gazdag Dániel (Philadelphia Union – Egyesült Államok), Kleinheisler László (NK Osijek – Horvátország), Nagy Ádám (Pisa – Olaszország), Loic Nego (Mol Fehérvár FC),Schäfer András (FC DAC 1904 – Szlovákia), Szoboszlai Dominik (RB Leipzig – Németország), Vécsei Bálint (FTC)
Támadók: Hahn János (FC DAC 1904 – Szlovákia), Kiss Tamás (SC Cambuur – Hollandia), Sallói Dániel (Sporting Kansas City – Egyesült Államok), Schön Szabolcs (FC Dallas – Egyesült Államok), Szalai Ádám (Mainz – Németország), Varga Kevin (Kasimpasa – Törökország)