El: Szalai Attiláék győztek Belgiumban, a Lyon továbbjutott

2021.11.04. 22:53
Paintsil (jobbra) góljával hamar vezetést szerzett a Genk a WHU ellen (Fotó: AFP)
Az Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában a kora esti mérkőzéseken a Lyon magabiztos győzelmével bebiztosította csoportja első helyét, a Napoli 4–1-re diadalmaskodott a Legia otthonában, az Eintracht pedig a rendes játékidő ráadásában nyert az Olympiakosz vendégeként. Késő este aztán a Fenerbahce 3–0-ra felülkerekedett az Antwerpen otthonában, Szalai Attila a végeredmény kialakulása után lépett pályára csereként.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ

A-CSOPORT
Bröndby (dán)–Rangers FC (skót) 1–1 (L. Balogun 45. – öngól, ill. Hagi 77.)
Olympique Lyon (francia)–Sparta Praha (cseh) 3–0 (Szlimani 61., 64., Toko Ekambi 90+2.)

A Lyon a második félidőben esett gólokkal legyőzte a Sparta Prahát, amivel bebetonozta a helyét a csoport élén – a franciák immár biztosan a legjobb 16 között folytatják. A szünet után bő negyedórával Iszmail Szlimani három perc alatt duplázott, míg a 3–0-s végeredményt Karl Toko Ekambi állította be a 92. percben. A csoport másik meccsén a Bröndby1–1-es döntetlent játszott a Rangerst fogadva, A hátralévő két fordulóban nagyon éles küzdelem várható a továbbjutó helyekért.

B-CSOPORT
Real Sociedad (spanyol)–Sturm Graz (osztrák) 1–1 (Sörloth 53., ill. Jantscher 38.)
Monaco (francia)–PSV Eindhoven (holland) 0–0

A Sturm Graz a Real Sociedad vendégeként megszerezte az első pontját a csoportban, míg a Monaco gól nélkül zárt a PSV ellen. A mai játéknap után a csoportról az biztosan kijelenthető, hogy az osztrákok már nem végezhetnek az első helyen.

C-CSOPORT
Legia Warszawa (lengyel)–Napoli (olasz) 1–4 (Emreli 10., ill. Zielinski 51. – 11-esből, Mertens 75., H. Lozano 79., Unasz 90.)
Leicester City (angol)–Szpartak Moszkva (orosz) 1–1 (Amartey 58., ill. Moses 51.)

A Legia Warszawa remekül kezdett a Napolit fogadva, hiszen Mahir Emreli góljával a 10. percben megszerezte a vezetést – a lengyelek góljánál dicséret illeti a gólpasszt jegyző Filip Mladenovicsot, mert remek cselekkel tört be a tizenhatoson belülre. A Napoli ugyan jóval többet birtokolta a labdát, de egyenlíteni csak a második félidő elején tudtak az olaszok, amikor Piotr Zielinski váltotta gólra az általa kiharcolt büntetőt. A hajrá felé közeledve az olaszok egyre nagyobb erőket mozgósítottak, s a siker végül a 75. percben érkezett Dries Mertens találatával, majd a győzelmet négy perc múlva Hirving Lozano biztosította be, míg a végeredményt Adam Unasz állította be.

A gól nélküli első félidőt követően a második játékrész elején egy gyors gólváltás nyomán 1–1-gyel zárt Leicesterben a Szpartak Moszkva, így a csoportban továbbra is minden kérdés nyitott, mivel az első Napoli és az utolsó Szpartak között mindössze három pont a különbség négy forduló után.

C-CSOPORT
1. Napoli 4 2 1 1 11–6 +5 7
2. Legia Warszawa 4 2
2 3–7 –4 6
3. Leicester City 4 1 2 1 7–7 0 5
4. Szpartak Moszkva 4 1 1 2 7–8 –1 4
Szalai Attila (41) ezúttal csak csereként jutott szóhoz (Fotó: AFP)

D-CSOPORT
Olympiakosz Pireusz (görög)–Eintracht Frankfurt (német) 1–2 (El-Arabi 12., ill. Kamada 16., Hauge 90+2.)
Royal Antwerp (belga)–Fenerbahce (török) 0–3 (Yandas 8., Meyer 16., M. Berisha 29.)

Hiába szerzett vezetést az Olympiakosz az első negyedórában, az Eintracht Frankfurt gyorsan egyenlített. A találkozón végig többet birtokolták a labdát a hazaiak, s többször is próbálkoztak a görögök, mint a németek, a végén mégis a vendégek örülhettek a három pontnak, amikor a hosszabbítás perceiben Jens Hauge megszerezte a győztes találatot, amivel az Eintracht nagy lépést tett a csoport első helyének megszerzése felé.

A Szalai Attila nélkül felálló Fenerbahce a második negyedóra kezdetére le is rendezte a találkozót az Antwerp otthonában: Mert Yandas 8. percben szerzett gólja után a 16. percben Max Meyer is betalált. Az első félóra végeztével aztán Mërgim Berisha szintén beköszönt – igencsak látványosan –, végleg eldöntve a három pont sorsát. Ezzel a törökök megszerezték első győzelmüket, s visszaszálltak a csoport második helyéért folytatott harcba. Szalai Attila a 73. percben csereként lépett pályára.

E-CSOPORT
Galatasaray (török)–Lokomotiv Moszkva (orosz) 1–1 (Feguli 43., ill. Kamano 73.)
Olympique Marseille (francia)–Lazio (olasz) 2–2 (Milik 33. – 11-esből, Payet 82., ill. Felipe Anderson 45+7., Immobile 49.)

A Galatasaray ugyan az első félidő hajrájában előnybe került a Lokomotiv Moszkva ellen, de nem tudta megszerezni a győzelmet, mert az oroszok a második félidő közepén egyenlítettek. Nagy esélyt szalasztott el a Galata, győzelemmel – és feltéve, hogy a Lazio a csoport másik meccsén este legyőzi a Marseille-t (ami aztán nem realizálódott) – biztosíthatta volna a helyét az El tavaszi, kieséses szakaszában.

A játéknap rangadójának is tekinthettük a Lazio vendégjátékát az Olympique Marseille otthonában, s az összecsapás meg is felelt a várakozásoknak: a hazaiak Arkadiusz Milik büntetőjével bő félóra játék után szereztek vezetést, majd Felipe Anderson egyenlített az első félidő 52. percében – a rengeteg játékmegszakítás, ápolás és többrendbeli VAR-ozás miatt nyúlt ilyen hosszúra az első játékrész.
Szünet után aztán alig négy percet kellett várni az újabb gólra, Ciro Immobile révén már a Laziónál volt az előny. A győzelem viszont nem jött össze az olaszoknak, Dimitri Payet a 82. percben állította be a 2–2-es végeredményt.

F-CSOPORT
Crvena zvezda (szerb)–Midtjylland (dán) 0–1 (Kanga 56. – öngól)
Braga (portugál)–Ludogorec (bolgár) 4–2 (al-Muszrati 25., Medeiros 37., Galeno 40., Mário González 73., ill. Szotiriu 33., Plasztun 79.)

A Crvena zvezda gyakorlatilag önmagát verte meg hazai pályán a Midtjylland ellen, hiszen már a 12. percben emberhátrányba került: Milos Degenek lerántotta a dánok kitörő támadóját a tizenhatos vonala előtt, amiért a találkozó magyar játékvezetője, Bognár Tamás egyből piros lappal kiállította az ausztrál védőt. Az emberelőnyt végül a második félidőben használta ki a vendégegylet, igaz, köszönetet mondhat a hazaiak középpályásának, Guélor Kangának, mert az ő fejéről vágódott Evander szabadrúgása a belgrádiak kapujába az 56. percben. A 94. percben aztán újra előkerült Bognár játékvezető zsebéből a piros lap, miután Marko Gobeljics kireklamálta magának a második sárgáját is, így a Crvena zvezda kilenc emberrel fejezte be a találkozót.

A csoport másik meccsén a Braga a 25. percben szerzett vezetést, és ugyan a Ludogorec hamar egyenlített, a Sporting a 40. percben már 3–1-re vezetett. A mérkőzés hajrájához közelítve aztán Mário González révén megszerezte a negyedik gólját a Braga, de Igor Plasztun visszaállította a kétgólos különbséget – közelebb zárkózni azonban már nem tudtak a bolgárok. Ezzel a portugálok biztosították, hogy tavasszal is folytathassák a nemzetközi kupaszereplésüket – jó eséllyel az El-ben –, míg a Ludogorec nehéz helyzetbe került a csoport harmadik helyéért folytatott versenyben.

H-CSOPORT
Genk (belga)–West Ham United (angol) 2–2 (Paintsil 5., Soucek 88. – öngól, ill. Benrahma 59., 82.)
Dinamo Zagreb (horvát)–Rapid Wien (osztrák) 3–1 (B. Petkovic 12., Andric 34., Sutalo 83., ill. Knasmüllner 8.)

Nem sokat vacakolt a Genk a West Ham ellen: a korábbi ferencvárosi légiós, Joseph Paintsil góljával alig öt perc után vezetést szerzett, a ghánai támadó egy gyors támadás végén jól csapott le a kiugratásra, és jobbról 14 méterről pontosan lőtt a Premier League 4. helyén álló angol vendégek hálójába. A londoniak a folytatásban jóval több helyzetet alakítottak ki, a labdát is többet birtokolták, de gólt csak a második félidőben tudtak szerezni. Sőt Szaid Benrahma duplájával fordítani tudtak, ám győzelmet mégsem ünnepelhettek, mert Tomás Soucek a 88. percben a saját kapujába fejelve egy pontot megmentett a Genknek.

A Dinamo Zagreb ugyan már a nyolcadik percben hátrányba került a Rapid Wien ellen hazai pályán, a horvátok gyorsan egyenlítettek, s még a szünet előtt fordítani is tudtak. A második félidő végéhez közeledve aztán Josip Sutalo találatával bebiztosították a győzelmüket, s felugrottak a csoport második helyére.

3 3–7 –4 3

A G-csoport meccseiről, vagyis a Ferencváros–Celtic és a Leverkusen–Betis találkozókról ide kattintva olvashatnak.