Gaál és Szarka is duplázott, az Ajka legyőzte a Nyíregyházát

DOMONKOS SÁNDOR BÁLINTDOMONKOS SÁNDOR BÁLINT
2023.02.26. 14:50
Tovább menetel a labdarúgó NB II-ben az FC Ajka, amely a 25. fordulóban hazai pályán Gaál Bálint és Szarka Ákos két-két góljával nyert 4–1-re a Nyíregyháza Spartacus ellen.

Hazai pályán könnyedén legyőzte a Nyíregyházát az Ajka (Fotó: Tóth Flóra/fcajka.hu)

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 4–1 (1–0)
Ajka, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Ring Kevin)
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Tar, Kenderes, Csemer – Tajthy (Vogyicska Bálint, a szünetben), Csizmadia Z. (Görgényi, 75.), Sejben (Rabatin, 58.), Doncsecz (Berzsenyi, 73.), Gaál B. (Molnár M., 73.) – Szarka Á.Vezetőedző: Jeney Gyula
NYÍREGYHÁZA: Fejér (Hrabina, 12.) – Kiss Á. (Vass P., a szünetben), Farkas B., Deutsch B. (Gál Sz., a szünetben), Nagy B., Csősz – Major M., Szerető, Adamcsek, Pantovics (Kovácsréti, 75.) – Ramos (Novák Cs., 62.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Gaál B. (17., 56.), Szarka (48., 85.), ill. Kovácsréti (83.)
Jeney Gyula: – Már nagyon vágytam egy ilyen meccsre. Nagyon örülök, hogy ma kiszakadt az a bizonyos gólzsák és ilyen különbséggel nyertünk.
Visinka Ede: – Korán és nagyon könnyen megkaptuk az első gólt, de mentünk az egyenlítésért, sajnos nem jött össze. Rengeteg kényszerű cserénk volt, és ezt nem bírja el a csapat, ezzel kivégeztük magunkat. Nem tetszett a játékosaim hozzáállása, ma egyértelműen lemostak minket a pályáról.

A forduló előtt a tabella hatodik helyén álló FC Ajka a 15. helyezett Nyíregyháza Spartacust látta vendégül. A Veszprém vármegyeiek esélyesként várták a találkozót, s ezt a pályán is hamar bizonyították, hiszen rögtön az első percekben több nagy helyzetig jutottak.

A Spartacus vezetőedzőjének, Visinka Edének pedig korán, már a 10. percben kapust kellett cserélnie, hiszen Fejér Csongor súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. A Fejért váltó Hrabina Alexet pedig hét perccel később Gaál Bálint egy 15 méterről leadott bal oldali tekeréssel „avatta fel”, megszerezve idénybeli hatodik gólját, s másodikat a nyírségiek elen, hiszen az ajkai támadó a felek őszi meccsén is eredményes volt.

A hátrány után a vendégek aktivizálták magukat, de a kapura már kevésbé voltak veszélyesek az első félidőben.

Aztán az Ajka a második játékrészt is úgy kezdte, mint az elsőt, s alig három perc után megduplázta előnyét, amikor Gaál lövését még védte Hrabina, de a kipattanót Szarka Ákos már a kapuba kotorta.

Sőt, néhány perccel később a Spartacus kapusának rossz felszabadítása után Csemer Gyula szerzett labdát a bal szélen, beadásával pedig tökéletesen találta meg a középen érkező Gaál Bálintot, aki egymaga második, csapata harmadik gólját szerezve eldöntötte a lényegi kérdéseket.

A Nyíregyháza a folytatásban sem tudott veszélyeztetni, inkább a hazaiak álltak közelebb az újabb gólhoz. A 83. percben ugyan egy kiugratás után a csereként beállt Kovácsréti Márk góljával szépítettek a vendégek, de erre azonnal góllal válaszolt az Ajka, amikor Csemer beadását Szarka fejelte a Spartacus kapujába, megszerezve második gólját és beállítva a 4–1-ses végeredményt.

20. Kozármisleny25561429–46–1721

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 4–1 (1–0)

90. perc: két perc a hosszabbítás.

86. perc: nyíregyházi szöglet után a labda ugyan áthaladt a gólvonalon, de az ajkai kapussal, Horváth Dániellel szemben elkövetett szabálytalanság miatt nincs gól.

85. perc: GÓÓÓÓL! GÓLRA GÓL! CSEMER GYULA BEADÁSÁT SZARKA ÁKOS FEJELTE A KAPUBA! 4–1

83. perc: GÓÓÓL! SZÉPÍT A NYÍREGYHÁZA! REMEK KIUGRATÁS UTÁN A CSEREKÉNT BEÁLLT KOVÁCSRÉTI MÁRK HIGGADTAN FEJEZTE BE HELYZETÉT! 3–1

80. perc: Novák Csanádot keresték a nyíregyházi társak, de a Spartacus támadója lesről indult.

75. perc: utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Visinka Ede, a vendégek vezetőedzője, Pantovics helyén Kovácsréti a pályán. Változtat Jeney Gyula is, Csizmadia Zoltán helyére Görgényi Dávid érkezett.

73. perc: Doncsecz helyett Berzsenyi, a duplázó Gaál helyett pedig Molnár Márkó váltotta az Ajkánál.

71. perc: Doncsecz vállalkozott lövésre 18 méterről, Hrabina pedig nyújtózva szögletre mentette a bal alsó felé tartó lövést.

69. perc: az Ajka csapatkapitánya, Csizmadia szorul ápolásra saját tizenhatosa közelében.

68. perc: a harmadik gól megfogta a vendégeket,alig jutnak át az ellenfél térfelére, ráadásul az Ajka újabb helyzetig jutott, de hiába ejtette ki a labdát Hrabina egy jobb oldali beadás után, a védők fel tudtak szabadítani.

62. perc: cserél a Nyíregyháza, Myke Bouard Ramos helyén a házi gólkirály, Novák Csanád.

60. perc: jobb oldali beadás után az ajkai fejest védte Hrabina.

58. perc: cseréltek a hazaiak, Sejben Viktor helyén Rabatin Richárd.

Fotó: Tóth Flóra/fcajka.hu

56. perc: GÓÓÓÓL! HRABINA ROSSZ FELSZABADÍTÁSÁT CSEMER SZEREZTE MEG, S A BAL SZÉLEN MEGLÓDULVA ADOTT KÖZÉPRE GAÁL BÁLINTNAK, AKI KÖZELRŐL NEM HIBÁZOTT! 3–0

55. perc: a kétgólos különbség kialakulása óta egyik csapat sem tudott veszélyeztetni.

48. perc: GÓÓÓÓL! MEGDUPLÁZZA ELŐNYÉT AZ AJKA! GAÁL BÁLINT LÖVÉSÉT MÉG VÉDTE HRABINA, DE A KIPATTANÓT SZARKA ÁKOS KOTORTA A KAPUBA! 2–0

46. perc: a szünetben az Ajka egyet, a Nyíregyháza kettőt cserélt, a hazaiaknál Tajthy Tamás helyén Vogyicska Bálint, a vendégeknél Deutsch Bencét és Kiss Ákost Vass Patrik és a napokban igazolt Gál Szabolcs váltotta.

46. perc: folytatódott a mérkőzés!

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! FC AJKANYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0

44. perc: A két csapat ősszel, a bajnokság 6. fordulójában, a Nyíregyháza ideiglenes otthonában, Sényőn Novák Csanád és Gaál Bálint góljaival 1–1-es döntetlenre végzett egymással.

40. perc: Gaál Bálint távolról próbálkozott lövéssel, lapos kísérlete viszont elkerülte a vendégek kapuját. Közben a hazaiaktól Szűcs Kristóf is sárga lapot kapott.

38. perc: gyors nyíregyházi ellentámadás után Ramos ígéretes helyzetben túl hosszan tolta meg magának a labdát és kisodródva már nem tudott erőt tenni lövésébe.

37. perc:Jeney Gyula együttese a csapat erejében bízhat, hiszen a házi góllövőlistát ugyan Gaál Bálint „csak” hat góllal vezeti, s ő két találattal előzi meg Kovács Nikolászt, de mögöttük hárman állnak három góllal, s a csapat idénybeli 33 gólján 15 játékos osztozik. A Nyíregyháza vezére pedig a mostani kiírásban egyértelműen a már 10 gólnál járó, s az összesített góllövőlista harmadik helyén álló, de ezúttal csap kispados Novák Csanád, aki öt találattal előzi meg a házi góllövőlista második helyezettjét Gresó Mátyást. A Spartacus idei 31 gólját 13 labdarúgó hozta össze.

33. perc: két nyíregyházi játékos is lent maradt a vendégek tizenhatosán belül, Kiss Ákost ápolni is kell.

32. perc: Csősz Richárd is sárga lapot kapott.

31. perc: Ramost buktatták az ajkai tizenhatoson belül, de Ducsai József játékvezető sípja néma maradt, majd a túloldalon egy távoli lövés ment fölé.

29. perc. Tajthy kapott sárga lapot Pantovics lerántásáért.

27. perc: a kapott gól óta valamelyest felélénkültek a vendégek, s több lehetőséget is kidolgoztak, de az ajkai kapura még nem voltak veszélyesek.

23. perc: A mostani a felek 12. egymás elleni bajnokija. Ebből hatszor a Spartacus, kétszer az Ajka győzött három döntetlen mellett.

20. perc: Adamcsek jól ugratta ki Myke Bouard Ramost, de utóbbi cselei után a lekészítést követően nincs nyíregyházi lövés.

19. perc: Doncsecz kapott keresztlabdát a jobb oldalon,a tizenhatoson belül, de egy csel után nem lőtt kapura, passzára pedig nem érkezett társ.

17. perc: GÓÓÓL! GAÁL BÁLINT REMEKBE SZABOTT GÓLT SZEREZ! AZ AJKA TÁMADÓJA A TIZENHATOS BAL SARKÁTÓL EMELT GYÖNYÖRŰEN A NYÍREGYHÁZI KAPU BAL OLDALÁBA! EZ VOLT IDÉNYBELI HATODIK GÓLJA! 1–0

15. perc: ismét szöglethez jut balról a hazai csapat, de veszélytelen a beadás.

12. perc: Hrabina Alex váltja a megsérült Fejér Csongort a nyíregyházi kapuban.

9. perc: röviden hazatett labdát vágott ki Fejér Csongor, de az őt támadó Szarka Ákosra érkezett, s ápolásra szorul a vendégek kapusa, cserélni is kell.

8. perc: Gaál Bálint kapott sárga lapot Nagy Bálinttal szemben, a félpályán elkövetett szabálytalanságáért.

Az Ajka hazai pályán öt győzelmet ért el a 2022–2023-as idényben három döntetlen és négy vereség mellett 18–15-ös gólkülönbséggel, míg a Nyíregyháza vendégként ugyan legutóbbi három meccsén veretlen (egy győzelem, két döntetlen), de két sikere és négy döntetlenje mellett hat vereséget szenvedett el 13–18-as gólkülönbséggel.

2. perc: újabb Ajka-helyzet! Doncsecz egy jobb oldali beadás után, ígéretes helyzetben, 11 méterről nem tud betalálni.

1. perc: rögtön az első percben bal oldali szöglethez jutnak a hazaiak, de Gaál Bálint csúsztatását védte a vendégek kapusa, Fejér Csongor.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! A házigazda ajkaiak fehér szerelésben, a vendég nyíregyháziak piros mezben, sötétkék nadrágban lépnek pályára. A találkozót a vendégek kezdték.

Üdvözlés a kezdés előtt (Fotó: Tóth Flóra)

ELŐZMÉNYEK

A két csapat hasonlóan kezdte a tavaszi szezont, egy-egy győzelemmel és vereséggel, valamint két döntetlennel. A házigazda a Mosonmagyaróvárral otthon (1–1) és a Csákvárral idegenben (1–1) ikszelt, a Kozármislenyt vendégként győzte le 1–0-ra, míg a Diósgyőrtől otthon kapott ki ugyanilyen arányban. A szabolcsiaknak gólzáporosabb meccseik voltak, a Szombathelyen elért Haladás elleni 1–0-s siker után otthon 1–1-re végeztek a Siófokkal, majd 2–2-t értek el Soroksáron, legutóbb viszont 2–1-re alulmaradtak a Tiszakécskével szemben hazai környezetben.

„Remélem, a támadóink megtalálják már a góllövő cipőjüket is, mert a játékukkal semmi probléma nincsen. Hazai pályán mi vagyunk az esélyesek, teljesen mindegy ki az ellenfél, itthon kell tartanunk a pontokat. Szeretnénk most már ismét győztesen elhagyni a pályát!” – fejtette ki várakozásait az FC Ajka vezetőedzője, Jeney Gyula.

„Nem is kérdés, a három pont a célunk! Azt gondolom, hogy jó formában van a csapat, erősnek érezzük magunkat és szeretnénk dominálni a pályán a Nyíregyháza ellen. Biztos vagyok benne, hogy mindent meg fogunk tenni a győzelemért, és keményen dolgozunk tovább a céljainkért!” – mondta a Veszprém vármegyei csapat honlapján Gyuris Aurél, aki hét közben az U19-es válogatott tagjaként Spanyolországban vívott két felkészülési mérkőzést Észtország ellen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a masszív középcsapat Ajka a nagyon rapszodikusan szereplő Nyíregyháza ellen.