Kétgólos ETO-siker Tiszakécskén

S. L.S. L.
2023.02.26. 14:49
A labdarúgó NB II 25. fordulójában az ETO FC Győr 2-0-ra győzött Tiszakécskén. A hazaiak számára továbbra is „mumus” az ETO, hiszen még sohasem sikerült győzniük a Rába-partiak ellen.
Kikapott otthon a Tiszakécske (Archív fotó: Sipos Bence)

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–ETO FC GYŐR 0–2 (0–1)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 200 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Nagy Viktor)
TISZAKÉCSKE: Halasi– Balázs B., Csáki R., Máté Zs., Farkas N.– Oláh M. (Gyurján, 81.), Erdei C., Szekér Á.( Kiss N., 61.), Vachtler (Major Sz., 81.) – Biben, Zamostny (Vólent, 71.). Vezetőedző: Klausz László
ETO: Kovácsik– Kovács K., Fodor F., Borsos (Priskin, 62.), Csontos – Toma (Kiss M., 82.) – Tuboly (Vingler, 82.), Lacza (Babati, 56.), Szujó, Vitális– Szendrei (Papp M., 62.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Szendrei Á. (20.), Csontos (60. – 11-esből)
Klausz László:Az a problémám, hogy kevés helyzetet láttam a csapatunktól. Nem nagyon dolgoztunk ki olyan szituációt, amelyből megleckéztethettük volna az ellenfél kapusát. Ennek ellenére nem lehet komolyabb panaszom a játékosainkra, mert megtettek mindent a pályán a siker érdekében.
Tímár Krisztián:– Nagyon örülök, hogy a csapatunk magabiztos győzelmet tudott aratni. A két gárda pontszámban nagyon közel állt egymáshoz, és ennek megfelelően próbáltuk felkészíteni a társaságot, hogy ez egy rendkívül fontos mérkőzés számunkra. Külön öröm, hogy a 21 éven aluli átlagéletkorú csapatunk remekül felnőtt ehhez a feladathoz. Az is örömteli, hogy stabilak voltunk, és hátul nullára hoztuk le a mérkőzést.

Jól kezdte a mérkőzést a hazai csapat. Mezőnyfölényben futballoztak a tiszakécskeiek, sokszor látványos megoldásokkal fűszerezve a játékot. Ennek ellenére a Győr az első helyzetéből gólt szerzett: a 20. percben Borsos lövése utánHalasi még bravúrral védett, majd Szendrei csapott le a kipattanó labdára, és az ötös sarkáról laposan a kapu bal oldalába helyezett (0–1).

Az első félidő további részében az eredmény már nem változott, a Tiszakécske továbbra is mezőnyfölényben játszott. A hazai szurkolók bízhattak a második félidei jobb eredményben. Mégis a Győr rúgta meg a második gólt egy büntető után. A hazaiak védőjeOláh Máté ütközött Babati Benjáminnal a 16-oson belül, a tizenegyest a 60. percben Csontos Dominik értékesítette (0–2).

Ezt követően már nyugodtan kontrázhatott a győri csapat. Az eredmény nem változott, így Tímár Krisztián csapata örülhetett a három pontnak.

20. Kozármisleny25561429–46–1721

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés!

90. perc: Három perc lesz a hosszabbítás.

90. perc: Máté Zs. kapott sárga lapot.

82. perc: Tuboly helyett Vingler és Toma helyett Kiss M. a győrieknél.

81. perc: Oláh helyett Gyurján, Vachtler helyett Major Sz. lép pályára.

71. perc: Kécskei csere: Zamostny helyére Vólent jön a támadószekcióba.

62. perc: Kettős győri csere: Borsos F. helyére Priskin, még Szendrei helyére Papp M. állt be győri oldalon.

61. perc: Szekér helyére Kiss N. érkezett.

60. perc: Csontos Dominik értékesítette a büntetőt! 0–2

59. perc: Büntetőhöz jutott a ETO. Oláh Máté faultolta le Babati Benjámint. Oláh sárga lapot kapott.

56. perc: Lacza Alex hagyja el a pályát és Babati Benjámin érkezik a helyére.

Továbbra is a tiszakécskeiek futballoznak mezőnyfölényben. A kapuk egyelőre nem forognak veszélyben.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Örülhetett az ETO (Fotó: ETO FC Győr)

45. perc: Véget ért az első félidő.

40. perc: Erdei Carlo kapott sárga lapot.

31. perc: Vitális Milán kapott sárga lapos figyelmeztetést.

20. perc: GÓÓL!!! Vezetést szerez a semmiből a győri csapat. Halasi bravúrja után Szendrei csapott le a kipattanó labdára, majd az ötös sarkáról laposan, a kapu bal oldalába helyezett. 0–1

Mezőnyfölényben futballoznak a hazaiak.

15. perc:Máté Zsolt lőtt nagyjából 20 méterről, nagy erővel Kovácsik kapuja fölé.

3. perc:Biben Barnabás lőtt 20 méterről. A labda középre, a felső kapufa irányába tartott. Kovácsik védett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A győriek indították útjára a labdát.

Gyászszünet előzi meg a bajnokit. A napokban elhunyt 23-szoros magyar válogatott labdarúgóra, Lendvai Miklósra emlékezünk.

Érkeznek a pályára a csapatok, a hazai tiszakécskeiek tiszta fehér mezben, még a vendég győriek teljes zöldben kezdik majd a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két középcsapat egymás ellen.