Hosszú idő után a DVTK ellen győzött otthon a Kazincbarcika

F. E.F. E.
2023.02.26. 13:50
A Kazincbarcika (kék-sárgában) szeptember után nyert ismét hazai pályán (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a játéknapot megelőzően a 16., osztályozós helyen álló Kazincbarcika a listavezető Diósgyőrt látta vendégül. A találkozót a vendégek kezdték jobban, de gólt Kurdics révén a Barcikának sikerült szerezni, így otthont tartotta a három pontot (1–0).

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–DIÓSGYŐRI VTK 1–0 (1–0)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, 1100 néző. Vezette: Lovas László (Szilágyi Norbert, Szabó Dániel)
KAZINCBARCIKA:
Megyeri I G. – Szekszárdi M., Ur, Lippai T., Süttő – Csatári (Szabó B., 67.), Heil (Nagy J., 85.), Kovács B., Székely K. (Szemere, 67.) – Pálinkás (Takács T., 67.), Kurdics (Bacsa, 85.). Vezetőedző: Csábi József
DIÓSGYŐR:
Danilovics – Csirmaz, Viczián, Szatmári Cs., Bokros (Medgyes S., 81.) – Lőrinczy, Cseke (Obounet, 81.), Bertus (Holdampf, 66.) – Jurek, Könyves (Eppel, 66.), Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Kurdics (43.)
Csábi József:
– Nagyon nagy sikert értünk el! Jól felkészültünk a második vonal egyik legjobb csapata ellen. Remek hangulat uralkodott a stadionban, és ha ez győzelemmel párosul, az csodálatos érzés. Játékosaink maximálisan igyekeztek végrehajtani azt, amit elterveztünk, racionalitással elértük a célunkat.
Kuznyecov Szergej: – A megyei rangadó a hazai nézőknek tetszett, nekünk viszont jobban kellene teljesíteni, futballozni, hogy az ilyen meccseket megnyerjük. Kikaptunk, de nagy tragédia nem történt, haladunk tovább. Sok mérkőzés van még előttünk, javítani kell a játékon, hogy elérjük, amit akarunk.

Szeptember óta nem tudott hazai pályán győzni a Kazincbarcika, így a mai mérkőzést megelőzően sem a barcikaiakat tartották esélyesnek. Ennek megfelelően a borsod vármegyei rangadót a DVTK kezdte jobban, ugyanis az első negyedórában két helyzetig jutott, melyek befejezésébe hiba csúszott.

Negyedóra után kezdett felélénkülni a Kazincbarcika játéka, több támadást is sikerült kidolgoznia a kék-sárgáknak, valamint távoli lövésekkel próbálták meg bevenni a piros-fehérek kapuját.

Mindkét csapat hajtott, a szünet előtt néhány perccel viszont a vezetést a Kazincbarcika szerezte meg: Kurdics Levente két védő mellett kibújva vette be a DVTK kapuját, így egygólos előnnyel vonultak szünetre a csapatok. 10

A második játékrészben mindkét edző cserékkel frissített csapatán, a Kazincbarcika játéka is még inkább felpörgött, de újabb gól már nem született a borsodiak csatáján, Csábi József tehát győzelemmel mutatkozott be a kék-sárgák kispadján.

20. Kozármisleny25561429–46–1721

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc hosszabbítás a mérkőzés végén.

88. perc: Nagy J. kap sárga lapot.

87. perc: Szabó B. passzát követően Süttő egy csel után lő, Danilovics szögletre ment.

85. perc: A Kazincbarcika is két ponton változtat: Heil helyett Nagy J. , valamint Kurdics helyén Bacsa a folytatásban.

81. perc: Kettős csere a DVTK-nál: Bokros helyett érkezik Medgyes, valamint Csekét Obounet váltja.

76. perc: Süttő kap jó labdát a szélen, a beadása picit magas a középen érkező Takácsnak.

75. perc: Kettős csere a kék-sárgáknál: Csatári és Pálinkás hagyják el a játékteret, helyükön Szabó B. és Takács T. folytatják.

69. perc: Jurek távolról ereszt el egy lövést, Megyeri hárítani tud.

67. perc: A Kazincbarcika is változtat: Székely K. helyére érkezik Szemere.

66. perc: Változtat a Diósgyőr: Könyvest Eppel, Bertust Holdampf váltja.

63. perc: Ur passzát követően a második hullámban érkező Süttő lövi el a labdát, kapu fölé.

56. perc: Kovács B. kap remek indítást, a fiatal barcikai játékos azonban lesen volt.

54. perc: A mérkőzés első sárga lapját Szekszárdi Milán kapja.

49. perc: Lőrinczy ugratja ki Könyvest, aki Jurekhez passzol. A fiatal játékos nem tudja befejezni az akciót.

47. perc: Heil fejese centikkel kerüli el a DVTK kapuját.

46. perc: Kezdetét veszi a második játékrész.

45+1 perc: Véget ért az első féldiő.

45. perc: Az első félidő végén egy perc a hosszabbítás.

43. perc: Megszerzi a vezetést a Kazincbarcika: egy remek passzt követően Kurdics ugrik ki és két védő között Danilovics kapujába juttatja a labdát. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–DIÓSGYŐRI VTK 1–0

40. perc: Lukács D. passzát követően Bertus próbálkozik, amit Megyeri I hárít, de a kipattanó Könyves elé kerül, akinek kísérletét szintén védi a barcikai hálóőr.

35. perc: Bokros passzát követően Bertus kiszorított szögből próbálja a kapuba juttatni a labdát, de elkerüli a barcikaiak kapuját a játékszer.

27. perc: Csatári passzát követően Pálinkás elől kifejelik a labdát, de Székely Krisztián elé kerül, akinek lövése elkerüli a kaput.

22. perc: Kurdics passzát követően Lippai lő távolról, ami elakad a diósgyőri lábakban, de a labda Kovács B. elé kerül. A barcikai támadó lövése elkerüli a kaput.

18. perc: Heil kap jó labdát, de nem tudja tisztára játszani magát, Székely K.-hoz passzol, akinek beadása nem talál hazai játékost a tizenhatoson belül.

13. perc: Az első barcikai szögletet Kovács Bence végzi el, Süttőhöz passzol, akinek a beadását Viczián fejeli ki.

9. perc: Újabb DVTK helyzet, ismét Könyves nevéhez fűződik, de ez is kimarad.

8. perc: A teltházas találkozón az első helyzet a vendégek nevéhez fűződik: Lukács D. passza után Könyves első kísérletébe belelépnek a védők, az ismétlés az oldalhálóban köt ki.

1. perc: Elkezdődik a mérkőzés, melyen a hazaiak indítják útjára a labdát. A Barcika kék-sárgában, a Diósgyőr játékosai pirosban a pályán.

Lukács Dánielék Kazincbarcikára is győzni érkeznek (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

A Kazincbarcika már az új vezetőedzője, Csábi József irányításával készült a borsod vármegyei rangadóra. Keretükben egy új név is feltűnt, Jakab Dávid Dunaújvárosból tette át székhelyét a kék-sárgákhoz.

A listavezető Diósgyőr keretéből hiányzik a PMFC ellen kezdőként szerepet kapó Gera Dániel, valamint Illés Bálint sincs a nevezett a játékosok között.

A Kazincbarcika új vezetőedzővel készült a Diósgyőr elleni vármegyei rangadóra (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Kazincbarcika új vezetőedzőjével, Csábi Józseffel a kispadon az 5 meccse hibátlan, a bajnokságot magabiztos előnnyel vezető Diósgyőrrel szemben.