Nem bírt otthon a Pécs a Csákvárral

SZUCS ZSOLTSZUCS ZSOLT
2023.02.26. 14:50
Tóth-Gábor Kristóf betalált, de ez csak egy pontra volt elég (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a 3. helyezett Pécs a 10. Csákvárt látta vendégül. Utóbbiak mestere a legutóbbi kudarcok után meglepetésgyőzelmet jósolt az összecsapás előtt, amihez hat perc alatt meg is tette az első lépést csapata. A tabellán eddig a legkevesebb kapott gólt jegyző hazai gárda azonban még a szünet előtt egyenlített, a második játékrészben pedig ugyan akadtak újabb lehetőségek, ám ezek egyikét sem sikerült gólra váltani, így maradt az 1–1.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

PÉCSI MFC–AQVITAL FC CSÁKVÁR1–1 (1–1)
Pécs
, PMFC Stadion, 200 néző. Vezette: Berényi Tamás (Kiss Balázs, Vad Anita)
PMFC: Helesfay – Mayer J. (Major S., a szünetben), Rácz L., Krausz, Terbe (Majnovics, 86.) – Kesztyűs B., Szeles – Gera Z., Kocsis B. (Orbán K., 86.), Szabó M. (Kártik, 67.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
CSÁKVÁR: Auerbach – Dulló, Karacs, Vaskó (Alaxai, 59.), Baranyai Á. – Mészáros D. – Tamás N. (Torvund, 59.), Ominger, Körmendi (Baracskai, 70.), Gazdag V. (Magyar Zs., 76.) – Fejős (Hornyák M., 59.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző:Tóth-Gábor (43.), ill. Ominger (6.)
Kiállítva: Torvund (75.)
Weitner Ádám:– Nem jó előjelekkel vártuk a meccset, hiszen a diósgyőri vereségünk után betegség söpört végig a csapaton. Sok hiányzóval kellett megküzdenünk, ráadásul az elején egy buta gólt kaptunk. Szerencsére ezúttal nem voltunk annyira görcsösek, mint Miskolcon, hamar átlendültünk a kapott gól okozta nehézségen, és az egyenlítő találatunk mellett már az első félidőben is volt két ajtó-ablak helyzetünk. Ennyi lehetőségből többet kellett volna kihasználni, és megnyerni a találkozót.
Tóth Balázs:– Jól kezdtük a találkozót, hamar megérdemelt vezetést szereztünk. A Pécs erős csapat, amely ugyan most tartalékos volt, de egy komoly kezdő tizenegyet így is ki tudott állítani. Az első félidő végén át is vették a játék irányítását, nagyot kellett küzdenünk az eredményesség érdekében. Szerencsére, amit elterveztünk, működött, és az emberhátrány után is kibírtuk a hazaiak nyomását.

Csak az egy pontnak örülhet a PMFC (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

A hirtelen jött téli hideg és a Pécsett egész éjszaka tartó havazás sokakat elriasztott a meccsnézéstől, ám nagyjából kétszázan mégiscsak kilátogattak a csúszós lelátóra. És nem is kellett sok idő, hogy még jobban elhűljenek: a Csakvár gyors lépést tett Ominger Gergő révén, hogy egyrészt beváltsa Tóth Balázs edző győzelmi ígéreteit, másrészt, hogy ezzel megpróbáljon ellépni kissé a tabella közepén erősen betömörülő mezőnyből.

Sokáig úgy tűnt, sikerülhet is a tervük, a piros-feketék támadásaiból ugyanis nem nagyon érződött ki az egyenlítés lehetősége. Igaz, Weitner Ádám alaposan felforgatott sorokat kényszerült pályára küldeni, a szokásos kezdőből ugyanis félcsapatnyian küszködtek kisebb-nagyobb influenzás tünetekkel, a védelemben például hármat is cserélnie kellett a legutóbbi összeállításhoz képest.

Aztán Tóth-Gábor Kristóf szemfüles találatával mégiscsak megérett az egyenlítés – ami aztán később végeredménynek is bizonyult. A második félidőben sokáig inkább küzdelmesnek, mint játékosnak mondhattuk a párharcokat, olykor már a megfázástól féltettük a szinte folyamatosan a füvön fekvő játékosokat. És mert a nagy akarás nemigen torkollott gólveszélyes helyzetekbe, végül kénytelenek voltak megosztozni a pontokon a csapatok, hiába került a Csákvár a 75. percben emberhátrányba. 1–1

20. Kozármisleny25561429–46–1721

Nem bírtak egymással a felek (Fotó: Kurdi József/PMFC)

90+4. perc: Négy perc hosszabbítást követően a játékvezető lefújta a találkozót, amely 1–1-es döntetlennel zárult.

88. perc: Gera 14 méterről emelt kapura, majd a védőkről lepattanó labdával azonnal ismételt is: középre, a léc alá tartó bombasztikus lövését nagyot nyújtózkodva hárítottaAuerbach.

86. perc: Kettős csere a piros-feketéknél: Kocsis helyett Orbán, Terbe helyett pedig Majnovics érkezett a pályára.

78. perc: A PMFC-ből Szeles is besárgult.

76. perc: Cserélt a vendégcsapat: Gazdagot Magyar váltotta a pályán.

76. perc: Ominger kapott sárga lapot.

Az utolsó negyedórát emberhátrányban játszott le a fehér mezes Csákvár (Fotó: Kurdi József/PMFC)

75. perc:PIROS LAP! Torvund lépett oda csúnyán a bal oldalon száguldó Terbe sarkára, a játékvezető gondolkodás nélkül piros lappal honorálta a szabálytalanságot.

70. perc: A csákváriak mestere Körmendi helyett Baracskait küldte pályára.

69. perc: Terbének mutatta föl a sárga kártyát a játékvezető.

67. perc: Cserélt a PMFC is: Szabó Mátét Kártik váltotta a zöld gyepen.

59. perc: Hármas csere a vendégeknél: Tamás helyett Hornyák, Vaskó helyett Alaxai, Fejős helyett pedig Torvund érkezett játékba.

Tóth-Gábor Kristófot olykor csak szabálytalanul tudták megállítani a vendégek (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

56. perc:Gera 20 méterről, kissé jobbról csavart szabadrúgásból kapura, a labda csak kevéssel a felső léc fölött hagyta el a játékteret.

54. perc:Vaskó kapott szabálytalan szerelésért sárga lapot.

50. perc: KAPUFA!A bal oldalon futó támadás végén Tóth-Gábor kapott jó beívelést, majd 14 méterről egyből kapura emelt, a jó irányba tartó labda egy védő hátán még megpattanva csattant a keresztlécen, majd vágódott vissza a mezőnybe.

46. perc: Csak a PMFC cserélt egyet: Mayer helyettMajorlépett pályára.

46. perc:Az idő közben reflektorfénybe boruló pályán megkezdődött a második játékrész.

A szünetben már döntetlen volt az állás (Fotó: Kurdi József/PMFC)

45. perc: Berényi Tamás véget vetett az első játékrésznek, a csapatok 1–1-es döntetlennel vonulhattak pihenőre.

45. perc:Kesztyűsnek buktatásért mutatott fel a játékvezető sárga lapot.

Még a félidő vége előtt jött az egyenlítés (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

43. perc: GÓÓÓL! Egyenlített a PMFC: Szabó cselezgetett ügyesen egy sort a jobb oldalon, majd már az alapvonal előtt középre ívelt. A beadásra Tóth-Gábor csapott le szemfülesen a rövid saroknál, és 4 méterről, jobbal, laposan a kapu közepébe gurított! 1–1

34. perc: Újabb pécsi helyzetnek látszott Terbe lapos, jobb oldali beívelése. A labdára az ötös vonalánál egyszerre akart lecsapni a felfutó Kocsisés a szemből érkező Auerbach – kettejük csattanása nyomán a kapus maradt a földön, és fájlalta a fejét egy darabig.

Itt még nem jött össze a pécsi gól (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

32. perc: KAPUFA!Ominger tette tovább a labdát az ötös felé, ahol a védők közül Fejős kibukkanó fejjel még csúsztatott rajta egyet, a labda a bal kapufáról pattant kifelé.

27. perc: A pécsiek eddigi legígéretesebb helyzete bontakozott ki Kocsis jobb oldali indítása után, amelyet a 16-osra Dulló mellett szépen befutó Szabó vett át pontosan. A piros-feketék támadója azonban pár lépés után belebonyolódott és belebotlott a cselezésbe – persze hogy a hazai szurkolótábor harsányan büntetőt követelt, a játékvezető azonban határozottan továbbot intett.

20. perc: Ezúttal a 16-os bal oldali sarka előtt, úgy 20 méterre a kaputól állíthatta le szabadrúgáshoz a labdát a hazai gárda. Szabó nagy nekikészülődés után pontosan csavart jobbal kapura, ám Auerbach jól helyezkedett, és különösebb erőfeszítés nélkül öklözte ki két kézzel a mezőnybe a labdát.

15. perc:Tízpercnyi csendes, kapukra veszélytelen játék után Mayer belépője nyomán Baranyai szorult hosszas ápolásra a felezővonalnál – pár perc múlva azonban láthatóan gyógyultan tért vissza a pályára.

Hamar hátrányba került a PMFC (Fotó: Kurdi József/PMFC)

6. perc: GÓÓÓL! Szinte még föl sem mérhették a felállásokat a szurkolók, máris egy vendéggólt könyvelhettek el: Ominger az ötös jobb oldali csücskében kapott labdát, majd egyből lőtt, a labda a kapu jobb alsó sarkában kötött ki! 0–1

4. perc: Kocsis 18 méterről, jobbról lőhetett szabadrúgást, ám kissé csavarodó labdája pont a kapu közepében álló Auerbach kezében landolt.

1. perc: Megkezdődött a találkozó! Akezdőrúgás a tiszta fehérben játszó vendégeknek jutott; a PMFC szokásos piros-fekete szerelésében lépett–az előző éjszakai hóeséstől szépen letakarított, de így is mély talajú–pályára.

A kezdőrúgást megelőzően egyperces néma tisztelgéssel adóztak a csapatok a 47 esztendős korában, tragikus hirtelenséggel elhunyt, 23-szoros válogatott középpályás, Lendvai Miklós emléke előtt.

Bemelegítés (Fotó: Kurdi József/PMFC)