A Budafok hideg zuhanyt hozott a fagyos Szentlőrincre

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.02.26. 13:50
Besének éberen kellett őriznie a Szentlőrinc kapuját (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Szentlőrinc nagy lehetőség előtt állt, hiszen ha legyőzte volna a Budafokot, meg is előzi a riválist. Úgy tűnt, ez sikerülhet is, hiszen 11 perc után már vezettek a baranyai piros-feketék, azonban a hajrában fordítottak a vendégek, 2–1-es győzelmükkel pedig minden pontot elvittek.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–BUDAFOKI MTE 1–2 (1–0)
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 200 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Sinkovicz Dániel)
SZENTLŐRINC: Bese – Török K., Tamás L., Keresztes B., László D. (Farkas M., 77.) – Radosevics (Múcska, 77.), Kesztyűs M., Daróczi – Pintér Á. (Mahler, 85.), Novák Zs. (Taipi, 69.), Rétyi. Vezetőedző: Jeremiás Gergő
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi, Jagodics M., Fótyik – Bíró M. (Györgyi, 69.), Soltész I., Adorján, Oláh B. (Németh M., 34.), Kalmár O. (Horváth O., a szünetben) – Beke II Péter (Nándori, 86.), Bakti (Vasvári, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Rétyi (11.), ill. Beke II Péter (52., 85.)
Jeremiás Gergő: –Tudtuk, hogy a budafokiaknak karakteres játékosaik vannak. Elsősorban a védekezésünkkel lehetek elégedett. Azt hittem, legalább a döntetlent megszerezzük a végén, de nem így történt.
Mátyus János:– Rendkívül nehéz körülmények között vívtuk meg a mai mérkőzést. A hazai vezetés után minden erőforrásunkat mozgósítottuk, ezért nem érdemtelenül tudtunk fordítani.

A Budafok kezdett jobban Szentlőrincen, azonban a labdatartásával nem tudott igazán veszélyes helyzetet kialakítani, ezzel szemben a hazai kontrák már korán gólt is ígértek. Sőt, nemcsak ígértek, azzá is vált az egyik a 11. percben, amikor Pintér remekül tálalt Rétyi elé, aki senkitől nem zavartatva lőhetett a kapuba.

Bese jól védett, de nem tudott mindent megfogni (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

A folytatásban is hasonló mederben zajlott az összecsapás, a Budafok irányított, viszont Rétyi és Radosevics előtt volt nagyobb helyzet, s bármelyikből gól születhetett volna. A szünet után borult csak a forgatókönyv, Beke talált be Német Márió beadásából, ami megzavarta a hazaiakat. Egyre több lehetősége volt a vendégeknek, hogy megszerezzék a vezetést is, ez azonban nem akart összejönni. Sőt, Darócziék újra megtalálták a ritmusukat, s a 70. perctől szint csak az volt a kérdés, mikor találnak be ismét, Gundel-Takácsék viszont állták a sarat. Végül jött a hideg zuhany, egy kontra végén Beke gurított újra a hazai hálóba, s nyerte meg a meccset a vendégeknek. 1–2

Vége a találkozónak!

86. perc: A gólszerző Bekét Nándori váltotta a vendégeknél.

85. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Budafok! Vasvári indította Bekét a még rendeződő lőrinci védelem mellett. A támadó ugyan kiszorított helyzetben volt, szinte az alapvonalról elgurította jobbal a bal alsóba Bese mellett a labdát.1–2

85. perc: Pintér Ádám helyére Mahler állt be a hazaiaknál.

83. perc: Pintér Ádám indult el középre, ezúttal lövésre szánta el magát 16 méterről, de fölé szállt a labdája.

80. perc: Rétyi kapott jó helyen labdát Múcskától, egyet tolt a labdán majd 17 méterről lőtt. Tekerése kevéssel kerülte el a bal felsőt.

78. perc: Gyors támadást vezetett a Szentlőrinc, aminek a végén Rétyi lőhetett, Gundel-Takács bravúrral hárított.

77. perc: Kettőt cserélt a Szentlőrinc. László Dávidot Farkas Marcell, Radosevicset Múcska váltotta.

74. perc: Horgosi is besárgult.

74. perc: Rétyi készített vissza Daróczi elé, aki kapásból lőtt 18 méterről, fölé.

73. perc:László Dávid is kapott egy sárga lapot.

69. perc: Cseréltek a vendégek is. Bíró Márk helyére Györgyi állt be.

69. perc: Cserélt a Szentlőrinc! Novák Zsombor helyére Taipi állt be.

64. perc: Radosevics lövése pördült fel egy blokkon, úgy tűnt, így lesz veszélyes, de mellé pattant a labda.

63. perc: Soltész kapott sárga lapot.

61. perc: Soltész lőtt félfordulatból egy szöglet után 16-ról, Bese újra hárított.

60. perc: Beke kapott jó labdát, tizenhat méterről lőtt, de Bese fölé tudta ütni a próbálkozást.

László Dávidnak akadt dolga a bal szélen (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

54. perc: Tamás László is besárgult.

52. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Budafok! Egy bal oldalon vezetett villámgyors kontra végén Németh Márió tálalt Beke elé, aki kapásból lőtt laposan közelről. Ugyan Bese beleért a lövésbe, de a labda így is bepattogott a bal alsóba.1–1

46. perc: Cseréltek a vendégek a szünetben, Bakti helyett Vasvári állt be, valamint Kalmár Olivért Horváth Olivér váltotta. Folytatódik a meccs!

Vége az első félidőnek!

44. perc: Pintér most a mélységből érkező Radosevics elé tálalt nagyszerűen, de a kapu jobb oldala felé tartó lövés nem volt elég pontos.

43. perc:Besének kellett gyorsan leérnie a bal alsó elé egy vendég szabadrúgást követően.

40. perc: Pintér Ádám kapott sárga lapot.

38. perc: Újra Pintér Ádám indított a bal szélről befelé törő Rétyit, aki ezúttal nem tudott lőni a jól kifutó Gundel-Takáccsal szemben.

Gyakran kellett a vendégszabadrúgásoknál felvennie ezt az alakzatot Tamás Lászlóéknak (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

35. perc: Egy szögletet követően kontrázott a Szentlőrinc. Rétyi indította Pintér Ádámot, aki a baljára cselezett, majd 18 méterről szépen tekert a jobb felsőre, de Gundel-Takács hatalmasat védett.

34. perc: Kényszerű csere a vendégeknél, Oláh Bálint helyett Németh Márió folytatja.

Daróczi megmozdulásaira érdemes volt nagyon odafigyelni (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

32. perc: Szép akciót vezetett a Szentlőrinc, aminek a végén László Dávid adott be a bal oldalról, az erős labda viszont elpattant Nováktól, így felszabadíthattak a védők.

28. perc:Bekéhez került a labda a tizenhatos előterében, s jobbal laposan tüzelt is, de a kapu közepébe tartó labdát könnyen fogta Bese.

26. perc:Radosevics szabálytalansága után villant a sárga lap.

23. perc:Bakti adott be laposan rendkívül veszélyesen a bal oldalról, de 4-5 láb alatt is elsuhanva kiment a labda a pályáról.

Rétyinek gratulálhattak a társak (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

11. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! A felezőnél szerzett labdát a hazai csapat, Kesztyűs gyorsan tette ki a jobb szélre a labdát Pintérnek, aki befelé tört vele, majd tökéletesen tálalt a beinduló Rétyi elé. A szélső támadó még igazított egyet a labdán, majd nyugodtan a kapu bal oldalába lőtt a tehetetlen Gundel-Takács mellett.1–0

6. perc: Meg is volt az első nagy vendéghelyzet, de Bakti próbálkozását védte Bese.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A fehér-pirosban játszó vendégek indították útjára a labdát a hófoltos pályán. A Szentlőrinc szokásos piros-fekete mezében játszik.

Ebben a havas, fagyos időben rendesen be kellett melegíteni (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két piros-fekete csapat, az osztályozós helyen álló Szentlőrinc és a szintén a kiesés elől menekülő Budafok egymással.