Gyirmóti győzelem a Kozármisleny ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.02.26. 13:50
Szegi Vince (10-es mezben) fejese végül a kapuban kötött ki (Fotó: Fehér Ádám)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a 4. helyen tanyázó Gyirmót FC Győr az utolsó előtti Kozármislenyt fogadta. A hazaiak győzelme valójában egy pillanatig sem forgott veszélyben, a gyirmótiak 2–0-ra nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–HR-RENT KOZÁRMISLENY 2–0 (1–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion. 529néző. Vezette: Nazsa Tamás (Huszár Balázs, Tőkés Róbert)
GYIRMÓT: Hársfalvi– Szegi, Polgár K., Hajdú Á., Nahirnij – Kovács D. – Soltész D. (Kicsun, 61.), Kovács M. (Berki, 81.), Madarász, Medgyes Z. (Erdei M., 90+2.) – Simon A. (Pethő B., 61.).Vezetőedző: Csertői Aurél
KOZÁRMISLENY:Lékai – Beke I P., Gajág, Várkonyi, Füredi, Turi (Kun B., 81.) – Kosznovszky, Tölgyesi, Vajda R. (Bartha L., 61.), Gránicz (Horváth D., a szünetben) – Kotroczó (Vogyicska Balázs, 68.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző: Szegi (17.), Berki (90+2.)
Csertői Aurél: –Tudtuk, hogy a Kozármisleny sokat futó és passzoló csapat, szerencsére ez eredményben nem mutatkozott meg. Hamarabb el kellett volna döntenünk a mérkőzést.
Szekeres Zoltán: –Az első félidővel elégedetlen voltam, így a szünetben átbeszéltük hibáinkat, amit a gól kivételével meg is tudtunk valósítani.

Magabiztosan kezdte a mérkőzést a hazai együttes, és a fölény hamar góllá is érett. Sorra végezték el a szögleteket a gyirmótiak, a harmadik után aztán Szegi fejelte a kapuba a labdát. Okkal gondolhatták a hazai szurkolók, hogy a folytatás is hasonló lesz, ám a gólt az első félidőben nem követték újabb találatok. A vendégek először a 30. perc után jutottak el a gyirmóti kapuig, de igazán nem tudták ekkor sem veszélyeztetni Hársfalvi kapuját.

A második félidőre a Kozármisleny jött ki harcosabban, ám néhány távoli próbálkozásnál többig ekkor sem jutott. A vendégek hiába birtokolták többet a labdát a második félidőben, mint korábban, nem jutottak el helyzetekig. A mérkőzés legvégén aztán Berki gólra váltotta az egyetlen helyzetét, így biztosítva be a Gyirmót győzelmét, amely valójában egy pillanatig sem forgott veszélyben. A nem túl közönségszórakoztató meccsen így megérdemelt hazai siker született. 2–0

20. Kozármisleny25561429–46–1721

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+2. perc: Erdei áll be Medgyes helyére.

90+2. perc: GÓÓÓL! Pethő indítja a bal oldalon Berkit, aki éles szögből, öt méterről a hosszú alsóba lő. 2–0

Medgyes Zoltán és Gajág Gergő (Fotó: Fehér Ádám)

90. perc: Három perc a ráadás.

85. perc: Kicsun passzol Pethő elé a tizenhatoson belül, ám Gajágnak sikerül tisztáznia.

A sárga mezben játszó gyirmótiak a Kozármisleny ellen is folytatni tudták veretlenségi sorozatukat (Fotó: Fehér Ádám)

81. perc: Turi helyére Kun Bertalan áll be a vendégeknél. A sérült Kovács Milánt Berki István váltja a gyirmóti oldalon.

78. perc: Nahirnij is elkésett, ő is kap egy sárgát.

77. perc: Madarász elkésett szerelési kísérlete sárga lapot ér.

A második félidőben többet volt a labda kék-fehéreknél (Fotó: Fehér Ádám)

68. perc: Kozármislenyi csere: Kotroczó helyére Vogyicska Balázs áll be.

61. perc: Cserék mindkét oldalon. Vajda R. helyére Bartha László érkezik a vendégeknél. Simon A. helyére Pethő Bence, Soltész helyére pedig Kicsun áll be a hazaiak csapatába.

57. perc: Tölgyesi lövése is magasnak bizonyul.

Medgyes és Gajág (Fotó: Fehér Ádám)

46. perc: Kezdődik a második félidő. Mindjárt egy kozármislenyi lehetőség: Beke lövi a labdát 16 méterről kapu fölé.

46. perc: Gránicz helyére a szünetben Horváth Dániel állt be a vendégeknél.

Küzdelmes momentumok akadtak azért a meccsen (Fotó: Fehér Ádám)

45. perc: Vége az első félidőnek.

Kovács Dominik (középen) jól játszott, az első gól előtt az ő szöglete jelentette a gólpasszt (Fotó: Fehér Ádám)

36. perc: Turi esik el Polgár mellett a tizenhatoson belül, a játékvezető továbbot int.

Simon András (sárgában) és Várkonyi Bence küzdelme (Fotó: Fehér Ádám)

33. perc: Kotróczó szalad el a bal oldalon, a lapos beadását szögletre rúgja Nahirnij.

A sárga mezben játszó gyirmótiak az első félidőben vezetéshez jutottak (Fotó: Fehér Ádám)

17. perc: GÓÓÓL! Kovács D. szögletét két újabb szöglet követi, a harmadiknál Szegi Vince fejeli a labdát a rövid oldalról hat méterről a kapu bal oldalába. 10

Gyirmóti gólöröm (Fotó: Fehér Ádám)

16. perc: Kovács D. bal oldali szögletét Simon csúsztatja meg a rövid oldalon, Lékai bravúrral véd.

9. perc: Szegi lövi be a labdát jobbról a kapu elé, Simon A. csak kicsivel marad le róla.

Lékai szedi fel a labdát Soltész elől (Fotó: Fehér Ádám)

1. perc: A kezdőrúgás előtt Lendvai Miklósra emlékeztek a csapatok és a közönség. A meccset a kék-fehérben játszó vendégek kezdik. Sárgában a hazai együttes.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az 5 meccse veretlen, s a dobogóra hajtó Gyirmót az előző 5 találkozóján nyerni képtelen Kozármisleny ellen.