Öt góllal nyert az ETO Barcikán, gólgazdag Loki-siker az Ajka ellen

P. Gy., F. B.P. Gy., F. B.
2020.09.13. 20:00
Gólgazdag meccsen győzte le a Loki az Ajkát (Fotó: Kovács Péter/Hajdú Bihari Napló)
Az ETO és Loki is öt góllal terhelte meg ellenfele hálóját a labdarúgó NB II 8. fordulójában. A győriek gól nélküli első félidő után a második játékrészben ötször találtak be idegenben a Barcikának, míg a DVSC gólzáporos meccsen verte meg az Ajkát. A délutáni programban három csapatnál is új edző irányított, és mindegyikük – a Kaposvár, a már említett ETO és a Békéscsaba – is győztesen jött le a pályáról. A forduló zárásaként a Vasas kikapott a Siófok otthonában, így nem sikerült Schindler Szabolcs bemutatkozása az angyalföldiek kispadján.

LABDARÚGÓ NB II

8. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–VASAS 2–0 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, 1000
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Kulman Tamás, Mohos Milán)
SIÓFOK: Hutvágner – Jagodics B., Izing, Horváth M. – Polényi, Erdélyi, Tajthy, Kiss B., Balogh B. (György, 90.) – Elek B. (Horváth P., 61.), Gaál B. (Ferenczi I., 88.). Vezetőedző: Gál István
VASAS: Jova – Csató (Balajti, 65.; Birtalan, 81.), Litauszki, Tóth B. – Hinora, Viczián, Szatmári L. (Pekár, a szünetben), Hidi M., Silye – Radó, Feczesin. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Izing (1–0) a 2., Gaál B. (2–0) a 16. percben
Gál István: –
Taktikai okokból cseréltük be Ferenczi Istvánt a hajrában, reméltük, csatárunk és egyben erőnléti edzőnk biztonságot tud adni a csapatnak. A második félidőben magunkra húztuk a Vasast, de összességében teljesen megérdemelten nyertünk. Végre nem kaptunk gólt, ez mindenképpen pozitívum.
Schindler Szabolcs: – Sokat gyakoroltuk a szöglet- és szabadrúgások kivédekezését, mégis ebből kaptunk gólt. Az első félidőben nagyon gyengén játszottunk, kevés párharcot vívtunk meg sikeresen, sokkal többet kell harcolnunk és küzdenünk. A mentalitással nem voltam elégedett, olykor bujkáltunk a labda elől. Nem fogadkozni kell, hanem futballozni.

DEBRECENI VSCFC AJKA 53 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3100 néző. Vezette: Radványi Ádám (Márkus Péter, Belicza Bence)
DEBRECEN: Gróf – Kinyik, Szatmári Cs., Pávkovics, Korhut (Sós, 75.) – Bódi, Varga J., Baráth P. (Bényei Á., 61.), Ferenczi J. – Bárány, Tischler (Szécsi M., 55.).Vezetőedző: Kondás Elemér
AJKA: Horváth T. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Rétyi R. (Tóth P., 73.), Kenderes, Tóth G., Csizmadia Z. – Zamostny (Lakatos I., 81.), Nagy M. K. (Zsolnai, 73.).Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Bárány (1–0) a 63., Bárány (2–0) a 70., Kinyik (3–0) a 72., Csizmadia Z. (3–1) a 77., Zsolnai (3–2) a 80., Szécsi M. (4–2) a 86., Bárány (5–2) a 89., Görgényi (5–3) a 90. percben
Kondás Elemér: – Az első félidőben szenvedtünk, ám a fordulás után sikerült vezetést szereznünk, amelytől megnyugodott a csapat. Már háromgólos előnyben voltunk, amikor ellenfelünk betalált, mi pedig nem éltünk az adódó lehetőséggel, így egy újabb ajkai góllal szorossá vált a mérkőzés. A három kapott találattal nem lehetek elégedett, az öt rúgottal annál inkább, hiszen jó erőkből álló ellenféllel találkozunk.
Kis Károly: – Sokáig semmilyen jel nem utalt arra, hogy végül ennyi gólt láthat a közönség, sajnálom, hogy mi rúgtuk a kevesebbet. Több fordulópont is volt a mérkőzésben, ha húsz perc elteltével mi szerezzük meg a vezetést, könnyedén alakulhatott volna másképp is a találkozó forgatókönyve. Az első félidőben jól védekeztünk, ám a fordulás után érthetetlen módon gyermeteg hibákat vétettünk, melyeket ellenfelünk könyörtelenül kihasznált.

KAZINCBARCIKAI SC–ETO FC GYŐR 0–5 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 578
néző. Vezette: Nagy Norbert (Ifj. Varga Gábor, Rózsa Dávid)
KAZINCBARCIKA:
Horváth L. – Majzik, Fótyik, Farkas A., Mikló – Tóth L., Tóth B., Toma, Németh T. (Mitruscsák, 62.) – Bereczki D. (Oldal, 62.), Kelemen M. (Borbély B., 66.).Vezetőedző: Vitelki Zoltán
ETO FC
GYŐR: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes A. (Kerkez, 71.) – Bagi – Szimcso, Berki, Májer (Kiss M., 61.), Erdei (Vankó, 79.) – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző:
Priskin (0–1) a 49., Priskin (0–2) az 54., Berki (0–3) a 72., Lipták (0–4) a 88., Lipták (0–5) a 89. percben

Vitelki Zoltán:
– Nehéz bármit is mondani, kissé elegem van az egészből, különösen az amatőrség és az álprofizmus bosszant. Megyünk, dolgozunk tovább, de ez nagy pofon volt, ebből nehéz lesz felállni. Kevesen vagyunk, kicsi a választék, és ebből az állományból kell kihozni a maximumot.
Csató Sándor:
– Remekül álltak a mérkőzéshez játékosaim, akik végig magabiztosak voltak. A második félidőt jól kezdtük, a vezetés birtokában még magabiztosabbak lettünk, és a hajrában akár újabb gólokat is szerezhettünk volna. Öröm volt ülni a Győr kispadján.

GYIRMÓT FC GYŐR–DEBRECENI EAC 3–0 (3–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, 520 néző. Vezette: Kovács Imre (Máyer Gábor, Ország Péter)
GYIRMÓT: Rusák – Major, Hudák, Széles I., Szegi – Lázár P. – Herjeczki (Nagy K., 83.), Nagy P. (Vass Á., 73.), Szatmári I., Heffler N. – Varga B. (Simon A., 79.). Vezetőedző: Csertői Aurél
DEAC: Acsádi – Sándor T., Szabó K. (Nagy Z., a szünetben), Belényesi, Balogh K. – Takács P. – Nagy K., Spitzmüller, Burai (Kiss B. , 82.), Rezes (Székely, 67.) – Urbin. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Szatmári I. (1–0) a 8., Heffler N. (2–0) a 24., Nagy P. (3–0) a 41. percben
Csertői Aurél
: – Az első játékrészben szenzációs támadásokat vezettünk, amelyekből megérdemelten szereztünk három gólt. Sajnos nem bő a keretünk, de a szerdai meccsre is hasonló felfogásban utazunk, Szegeden is győzni szeretnénk.
Balogh Pál: – Annak ellenére, hogy nekünk is adódtak lehetőségeink, a hazai csapat még ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Az első játékrészben lenulláztuk magunkat, a szünet után már csak a kozmetikázásra futotta erőnkből, s ezt a félidőt sikerült nullára lehoznunk.

SZOMBATHELYI HALADÁSPÉCSI MFC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 2776 néző. Vezette: Berényi Tamás (Kiss Balázs, Kovács II Gábor)
SZOMBATHELYI HALADÁS: Verpecz – Schimmer (Rácz F., 73.), Mocsi, Devecseri, Bosnjak – Holdampf, Kiss B., Csilus T. (Tóth D., 57.) – Dezamits (Szekér, a szünetben), Tóth B., Medgyes Z. Vezetőedző: Mátyus János
PÉCS: Helesfay – Rácz L., Króner Preklet Futó – Kónya, Geiger, Sági (Hegedűs M., 64.), Óvári – Keresztes (Katona L., 62.), Adamcsek (Tihanyi, 76.).Vezetőedző: Vass László
Mátyus János: – Két hasonló képességű csapat összecsapását láttuk. Remekül felkészített ellenfél ellen léptünk pályára, jó iramú mérkőzést láthatott a közönség. Fájó, hogy hazai környezetben két pontot elveszítettünk. Jól futballoztunk, de sajnos az árnyékunkat nem tudtuk átlépni, a helyzeteinket nem használtuk ki. Pozitívum, hogy nem kaptunk gólt.
Vass László: – Egy pontot szereztünk, nem kaptunk gólt, ezért elégedett vagyok az eredménnyel, annak ellenére, hogy hatvan percen keresztül sikerült megakadályozni a hazai csapatot a támadásvezetésben. Nehéz belemenni egy ilyen találkozón az adok-kapok csatába, mert ennek nincs jó vége. Ki kell emelnem a fiatalok hozzáállását, nem csalódtam bennük, bizonyították, hogy a jövőben is lehet rájuk számítani.

SZENTLŐRINCSOROKSÁR SC 12 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 600 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kis Zoltán, Bognár László)
SZENTLŐRINC: Slakta – Harsányi I., Havas, Keresztes, Forgács (Vajda R., 77.) – Sili, Hleba (Aszalós, 35.), Kapronczai, Nagy B. – Sinkovic (Törőcsik, a szünetben) – Kondor. Vezetőedző: Marian Sluká
SOROKSÁR: Varga Á. – Kópis, Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Gyömbér, Derekas – Csernik (Huszák, 78.), Korozmán K., Magyari (Szerető, 62.) – Lovrencsics B. (Erdélyi, 68.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics B. (0–1) a 32., Korozmán (0–2) a 82., Harsányi I. (11-esből, 1–2) a 88. percben
Marian Sluká: – Jól játszottunk, mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk. Az első gólt akkor kaptunk, amikor tízen voltunk a pályán… A szépítés után már nem volt időnk egyenlíteni.
Lipcsei Péter: – Hellyel-közzel jól futballoztunk, már az első negyedórában akadt három helyzetünk, akkor eldönthettük volna a meccset. Szervezett csapat ellen szereztük meg a fontos három pontot.

BUDAÖRSI SC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 0–3 (0–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Molnár Attila (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa, Fényes, Gyurácz (Kékesi, a szünetben), Zeke – Molnár Cs., Sajbán Miklós, Petneházi, Nyári – Horváth R. (Halmai Á., a szünetben), Pethő (Molnár T., 58.). Szakmai igazgató: Bognár György
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Nagy T., Szabó A., Hadaró – Gál M. – Szabó B. (Földi, 89.), Szakály A., Balázs Zs., Andrics (Nagy J., 79.) – Szarka (Ur, 58.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Szarka (0–1) a 7., Balázs Zs. (0–2) a 35., Szarka (0–3) az 50. percben
Bognár György:
– Végig jobb volt a Kaposvár, megérdemelten győzött. A pályán lévők közül tizennégyen nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak – közülük tizenegy az én játékosom volt.
Várhidi Péter: – Egész héten a korábban elkövetett hibákat elemeztük, és próbáltuk javítani. Örülök neki, hogy fegyelmezett és összeszedett volt a csapat.

SZOLNOKI MÁV FC–SZEGED-CSANÁD GA 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, 1500
néző. Vezette: Gaál Ákos (Bede Tamás, Király Zsolt)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Horgosi, Kovács O., Tamás L., Kotula – Kónya M. (Szabó B., 56.), Tisza K., Tóth B. (Bárdos, 66.) – Novák Cs., Rokszin. Vezetőedző: Csábi József
SZEGED: Varga B. – Ódor, Moga, Szilvási, Mohl – Jovanovic, Oláh G. – Dobos Á. (Rózsahegyi, 80.), Germán, Varga Sz. (Bitó, 73.) – Grumics (Takács T., 32.). Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Kovács O. (öngól, 0–1) a 43., Takács T. (0–2) a 77. percben
Csábi József
: – Nehéz mit mondani, mivel elveszítettük idei hazai veretlenségünket, de hát a fák nem érnek az égig. Nem játszottunk gyengén, csak épp a fordulópontokból rosszul jöttünk ki. A második félidőnek volt egy olyan szakasza, amely során a Szeged fölé nőttünk, viszont a második gól megfogott minket. A középpályás védekezésünk ezúttal nem volt az igazi.
Dobos Barna: – Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Az első félidőben egységesen védekeztünk, és egy idő után veszélyessé váltak a támadásaink is. A szünetben arról beszéltünk, hogy az ellenfél kinyílik majd, amelyet ki kell használnunk, de sajnos a játékrész elején kihagytuk a ziccereket. Azután a Szolnok egyenlíthetett is volna, ám végül sikerült eldöntenünk a találkozót.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 2040
néző. Vezette: Veizer Roland (Tőkés Róbert, Sinkovicz Dániel)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Farkas M., Nagy S., Bora, Szabó P. (Horváth P., 74.) – Pantovics, Hodonicki, Hursán, Kitl M. (Mészáros M., 82.) – Paudits, Lukács R. (Máris, 62.). Szakmai vezető: Pásztor József
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Svedjuk, Fodor F., Jánvári, Galambos (Papucsek, 88.) – Farkas A. – Kalocsai, Papp M. (Kártik, 59), Ötvös, Gyurján (Györgyi, a szünetben) – Hamed. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Lukács R. (1–0) a 45+2, Hursán (2–0) a 67. percben
Brlázs Gábor
: – Beigazolódott, amire számítottunk: nagyon szervezett, agresszíven védekező Nyíregyházával találkoztunk, nehezen tudtuk feltörni a védelmüket. A szünet után már nyitottabban játszottak, de sajnos nem tudtuk ezt megfelelően kihasználni. Nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.
Gálhidi György
: – Természetesen a fiúk lelkét lerombolta az első félidő utolsó percében kapott gól, hiszen addig jól védekeztünk. Nem is értem, hogy abban az egyértelmű szituációban miért nem tudtuk elrúgni a labdát, a mi hibánk kellett ahhoz, hogy gólt kapjunk. A második félidőben majdnem felbillent a pálya, annyira beszorítottuk a Békéscsabát, de ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. A futball örök törvénye, hogy a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat, de a második kapott gól ellenére is dicséretet érdemelnek a játékosok, mert az utolsó másodpercig küzdöttek, de egyszerűen képtelenek voltunk gólt rúgni.

Az Aqvital FC Csákvár–Dorogi FC mérkőzést október 9-ére halasztották.