Benn maradt a Csákvár és a Csaba, kiesett a Szolnok, a Budaörs és a Kerület

P. Gy., R. Z.P. Gy., R. Z.
2022.05.22. 17:50
A kecskeméti Lukács Dániel (balra) mesternégyest ért el a Szentlőrinc ellen és ezzel ő lett a gólkirály (Fotó: Dömötör Csaba)
A Vasas–Soroksár (3–3) találkozó után  kilenc mérkőzést rendeztek késő délután a labdarúgó NB II 38. fordulójában. Mivel az angyalföldek és a kecskemétiek feljutása már korábban véglegessé vált, a záró forduló arról döntött, hogy a még érintett öt csapat közül melyik három búcsúzik a másodosztálytól. Nos, a kedvezőbb helyzetben lévő Csákvár és a Békéscsaba is győzni tudott hazai pályán, így ősztől a Szolnok, a Budaörs és a III. Kerületi TVE folytatja egy osztállyal lejjebb.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

VASAS FC–SOROKSÁR SC 3–3 (1–3)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Illovszky Rudolf Stadion,3065néző.Vezette:Oláh Gábor (Tóth II. Vencel, Sinkovicz Dániel)
VASAS:Jova – Szivacski, Otigba, Litauszki (Hidi M. S., a szünetben), Iyinbor – Berecz, Pátkai, Hinora – Cipf, Feczesin, Radó.Vezetőedző:Kuttor Attila
SOROKSÁR:Major B. – Haris (Kékesi, 85.), Gyömbér, Valencsik, Csontos – Katona M., Kovác A. (Magyari Sz., 73.) – Ternován, Lőrinczy, Lisztes (Nagy O., 66.) – Lovrencsics B.Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző:Lovrencsics B. (0–1) a 7., Lőrinczy (0–2) a 14., Lovrencsics (0–3) a 18., Feczesin (1–3) a 29., Feczesin (11-esből, 2–3) az 57., Radó (3–3) a 69. percben
Kuttor Attila:
– A pontrekorddal megnyert bajnokság végén kissé kihagyott a koncentrációnk. Inkább azt emelném ki, hogy a játékosok háromgólos hátrányban sem engedték el a mérkőzést, és legalább a döntetlen összejött.
Lipcsei Péter:– Jó mentalitással léptünk pályára, szép gólokat szereztünk, és az első félidőben jól is játszottunk. Összességében elégedett vagyok a játékosaim teljesítményével, és igazságosnak érzem a döntetlent.

KECSKEMÉTI TE–SZENTLŐRINC 7–2 (3–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét, 2900néző.Vezette:Benke Balázs (Buzás Balázs, Becséri Gergely)
KTE:Varga B. – Buna, Szabó A. (Bodor, 76.), Rjasko, Szalai G. (Lipcsei Á., 76.), Grünvald (Hadaró, 66.) – Vágó L., Szuhodovszki (Gál Sz., 76.), Bartha L. (Szökrönyös, 60.) – Tóth B., Lukács D.Vezetőedző:Szabó István
Szentlőrinc:Prokop (Hajagos, a szünetben) – Farkas M. (Rétyi, a szünetben), Biben, Keresztes, Hesz, Erdélyi – Mucsányi (Szabó M., 63.), Harsányi (Tóth M., 90.), Török, Havas – Mervó (Bányai, 78.).Vezetőedző:Gabala Krisztián
Gólszerző:Tóth B. (1–0) a 7., Lukács D. (2–0) a 39., Bartha L. (3–0) a 40., Mervó (3–1) az 56., Szuhodovszki (4–1) a 65., Lukács D. (5–1) a 68., Lukács D. (6–1) a 70., Lukács D. (7–1) a 84., Bányai (7–2) a 86. percben
Szabó István: – Valóra vált az álom, szerettem volna minden porcikámban érezni, hogy a csapat odateszi magát, és győzelemmel ünnepel, ez megvalósult. Minden sikerült a meghatározó pillanatokban, míg ellenfelünknek nem, csapatom emellett végig szerette volna kiszolgálni a közönséget. Nem győzőm hangsúlyozni, ez nem egyszemélyes munka volt.
Gabala Krisztián: – Számunkra múlt héten véget ért a bajnokság, ez az eredményen is látszott. Meghatározó játékosok is szabadságot kaptak, de nem akarok kifogásokat keresni. Nagyobb koncentrációval kellett volna játszanunk. Fiesztát szerettünk volna, de nem így.

DIÓSGYŐRI VTK - BUDAFOKI MTE 2–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 1000néző.Vezette:Hanyecz Bence (Medovarszki János, Belicza Bence)
DIÓSGYŐR:Danilovics – Eperjesi,Karan (Polgár,87.), Belényesi Cs. – Szűcs K.,Lucas,Bertus,Oláh B. (Vajda B.,71.), Bárdos B. (Zsolnai,71.) – Jurek (Kocsis D.,58.), Eppel (Hornyák,58.) Vezetőedző: Dragan Vukmir
BUDAFOKI MTE: Horváth A. – Margitics (Takács R.,75.), Jagodics M.,Fótyik,Horgosi,László D. (Zuigeber,74.) – Filkor (Soltész I.,60.), Szabó L.,Csonka A. – Beke (Kalmár O.,74.), Kovács D. (Adorján,60.) Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző:Jurek (1–0) a 6., Szabó L. (11-esből, 1–1) a 17., Hornyák (2–1) a 90+1. percben
Dragan Vukmir:– Szeretnék gratulálni a csapatnak. Nagyon nehéz bármit is mondani, a srácok küzdöttek, és ennek köszönhetően sikerült nyerni. Jól kezdtünk, rúgtunk egy gólt, aztán az ellenfél a semmiből egyenlített, egy tizenegyesből. Ezután próbálkoztunk, de nem voltunk elég türelmesek, és a vége felé majdnem megbüntetett minket az ellenfél, aztán mégis mi szereztünk gólt.
Csizmadia Csaba:– Sokk alatt vagyok még mindig, az első tíz perc kivételével rendben volt a meccs. A bekapott gól után rendeztük a sorokat, de ennyi helyzetet nem lehet kihagyni. A csapat jól játszott, a tanulság az, hogy le kell rendezni a meccset, és akkor nem kerülünk ilyen helyzetbe, hogy egy kipattanóból a végén gólt kapunk. Az egész szezonunkat tükrözi ez a mérkőzés, az, ahogy ma kikaptunk.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–III. KERÜLETI TVE 2–1 (2–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 2230
néző.Vezette:Vad II István (Kóbor Péter, Bornemissza Norbert)
BÉKÉSCSABA:Winter – Puskás G. (Hodonicki, 73.), Farkas M., Bora, Fazekas L. – Horváth P., Kitl, Zvara, Máris (Miló, 66.) – Ilyés (Tóth D., 90+2.), Lukács R. (Pantovics, 66.).Vezetőedző:Brlázs Gábor
III. KERÜLETI TVE:Balázs J. – Kulcsár D., Erdei G., Szalai V., Köböl – Fejes, Egerszegi (Remili, 76.), Daróczi (Borvető, 53.), Bekker (Mikitisin, 67.) – Barczi, Birtalan (Schuszter, 76.).Vezetőedző:Pintér Attila
Gólszerző:
Máris (1–0) a 17., Barczi (1–1) a 35., Lukács R. (2–1) a 42. percben
Brlázs Gábor:
– Természetesen nagyon boldog vagyok, a csapat maximálisan kitette a szívét és a lelkét a pályára, ez döntött a mérkőzésen. Abszolút megérdemeltük a győzelmet és a bennmaradást is. Remélem, hosszabb távon nem a kiesés ellen kell küzdenie a csapatnak, amely most megmutatta, hogy van tartása.
Pintér Attila:– A fiúk mindent elkövettek annak érdekében, hogy jó mérkőzést játsszunk. Megvoltak a lehetőségeink, hogy nulla–nullánál is gólt szerezzünk, de addig, amíg ilyen gólokat kapunk, addig egy csapat nem tud benn maradni. Kettő–egynél volt két olyan helyzetünk, amivel simán fordíthattunk volna. Gratulálok a Békéscsabának, hogy benn maradt az NB II-ben.

ETO FC–DOROGI FC 4–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,ETO Park,525néző.Vezette: Pillók Ádám (Baghy Csaba, Máyer Gábor)
ETO FC:Fadgyas – Kovács K., Csonka, Fodor, Vincze Á. – Toma, Tuboly (Kiss M., 80.), Vitális (Lipták, 67.), Szimcso (Bacsa, a szünetben) – Priskin (Klausz M., a szünetben), Óvári (Farkas B., a szünetben).Vezetőedző: Klausz László
DOROGI FC:Tulipán – Nyíri, Berkó, Keresztes, Zabari – Girsik (Vígh, 61.), Szerencsi, Lénárth (Tóth B., 61.), Lőrincz –Barna (Hajdú, 61.), Rácz (Szedlár, 61.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Toma (1–0) a 8., Tuboly (2–0) az 52., Vincze Á. (3–0) az 56., Lipták (4–0) a 84. percben
Klausz László: – A csapat az első félidőben is uralta a játékot, de ekkor még nem volt meggyőző a teljesítménye. A szünet után már gördülékeny játékkal szereztük a gólokat, és ilyen különbséggel is megérdemelten győztünk.
Fenyvesi László: – Nagy hibából kerültünk gyorsan hátrányba, a második félidőben pedig szinte bent maradtunk az öltözőben. A jelek szerint néhány játékos a bennmaradás kiharcolása után már a nyaralásra gondolt.

PÉCSI MFC–TISZAKÉCSKEI LC 1–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,PMFC Stadion,1000néző.Vezette:Radványi Ádám (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
PMFC:Bukrán – Króner, Rácz L., Preklet – Sági, Geiger (Károly B., 59.), Futó, Nikitscher (Grabant, 23.), Katona L. – Okorie (Kövesdi, 72.), Adamcsek (Bíró B., 72.).Vezetőedző:Vas László
TISZAKÉCSKE:Halasi – Balázs B., Végső, Kiprich D., Uzoma – Oláh M. (Kovács B., a szünetben) – Gyurján B. (Vólent, 62.), Pongrácz (Kosznovszky, a szünetben), Erdei C. (Beliczky, 75.), Lovas Zs. (Lovas A., a szünetben) – Kalmár F.Vezetőedző:Visinka Ede
Gólszerző:Adamcsek (1–0) a 4., Kalmár F. (1–1) a 82. percben
Vas László: – Ez a mérkőzés hűen tükrözte az egész idényünket. Hektikus volt, s megdolgoztunk ugyan a győzelemért, de néhány fegyelmezetlenség miatt nem sikerült megszerezni. Nikitscher Tamás korai kiválása miatt szerkezeti váltásra is szükségünk volt.
Visinka Ede: – Örülünk a pontnak, sokat tettünk érte. A korai hazai vezetés után sok volt pécsi labdaszerzés, de mindent megtettünk a győzelemért is. A bennmaradást bravúrként könyvelhettük el.

SZOLNOKI MÁV FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–2(1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok,Tiszaligeti Stadion,1600néző.Vezette:Karakó Ferenc (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
SZOLNOK:Hegedüs L. – Szabó A., Szekszárdi, Tóth B., Gohér – Tisza K. (Csörgő, 80.), Kónya M. (Kovács O., a szünetben) – Kurdics (Lakatos I., 68.), Sipos Z. (Rokszin, 80.), Tömösvári (Tóth L., a szünetben) – Busa.Vezetőedző:Romanek János
HALADÁS:Verpecz – Kállai (Csillus, 54.), Csató M., Németh Milán, Bosnjak – Kiss B., Holdampf, Tóth Máté (Simut, 73.), Doktorics (Horváth H., 90+1.) – Lencse (Tóth-Gábor, 73.), Horváth R. (Devecseri, 90+1.).Vezetőedző:Németh Szabolcs
Gólszerző: Lencse (11-esből, 0–1) a 21., Szabó A. (1–1) a 23., Tóth-Gábor (1–2) a 78. percben
Romanek János:– Az elején ránk erőltette az akaratát a Haladás, majd a gólváltás után kihagytuk a helyzeteket. A második félidőben sem éreztem, hogy gól tudnánk kapni, de amelyik csapat tizenegyesből sem tud betalálni, az nem érdemli meg, hogy nyerjen. Nagyon szomorú vagyok, hogy kikaptunk, és bár úgy alakult a többi mérkőzés, hogy nem ezen múlt, de mégis győzelemmel szerettünk volna búcsúzni.
Németh Szabolcs:– Jól kezdtünk, az első negyedórában az történt a pályán, amit elterveztünk, majd a vezetést is megszereztük. Egy buta hiba után azonban egyenlítettek a hazaiak, ami fel is hozta őket, és Verpecz István védéseire is szükség volt ahhoz, hogy ne kerüljünk hátrányba. Nyertünk, de olyan ez a győzelmünk, mint az egész szezonunk – nyögvenyelős.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–FC AJKA 1–0 (10)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont,400néző.Vezette:Erdős József (Horváth Zoltán, Kovács Gábor)
AQVITAL:
Auerbach – Dulló, Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D., Ominger – Mim (Torvund, 69.), Kártik (Makrai, 83.), Komáromi (Baracskai, 69.) – Takács T. (Molnár R., 60.).Vezetőedző:Tóth Balázs
AJKA:Horváth D. - Szűcs K., Görgényi, Tar, Csemer – Tóth G., Lehoczky – Csizmadia, Sejben (Vogyicska, 46.), Gaál (Murka, 76.) – Szarka (Dragóner, 76.).Vezetőedző:Kis Károly
Gólszerző:Mim (1–0) a 13. percben
Tóth Balázs:- Köszönöm a stábnak és különösen Bodor Boldizsárnak, hogy végig jöttek velem ezen a kilenc meccses úton. Büszke vagyok játékosaimra, a szívüket kitették a győzelemért. Jövőre nem fordulhat elő, hogy a kiesés elől kelljen menekülnünk ...
Kis Károly:- A hazaiak éltek egyik helyzetükkel, mi nem, így sajnos megszakadt szép sorozatunk. Köszönöm szurkolótáborunknak az egész éves buzdítást, hogy a vereség alkalmával is ott állt a csapat mellett.

BFC SIÓFOK–BUDAÖRS 1–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion,400néző.Vezette:Zierkelbach Péter (Kulman Tamás, Ország Péter)
SIÓFOK:
Szmola – Polényi, Horváth M., Varga B., Deutsch B. (Krausz, 61.) – Szakály A. (Elek B., 61.), Varjas Z. – Balogh B. (György N., 73.), Kecskés T. (Medgyesi M., 10.), Eördögh (Farkas G., 73.) – Horváth P.Vezetőedző:Domján Attila
BUDAÖRS:
Tóth G. – Tóth K. (Winkler, 73.), Gyurácz, Fényes, Pintér D. – Molnár T. (Kojnok, 59.), Zsidai, Csillag, Molnár M. (Váradi, 90.) – Halácsi (Sajbán Miklós, a szünetben), Vankó (Jász, 73.).Vezetőedző:Toldi Gábor
Gólszerző: Molnár M. (0–1) a 7., Horváth P. (1–1) a 45+1. percben
Domján Attila:
– Gratulálok a csapat egész éves teljesítményéhez, mert ez az ötödik hely számunkra remek eredmény. Kecskés Tamásnak, búcsúzó játékosunknak sok sikert kívánunk leendő edzői karrierjéhez!
Toldi Gábor:– A mi helyzetünkben ez a mérkőzés az önbecsülésről szólt. Kimondottan jól kezdtük a találkozót, akár több góllal vezethettünk volna, viszont a második félidő alapján reális a döntetlen.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZEGED-CSANÁD GA 1–4 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros,
Városi Stadion,600néző.Vezette:Veizer Roland (Horváth Róbert, Kövér Tamás)
NYÍREGYHÁZA:Fejér– Szokol, Papucsek, Gengeliczki, Debreceni Z.– Márkus (Sigér Á., 59.), Paku– Vass P. (Zamostny, 68.), Gresó (Pócsik, a szünetben), Kovács Á. (Sztankó, 75.) – Novák.Vezetőedző:Feczkó Tamás
SZEGED:Takács J.– Kővári, Temesvári, Vári, Debreceni Á. (Germán, 90.) – Simon Á., Kovács M. (Murár, 90.) – Gajdos (Haruna, 90.) Farkas A., Gréczi– Daru (Bitó, 75.).Megbízott edző:Andorka Péter
Gólszerző:Gajdos (0–1) a 2., Vass P. (1–1) a 35., Kovács M. (1–2) az 52., Temesvári (1–3) a 63., Vári (11-esből, 1–4) a 78. percben
Feczkó Tamás:
– Az egész idényünk benne volt ebben a meccsben. Az elején nevetséges gólt ajándékoztunk az ellenfélnek, majd olyan hibákat követtünk el, melyeket U tizenötös csapatban sem lehet elkövetni. Ennek ellenére az első félidő végén egyenlítettünk. A második félidőben viszont akaratgyengén futballoztunk, néhány játékos olyan teljesítményt nyújtott, mely nem méltó a Szpari címeréhez.
Andorka Péter:Szerettük volna szépen zárni a szezont, és ez sikerült is. Nagyon jó szellemű társaság a miénk, nem kellett a játékosaimat külön motiválni az utolsó meccsre. A visszavonuló Germán Tamás pályafutásához gratulálunk, örülünk, hogy a jövőben is marad a klubnál!

20. III. Kerületi TVE 38 9 10 19 36–62 –26 37

Az MLSZ hatályos NB II-es versenykiírása alapján azonos pontszám esetén az alábbi szempontok szerint dőlt el, hogy melyik csapat végzett előrébb a tabellán: