Háromgólos hátrányból egyenlített a Vasas a Soroksár ellen

Patai GergelyPatai Gergely
2022.05.22. 15:20
A sírból hozta vissza a Vasas a Soroksár elleni idényzárót (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 38., záró fordulójának nyitó mérkőzésén a Soroksár alaposan meglepte a bajnok Vasast, Lipcsei Péter együttese bő negyedóra alatt háromgólos előnyre tett szert. A házigazda még a szünet előtt szépített, majd a második félidőben egyenlített, így 3–3-as döntetlen után kezdődhetett a bajnokavatás.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

VASAS FC–SOROKSÁR SC 3–3 (1–3)
Budapest,Illovszky Rudolf Stadion,3065néző.Vezette:Oláh Gábor (Tóth II. Vencel, Sinkovicz Dániel)
VASAS:Jova – Szivacski, Otigba, Litauszki (Hidi M. S., a szünetben), Iyinbor – Berecz, Pátkai, Hinora – Cipf, Feczesin, Radó.Vezetőedző:Kuttor Attila
SOROKSÁR:Major B. – Haris (Kékesi, 85.), Gyömbér, Valencsik, Csontos – Katona M., Kovác A. (Magyari Sz., 73.) – Ternován, Lőrinczy, Lisztes (Nagy O., 66.) – Lovrencsics B.Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző:Feczesin (29., 57. – a másodikat 11-esből), Radó (69.), ill. Lovrencsics B. (7., 18.), Lőrinczy (14.)
Kuttor Attila:
– A pontrekorddal megnyert bajnokság végén kissé kihagyott a koncentrációnk. Inkább azt emelném ki, hogy a játékosok háromgólos hátrányban sem engedték el a mérkőzést, és legalább a döntetlen összejött.
Lipcsei Péter:– Jó mentalitással léptünk pályára, szép gólokat szereztünk, és az első félidőben jól is játszottunk. Összességében elégedett vagyok a játékosaim teljesítményével, és igazságosnak érzem a döntetlent.

Több mint háromezren voltak kíváncsiak Angyalföldön a bajnokavatással egybekötött idényzáróra, amelyen a Vasas a Soroksárt látta vendégül az Illovszky Rudolf Stadionban. Már a kezdés előtt is ünnepi pillanatoknak lehettek szemtanúi a kilátogató szurkolók, a Soroksár pedig díszsorfalat állt a bajnoknak, a kezdőrúgás után azonban már nem udvariaskodtak Lipcsei Péter tanítványai.

A bátor kezdésnek hamar meg is lett az eredménye, egy védelmi hibát Lovrencsics Balázs használt ki, aki tíz percre rá ismét betalált, a kettő között pedig Lőrinczy Attila is eredményes volt (0–3). A soroksáriak tehát sokkolták a Vasast, amely a folytatásban ugyan fölénybe került, de a szünet előtt csak szépítésre futotta erejéből:Feczesin Róbert hozta vissza az angyalföldi reményeket (1–3).

A fordulás után egyre nagyobb mezőnyfölénybe kerültek a hazaiak, akik két büntetőt is rúghattak – Radó Andrásét még védte Major Barnabás, de Feczesin már nem hibázott (2–3). Ami nem ment Radónak tizenegyesből, az összejött akcióból, ezzel húsz perccel a vége előtt beállította a végeredményt; így gólzáporos döntetlen után kezdődhetett a bajnokavatás. 3–3

20. III. Kerületi TVE389101936–62–2637

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, a Vasas háromgólos hátrányból felállva3–3-as döntetlent játszott a Soroksárral. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három perc hosszabbítás következik, állva ünnepelnek a hazai szurkolók.

89. perc: Cipf lapos lövése kerülte el a jobb alsó sarkot.

85. perc:Cseréltek a vendégek, Haris helyére Kékesiérkezett a hajrára.

83. perc: Radólőtt tizennégy méterről, kapásból a keresztléc fölé.

80. perc: Cipflapos beadásáról középen ketten is lemaradtak, a hosszún Csontos szögletre tisztázott.

77. perc: Iyinborrészesült sárga lapos figyelmeztetésben.

75. perc:Katona Máté készített le Nagy Olivér elé, de röviden, a visszazáró Hidi így tisztázni tudott.

73. perc:Újabb változtatás a vendégeknél, Kováchelyén Magyari folytatja.

69. perc: GÓÓÓL, EGYENLŐ!Hinora oldalszabadrúgásaRadóttalálta meg középen, aki tíz méterről, laposan a jobb alsó sarokba gurított.3–3!

66. perc: Cserélt a Soroksár, Lisztest Nagy Olivér váltotta.

Nagy erőket mozgósít a Vasas az egyenlítés érdekében...

64. perc: KAPUFA! Hinora levágódó lövését követően a hosszún érkező Cipf nyolc méterről a jobb oldali kapufát találta el.

61. perc: Lőrinczyszögletét Pátkai fejelte ki a mezőnybe, a gyors hazai kontra végén Feczesin került helyzetbe, de sokat várt a lövéssel, így tisztáztak előle.

Két büntetőből egyet váltott gólra a házigazda (Fotó: Árvai Károly)

57. perc: GÓÓÓL, EZ MÁR BENT VAN! Feczesin végezte el a megítélt büntetőt, és higgadtan a kapu jobb oldalába lőtt. Major balra el,2–3!

56. perc: Újabb büntető!Ezúttal Csontosbuktatta Radót a tizenhatoson belül, a játékvezető habozás nélkül befújta a tizenegyest.

55. perc: Szivacskikapott sárga lapos figyelmeztetést.

53. perc: Berecztávoli lövése megpattant egy védő lábán, de így is könnyedén fogta Major.

50. perc: KIMARADT! Radó állt a labda mögé, a jobbra tartó lövést azonban Major vetődve hárította!

49. perc: Büntető és sárga lap! Tizenegyeshez jutott a Vasas, Hidi kiugratását követően Ternován buktatta Radót.

47. perc:Cipf balról érkező beíveléséról Hinora maradt le centikkel.

46. perc:Cserélt a Vasas, Litauszkit Hidi M. Sándor váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész!

Kétgólos előnyben mehetett az öltözőbe a Soroksár (Fotó: Árvai Károly)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, a szünetben a Soroksár 3–1-re vezet a Vasas otthonában.

39. perc:Szivacski szép cselsorozat végén szöktette Hinorát a jobb szélen, akinek beadását Radó készítette le Berecznek, a lövés azonban elkerülte a kaput.

A 2005-ös születésű ifj. Lisztes Krisztián először kezdő az NB II-ben, játékával egyelőre meghálálja a szakmai stáb bizalmát.

33. perc: Lisztesment el a bal szélen, majd egy csel után lövésre vállalkozott, de Jova könnyedén védett.

29. perc: GÓÓÓL, SZÉPÍT A VASAS! Berecz tálalt jó ütemben Feczesin elé, aki egy megtolás után, tíz méterről, jobbal a hosszú alsóba lőtt.1–3!

27. perc:Szép támadás végén Hinora beadásába Feczesin szúrt bele, Major azonban jól jött ki a kapujából.

24. perc: Lovrencsics Balázskapott jó kiugratást, eltolta Jova mellett a labdát, de emelését Litauszki kifejelte szögletre.

Bő negyedóra alatt három gólnak örülhettek a soroksáriak (Fotó: Árvai Károly)

Döbbent csend az Illovszky stadionban, erre aligha számítottak a bajnokcsapat szurkolói...

18. perc: GÓÓÓL, HÁROM KÖZTE! A két gólszerző összjátéka után növelte előnyét a Soroksár, Lőrinczy fordult le Litauszkiról, majd laposan szöktette Lovrencsics Balázst, aki tizenkét méterről a jobb alsóba lőtt.0–3!

16. perc: Lőrinczykapta a mérkőzés első sárga lapját.

14. perc: GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Lisztes szöktette a jobb szélen Kovácot, aki első szándékból középre ívelt, a hosszún érkező Lőrinczy pedig két méterről, kapásból a kapu jobb oldalába lőtt.0–2!

11. perc:Szivacski adott középre jobbról, a hosszún érkező Cipf lapos lövése Ternovánról vágódott vissza a mezőnybe.

A Soroksár bátran kezdett, Lovrencsics pedig szemfüles volt, de ez a gól a hazai középhátvédek lelkén szárad.

7. perc: GÓÓÓL, VEZET A SOROKSÁR! Otigba rövid átadását Lovrencsics Balázs csente el Litauszki elől, majd tíz méterről a jobb alsóba gurított. A labda a kapufáról pattant be,0–1!

5. perc: Pátkai indítását Ternován fejelte ki szögletre, a sarokrúgást Major öklözte ki.

3. perc: Lisztescselezett befelé a balösszekötő helyéről, majd tizenhét méterről a hosszú alsó mellé tekert.

A házigazda piros-kék csíkos mezben és piros nadrágban, a Soroksár tiszta fehérben. Csaknem 3000 szurkoló a lelátókon, a hangulatra nem lehet panasz.

1. perc: Útjára indult a labda, a vendégek kezdték a mérkőzést.

Érkeznek a pályára a csapatok, a Soroksár díszsorfalat áll a bajnoknak. A kezdés előtt a visszavonuló Gyömbér Gábort köszöntötték.

A Soroksár sorfalat állt a bajnoknak (Fotó: Árvai Károly)

ELŐZMÉNYEK

A mérkőzést követően bajnokavatásra kerül sor, amely az első lesz az új Illovszky stadion történetében. A Vasas tájékoztatása szerint a csapat a szurkolókkal együtt ünnepelhet majd a játéktéren, miután átvette az aranyérmeket és a bajnoki címért járó serleget.

A két csapat eddigi kilenc találkozójából hatot a Vasas, kettőt a Soroksár nyert meg, míg egy alkalommal döntetlenre végeztek a felek. A legutóbbi összecsapás tavaly decemberben az angyalföldiek 2–1-es győzelmével zárult.

Meglehetősen hektikus idényt zár a Soroksár, Lipcsei Péter alakulata stabil középcsapatként a tabella nyolcadik helyéről várhatja a vasárnapi találkozót, ahonnan győzelem és a többi eredmény kedvező alakulása esetén akár a hatodikra is előreléphet. A fővárosi sárga-feketék legutóbb kétgólos győzelemmel sodorták nehéz helyzetbe a bennmaradásért harcoló Csákvárt, ám azt megelőzően a Diósgyőrtől és az Ajkától is vereséget szenvedtek.

Budaörsön biztossá vált, hogy pontrekorddal lesz NB II-es bajnok a Vasas, amely az utolsó fordulóban, a Soroksár ellen is folytatná remek sorozatát. Győzelem esetén 87 ponttal zárná a bajnokságot Kuttor Attila együttese, amely legutóbbi két fellépése alkalmával összesen kilenc gólt szerzett és csupán egyet kapott. A fővárosi piros-kékek november óta nem szenvedtek vereséget bajnokimérkőzésen, akkor a Tiszakécske otthonában maradtak alul.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a már bajnok, 22 forduló óta veretlen Vasas a nyolcadik helyen álló, az előző kilenc meccsén egyszer sem ikszelő Soroksár ellen.