A Pécs már a zsebében érezte a sikert, de végül pontot lopott a Tiszakécske

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.05.22. 17:50
Geigeréknek (pirosban) nem jött össze a szép zárás (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában a Pécsi MFC a Tiszakécskét fogadta egy teljesen tét nélküli meccsen, amelyen a csapatok nem is szakították meg magukat, 1–1-es döntetlen született.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

PÉCSI MFC–TISZAKÉCSKEI LC 1–1 (1–0)
Pécs, PMFC Stadion, 1000 néző. Vezette: Radványi Ádám (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
PMFC: Bukrán – Króner, Rácz L., Preklet – Sági, Geiger (Károly B., 59.), Futó, Nikitscher (Grabant, 23.), Katona L. – Okorie (Kövesdi, 72.), Adamcsek (Bíró B., 72.). Vezetőedző: Vas László
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Végső, Kiprich D., Uzoma – Oláh M. (Kovács B., a szünetben) – Gyurján B. (Vólent, 62.), Pongrácz (Kosznovszky, a szünetben), Erdei C. (Beliczky, 75.), Lovas Zs. (Lovas A., a szünetben) – Kalmár F. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Adamcsek (4.), ill. Kalmár F. (82.)

Nagyon jól indult a PMFC és a Tiszakécske összecsapása, amely igazi futballcsemegét ígért az utolsó fordulóra. Már a negyedik percben betalált Adamcsek egy távoli kísérletéből, s megszerezte a hazaiaknak a vezetést (1–0). Ezt követően viszont a Pécs nem erőltette a játékot, míg a vendéggárda nem tudott váratlant húzni, egyáltalán nem volt veszélyes a játéka. Nem is volt meglepő ezután, hogy a szünetben hármat is cserélt Visinka Ede.

Pontot lopott a Tiszakécske (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

A fordulást követően már-már kezdte mindenki azt hinni, hogy fontosabb esemény nem maradt erre a játékrészre, de a 76. percben felpörgött a játék. Ekkor Kövesdi beállításával a PMFC látszott hirtelen veszélyesebbnek, de nem sikerült megszereznie a második találatot. Ezzel szemben a vendégek a semmiből ki tudtak egyenlíteni Kalmár révén (1–1), s a hajrát nagyon megnyomták. A Pécs Beliczky felső lécen csattanó fejese után még szerencsésnek is érezhette magát, hogy az időhúzása nem bosszulta meg magát.

20. III. Kerületi TVE389101936–62–2637

Vége a mérkőzésnek! Köszönjük egész éves megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc:Grabant is kapott egy sárga lapot, de akkor sem sértődhetett volna meg, ha azonnal pirosat kap.

90+2. perc: Beliczky szerezhette volna meg a három pontot érő gólt, de csukafejese a felső lécen csattant.

90. perc:Lovas Andor is kapott egy sárgát.

84. perc:Kiprich kapott sárga lapot.

82. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlített a Tiszakécske!Bukrán felett vissza fejelte egy vendég játékos az alapvonalról a labdát, így Kalmár Ferencnek két méterről csak mellel be kellett tolnia a labdát a kapuba.1–1.

81. perc:Preklet is besárgult.

80. perc:Rácz László és Futó Zsombor is sárga lapot kapott.

76. perc: Kövesdi villant újra, most Bíró elé tette le sarokkal a labdát, a társ felpörgette magának, úgy eresztette el a jobbját 18 méterre a kaputól, de mellé lőtt.

75. perc:Erdei helyére Beliczky érkezett a Tiszakécskébe.

A korábbi pécsi játékos Uzoma most megkeserítette a PMFC labdarúgói életét (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

74. perc: Kövesdi indult el két védő között a bal oldalon. Át is jutott rajtuk, de a visszakészítése nem volt jó Károlynak. Végül még eggyel hátrébb került a labda, de Króner 18 méterről ellőt labdája nem talált utat a védők rengetegében.

72. perc:Adamcsek és Okorie helyett Bíró és Kövesdi érkeztek a PMFC-be.

62. perc: Cserélt a vendég csapat. Gyurján helyén Vólent folytatja.

59. perc: Cserél a PMFC, Geiger helyén Károly Bálint folytatja.

Okorie először volt kezdő a PMFC-ben (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

46. perc: Folytatódott a találkozó! A vendégek változtattak a szünetben, Kosznovszky, Kovács Barnabás és Lovas Andor érkeztek Oláh Máté, Lovas Zsombor és Pongrácz helyére.

45. perc: Vége az első félidőnek!

35. perc: Okorie mezét húzta Oláh Máté, de a játékvezető továbbot intett, mert a pécsi fiatal még kapura tudta kanalazni a labdát mielőtt teljesen kibillent volna egyensúlyából.

34. perc: A PMFC vezetőedzője, Vas László is besárgult.

32. perc: Geiger rabonázott 14 méterre a kaputól, de Halasi fogta a lövését.

Geiger többször is próbálta kihámozni magát a védők gyűrűjéből (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

28. perc:Erdei kapott sárga lapot egy kései belépő után.

23. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál. Grabant érkezett a sérült Nikitscher helyére.

23. perc: Tíz emberrel átmenetileg a Pécs Nikitscher sérülése miatt.

12. perc:Nikitscher kapott sárga lapot lerántásért.

8. perc:Oláh Máté kapott sárga lapot lerántásért.

Korán gólt szerzett a PMFC, s úgy látszott, minden a kedve szerint alakul (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

4. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC! Adamcsek vett át egy passzt a tizenhatos előterében, majd jobbal a jobb alsóba lőtt a védők között.1–0

2. perc: Geiger fejezett be lövéssel egy pécsi akciót, de a mellette álló védő blokkolni tudott.

A PMFC győzelemmel búcsúzna a szurkolóitól (Fotó: Dunántúli Napló)

1. perc: Kezdődik a találkozó! A fehérben játszó vendégek indították útjára a labdát, a PMFC a hagyományos piros-fekete szerelésében a pályán!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két rossz szériában lévő csapat egymás ellen.

Uzomáék még egyszer bemelegítettek ebben az idényben (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)