Budaörsi kiesés követte a történelmi döntetlent Siófokon

Vörös SándorVörös Sándor
2022.05.22. 17:50
Nem bírt egymással a labdarúgó NB II 38. fordulójában a BFC Siófok és Budaörs: a vendégek a 7. percben Molnár Márkó góljával szereztek vezetést, melyre közvetlenül a szünet előtt Horváth Péter válaszolt, ezzel beállította az 1–1-es végeredményt.
Eördögh András (kékben) gólpasszt adott Horváth Péternek az első félidő végén (Fotó: Németh András)

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ
BFC SIÓFOK–BUDAÖRS 1–1 (1–1)
Siófok, Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Kulman Tamás, Ország Péter)
SIÓFOK:
Szmola – Polényi, Horváth M., Varga B., Deutsch B. (Krausz, 61.) – Szakály A. (Elek B., 61.), Varjas Z. – Balogh B. (György N., 73.), Kecskés T. (Medgyesi M., 10.), Eördögh (Farkas G., 73.) – Horváth P. Vezetőedző: Domján Attila
BUDAÖRS:
Tóth G. – Tóth K. (Winkler, 73.), Gyurácz, Fényes, Pintér D. – Molnár T. (Kojnok, 59.), Zsidai, Csillag, Molnár M. (Váradi, 90.) – Halácsi (Sajbán Miklós, a szünetben), Vankó (Jász, 73.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Horváth P. (45+1.), ill. Molnár M. (7.)
Domján Attila:
– Gratulálok a csapat egész éves teljesítményéhez, mert ez az ötödik hely számunkra remek eredmény. Kecskés Tamásnak, búcsúzó játékosunknak sok sikert kívánunk leendő edzői karrierjéhez!
Toldi Gábor: – A mi helyzetünkben ez a mérkőzés az önbecsülésről szólt. Kimondottan jól kezdtük a találkozót, akár több góllal vezethettünk volna, viszont a második félidő alapján reális a döntetlen.

A közel tíz hónapon át tartó másodosztályú idény utolsó játéknapja csak a mezőny végén szerénykedő csapatok számára ígért izgalmas fordulót, hiszen öt klub is a kiesés elkerüléséért harcolt. Az évadzáró játéknapot a legkisebb eséllyel a Budaörs várta, mert csak akkor kerülhette el a kiesést, ha legalább öt góllal nyer a BFC Siófok otthonában, s közben riválisai közül a Szolnoki MÁV FC nem győz a Szombathelyi Haladással szemben, a Békéscsaba 1912 Előre–III. Kerületi TVE bajnoki pedig döntetlenre végződik.

A siófoki idényzárót a búcsú percei vezették fel. Kecskés Tamás utoljára húzhatta magára a tópartiak mezét, ugyanis a rutinos középpályás befejezi aktív pályafutását, és az edzői pályára készül. A megható pillanatokat követően a budaörsiek rögtön magukhoz ragadták az irányítást, többet birtokolták a labdát, és a 7. percben egy védelmi hibát kihasználva Molnár Márkó a vezetést is megszerezte (0–1). A félidő második felére felébredt a házigazda, kezdeményezőbbé is vált, és az egyenlítésre sem kellett sokat várni, hiszen közvetlenül a szünet előtt Horváth Péter megszerezte idénybeli hetedik gólját (1–1).

A kék mezes házigazdák Horváth Péter góljával tartottak otthon egy pontot (Fotó: Németh András)

A második félidő szöges ellentéte volt az elsőnek, a siófokiak jóval agilisabban futballoztak, letámadták a budaörsieket, helyzeteket is kialakítottak, játékukból csak a gól hiányzott. Ezzel szemben a vendégek látszólag beletörődtek a sorsukba, és csak elvétve kerültek a kapu közelébe, tulajdonképpen a hazaiakon és a Pest megyeiek kapusán, Tóth Gáboron múlt, hogy az 1–1-es szünetbeli állásból végeredmény lett.

A teljességhez hozzátartozik, hogy ez történelmi jelentőségű esemény, hiszen a somogyiak pályaválasztása mellett kilencedik alkalommal csaptak össze a felek bajnoki körülmények között, és most először született döntetlen.

A siófoki idényzárót a búcsú percei vezették le, hiszen amíg a tópartiak szurkolótáborukkal közösen ünnepelték az előkelő ötödik helyezésüket, addig a budaörsiek azt konstatálhatták, hogy hét bajnoki szezon után búcsúzni kényszerültek. A zöld-fehérek legutóbb a 2011–2012-es szezonban végeztek a kiesést jelentő utolsó helyen, majd három idény után jutottak vissza a másodosztályba. Erre ezúttal aligha szeretnének ennyit várni...

20. III. Kerületi TVE389101936–62–2637

Végeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: Szolnoki MÁV FC – Szombathelyi Haladás 1–2, Békéscsaba 1912 Előre – III. Kerületi TVE 2–1, Aqvital FC Csákvár – FC Ajka 1–0. Ezzel eldőlt, hogy a Budaörs mellett a Szolnoki MÁV FC és a III. Kerületi TVE búcsúzik a másodosztálytól.

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, amely 1–1-es döntetlennel zárult. Köszönjük egész éves megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Zierkelbach Péter kettő percet hosszabbít.

90. perc: Az utolsó vendégcsere alkalmával Molnár Márkó adta át a helyét Váradi Alexandernek.

85. perc: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: Szolnoki MÁV FC – Szombathelyi Haladás 1–2, Békéscsaba 1912 Előre – III. Kerületi TVE 2–1, Aqvital FC Csákvár – FC Ajka 1–0.

85. perc: Farkas Gábor tekerte középre a jobb oldalról a siófokiak nyolcadik szögletét: a labdát György Nico továbbfejelte, majd Elek Bence 4 méterről bólintott a kapu fölé.

S akkor a kapott gólokról is essen szó... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 36 állt, melyek közül 21 az első, 15 a második félidőben született (00–30. perc között: 13, 31–59. perc között: 13, 60–90. perc között: 10). A zöld-fehérek védelme 60 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek 30-szor az első félidőben, s 30-szor a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 18, 31–59. perc között: 25, 60–90. perc között: 17).

75. perc: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: Szolnoki MÁV FC – Szombathelyi Haladás 1–1, Békéscsaba 1912 Előre – III. Kerületi TVE 2–1, Aqvital FC Csákvár – FC Ajka 1–0.

73. perc: Ismét kettős csere a hazaiak oldalán: Eördögh András és Balogh Bence Benitó le, Farkas Gábor és György Nico be. Változtattak a budaörsiek is: Vankó Imre helyett Jász Gergő a pályán, Tóth Keve helyett pedig Winkler András kap lehetőséget.

70. perc: Egymás után három szögletet is elvégezhettek a siófokiak: az elsőnél Horváth Milán fejesét mentették a védők újabb sarokrúgásra, majd az ismétlést követően Varga Bence lövését Tóth tolta ki a léc alól. A harmadik szögletet követően nem jutottak el lövésig a házigazdák.

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 37 forduló alatt 41 gólt szereztek, melyek közül 17 az első félidőben, 24 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 13, 31–59. perc között: 11, 60–90. perc között: 17). Ezzel szemben a vendégek 39 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 21, míg a másodikban 18 gólt jegyezve (00–30. perc között: 16, 31–59. perc között: 9, 60–90. perc között: 14).

61. perc: Cserére csere a válasz, ráadásul kettős: Szakály Attila helyére Elek Bence érkezett, míg Deutsch Bencét Krausz Raul-Zoran váltotta.

60. perc: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: Szolnoki MÁV FC – Szombathelyi Haladás 1–1, Békéscsaba 1912 Előre – III. Kerületi TVE 2–1, Aqvital FC Csákvár – FC Ajka 1–0.

59. perc: Ismét változtatott a vendégek szakmai stábja: Molnár Tibor le – Kojnok Zsolt be.

56. perc: Csillag Dárius kapott remek labdát az ötös jobb oldali sarkán, majd a védők között kapura pöccintette, kísérlete nem sokkal ment el a bal alsó sarok mellett.

48. perc: Balogh Bence Benitó vezette befelé a labdát, majd 18 méterről bal lábbal a jobb felső sarok mellé tekerte.

A BFC Siófok az elmúlt 37 fordulóban 12 mérkőzésen nem szerzett gólt – pályaválasztóként négyszer –, míg a Budaörs 13 alkalommal maradt lőtt gól nélkül, hatszor idegenben. A házigazdák eddig 16 találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből hatot hazai környezetben –, míg a vendégek tíz alkalommal – ebből hatszor idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

46. perc: A szünetben cserélt a budaörsiek szakmai stábja: Halácsi Fülöp helyett Sajbán Miklós a pályán.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A Pest megyeiek legutóbb 2022. március 13-án nem kaptak gólt, akkor a Dorogi FC elleni bajnokit nyerték meg 3–0 arányban. Az azóta eltelt 70 napban kilenc bajnokin léptek pályára, mely fellépéseken összesen 17 gólt kaptak.

FÉLIDŐ: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: Szolnoki MÁV FC – Szombathelyi Haladás 1–1, Békéscsaba 1912 Előre – III. Kerületi TVE 2–1, Aqvital FC Csákvár – FC Ajka 1–0.

45+1. perc: Zierkelbach Péter játékvezető a jelzett hosszabbítást követően lefújta az első félidőt, melyet követően 1–1-re állnak a csapatok. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

Horváth Péter idénybeli hetedik gólja a siófokiak egyenlítését jelentette (Fotó: Németh András)

45+1. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A BFC SIÓFOK! Eördögh ugratta ki a jobb oldalon Horváth Pétert, aki a tizenhatoson belül Fényes mellett egy visszahúzós csellel tisztára játszotta magát, majd 9 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1–1!

Egy perc ráadás lesz az első félidő végén.

A budaörsiek legutóbb 2022. január 30-án győztek idegenben, akkor a Szolnoki MÁV FC otthonából tudták elhozni a három pontot (0–1). Az azóta eltelt időszakban hétszer léptek pályára vendégeként, s négy döntetlen mellett három vereséget számlálnak.

33. perc: Horváth Péter egy visszapasszolt labdával kapura fordult, majd 18 méterről a felső lécet találta telibe. A kipattanót Szakály Attila szedte össze, s lőtte fölé.

30. perc: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: Szolnoki MÁV FC – Szombathelyi Haladás 1–1, Békéscsaba 1912 Előre – III. Kerületi TVE 1–0, Aqvital FC Csákvár – FC Ajka 1–0.

27. perc: Közel fél órát kellett várnunk az első siófoki próbálkozásra: Deutsch szánta el magát lövésre mintegy 25 méterről, de jócskán célt tévesztett.

A két együttest 21 pont és 15 hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 58 pontjából harminckettőt gyűjtött pályaválasztóként, míg a budaörsiek a harminchétből tizennyolcat zsebeltek be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a házigazdák 44, míg a vendégek 39 ponttal rendelkeznek.

20. perc: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: Szolnoki MÁV FC – Szombathelyi Haladás 0–0, Békéscsaba 1912 Előre – III. Kerületi TVE 1–0, Aqvital FC Csákvár – FC Ajka 1–0.

Siófoki pályaválasztás mellett kilencedik alkalommal csaptak össze a felek bajnoki körülmények között: hat hazai és két vendégsiker teszi teljessé a mutatót, 14–5-ös gólkülönbséggel. További érdekesség, hogy a két gárda közös történetében eddig egyetlen egy alkalommal, 2007. május 26-án Budaörsön született döntetlen (1–1). Siófokon eddig mindannyiszor eldöntötték a három pont sorsát.

Ezen a délutánon a két klub 18. egymás elleni bajnoki mérkőzését vívja meg, a közös történelmük 2006. október 28-a óta íródik. Az azóta eltelt tizenöt és fél évben kilenc siófoki győzelem és egy döntetlen mellett hét zöld-fehér siker született, s a gólkülönbség (27–20) is a somogyiaknak kedvezett.

10. perc: Cserélt a BFC Siófok: az aktív pályafutását befejező Kecskés Tamás helyére Medgyesi Márk érkezett. Ezt a cserét két perccel korábban tervezték a házigazdák, hiszen Kecskés a 8-as számot viselte, de a játék nem tette lehetővé.

Molnár Márkó (9) idénybeli első gólját szerezte a másodosztályú pontvadászatban (Fotó: Németh András)

7. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BUDAÖRS! Egy kiugratásnál Deutsch beragadt, a passzt átvevő Molnár Márkó a félpályától egyedül vezethette kapura a labdát, majd 8 méterről Szmola mellett a háló közepébe továbbította. 0–1!

A találkozót Zierkelbach Péter vezeti, munkáját Kulman Tamás és Ország Péter segíti. A 34 esztendős pécsi játékvezető 90. NB II–es mérkőzésén működik közre vezetőbíróként, 2014. szeptember 6–án a ZTE FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia bajnokin debütált a másodosztályban. Eddigi fellépésein 431 sárga lap mellett 32 piros lap a mérlege.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította kilencven perces útjára a labdát!

Lezárul egy korszak: Kecskés Tamás ezen a délutánon utoljára húzhatja magára a BFC Siófok mezét, a 36 esztendős középpályás befejezi aktív pályafutását. A rutinos, 285 NB I-es mérkőzéssel rendelkező játékos karrierje során a leghosszabb időt Pakson és Siófokon töltötte, utóbbi színeiben NB II-es bajnoki címet is ünnepelhetett. Az MTK-val NB I-es aranyat is nyerő Kecskés nem távolodik el a labdarúgástól, hiszen hamarosan B-licences edzőnek vallhatja magát.

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A házigazdák ezen a napon tiszta kékben szerepelnek, Szmola Bálint pedig narancssárga dresszben véd. Toldi Gábor tanítványai tiszta fehér szerelésben játsszák le az előttünk álló találkozót, Tóth Gábor citromsárga dresszben áll a gólvonal elé.

A kezdés előtt mintegy háromnegyed órával gyengén felhős égbolt alatt, 24 Celsius-fokos hőmérséklet és néha erős északnyugati szél mellett indították a felek a bemelegítést.

Őrületes harc a bennmaradásért: a legkisebb eséllyel a Budaörs várta a vasárnapot, mert csak akkor kerülheti el a kiesést, ha legalább öt góllal nyer a BFC Siófok otthonában, s közben riválisai közül a Szolnoki MÁV FC nem győz a Szombathelyi Haladással szemben, a Békéscsaba 1912 Előre – III. Kerületi TVE bajnoki pedig döntetlenre végződik. E három feltétel megvalósulása szinte kizárható...

A házigazdák visszavágnának a budaörsieknek, akiktől tavaly decemberben 3–0-ra kikaptak (Fotó: Németh András)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 58 pontot gyűjtő, a tabella 5. helyén álló BFC Siófok a 37 egységgel a 20. pozícióban állomásozó Budaörs együttesével találkozik. Hamarosan megtudjuk, hogy mire megy a már tét nélkül pályára lépő, mindenképpen ötödik Siófok a győzelmi kényszerben lévő, sereghajtó zöld-fehérek ellen.