A bajnok DVTK győzelemmel tette teljessé az éremátadót

2023.05.14. 16:50
Lőrinczyék (jobbra) megfordították a mérkőzést az ETO ellen (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a bajnok Diósgyőr a forduló előtt 12. helyezett Győrt fogadta, és a vendégcsapat vezető góljára hárommal válaszolt, így győzelemmel tette teljessé a bajnoki ünnepet (3–1).

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–ETO FC GYŐR 3–1 (0–0)
Diósgyőr, 12 606néző. Vezette: Radványi Ádám (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
DVTK: Danilovics – Farkas D., Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Bényei Á. (Illés B., 84.), Holdampf, Lőrinczy (Koman, 72.) – Gera D. (Medgyes S., 59.), Lukács D., Obounet. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
ETO: Ruisz – Kovács K., Urblík, Fodor F., Csontos – Tuboly M. (Tóth R., 87.) – Huszár (Óvári, a szünetben), Vitális, Toma (Vingler, 87.), Kiss B. – Borsos (Mitring, 81.). Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző:Lőrinczy (55.), Obounet (64.), Koman (80.), ill. Borsos (53.)
Kuznyecov Szergej: – Szeretném megdicsérni a srácokat az elvégzett munkáért. Volt már olyan, hogy hátrányba kerültünk, ahogy ma is, de a csapat bizonyította, hogy van karaktere, van győzelmi vágy a játékosokban, és ennek köszönhetően megfordítottuk az eredményt. Az ellenfelünk egy megpattanó lövést követően talán az első kapura lövéséből szerzett vezetést, de ezután sem adták fel a srácok. Amit gyakoroltunk, azt visszaadták ma is a fiúk, támadtunk, helyzeteket dolgoztunk ki, szereztünk három gólt, ami lehetett volna több is. Büszke vagyok a srácokra, az első telt házas mérkőzésünkön a szurkolók fantasztikusak voltak. Örülök, hogy a futball-láz eljött Miskolcra.
Antonio Munoz: – Voltak olyan időszakok, amikor elégedett voltam a játékkal. A vezető találatunk után túl gyorsan kaptuk az egyenlítő gólt, és ez a találat a DVTK-t feldobta. A mérkőzés nagy részében nyomás alatt voltunk, de szerintem a találkozó jelentős részében partnerei voltunk a hazaiaknak. Játékosaink mindent megtettek a pályán.

Az ETO 3–1-es legyőzése szinte csak ráadást jelentett a félnapos miskolci fiesztához, amelynek csúcsán átvették a Merkantil Bank Liga győztesének járó trófeát a DVTK-játékosok.

Nem tántorította el a diósgyőri szurkolókat a közös ünnepléstől az sem, hogy a sokéves népi jóslatok idén tökéletesen beigazolódtak, Szerváccal, Pongráccal, Bonifáccal megjöttek a hét végére a fagyosszentek: vasárnap, Bonifác napján, fittyet hányva az esőre és a hűvös időre, több mint tizenkétezer piros-fehér drukker indult el a DVTK-stadionba, hogy megünnepelje a két év utáni visszajutást az NB I-be. Még csak izgulni sem kellett a mérkőzés miatt, mint a nápolyiaknak a Serie A-ban, amikor néhány hete rákészültek a telt házas hazai bajnokavatásra, ám a Salernitana a hajrában el­odázta néhány nappal a fiesztát. A Diósgyőr feljutása, sőt bajnoki elsősége eldőlt már korábban, így az idény utolsó hazai meccsére az ETO ellen már felszabadultan mehettek ünnepelni a szurkolók, no meg átélni az érem- és trófeaátadás tablóképekre kívánkozó pillanatait.

A klub már órákkal a mérkőzés előtt programokat szervezett a híveknek, a 17 órakor kezdődő találkozó előtt már fél kettőkor zúgott az 1-es villamoson a „Miskolc a mi városunk, Diósgyőr a csapatunk, kilencven perc az élet…” kezdetű dal. S nemcsak Miskolcról érkeztek a bajnokavatóra, hanem Mezőkövesden és Nyékládházán is sokan szálltak fel a miskolci vonatra diósgyőri színekben, pedig akkortájt kezdődött az NB I-es mérkőzés Mezőkövesden. A DVTK-meccs előtti Animal Cannibals-koncerten is az önkéntes kézfeltartásokból az derült ki, hogy a drukkerhad mintegy fele érkezett csak a vármegyeszékhelyről, miközben a borsodi régió is jelentős légióval képviseltette magát.

A stadion előtti placcon parádésan sikerült a ráhangolódás a mérkőzésre, hosszú sorokban kígyóztak az emberek, hogy kipróbálják a sokféle, pontos célzást igénylő focis játékot, a gyerekeknek volt ugrálóvár, hatalmas forgalmat bonyolított le a söröző és a klub ajándéktárgyboltja, mázsaszámra fogyott a sós perec, a szotyi (itt úgy mondják: makuka vagy buga) és a pattogatott kukorica. A stadion előtti színpadon előbb Kiss Kevin zenélt, majd hatalmas hangulatot csinált a kilencvenes évek idehaza úttörő hiphopzenekara, az Animal Cannibals, amely slágerei közül persze leporolta a Takarítőnőt, és még arra is képes volt, amire egy lagzis zenekar is büszke lenne hajnali négykor: délután négykor vonatoztatta meg Ülünk a vonaton című slágerével a közönséget, így a szurkolósereg szinte vonatozva ment be a beléptetőkapukon át a stadionba, hogy elfoglalja a helyét és megtöltse a lelátót. A hivatalos nézőszám, a 12 606 mintha hangyányival felette lett volna a teljes NB II-es idény fordulókénti átlagnézőszámának… Ahogy dr. Magyar Mátyás klubtulajdonossal készült interjúban is szó esik róla: érdemes a futballba fektetni ott, ahol ilyen tradíciók és ekkora szurkolótábor van.

A vendég győriek játékosai rendkívül sportszerűen sorfallal köszöntötték a Markantil Bank Liga bajnokát a kezdés előtt, a hazai ultrák pedig hatalmas piros-fehér füstfelhővel igyekeztek elűzni az esőfelhőket az égről (nem sikerült, kérlelhetetlenül szakadt végig a májusi eső, amely Diósgyőrben ezúttal valóban aranyat ért – ha már népi bölcsességekkel kezdtünk), percekig nem lehetett látni sem a pályát, a stadion füstjelzője is bekapcsolt. Lehet, hogy érkezik majd egy combos számla az MLSZ-től – no, de kit érdekel ez akkor, amikor bajnoki címet lehet ünnepelni?

A Kuznyecov Szergej vezetőedző nevével fémjelzett időszakban megszokott látványos támadófutballját ezúttal sem hagyta el a Diósgyőr, az első perctől kezdve rohamozta az ETO kapuját. Gólnak azonban nem tapsolhatott még a közönség, ellenben Rakaczki Bencének igen: a diósgyőriek tragikusan fiatalon, húszévesen elhunyt korábbi kapusa épp ezen a napon lett volna harmincesztendős, így a 30. percben az ő nevét kezdte el skandálni a tizenkétezer ember. Három perccel később pedig majdnem gólt is lehetett ünnepelni, Bárdos Bence hatalmas lövése után a labda a bal kapufa felső részén csattant.

Jelentősen még az sem rontott a hangulaton, hogy a második félidő elején egy hazai szempontból rendkívül balszerencsésen megpattanó lövéssel vezetést szereztek a győriek. Ez ugyanis csak felpaprikázta a diósgyőri játékosokat, elvégre ünnepelni jött a tizenkétezer ember. Gyorsan neki is álltak fordítani, tizenegy perc kellett csak ahhoz, hogy átvegyék a vezetést a piros-fehérek, előbb Lőrinczy Attila bombázott ballal, nagy erővel a bal alsó sarokba, majd Jérémie Obounet szerezte meg az előnyt – és máris helyreállt a világ rendje. A 80. percben pedig el is dőlt minden, amikor Koman Vladimir értékesítette a ziccerét.

A Diósgyőr ezután is támadott rendületlenül, igyekezett kiszolgálni a közönségét, így aztán valódi örömfutballal tette teljessé a csapat a nagy napot. A mérkőzés előtt órákkal elkezdett ünneplés a lefújás után folytatódhatott, késő éjszakáig. Ahogy azt kell: az aranyérmek és az NB II bajnokának járó trófea átvétele után együtt a közönséggel a stadion előtt felállított színpadon.

20. Dorogi FC377102032–58–2631

Obounet (jobbra) és a DVTK győzelemmel búcsúzott hazai közönségétől (Fotó: Árvai Károly)

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90. perc:Három perc hosszabbítás következik.

87. perc: Kettős vendég csere, Tuboly helyett Tóth R., Toma helyett Vingler állt be.

86. perc: Tuboly kapott sárga lapot.

84. perc: Hazai csere, Bényei helyett Illés B. jött be.

81. perc: Borsos helyett Mitring állt be.

80. perc: GÓÓÓL! Bárdos passz után Lukács D. tette mesterien a labdát Koman elé, aki 12 méterről gurított a kapuba, 31.

79. perc: Lukács D. baloldali beívelése után Szatmári Cs.fejelt a felső lécre, úgy, hogy a labdába még Ruisz is beelért.

76. perc: Vitális lőtt a jobb alsó sarok mellé.

72. perc: Lőrinczy helyett Koman állt be.

70. perc: Csontos kapott sárgát az Obounettel elkövetett szabálytalanság miatt.

65. perc: Obounet kapott sárga lapot, mert a gólörömnél levette a mezét.

Obounet (70) góljával szerzett vezetést a DVTK (Fotó: Árvai Károly)

64. perc: GÓÓÓL! Farkas D. jobbról adta középre a labdát, Bényei önzetlenül tovább fejelte a lasztit Obounetnek, aki 2 méterről az üres kapuba stukkolt, 21.

62. perc: Vitális lőtt a kapu fölé.

59. perc: Csere a hazaiaknál Gera D. helyett Medgyes a pályán.

57. perc: A meccs első sárga lapját Ruisz kapta, időhúzásért.

55. perc: GÓÓÓL! Lőrinczy végzett el szabadrúgást balról, majd a sorfalról lepattanó labdát kapásból, 18 méterről bombázta a jobb alsó sarokba, 11.

53: perc: GÓÓÓL! Borsos kapott labdát a jobb oldalon, a diósgyőriek nem támadták, a csatár 20 méterről vállalkozott lövésre, a labda megpattant Bárdoson, és a jobb felső sarokba vágódott, 01.

50. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 12 606 fő.

48. perc: Tuboly lőtt jobbról a bal felső sarok fölé.

46. perc: Egy csere volt s szünetben Huszár helyett Óvári folytatja.

46. perc: Folytatódik a meccs a második félidővel.

Helyzetekből nem volt hiány (Fotó: Árvai Károly)

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Gera D. jobboldali elfutása után, beadása nem talált embert.

42. perc: Huszár lőtt jobbról, 22 méterről a kapu fölé.

41. perc: Lukács D. lövése akadt el a védőkben.

40. perc: Szatmári előre ívelése után Lukács D. beadása nem talált embert középen.

34. perc: Bárdos találta el a bal kapufát, 24 méterről.

31. perc: Csontos baloldali szögletét Fodor fejelte a kapu mellé.

28. perc: Kiss B. tévesztette el a bal felső sarkot, a balról elengedett löketénél.

26. perc: Lőrinczy durrantott a léc fölé, 17 méterről.

24. perc: Lukács D. jobbról érkező beadását Gera D. kapta középen, kapura lövése Ruisz hárította, bravúrral.

20. perc: Vitális lőtt a bal kapufa mellé.

17. perc: Lőrinczy kapura lövését fogta meg Ruisz.

12. perc: Obounet ment el a bal oldalon, majd szólója végén, 12 méterről eleresztett lövését védte a jobb alsó saroknál a győri kapus.

10. perc: Lőrinczy csavart balról a bal felső sarok fölé.

5. perc: Jobboldali vendég szöglet után Huszár lőtt a kapu fölé.

1. perc: Egy perc csúszással elkezdődött a mérkőzés.

Több mint 12 ezer néző várta a csapatokat (Fotó: Árvai Károly)

17.00: A füstgránátok miatt a lelátók egy részéről nehezen belátható a pálya, várakoznak a játékosok a pályán.

16.58: Szól a DVTK induló, az ultrák piros-fehér füsttel köszöntik az első helyezettet, beindultak a stadion tűz- és füst érzékelői, erős hangjelzéssel.

16.56: Érkeznek a csapatok a kezdésre, elsőként a vendégek. Az egyik oldalon a labdaszedők állnak sorfalat a bajnoknak, a másikon a győri együttes tizenegye.

Ünnep Miskolcon (Fotó: Árvai Károly)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a már bajnok, kilenc meccse veretlen DVTK a négy találkozó óta nyeretlen ETO ellen.