Két tizenegyessel, fölényesen nyert Dorogon, és bronzérmes az Ajka

PÓSFAI GYULAPÓSFAI GYULA
2023.05.14. 16:50
Dorogi győzelmével bronzérmes az Ajka (Fotó: Sersztnyev Richárd)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában az Ajka háromgólos (0–3) győzelmet aratott a sereghajtó és már biztosan búcsúzó Dorog otthonában. Mivel a Gyirmót kikapott Szegeden, így az is eldőlt, hogy Jeney Gyula együttese bronzérmesként végez a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

DOROGI FC–FC AJKA 0–3(0–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Gaál Ákos (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
DOROG: Borsos – Szerencsi, Hesz, Berkó (Papp Marcell, 59.), Preklet, Papp Máté – Lustyik (Nagyházi, 74.), Lénárth – Krunc (Selmeci, 59.), Szalai J., (Paudits, 79.), Szedlár (Vígh Á., 59.). Vezetőedző: Marián Sluka
AJKA: Horváth D. – Tóth G., Kenderes, Jagodics B., Csemer – Tajthy (Rabatin, 62.), Csizmadia Z., Berzsenyi, (Doncsecz, 62.) Zsolnai (Nagy B., 87.), Sejben (Molnár M., 62.) – Szarka Á. (Dragóner F., 77.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Csizmadia Z. (3.), Szarka Á. (51. – 11-esből), Csemer (56. – 11-esből)
Marián Sluka:
– Nem ilyen mérkőzésre számítottam... Korai gólt kaptunk, aztán volt három helyzetünk, de azokat nem rúgtuk be. A két tizenegyes eldöntötte a mérkőzést.
Jeney Gyula:– A bronzérem megszerzése nagy boldogság. Az Ajka történelmet írt, mert még nem végzett a másodosztályban dobogón.

Zuhogó esőben, erősen felázott talajú pályán fogadta a sereghajtó, már biztosan kieső Dorog a harmadik helyen álló Ajkát, amely abban a tudatban lépett pályára, hogy akár már ezen a délutánon bebiztosíthatja a bronzérmét.

A hazaiak még szinte fel sem fogták, hogy elkezdődött a találkozó, máris hátrányba kerültek. Egy jobb oldali akcióból Csizmadia Zoltán bombázott a dorogiak kapujába. Ez megadta a meccs alaphangulatát, a dorogiak ugyan próbáltak támadni, de jobbára csak pontrúgások után tudtak helyzeteket kialakítani, míg a bakonyiak kontrái mindig veszélyesebbek voltak.

A második félidő elején egy szabadrúgást követő beívelésből Szalai József egyenlíthetett volna, ám a fejesét bravúrral védte Horváth Dániel. Pár perccel később a másik oldalon kezezésgyanús esetnél büntetőt reklamáltak az ajkaiak, ám Gaál Ákos játékvezető akkor még nem ítélt tizenegyest. Nem úgy pár perccel később Lénárth kezezésénél. A büntetőt Szarka Ákos higgadtan értékesítette, sőt, három percre rá egy újabb tizenegyesből Csemer Gyula is betalált, így az 56. percben már három góllal vezetett a bajnokság tavaszi meglepetéscsapata. A bakonyiak a hátralévő időben további gólokat is szerezhettek volna, ha Borsos Vilmos kapus nem véd több ízben is bravúrral.

Az Ajka a három góllal három pontot gyűjtött be, és mivel a mögötte álló Gyirmót kikapott Szegeden, bizonyossá vált, hogy a harmadik helyet is megszerezte a bajnokságban. A kedvenceiket idegenbe is elkísérő ajkai drukkereknek így a mérkőzés lefújása után méltán volt okuk ünnepelni Jeney Gyula együttesét, amely története eddigi legjobb helyezését érte el a másodosztályban. 0–3

20. Dorogi FC377102032–58–2631

Hiába hajtott a Dorog, nem volt esélye a pontszerzésre (Fotó: Sersztnyev Richárd)

90+1. perc: Vége a mérkőzésnek, három góllal nyert a vendég Ajka, és mivel a Gyirmót kikapott a Szegedtől, már biztosan bronzérmes. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Egy perc lesz a ráadás.

87. perc: Zsolnai ment le, a helyén Nagy Benjámin folytatja.

79. perc: A Dorogban Szalai J. helyén Paudits játszik tovább.

77. perc: Az Ajkánál Szarkát Dragóner F. váltotta.

74. perc: Dorogi csere, Lustyik ment le, Nagyházi érkezett a helyére.

71. perc: Szépíthetett volna Dorog, ám előbb Horváth kapus védett vetődve, majd a kipattanót Szarka vágta ki szögletre a gólra éhesen érkező dorogiak elől.

70. perc: Kenderes centikkel ollózott a bal sarok mellé.

Vígh Ádámék (középen) nem tudták megszorongatni az Ajkát (Fotó: Sersztnyev Richárd)

62. perc: Hármas csere az Ajkánál is. Berzsenyi ment le, a helyére Doncsecz állt be, Tajthyt Hrabatin váltotta, Sejben helyén pedig Molnár Márkó játszik tovább.

59. perc: Hármat cserélt a Dorog. Krunc helyére Selmeci, Berkó helyett Papp Marcell érkezett, Szedlárt pedig Vígh Á. váltotta.

56. perc: GÓÓÓL! Csemer büntetőjével már három gól a vendégek előnye! Az ajkai játékos ballal, félmagasan a bal sarokba bombázott, Borsos megint a másik oldalra vetődött. 0–3

55. perc:A hazaiak kapusa, Borsos kapott sárga lapot, mert a 16-oson belül elhúzta az egyedül kitörő Szarka lábát.

55. perc: Újabb 11-est lőhet az Ajka!

51. perc: GÓÓÓL! A büntetőt Szarka Ákos ballal higgadtan a bal alsó sarokba lőtte, Borsos az ellenkező irányba mozdult. 0–2

51. perc: Lénárth kézzel ért e labdához a büntetőterületen belül, ezért 11-es az Ajka javára!

46. perc: Kis híján egyenlített a hazai csapat. Egy jobb oldali szabadrúgás után Szalai J. közeli fejesét védte bravúrral a levegőben úszva Horváth D.

46. perc: Elindult a második játékrész, csere nem volt.

Egygólos előnyben az Ajka a szünetben (Fotó: Sersztnyev Richárd)

45. perc: Vége az első félidőnek, egy góllal vezet az Ajka.

45. perc: Veszélyes vendégakciónál Berkó szerelt szögletre.

41. perc: Csemer 22 méteres szabadrúgása szállt jó egy méterrel a kapu fölé.

40. perc: Egy locsorgó labdát Szalai két igazítás után suhintott jobbal a jobb kapufa mellé.

34. perc: Nagy ajkai helyzet maradt ki! Csemer futott el a bal oldalon, Sejben 7 méterről a hosszú sarok felé perdített, de a labda a kapu előtt megállt a sárban, így Borsos rávetődött.

29. perc: A dorogi Kruncot figyelmeztette sárga lappal a játékvezető.

Próbál támadni a Dorog, ám az Ajka kontrái veszélyesebbek.

20. perc: Szarka lapos, erős lövését lábbal hárította Borsos.

15. perc: Dorogi szögletet követően Berkó közeli próbálkozása után bravúrral hárított Horváth kapus.

14. perc: Csemer gyűjtött be egy sárgát a vendégektől, mert faultolta Szerencsit.

10. perc: Szalai elől kellett messzire kifutva szögletre mentenie a vendégek kapusának, Horváthnak, majd Berkó távoli lapos lövését fogta elvetődve a bal saroknál.

3. perc: GÓÓÓL! Máris vezet az Ajka! Tajthy ugratta ki a jobb oldalon Csizmadiát, aki kissé jobbról, 7 méterről jobbal kapásból a léc alá bombázott. 0–1

A dorogiak piros-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban, piros sportszárban, az ajkaiak tiszta fehérben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Zuhogó esőben, erősen felázott talajú pályán rendezik a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a már biztos kieső, sereghajtó Dorog a bronzéremért küzdő Ajka ellen.