A Kozármisleny fordított a Haladás ellen, és vonal fölé küzdötte magát

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2023.05.14. 16:50
Várkonyiéknak fontos volt a győzelem a bennmaradáshoz (Archív fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
Az NB II 37. fordulójában a második félidőben Doktorics szép egyéni megmozdulása után szerzett vezetést a Haladás. Viszont Daru érkezett a kispadról, és egyenlített, majd Kosznovszky góljával már vezetett a Kozármisleny, amely 2–1-re megnyerte a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1 (0–0)
Kozármisleny,400 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Mohos Milán, Ring Kevin)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke, Várkonyi, Füredi, Turi – Horváth D., Tölgyesi (Kirchner, 61.) – Vogyicska Balázs (Kotroczó, 89.), Kosznovszky, Vajda R. (Kun, 70.) – Bartha (Daru, 61.). Vezetőedző: Márton Gábor
HALADÁS: Mursits – Nyíri V., Csonka B., Bolla G., Doktorics – Zvekanov, Csilus T. – Horváth R. (Horváth A., 87.), Molnár R., Rácz B. – Borvető (Csernik, 63.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Daru (71.), Kosznovszky (80.), ill. Doktorics (67.)
Kiállítva:Csonka B. (85.)
Takács Lajos:
– Nehéz meccs volt, már a talaj miatt is. A játékosok megmutatták, milyen akarat lakozik bennük.
Michal Hipp:– Szép akció végén sikerült megszerezni a vezetést, de sokáig nem örülhettünk, mert gyorsan egyenlített a Kozármisleny, és ez döntőnek bizonyult.

Az első félidőben jól kezdett a Haladás, mégis a 8. percben Bartha előtt adódott óriási helyzet, de kimaradt. A mély talaj nehezítette a csapatok dolgát, említésre méltó dolog már csak Csonka B. sárga lapja volt. A második félidőben harcosabban és elszántabban jött ki a Kozármisleny, egyéni villanás után mégis Doktorics szerezte meg a vezetést a vendégeknek. A Kozármisleny nem adta fel, és mindent megtett az egyenlítés érdekében, aminek meglett az eredménye: Daru távoli bombájával talált be.

Ezután új erőre kapott a hazai csapat, több szép támadást vezetett, a 80. percben Kosznovszky révén pedig meg is szerezte a győztes gólt. A Haladás dolgát nem könnyítette meg, hogy a 85. percben Csonka B. megkapta a második sárgáját, így emberhátrányban fejezte be a Hali a mérkőzést. Ezzel a győzelemmel nagy lépést tett a Kozármisleny a bennmaradás felé, elkerült az osztályozós helyről. 2–1

20. Dorogi FC377102032–58–2631

90+3. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Horváth D. kapott sárga lapot.

3 perc lesz a hosszabbítás!

89. perc: Vogyicska helyére érkezik Kotroczó.

87. perc: Vendég csere Horváth R. helyett Horváth A. folytatja.

85. perc: PIROS LAP! Csonka B. megkapta a második sárga lapját.

82. perc: Gyors támadás végén Vogyicska ment el a szélen, középre passzolt a védők nehezen, de felszabadítottak.

80. perc: GÓÓÓÓL! Kun passzolt középre, Kirchner pedig visszapasszolt Kosznovszky elé, aki kapásból a kapuba lőtt.2–1

76. perc: Szöglet után Várkonyi fejelt kapu mellé.

75. perc: KAPUFA! Vogyicska ment el a jobb szélen, és adott középre, Kosznovszky érkezett és lőtt, a felső lécről kifelé pattant a labda, nagy helyzet maradt ki.

71. perc: GÓÓÓÓL! Daru passzolt Vogyicskának, aki éles szögből lőtt, Bolla blokkolta, de Vogyicskánál maradt a labda, beadta, és érkezett Daru, akia kapuba fejelt.1–1

70. perc: Hazai csere Vajda helyére érkezett Kun.

67. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Haladás. Doktorics iramodott meg a szélen, majd befelé cselezett, két csel után lőtt, Lékai csak hozzáérni tudott, hárítani nem. 0–1

63. perc: Vendégcsere, Borvető helyére érkezett Csernik.

61. perc:Kettős hazai csere, Bartha és Tölgyesi ment le, és érkezett Daru és Kirchner érkezett.

61. perc: Vogyicska kapott sárga lapot.

59. perc: Vogyicska éles szögből leadott lövését tornázta ki Mursits.

56. perc: Horváth D. távoli lövését blokkolta becsúszva Bolla G.

53. perc: Egy hazai szerelés csorgott le a kapu felé, Molnár R. csapott volna le a labdára, de jól érkezett a kapuból Lékai,és szabadított fel.

48. perc: Vajda lőtt éles szögből kapu mellé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Hazai szöglet után volt egy kis kavarodás a kapu előtt, a lepattanó labdát a földön fekvő Füredi rúgta el az érkező Turi elől.

25. perc: Csonka B. kapott sárga lapot.

17. perc: Bal szélről érkező labdát Horváth R. egyből lőtte kapura, de egy hazai védőről kipattant a lövés.

16. perc: Beke éles szögből próbálkozott, Mursits fogta a lövést.

8. perc: Óriási hazai helyzet egy gyors támadásból:Vajda passzolt a szélről Kosznovszkynak, ő tökéletes ütemben ugratta ki Barthát, aki már csak a kapussal állt szemben, de Mursits és a kapu mellett ment el a lövése.

4. perc: Szöglet után Molnár R. fejelt kapura, de egy hazai védő kifejelte a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bennmaradásért harcoló, legjobb osztályozós helyen álló Kozármisleny az előző két meccsén vereséget szenvedő Haladás ellen.