Sima győzelmével megelőzte a Szeged a Gyirmótot

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.05.14. 16:50
Csata a labdáért Szegeden (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a Szeged a Gyirmótot látta vendégül. A meccs első félidejében Géresi Krisztián két tizenegyest értékesített, majd Bíró Bence is betalált, így 3–0-ra nyert a hazai csapat, ezzel megelőzte ellenfelét, és a negyedik helyre lépett előre a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–GYIRMÓT FC GYŐR 3–0 (2–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1295néző. Vezette: Nazsa Tamás (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Könczey, Szilágyi Z., Tóth B. (Kővári, 82.) – Farkas A., Szakály D. (Rácz B., 71.) – Papp Á. (Lestyán, 89.), Gajdos, Géresi (Kundrák, 71.) – Bíró B. (Simon Á., 89.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
GYIRMÓT:
Rusák – Major M., Csörgő V., Polgár K., Helembai (Nahirnij, a szünetben) – Kovács M. – Soltész D. (Ominger, 82.), Nagy P. (Berki I., 69.), Madarász (Kovács D., a szünetben), Kicsun (Herjeczki, 69.) – Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Géresi (11., 45. – mindkettőt 11-esből), Bíró B. (77.)
Kiállítva: Farkas A. (53.)
Alekszandar Sztevanovics: – Minden siker után büszke vagyok a játékosokra, ez így van most is. Az első félidőben domináltunk, két gólt szereztünk büntetőből. A szünet után a kiállítás okozott egy kis zavart, de a cserékkel, a vérfrissítéssel rendbe tettük a játékot. Engem nem lepett meg a csapat remek játéka, mert tudom, mire képesek a játékosok.
Csertői Aurél: – Az eredményt látva azt lehet gondolni, hogy sima meccs volt, viszont mi ajándékoztunk a Szegednek két tizenegyest. Ilyen szinten ilyen hibákat nem lehet elkövetni. Nem volt bennünk átütőerő, de az ellenfélben sem, viszont ekkora hibaszázalékkal nem lehet futballozni.

Az idény talán legjobb első félidejét produkálta a hazai csapat, amely Géresi Krisztián két értékesített 11-esével már a szünetben 2–0-ra vezetett.

Az 53. percben egy szerencsétlen mozdulat miatt megfogyatkozott a hazai csapat: Farkas Aurél karja találkozott Nagy Patrik fejével, a szegedi megkapta a második sárgáját, így mehetett zuhanyozni. Innentől kezdve pedig gyirmóti részről megindult az egykapuzás. Géresi szabadrúgásánál Rusák Edvárdnak kellett nagyot védeni, miközben a vendégek lövései nem találtak kaput.

A 77. percben Bíró Bence 21 méteres szabadrúgásból lőtt a kapuba, majd a következő támadásból 11-eshez jutott kezezés miatt a Gyirmót, Soltész Dominik büntetőjét azonban Molnár-Farkas Tamás kivédte.

A győzelem azt jelenti, hogy a Szeged-Csanád GA a Gyirmót elé, a negyedik helyre került. 3–0

20. Dorogi FC377102032–58–2631

Géresi góljai eldöntötték a meccset (Fotó: Gémes Sándor)

90+2. perc: Vége a meccsnek.

90. perc: 2 perc a ráadás.

89. perc: Papp Á. helyett Lestyán, Bíró B. helyett Simon Á. érkezett.

82. perc: Tóth B. helyére Kővári, illetve Soltész helyére Ominger érkezett.

79. perc: Soltész Dominik ballal jobbra lőtte a labdát, Molnár-Farkas Tamás eltalálta az irányt, és a mezőnybe ütötte a labdát.

79. perc: TIZENEGYES, Tóth Bence kezén pattan meg a labda a 16-oson belül egy lövés után, büntető.

77. perc: GÓÓÓL! Bíró Bence21 méteres szabadrúgásból, középről a jobb sarokba rúgta a labdát, 3–0

71. perc: Géresi helyett Kundrák, Szakály D.helyett Rácz B. érkezett.

69. perc: Kicsun helyett Herjeczki, Nagy P. helyettBerki I. érkezett.

63. perc: Géresi a bal oldali 16-os sarkáról kapura lőtt, Rusák bravúrral tolta ki a labdát a léc alól.

58. perc: Molnár-Farkas Tamás tolta ki a jobb saroknálSoltész jobb oldali, beadásszerű lövésénél a labdát.

56. perc: Kovács D.jó 30 méterről lőtt, a labda nem talált kaput.

54. perc: Kicsun lőtt ballal két méterrel mellé.

53. perc: KIÁLLÍTÁS! Farkas A. megkapta a második sárgáját, majd a pirosat.

49. perc: Soltész 25 méteres szabadrúgás után lőtt négy-öt méterrel fölé.

46. perc: Cserélt a Gyirmót: Helembei helyett Nahirnij, Madarász helyére pedig Kovács D.érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Az első félidőben eldőlt a mérkőzés (Fotó: Gémes Sándor)

45. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: GÓÓÓÓL! Géresi ezúttal a bal alsóba belsőzte a labdát, 2–0

44. perc: TIZENEGYES! Ezúttal Bíró Bencét buktatta egy védő, büntető.

43. perc: Simon András érkezett egy lapos labdára, és jobbal messze fölé lőtte a labdát.

32. perc: Farkas A. kapott sárgát.

29. perc: Soltész jobbról készítette le a labdát Simon Andrásnak,aki egy igazítás után a jobb kapufa mellé lőtt.

20. perc: Gajdos közeli löbbölését védte bravúrralRusák.

16. perc: Szakály D. készítette le a labdát a 16-os vonalán Géresinek, aki ballal lőtt, a labda fölément.

11. perc: GÓÓÓÓL! Géresi magabiztosan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 1–0

Géresi Krisztián belőtte mind a két 11-est (Fotó: Gémes Sándor)

10. perc: TIZENEGYES! Géresit buktatta Csörgő a 16-oson belül, büntető.

9. perc: Géresi kb. 30 méterről lőtt, a lapos labda Rusák kezében kötött ki.

8. perc: Sok a pontatlanság mindkét fél részéről.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés. A meccs előtt köszöntötték a szegedi Simon Ádámot, aki a szezon végeztével befejezi pályafutását. Érdekesség, hogy ikertestvére, András a gyirmóti kezdőben kapott helyet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a forduló rangadóján a Gyirmót a Szeged ellen.