Menekül a Csákvár, óriási bajban a Nyíregyháza

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.05.14. 16:50
A Nyíregyháza pontért, pontokért utazott Csákvárra – hiába (Fotó: archív)<br />
A labdarúgó NB II 37. fordulójának kiesési helyosztóján mindvégig az Aqvital FC Csákvár akarata érvényesült, és a helyzetek alapján fölényesebb győzelmet is arathatott volna (2–1). A Nyíregyháza vereségével visszacsúszott a 18. helyre, és eldőlt, a biztos bennmaradás elúszott a számára, s ha hétfőn a Békéscsaba legyőzi a Tiszakécskét, a Szpari akár még az osztályozóról is lemaradhat.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 21 (1–1)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 100 néző.Vezette: Farkas Tibor (Varga Gábor, Vad Anita)
CSÁKVÁR:
Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, Körmendi – Ominger, Mészáros D., Magyar Zs. (Koval, 85.) – Torvund (Tamás N., 31.), Vaskó, Fejős (Gazdag V., 77.). Vezetőedző: Tóth Balázs
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Csősz, Baki, Gengeliczki, Nagy Zs. – Sigér Á., Vass P. (Adamcsek, 84.) – Pekár (Szerető, 78.), Kovácsréti (Pantovics, 62.), Pataki B. (Oláh B., 84.) – Novák Cs. Szakmai igazgató: Fekete Tivadar
Gólszerző:
Torvund (29.), Magyar Zs. (83.), ill. Sigér Á. (14.)
Tóth Balázs: – A nehéz talajon lejátszott mérkőzésen mindvégig az történt a pályán, amit mi akartunk. Bár peches góllal hátrányba kerültünk, nem estünk kétségbe, mindenki a szívét-lelkét kitette a pályára, és teljesen megérdemelten nyertünk.
Fekete Tivadar: – Sajnos nem azt a hozzáállást kaptam vissza, ami legutóbb a Diósgyőr ellen jellemezte játékunkat. Ez egy ilyen ki-ki meccsen kevés. Amikor ég a ház, jó pár játékos cserben hagyja a csapatot, s ez elfogadhatatlan. Bármi lesz is a bajnokság vége, ennek lesz következménye.

Folyamatosan szakadó esőben, tócsákkal tarkított pályán rendezték meg a két, azonos pontszámmal rendelkező gárda kiesési helyosztóját. Bár jól kezdtek a hazaiak, szerencsésen felpördülő lövéssel mégis a vendégek szereztek vezetést Sigér Ákos révén. A kapott gól sem fogta meg azonban a csákváriakat, akik több helyzetet is kidolgoztak, s a remekül játszó, az egyenlítő találatba belesérülő Torvund Alexander révén fél óra elteltével teljesen megérdemelten egyenlítettek.

A térfélcserét követően is a hazaiak akarata érvényesült, s Magyar Zsolt hajrában szerzett 20 méteres bombájával teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Vereségével a Nyíregyháza nagyon nehéz helyzetbe került, visszacsúszott a 18. helyre, s még egyenes ágon is kieshet az NB II-ből, de az biztos, hogy az osztályozót a legjobb esetben sem kerülheti el. 2–1

20. Dorogi FC377102032–58–2631

Vége a mérkőzésnek. A Csákvár rendkívül fontos három pontot szerzett.

Három perc a hosszabbítás.

85. perc: Magyar Zsolt helyére Koval Viktor érkezett a hazaiaknál.

84. perc: Kettős nyíregyházi csere: Pataki helyett Oláh, Vass helyett Adamcsek érkezett.

83. perc: GÓL!!! Magyar Zsolt a kaputól 20 méterre, középen tolt egyet a labdán, majd kilőtte a bal alsó sarkot, 2–1.

81. perc: Ominger remek csellel csapta be védőjét a jobb oldali alapvonalnál, remekül lőtte középre, a labda Vaskó cipőjének orra előtt suhant el.

78. perc: Nyíregyházi csere: Pekár helyére Szerető érkezett.

77. perc: Fejős helyére Gazdag Vajk érkezett a Csákvárnál.

74. perc: Murka jobb oldali beadását Vaskó a kapust megelőzve a hosszú sarok mellé csúsztatta.

73. perc: Ominger 50 méteres keresztlabdájára Hegedüs kifutott kapujából, Magyar elvette tőle, 30 méterről ráemelte, de a visszafutó Nagy a kapufánál becsúszva szögletre mentett.

67. perc: Farkas játékvezető műesésért sárga lapot akart adni Csősznek, akinek már volt, aztán meggondolta magát, és visszafújta vendégszabadrúgásnak az esetet.

65. perc: Novák a jobb oldali alapvonal közeléből, éles szögből rátűzte, a labda azonban elsuhant a kapu előtt.

62. perc: Nyíregyházi csere, Kovácsréti helyére Pantovics érkezik.

60. perc: Fejős visszahúzásért sárga lapot kapott.

Farkas játékvezető ítéletei borzolják mindkét kispad, illetve a szurkolók idegeit.

52. perc: Körmendi bal oldali beadását röviden fejelték ki a nyíregyházi védők, Magyar 20 méterről a léc fölé bombázott.

47. perc:Murka kapott sárga lapot, miután ütközött Patakival.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Murka jobb oldali beadását Ominger a kapunak háttal állva, a léc fölé ollózta.

Kettő perc a hosszabbítás.

44. perc:Jobb oldali hazai szöglet után Alaxai a jobb sarok mellé fejelte a labdát.

39. perc: Tamás Nándor hajszálpontos jobb oldali beadását Ominger fejelte kapura, Hegedüs óriási bravúrral szögletre mentett.

35. perc: Vaskó fejelte le a labdát Fejősnek, aki azonnal kiugratta a jobbösszekötő helyén Tamás Nándort. A szélső már túljutott Hegedüsön is, de nagyon kisodródott, és a jobb oldali alapvonalról a kapufa tövére gurított.

31. perc: A megsérült Torvund helyére Tamás érkezik.

Az önfeláldozóan bevetődő és gólt szerző, a mezőny legjobbjának bizonyuló Torvund Alexander megsérült az esetnél, hordágyon viszik le.

29. perc: GÓL!!! Jobb oldali beadás után Fejős a hosszúról visszafejelte a labdát, Torvund pedig Hegedüst megelőzve, becsúszva a hálóba kotorta, 1–1.

27. perc: Torvund csapta be Csőszt a bal oldalon, éles szögből kapura lőtt, Hegedüs azonban a helyén volt, és kiöklözte a labdát.

25. perc: Bal oldali beadás után Vaskó tette le a labdát Ominger elé, aki öt méterről kapura pörgette, a labda már átjutott Hegedüsön is, de a kapus visszanyúlva még a gólvonal előtt megfogta a labdát.

19. perc:Murka 20 méteres lövése Nagyról pattant szögletre.

14. perc:GÓL!!! Sigér Ákos 20 méteres lövése felpörgött egy védő lábán és Auerbach fölött a léc alá vágódott, 0–1.

12. perc:Csősz buktatta csúnyán Körmendit a vonal mellett, azonnal villant a sárga.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, ám a játéktér többször is megtréfálta a csapatokat.

1. perc: Torvund beadása után Vaskó készítette le a labdát lövésre Omingernek, aki 16 méterről, középről nem sokkal tekert a jobb sarok mellé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta kékben,a vendégek fehérben léptek pályára.

Játékra alkalmatlan időjárási körülmények között rendezik meg a kiesési rangadót. Az egy napja szakadó és azóta is folyamatosan eső égi áldás kellően feláztatta a csákvári pálya talaját ahhoz, hogy inkább küzdelmes, mint "szép" meccsre számítsanak a két csapat hívei.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy osztályozós helyen álló csapatok csatáján az öt meccse nyeretlen Csákvár a szintén nem túl jó formának örvendő, ugyanúgy 38 pontos Nyíregyháza ellen.