Parázs meccset, két kiállítást, három gólt hozott a baranyai rangadó

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.05.14. 16:50
Kesztyűs Máté és Terbe összecsapásai nem a finom megoldásokról szóltak (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában igazi megyei rangadót hozott a Szentlőrinc és a PMFC összecsapása. Forrtak végig az indulatok a szakadó esőben, aminek a semleges és a pécsi szurkolók örülhettek csak igazán (1–2).

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–PMFC 1–2 (1–2)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 450 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Kulman Tamás)
SZENTLŐRINC: Prokop – Török K. (Lénárt, a szünetben), Keresztes B., Tamás L., Erdélyi B. (Nagy Zs., 76.) – Havas, Kesztyűs M. (Novák Zs., a szünetben) – Pintér Á. (Rétyi, 56.), Múcska (Rátkai, 71.), László D. – Grumics. Megbízott edző: Pichler Gábor
PMFC:Helesfay – Svedjuk, Krausz, Katona L., Majnovics – Terbe, Kesztyűs B. – Gera Z., Kocsis B., Szabó M. (Takács Zs., 79.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző:Grumics (3.), ill. Tóth-Gábor (7.), Gera Z. (22.)
Kiállítva:Prokop (67.), ill. Katona L. (90+2.)
Pichler Gábor:
– Szakmai szempontból nyugodtan nevezhetem értékelhetetlennek a látottakat: inkább volt vízi csata, mint futball. Küzdünk tovább, amíg tudunk.
Weitner Ádám:– Amikor megtudtam, hogy ezt a mérkőzést megrendezik, valami hasonlóra számítottam. Ami örömteli: a kapott gól után is volt tartása a csapatnak.

Mostohák voltak a körülmények Szentlőrincen játékoshoz és szurkolóhoz is, hiszen szakadt az eső a mérkőzés nagy részében, így a hőmérséklet is leesett, a pályán azonban forrtak az indulatok, és remek mérkőzés bontakozott ki.

Már a harmadik percben felugorhattak a helyükről a hazai rajongók, a vizes talaj megtréfálta Grumics lövésénél Helesfayt is, s Majnovics csak a gólvonalon túl érte el becsúszva a labdát, s akkor is csak még mélyebbre sodorta. Ezt követően mégis a vendégtábor kezdett óriási szurkolásba, s ez ki is fizetődött. Nem tartott ugyanis sokáig a lőrinciek öröme, hiszen a bizonytalanul járó labda a hazaiak eszén is túljárt. Egy szöglet után Gera előtt állt meg egy tócsában a labda, a támadó pedig lőtt is, ugyan egy védő ebbe a próbálkozásba még beleért, de Tóth-Gábornak már nem volt nehéz dolga, három méterről a kapuba gurított.

Folytatódott az adok-kapok, hol Helesfay reflexeit tesztelték, hol Prokopét. Arra azonban nem számíthatott a lőrinci hálóőr, hogy Gera tizenhatos sarkáról eleresztett löketébe Keresztes pont úgy ér bele, hogy a bal felsőbe hullik a labda.

Nem sokkal később növelhette volna előnyét a Pécs, Tóth-Gábor hasonló helyzetből eleresztett lövésénél Keresztes úgy fejelt bele a labdába, hogy épp a balra vetődő Prokop jobb oldalára érkezett a labda, ám a kapus valahogy fel tudta még kapni úgy a kezét, hogy hárítson. A legnagyobb felhördülést mégis az okozta az első félidőben, amikor a vízben megálló labdára rávetődő Helesfayba beleszállt Grumics, s a felállás után a kapus eldőlt, mint egy darab fa.

A második félidőben nem csitultak az indulatok, egy belépő után Prokopot ki is állította a játékvezető. Gera pedig lezárhatta volna a meccset, de lövése megállt a pocsolyában. Végül Katona is összehozott egy második sárgát, ezzel egy pirosat is a hosszabbításban. 1–2

20. Dorogi FC377102032–58–2631

Majdhogynem vízilabda-mérkőzést játszottak a csapatok (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

Vége a mérkőzésnek!

90+3. perc:Rétyi lőhetett a szabadrúgás utáni kavarodásban, de fölé pattant a labdája.

90+2. perc: PIROS LAP! Katona megkapta a második sárgáját.

90. perc: A szögletet követően Havas ollózása ment mellé.

89. perc: Takács Zsombor kapott sárga lapot.

87. perc: Tamás elcsúszott, majd Tóth-Gábor elesett mellette, Kocsis így majdnem lőhetett, de a labda újra beleragadt a pocsolyába, és a hazai védők felszabadítottak.

82. perc: Helesfay kapott sárgát időhúzásért.

79. perc: Szabó Máté helyére Takács Zsombor érkezik a vendégeknél.

76. perc: Erdélyi helyére Nagy Zsombor érkezett a hazaiaknál.

Versenyfutás a labdáért (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

75. perc:Gerát ugratta ki Helesfay, aki el tudta lőni Rátkai mellett a labdát, de a pocsolyában megállt a labda, és Tamás fel tudott szabadítani.

73. perc: A szögletet követően több vendégjátékos is próbálkozott, de a védők és Rátkai blokkolni tudott.

72. perc: Szabó szabadrúgása a sorfalról fölé pattant.

71. perc: Múcska helyére jött Rátkaipótolni a kiállított Prokopot.

67. perc: KIÁLLÍTÁS! Prokop csúszott ki a labdáért, buktatta Gerát, s piros lapot kapott a hazai csapat kapusa.

64. perc:Gera tört be a bal oldalról, miután megnyert egy összecsapást Keresztessel szemben, de elhagyta a labdát egy pocsolyában.

59. perc: Tömegjelenetek a pályán, mindkét csapat egy bolyban, s lökdösik egymást. Valaki sárga lapot kapott a Pécsből, de nem lehetett kivenni, kicsoda. Talán Kesztyűs Barna. Majd Prokop és Tamás is besárgult.

56. perc:Havas állította meg a labdát és lőtt, mellé. Újra cseréltek a hazaiak, Pintér helyett Rétyi érkezett.

47. perc: Múcska kapott sárga lapot.

46. perc:Folytatódik a mérkőzés!Kesztyűs Máté és Török Kevin helyéreNovák ZsomborésLénárt Gáborérkezett a hazaiaknál a szünetben!

Kocsist kergethette Kesztyűs Máté (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

Vége az első félidőnek!

44. perc: Grumics és Helesfay csúszott össze miután a labda megállt a vízben, és a kapusnak előre kellett vetődnie. Grumics be is sárgult. Helesfay úgy tűnt, elájult.

41. perc: Kesztyűs Máté kapott sárga lapot.

40. perc: Forrnak az indulatok a pályán, minden ütközésnél kisebb tömegjelenet alakul ki.

37. perc: Már szó szerint szakad az eső Szentlőrincen.

31. perc: Prokop óriásit védett. Tóth-Gábor lőtt, de Keresztes beletette a fejét, így a kapus vetődésével ellentétes irányba érkezett meg a kapuhoz a labda.

26. perc: Múcska kapott labdát, majd 20 méterről lőtt, épp fölé szállt a próbálkozás.

22. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Fordított a PMFC!Gera kapott labdát a tizenhatos előterében bal oldalon, egy pár igazítást követően jobbal lőtt, s a Keresztesen megpattanó labda a hosszú felsőbe hullt. Prokop hiába nyújtózott.1–2

21. perc: Kesztyűs Máté indította estében remekül Lászlót, de a támadó tizenhatos sarkáról elengedett lövését védte Helesfay.

19. perc: Egyre jobban esik az eső, ez még megkeverheti a dolgokat, így is eléggé csúszkálnak a játékosok.

László Dávid is küzdött az elemekkel (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

18. perc: Kocsis indult el a jobb szélen, majd Szabó Mátét ugratta ki, aki jobbról, éles szögből lőtt. Prokop védett.

16. perc: Grumics adott remek labdát László Dávidnak, aki tolt még egyet azon,s balról, éles szögből kilőtte a apu melletti kulacsot.

13. perc:Gera Zalán is bezsebelt egy sárgát.

7. perc: GÓÓÓÓÓL! Egyenlít a PMFC! Egy bal oldali szöglet után Gera lőhetett a hosszún, labdája elakadt egy védőben, de Tóth-Gábor érkezett, s három méterről az üres kapuba gurított.1–1

3. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Balról kapott labdát Grumics, akinek hat méterről érkező lövése a pályán álló vízben lelassult, így Helesfay elvétette, Majnovics becsúszásával pedig csak mélyebbre sodorta a kapuba a labdát.1–0

2. perc:Terbe máris megkapta az első sárgát a mérkőzésen egy durva belépőért.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés! A labdát a piros-feketében játszó hazaiak indították útjára,a PMFC ezúttal fehér-pirosban.

Kovácsevics Árpád készítette fel Prokopot a meccs kihívásaira (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bennmaradásért küzdő Szentlőrinc a baranyai rangadón a hosszú ideje nyeretlen PMFC ellen.