Izgalmas, de gól nélküli döntetlent játszott a Soroksár Budafokon

RÁCZ BENEDEKRÁCZ BENEDEK
2023.05.14. 16:50
Bakti (balra) vette át jól a labdát, ami a szakadó esőben kifejezetten nehéz volt (Fotó: Szabó Miklós)<br />
Bár helyzetekből nem volt hiány, gól nem született a Budafok és a Soroksár 37. fordulóbeli találkozóján a labdarúgó NB II-ben.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–SOROKSÁR SC 0–0
Budapest, Promontor utca, 350 néző. Vezette: Móri Tamás (Ország Péter, Tőkés Róbert)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Biró M. (Csonka A., szünetben), Fekete M., Jagodics M., Fótyik, Kalmár O. (Horváth O., 82.) – Soltész I., Oláh B., Adorján (Németh M., 82.) – Bakti (Vasvári, 64.), Beke. Vezetőedző: Mátyus János
SOROKSÁR: Kovács M. – Pintér D., Németh E., Kékesi, Króner – Vass Á., Valencsik – Hajdú R. (Dobos, 71.), Hudák M. (Varga I., 88.), Halmai Á. (Hegyi P., 88.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Mátyus János:
Remek találkozó kerekedett a nehéz kondíciók ellenére is, úgy gondolom, hogy az első pillanattól kezdve mi uraltuk a játékot. Nem tudok szemrehányást tenni a játékosaimnak, hiszen több nagyszerű lehetőségünk is volt, egyszer a kapufa, egyszer pedig a tócsa akadályozta meg, hogy gólt szerezhessünk, de összességében semmiképpen sem lehetek elégedetlen.
Lipcsei Péter: Nehéz a meccsről bármit szakmailag mondani, mivel az időjárás nem kedvezett a mai mérkőzéshez, finom játék nem alakulhatott ki. Azt gondolom, hogy igazságos a döntetlen, a végén itt is és ott is voltak helyzetek. Nekünk jelen állás szerint az volt a legfontosabb, hogy sérülés nélkül fejezzük be a mérkőzést, mivel veszélyes volt a pálya.

Nem éppen májushoz méltó időjárásban futott ki a pályára a Budafok és a Soroksár az NB II utolsó előtti fordulójában, a szakadó eső jelentősen megnehezítette a játékosok dolgát. A kupadöntő óta első hazai meccsét játszó Budafok közönsége mindenekelőtt nagy tapssal búcsúztatta a csapat sportigazgatóját, Filkor Attilát, aki még októberben játszotta le utolsó meccsét a csapatban, a klub pedig most pótolta be a hivatalos búcsút a számára.

Maga a meccs pörgősen indult, a hazaiak több kisebb helyzetet is ki tudtak dolgozni, míg a Soroksár csak nehezen kapta el a ritmust. A félidő vége felé aztán lelassult a játék, a Budafok magabiztos labdajáratásokkal tartotta kézben a meccset, a Soroksár összezárt.

A második játékrész elejét az első félidő végén tapasztaltak jellemezték, bár most sikerült kinyílnia a Sorinak, a Budafok hátrébb tolta a védelmi vonalait. Huszonöt perccel a vége előtt aztán újra budafoki percek következtek, Soltész és Beke révén hatalmas helyzetekbe került a dél-budai csapat, ezeket azonban nem sikerült gólra váltania. A meccs vége felé mindkét csapat középpályája átjáróházzá vált, a a felek átmenetekből akarták megszerezni a mindent eldöntő gólt. Ez azonban senkinek sem sikerült, így gól nélküli döntetlennel zárta a Budafok hazai szereplését a szezonban, míg a Soroksár megerősítette pozícióját a felsőházban, miközben megőrizte remek formáját és veretlenségét is. 0–0

20. Dorogi FC377102032–58–2631

Küzdelmes meccset játszottak a csapatok (Fotó: Szabó Miklós)

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, a játékvezető lefújta a meccset, góltalan döntetlen született a Promontor utcában.

90. perc: A játékvezető 2 percet hosszabbít a meccs végén.

88. perc: Soroksári csere következik: Hudák és Halmai helyére Varga és Hegyi érkezett.

87. perc: Oláh is besárgult, Krónernek csúszott be.

A Budafok igyekezett szépen búcsúzni hazai közönségtől, míg a Sori a jó szériáját őrizte (Fotó: Szabó Miklós)

82. perc: Cserélt a Budafok: Adorján és Kalmár helyére Németh és Horváth érkezett.

74. perc: A meccs második lapját Kalmár kapta, aki Krónernek lépett oda keményen.

71. perc: Most a Sori cserélt: Németh helyére Köböl, Hajdú helyére Dobos érkezik.

70. perc: Ezek most tényleg a Budafok percei: Csonka lapos, de erős beadására Soltész érkezett, aki normális időben gólt szerezhetett volna, most viszont megállt a labda egy tócsában, így centikkel a vonal előtt fel tudott szabadítani egy soroksári védő.

Komoly csata a pályán az első gólért (Fotó: Szabó Miklós)

68. perc: Újabb hazai helyzet: Beke szabadrúgását Kovács csak bravúrral tudta védeni, a bal felső sarokba szálló labdát szögletre ütötte ki.

66. perc: Majdnem itt volt a budafoki gól! Soltész lőtt távolról a kapura, jobb lábas lövése akkora erővel csattant a felső lécen, hogy a labda visszapattant a feladóhoz.

64. perc: Újabb hazai csere: Bakti helyére Vasvári érkezik.

54. perc: Halmai futott el a jobb szélen, majd éles szögből lőtt. Fótyik blokkolta remekül a lövését, ami valószínűleg eltalálta volna a kaput.

50. perc: Soltész egy újabb távoli lökettel akart veszélyes lenni, lövése azonban jóval a kapu fölé szállt.

46. perc: Cserélt félidőben a Budafok: Bíró nem jött ki az öltözőből, helyét Csonka vette át.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a Soroksár középkezdése után.

45. perc: A játékvezető lefújta az első játékrészt, gól nélküli döntetlennel vonulhatnak az öltözőbe a csapatok.

40. perc: Bíró kapta a meccs első sárga lapját, Hajdúnak lépett oda.

Az első 15 perc aktív, pörgős látványát most egy "állóháború" váltotta fel, bár továbbra is a Budafok a kezdeményezőbb.

17. perc: Kékesi fejelt fel a levegőbe egy budafoki beadást, a visszaszálló labdára azonban csak Beke érkezett. A jó formában lévő támadó kapva az alkalmon, egy ollózó mozdulattal lőtte el a labdát, ami azonban messze a kapu mellett hagyta el a játékteret.

15. perc: Soltész szánta el magát egy lövésre, azonban a vízes fű miatt lecsúszott a lövése, igaz, nem sokkal ment a kapu mellé

6. perc:Bakti kapott remek labdát a jobb szélre. A támadó éles szögből ellőtt lövéséből azonban nem lett gól, a rövidre érkező labdát Kovács ütötte ki szögletre.

3. perc: Soltész érkezett Beke szögletére, a fiatal középpályás földre fejelt labdája azonban a kapu mellé ment

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, a Budafok piros-feketében, míg a vendég Soroksár tiszta fehérben lép majd pályára. A mérkőzést megelőzően Filkor Attilát, a Budafok sportigazgatója (aki októberig játékosként segítette a Budafokot) kapott nagy tapsot, miután teljes szerelésben elvégezhette a kezdőrúgást, ezzel hivatalosan is lezárva aktív karrierjét.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kupadöntős Budafok az előző négy bajnokiját megnyerő Soroksárral szemben. A mai mérkőzés kezdőrúgását a hazai csapat sportigazgatója, Filkor Attila végzi majd el, aki ezzel búcsúzik el hivatalosan is az aktív pályafutásától.