Négyet vágott a Vasas Csákváron, Könyves góljával nyert a DVTK a Siófok ellen

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2022.02.06. 16:50
Ötfordulós nyeretlenségének vetett véget a Soroksár a Szolnok ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
A szombati Szeged-Csanád–Budafok (3–0) találkozó után vasárnap nyolc összecsapással folytatódott a labdarúgó NB II 22. fordulója. A Vasas 4–1-es győzelmet aratott a kiesés ellen küzdő Csákvár otthonában, az éllovas Diósgyőr pedig hazai pályán 1–0-ra legyűrte a Siófokot. A koronavírus által megtizedelt Ajka a papírformának megfelelően hazai pályán simán kikapott a harmadik Kecskeméttől.  A kora délutáni meccseken Szentlőrincen szenvedett vereséget a korán emberhátrányba került ETO, az alsóházi helyosztón a sereghajtó Tiszakécske hátrányból tudott nyerni a Békéscsaba ellen, a Soroksár pedig gólzáporos mérkőzésen diadalmaskodva vetett véget ötfordulós nyeretlenségi sorozatának. A Pécs három pontot szerzett Budaörsön, a III. Kerületi TVE pedig egyet hazavitt Dorogról.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–BFC SIÓFOK 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 3629
néző. Vezette: Nagy Norbert (Horváth Róbert, Varga Gábor)
DIÓSGYŐR: Danilovics – Eperjesi, Hegedűs J. (Szűcs Kornél, 10.), Szatmári Cs. – Németh Márió (Molnár G., a szünetben), Oláh B., Lucas (Horváth Z., 65.), Zsolnai (Bokros Sz., 83.), Bárdos – Könyves N., Jurek (Kocsis D., 65.). Vezetőedző: Kondás Elemér
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Varga B., Deutsch B. – Krausz (Medgyesi, 75.), Eördögh – Horváth P., Nikházi (Varjas Z., 68.), Kiss B. (Balogh B., 68.) – Elek. Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Könyves Norbert (37.)
Kondás Elemér:
– Nehéz csatán vagyunk túl, tudtuk, hogy nem lesz egyszerű feladat a Siófok legyőzése. Hegedűs János sérülése kisebb bonyodalmat okozott. A szünet után sok párharc színesítette a játékot, ezért feszültebb lett a hangulat. A lényeg, hogy ezúttal is megszereztük mindhárom bajnoki pontot.
Domján Attila: – Elismerést érdemel a DVTK, mert töretlen harci szellemben futballozott. Kívánom a piros-fehéreknek, hogy érjék el céljaikat. Nekünk sincs okunk a szégyenkezésre, három-négy ziccert hagytunk kihasználatlanul, reális esélyünk volt a pontszerzésre.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–VASAS 1–4 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400 néző. Vezette: Antal Péter (Szécsényi István, Máyer Gábor)
AQVITAL: Auerbach – Major G., Vaskó, Dulló, Körmendi – Magyar Zs. (Molnár R. 46.), Ominger – Tamás N. (Mayer, 82.), Mim, Torvund (Mészáros D., 62.) – Kártik (Baracskai, 72.). Vezetőedző: Mónos Tamás
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor, Silye – Hidi M. (Szilágyi Sz., 66.), Berecz, Pátkai (Márkvárt, 66.) – Ihrig-Farkas (Sztojka, 74.), Feczesin (Viczián, 82.), Hinora (Radó, 82.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Molnár R. (57.), ill. Hinora (35.), Feczesin (43.), Ihrig-Farkas (51.), Szilágyi Sz. (75.)
Mónos Tamás:– Az első félidőben jól nézett ki a Vasas, belőtte a helyzeteit, s tulajdonképpen ekkor eldöntötte a három pont sorsát. A szépítésünk után izgalmassá tehettük volna a meccset, de ahhoz bátrabb játékra lett volna szükség.
Kuttor Attila:– Jó focit mutatott be a csapat, megérdemelt a győzelem. Külön öröm, hogy fiataljaink is jól szálltak be a hajrában.

FC AJKA–KECSKEMÉTI TE 1–3 (0–3) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka
, Ajkai Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Radványi Ádám (Baghy Csaba, Király Zsolt)
FC AJKA: Horváth D. – Csizmadia Z., Kenderes, Görgényi, Csemer – Lehoczky, Sejben – Vizler, Orosz M., Szabó B. – Dragóner. Vezetőedző: Kis Károly
KTE:
Varga B. – Tóth Dániel (Szabó L., 73.), Szabó A., Belényesi, Szalai G., Grünvald (Hadaró, 68.) – Nagy K., Katona B. (Győri, 87.), Vágó L. – Lukács D. (Tóth Dávid, a szünetben), Tóth B.Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző:Vizler (65.), ill. Katona B. (11.), Vágó L. (15.), Lukács D. (33.)
Kis Károly: –
Délelőtt tudtam meg, hogy csapatra való játékos nem áll a rendelkezésünkre. Az első félidőben nem játszottunk jól, rögzített helyzeteknél hibáztunk. Nem könnyítette meg a helyzetünket, hogy mezőnybe nem tudtunk cserélni. A második félidőben viszont voltak biztató jelek, sikerült gólt szereznünk.
Szabó István: –
Irányítottuk a mérkőzést, háromgólos előnyt szereztünk az első félidőben, és ez nem csekélység. Nincs nagy titkunk: a munkában és az egységes csapatban hiszünk.

BUDAÖRSI SC–PÉCSI MFC 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs,
Árok utca,300néző.Vezette: Móri Tamás (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
BUDAÖRS:Slakta – Kojnok, Gyurácz, Tányéros, Galambos – Horváth B. (Halácsi, 64.), Sajbán Miklós – Vankó (Molnár Cs., 80.), Csillag, Winkler (Kapronczai, 88.) – Balázs Zs. (Molnár M., 80.). Vezetőedző:Toldi Gábor
PÉCS:Helesfay – Sági, Rácz L., Preklet (Bíró B., 59.), Katona L. – Króner – Kónya (Marques-Airosa, 68.), Nikitscher, Zsemlye, Károly (Hegedűs M., 59.) – Geiger (Hursán, 90.).Vezetőedző:Vas László
Gólszerző:Hegedűs M. (70.)
Toldi Gábor: – Bosszús vagyok, hogy nem sikerült legalább egy pontot itthon tartanunk. Az elején beszorultunk, de a folytatásban felvettük a ritmust, a második félidő elején pedig százszázalékos ziccerünk is volt, amiket sajnos nem sikerült gólra váltanunk. A Pécs a mérkőzés azon periódusában szerzett vezetést, amikor mi futballoztunk fölényben, hátrányban pedig már nem tudtunk megújulni.
Vas László: – Fizikailag továbbra is akadnak hiányosságaink, de mentálisan rendkívül erősek voltunk. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de az első félidőben sajnos nem tudtunk vezetést szerezni, a szünet után pedig hektikussá vált a játék, és a gyors ellentámadások végén mindkét oldalon adódtak helyzetek. A cserék jól szálltak be, Hegedűs Márk gólt szerzett, összességében pedig rászolgáltunk a három pontra.

SZENTLŐRINC–ETO FC 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,
Szentlőrinc SE Sporttelep, 600 néző. Vezette: Kovács Imre (Kovács Gábor, Kiss Balázs)
SZENTLŐRINC: Prokop – Szabó M., Hesz, Tamás L., Németh M. – Harsányi I., Török L., Biben, Kis-Szemán (Tóth M., 90.) – Grumics (Németh B., 79.) Drljo (Törőcsik P., 70.). Vezetőedző: Marián Sluka
ETO FC: Fadgyas – Kovács K. (Kiss M., 25.), Csonka B., Fodor F., Forgács D. (Farkas B., 73.) – Toma, Vitális, Bagi, Óvári – Priskin T., Berki (Tuboly, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Drljo (42.)
Kiállítva: Bagi (12.)
Marián Sluka:
– A héten sokan hiányoztak a keretből vírusgondok miatt, de akik pályára léptek, azok százszázalékosan odatették magukat. Szenvedélyes futballt láttam a csapattól, különös érzés volt másfél év után újra itthon játszani.
Klausz László: – A piros lap kissé kétes ítélet volt, vissza is vetett minket. Dicséret illeti a játékosokat a második félidei hozzáállásukért, kicsikarhatták volna a győzelmet is.

DOROGI FC–III. KERÜLETI TVE 1
–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion. 400 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gy., Márkus P.)
DOROG: Mursits – Kárász, Dlusztus, Izing, Papp M. – Szerencsi, Lénárth (Tóth B. 48.), Barna G. – Oldal, Horváth R. (Girsik 56.), Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László
III. KERÜLET: Balázs J. – Kulcsár D. (Opavszky 71.), Erdei, Egerszegi, Bekker (Horváth O. a szünetben) – Rabatin, Köböl (Schuszter a szünetben) – Kleisz, Remili (Daróczi 78.), Sili L. – Borvető (Rajczi 88.)
Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Oldal T. (19.), ill. Sili L. (57.)
Fenyvesi László
: – A második félidő elején fontos lett volna a második gól, nem tudtuk
megszerezni, a végére pedig, ahogyan az várható is volt, elfáradtunk. A koronavírus-helyzet
alaposan rányomta a bélyegét a felkészülésre, ez a hét már jobb volt, de idő lesz, amíg
fizikailag teljesen utolérjük magunkat.
Kemenes Szabolcs: – A hajrában megvolt az esélyünk a győzelemre, de az ellentétes félidők
alapján a döntetlennel sem lehetünk elégedetlenek. A Dorog hosszú ideje stabil NB II-es
csapat, a mi helyzetünkben nagyon fontos minden pont, amit hasonlóan masszív csapat ellen
meg tudunk szerezni.

SOROKSÁR SC–SZOLNOKI MÁV FC 3–2 (1–2)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 200 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Ország Péter)
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Valencsik, Csontos D. (Gyömbér, a szünetben), Pászka – Haris, Hudák (Szerető, 64.) – Redzic (Ladányi, 90+1.), Lőrinczy, Korozmán (Csernik, 64.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szekszárdi, Szabó A., Papp Sz., Tóth B., Lakatos Cs. – Tisza K., Hleba (Földi M., 71.), Tömösvári (Lakatos I., 63.) – Sipos Z., Busa B. (Tóth L., 55.).Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Redzic (20.), Csernik (65., 83.), ill. Tömösvári (29.), Busa (40.)
Lipcsei Péter
: – Az első húsz percben extra teljesítményt nyújtottak a játékosaink, de… A vezetés után érthetetlen módon összeesett a csapat. A szünetben kicsit keményebbnek kellett lennem, a játékosok pedig úgy mentek ki a második félidőre, ahogy azt elvártam. Nagyon kellett ez a győzelem, de nem szabad hátradőlni, ilyen mentalitással kell továbbhaladni.
Romanek János: – Riadt nyulak voltunk az elején… Majd érdekes módon akkor kezdtünk el jobban játszani, amikor a soroksáriak megszerezték a vezetést. Sikerült egyenlítenünk, majd a szünet előtt megszereztük a vezetést. A második félidőben nagyon felpaprikázva jött ki a Soroksár, mi viszont nem tudtuk elöl megtartani a labdát. A nagy nyomás alatt elfáradt a csapat, soroksáriaknak pedig nagyon jó cserejátékosaik vannak, ők döntötték el a mérkőzést.

TISZAKÉCSKEI LC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1 (0–1)
Tiszakécske, 300 néző. Vezette: Farkas Tibor (Tőkés Róbert, Rózsa Dávid)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Máté Zs., Végső, Kiprich (Vachtler, 59.), Farkas N. (Uzoma, 59.) – Erdei (Simon M., 59.), Kosznovszky, Kovács B. (Farkas A., 78.), Balázs B. – Beliczky (Kalmár F., 59.), Marsa. Vezetőedző: Visinka Ede
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás, Farkas M., Bora, Bor – Szabó P. (Paudits, 54.), Váradi (Zvara, 65.), Király P., Varga Sz. (Albert I., a szünetben) – Lukács R. (Horváth P., 54.), Pantovics (Ilyés, 75.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Végső (73), Kalmár F. (75)., ill. Lukács R. (1).
Visinka Ede:
– A hitnek köszönhető ez a győzelmünk, az a munka, amit napról napra végzünk, meghozta a gyümölcsét. Nem veszítettük el a hitünket, annak ellenére sem, hogy a Békéscsaba az első percben megszerezte a vezetést. Az életben maradásunk múlt ezen a meccsen. Bizakodó vagyok a jövőt illetően, mert ha ugyanígy küzdünk és ugyanilyen jó lesz a támadójátékunk, nem lesz kérdés a bennmaradásunk.
Schindler Szabolcs: – Góllal kezdtük a mérkőzést, de sajnos az első félidőben indokolatlanul magunkra húztuk a Tiszakécskét, a területet is átadtuk nekik. Sajnos két elkerülhető gólt kaptunk pontrúgásból. El kell ismernem, hogy a hazai csapat kockáztatott, és megtett mindent a győzelemért. Csalódott vagyok, hiszen győzni szerettünk volna, de ez ma nem sikerült.