Végig fölényben futballozva nyert a Pécs Budaörsön

Patai GergelyPatai Gergely
2022.02.06. 13:50
Megérdemelten nyert a Pécs a Budaörs otthonában (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában alaposan bekezdett a Pécsi MFC Budaörsön, ám az első félidőben Slakta Balázs bravúrjainak köszönhetően nem született gól. A fordulás után kiegyenlítődött a játék képe, a házigazda előtt is adódtak lehetőségek, de húsz perccel a vége előtt Hegedűs Márk megszerezte a baranyaiaknak a három pontot érő találatot.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–PÉCSI MFC 0–1 (0–0)
Budaörs,
Árok utca,300néző.Vezette: Móri Tamás (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
BUDAÖRS:Slakta – Kojnok, Gyurácz, Tányéros, Galambos – Horváth B. (Halácsi, 64.), Sajbán Miklós – Vankó (Molnár Cs., 80.), Csillag, Winkler (Kapronczai, 88.) – Balázs Zs. (Molnár M., 80.). Vezetőedző:Toldi Gábor
PÉCS:Helesfay – Sági, Rácz L., Preklet (Bíró B., 59.), Katona L. – Króner – Kónya (Marques-Airosa, 68.), Nikitscher, Zsemlye, Károly (Hegedűs M., 59.) – Geiger (Hursán, 90.).Vezetőedző:Vas László
Gólszerző:Hegedűs M. (70.)
Toldi Gábor: – Bosszús vagyok, hogy nem sikerült legalább egy pontot itthon tartanunk. Az elején beszorultunk, de a folytatásban felvettük a ritmust, a második félidő elején pedig százszázalékos ziccerünk is volt, amit sajnos nem sikerült gólra váltanunk. A Pécs a mérkőzés azon periódusában szerzett vezetést, amikor mi futballoztunk fölényben, hátrányban pedig már nem tudtunk megújulni.
Vas László: – Fizikailag továbbra is akadnak hiányosságaink, de mentálisan rendkívül erősek voltunk. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de az első félidőben sajnos nem tudtunk vezetést szerezni, a szünet után pedig hektikussá vált a játék, és a gyors ellentámadások végén mindkét oldalon adódtak helyzetek. A cserék jól szálltak be, Hegedűs Márk gólt szerzett, összességében pedig rászolgáltunk a három pontra.

Meglehetősen foghíjasan gördült ki a pécsiek csapatbusza a városi stadion parkolójából vasárnap délelőtt, Adamcsek Máté és Kövesdi Péter betegség, Grabant Bence sérülés, Futó Zsombor eltiltás miatt nem tarthatott a csapattal. Vas László alakulata ennek ellenére arra készült, hogy a baranyai rangadón aratott győzelmét követően a kiesés elől menekülő Budaörs otthonában is érvényesíti a papírformát.

Az első negyedórában a Pécs futballozott mezőnyfölényben, a baranyaiak mélységi indításokkal, valamint pontrúgásokat és nagy bedobásokat követően teremtettek veszélyt Slakta Balázs kapuja előtt. A budaörsi kapus Geiger Norbert két ziccerét is bravúrral hárította, míg a túloldalon az első lövést bő fél óra elteltével jegyezhettük fel, de Csillag Dárius távoli szabadrúgása nem okozott gondot Helesfay Donátnak. A látottak alapján akár több góllal is vezethetett volna a Pécs, ám a hazai védelem jól állt a lábán, Kojnok Zsolték olykor önfeláldozó mentésekkel segítették az ihletett formában védő Slakta munkáját.

A szünet után némileg visszaesett az iram, a játék képe azonban nem sokat változott. Az elpuskázott pécsi helyzetek könnyedén megbosszulhatták volna magukat, Winkler András beadását követően ugyanis Balázs Zsoltról teljesen megfeledkeztek a védők, ám a támadó közelről a kapusba pazarolta a ziccert. Ami kimaradt az egyik oldalon, az bement a másikon: húsz perccel a vége előtt a csereként beszálló Hegedűs Márk a saját kipattanóját váltotta gólra. A Budaörs hátrányban nem tudott ritmust váltani, így a pécsiek mind a három pontot elvitték az Árok utcából.0–1

A látszat néha csal: a Pécs nem hasalt el az Árok utcában (Fotó: Dömötör Csaba)

20. Tiszakécske22531422–42–2018

90+3. perc: Felharsant a hármas sípszó, a Pécs egygólos győzelmet aratott a Budaörs otthonában. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

A rendes játékidő végén három perc hosszabbítás következik.

90. perc: A vezérként futballozó Geiger helyett Hursán érkezett a hosszabbításra.

89. perc:Galambosnak mutatta fel a sárga lapot a játékvezető.

88. perc: Winklert Kapronczaiváltotta a Budaörsben.

80. perc:Vankót le is kapta a pályáról Toldi Gábor, ahogyan Balázs Zsoltot is, Molnár Márkó és Molnár Csaba érkezett a helyükre.

A gól óta nem tudott ritmust váltani a Budaörs, márpedig vészesen fogy az idő...

75. perc: Vankókapott sárga lapos figyelmeztetést.

Húsz perccel a vége előtt szerzett vezetést a Pécs Budaörsön (Fotó: Dömötör Csaba)

70. perc: GÓÓÓL, VEZET A PÉCS! Szinte a semmiből, de nem érdemtelenül: a csereként beállt Hegedűs Márk lépett ki ziccerben, s bár lapos lövését még bravúrral védte Slakta, ám a kipattanót a szélső a bal alsóba gurította.0–1!

68. perc: Újabb pécsi változtatás, Kónya helyén Marques-Airosa folytatja.

Mindkét szurkolótábor rákezd a rigmusokra, nem véletlenül, közeledik ugyanis a mérkőzés hajrája.

64. perc:Cserélt a Budaörs is, Horváth Barnabás elfáradt, Halácsi váltotta.

61. perc:Geigerváltott ritmust a jobb szélen, lapos lövése azonban elkerülte a bal alsó sarkot.

59. perc:Kettőt cserélt Vas László, Preklet helyére Bíró érkezett, míg Károlyt Hegedűs váltotta.

56. perc: A pécsiek szöglete ezúttal veszélytelen, Katona fejesét könnyedén fogta Slakta.

50. perc: MI MARADT KI? Megbosszulhatták volna magukat a kihagyott pécsi helyzetek, Winkler a balösszekötő helyéről emelt Balázselé, akinek volt ideje megszelídíteni a labdát, de öt méterről a kapusba pazarolta a ziccert.

47. perc: Geiger kapott remek indítást a tizenhatoson belülre érve, Tányérosazonban jól keresztezett.

46. perc: Csere nincs, folytatjuk!

Az első félidőben jobbára a vendégek akarata érvényesült (Fotó: Dömötör Csaba)

A többi pályán már megzördültek a hálók, élő eredménykövető itt!

45+1. perc: Véget ért az igencsak eseménydús első játékrész, gólt egyelőre nem láthattunk.

Egy perc hosszabbítás következik.

43. perc: Károly készített le Zsemlyeelé, aki a tizenhatos előteréből lapos lövéssel próbálkozott, Slakta vetődve hárított.

39. perc:Budaörsi lehetőség, egy balról érkező beadást Sajbánlőtt kapu fölé.

38. perc: Károly szabadrúgását Prekletfejelte Slakta kezébe.

36. perc:Króner kapta a mérkőzés első sárgáját.

35. perc:Csillag szögletét követően a hosszún érkező Gyurácz fejelt kapu mellé.

33. perc: Vankóa félpályától egészen az ellenfél tizenhatosáig cselezte magát, becsapva három pécsi védőt, de beadása hosszúnak bizonyult.

32. perc: Csillagtávoli szabadrúgását könnyedén fogta Helesfay.

30. perc:Nikitscher és Sági összjátékát követően utóbbi szöktetteGeigert, aki éles szögből a jobb alsót vette célba, de Slakta szögletre tolta a labdát.

24. perc:Gyors budaörsi ellenakció végén Winkler beadását blokkolta Sági.

Jobban kezdtek a piros mezes baranyaiak (Fotó: Dömötör Csaba)

21. perc: Újabb nagy pécsi helyzet maradt ki, Katona nagy bedobását követően Károlyfejelt centikkel a keresztléc fölé.

19. perc: Geiger ugratta ki Károlyta bal szélen, Kojnokszögletre tisztázott.

16. perc: Ismét szöglet után veszélyeztettek a baranyaiak, Ráczcsúsztatta vissza a labdát középre, ahol Króner és Nikitscher sem találta el a labdát.

Egyértelmű mezőnyfölényben futballozik a Pécs, beszorul a Budaörs.

13. perc: BRAVÚR! Kónya kiugratásából egy pattanás után Geigertíz méterről vette célba a kaput, de Slaktalátványos vetődéssel kitolta a bal felsőbe tartó lövést.

11. perc:Katona bedobását Prekletcsúsztatta kapura, Slakta fogta a fejest.

7. perc: Károly sarokrúgását követően Katonafejelhetett tisztán, de középre ment a csúsztatás, így Slakta könnyedén védett.

6. perc: Sági ugratta ki a jobb szélen Kónyát, a beadás a becsúszó Galambosrólvágódott szögletre.

Mindkét csapat győzelemmel kezdte a futballtavaszt (Fotó: Dömötör Csaba)

A Budaörs zöld mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta pirosban. Közel háromszáz néző a lelátón, Pécsről is szép számmal érkeztek drukkerek.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, útjára indult a labda az Árok utcai Sporttelepen.

A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Dárdai Pális a helyszínen tekinti meg a mérkőzést.

Ami a két együttes közelmúltbeli egymás elleni mérlegét illeti, a legutóbbi tizenegy bajnokin öt pécsi, valamint három budaörsi győzelem mellett három döntetlen született. Ősszel nem bírtak egymással a felek.

A budaörsiekhez hasonlóan a Pécs is győzelemmel kezdte a tavaszi szezont, akik a baranyai rangadón a Szentlőrincet múlták felül. Vas László alakulata stabil középcsapatként a tizedik helyről várhatja a mai találkozót, s mivel a házigazda a kiesés elől menekül, a pécsiek tűnnek valamivel esélyesebbnek.Betegség miatt nem utazott el a csapattal Adamcsek Máté és Kövesdi Péter, miként a sérüléssel bajlódó Grabant Bence sem. Tihanyi Olivérre hosszabb kihagyás vár, míg Futó Zsombor öt sárga lapos figyelmeztetése okán nem léphet pályára a budaörsi találkozón.

„Hajtós, jó iramú mérkőzésre számítok Budaörsön, ahol egy remekül felkészített ellenféllel találkozunk– nyilatkozta a pécsiek vezetőedzője, Vas László a klubhonlapnak.Bízom benne, hogy lassan utolérjük önmagunkat és az erényeinket ki tudjuk vinni a pályára. Szeretnénk három ponttal megörvendeztetni a szurkolóinkat.”

A Fehérvártól kölcsönbe érkező Horváth Barnabáselőször léphet pályára kezdőként a Budaörs színeiben. A középpályás Toldi Gábor hívására váltott klubot, Szolnokon egy szűk negyedóra jutott neki.

A várakozásokon alul szerepelt ősszel a Budaörs, ami Gabala Krisztián állásába került, a helyére Toldi Gábort nevezte ki a vezetőség. Az új vezetőedző bemutatkozása jól sikerült, az első tavaszi fordulóban ugyanis csapata egygólos győzelmet aratott Szolnokon, a budaörsiek találatát Sajbán Miklós szerezte az első negyedóra végéhez érve. A győztes gólt szerző középpályás a klubhonlapnak úgy fogalmazott, a Pécset szervezett, agresszív futballt játszó csapatnak tartja, ám ennek ellenére szeretnék otthon tartani a három pontot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az esztendőt Toldi Gábor bemutatkozó meccsén egy szolnoki diadallal kezdő Budaörs a múlt heti baranyai rangadót ugyancsak 1–0-a megnyerő Pécsi MFC ellen.