Kihasználta 80 percnyi emberelőnyét a Szentlőrinc az ETO ellen

2022.02.06. 13:50
Hamar megfogyatkozott a Győr a szentlőrinci pályaavatón (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
Majdnem egyéves szünet után először játszhatott újra hazai pályán a Szentlőrinc labdarúgócsapata, hiszen legutóbb a tavaly májusi, Debreceni VSC elleni bajnokin futhatott ki a saját gyepére. Az új létesítmény avatása jól sikerült, hiszen a baranyai gárda az NB II 22. fordulójában 80 percnyi emberelőnyben 1–0-ra legyőzte az ETO FC-t.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–ETO FC 1–0 (1–0)
Szentlőrinc,
Szentlőrinc SE Sporttelep, 600 néző. Vezette: Kovács Imre (Kovács Gábor, Kiss Balázs)
Szentlőrinc: Prokop – Harsányi, Hesz, Tamás L., Németh M. – Biben, Török – Drljo (Törőcsik P., 70.), Szabó M., Kiss-Szemán (Tóth M., 90+1.) – Grumics (Németh B., 79.). Vezetőedző: Marián Sluka
ETO FC: Fadgyas –Kovács K. (Kiss M., 25.), Csonka, Fodor F., Forgács (Farkas B., 73.) – Toma, Vitális, Bagi, Óvári – Berki (Tuboly, a szünetben), Priskin. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Drljo (42.)
Kiállítva: Bagi (12.)

Nem kezdődött igazán nagy iramban a Szentlőrinc és az ETO FC összecsapása, de az már korán látszott, hogy Andrija Drljo komoly gondokat okozhat a vendégek védelmének bal oldalán. Ha nem is távoli lövéseivel, de jó ütemben megtolt labdáival többször is zavarba hozta Forgácsékat, és már a 12. percben kiállították róla Bagit. A piros lap talán túlságosan is megnyugtatta a hazaiakat, akik nem találtak réseket a teljesen visszaálló Győrön, de nem is siettették a játékot. Így sokáig csak szabadrúgásból láthattunk próbálkozásokat, a gólhoz is a vendégek kapusa állt legközelebb, amikor saját térfeléről a hazai felső lécre ívelt.

A jég a 42. percben tört meg, és ekkor is Drljo került a főszerepbe. Egy labdaszerzést követő gyors indítást vett át remekül a jobb oldalon, majd finoman befelé eltolta a labdát a nagy sebességgel visszaérkező védője mellett, és némi hezitálást követően a tizenhatos előteréből ballal kilőtte a bal alsó sarkot. 1–0

A fordulás után az ETO felpörgette az iramot, így több veszélyes helyzetet is ki tudott alakítani. Kis szerencsével Kiss Máté és Óvári Zsolt is egyenlíthetett volna. A hazaiaktól Szabó Máté járt legközelebb a gólhoz, de a jobb alsóba tartó lövését hárítani tudta Fadgyas.

Az eredmény már nem változott, így győzelemmel avathatta új pályáját a Szentlőrinc, amely tavaly május óta játszhatott újra hazai környezetben.

Vége a mérkőzésnek!

90+1. perc: A pályát lassan elhagyó lőrinci Kiss-Szemán kapott sárga lapot.

90+1. perc: Újabb hazai csere: Kiss-Szemánt Tóth Máté váltja. A pályát lassan elhagyó lőrinci sárga lapot is kapott.

90. perc: Négy perc lesz a hosszabbítás, és az emberhátrányban játszó vendégek egyre közelebb járnak a gólhoz. Nem is csoda, hogy a szurkolók felhördültek a ráadás láttán.

89. perc:Vitális szabadrúgása tekeredett veszélyesen a szentlőrinci kapura, de Prokop vetődve hárított.

88. perc: Szabó Máté szólózott végig a bal szélen, majd egy cselt követően jobbal lőtt a jobb felső felé, de Fadgyas ismét a helyén volt.

86. perc: Szabó Máté kapott sárga lapot.

84. perc: Szabó Máté cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de mellé gurított.

80. perc: Óvári cselezte be magát az ötösre, de a jobb kapufát lőtte telibe.

79. perc: Cserél a Szentlőrinc. Grumics helyett Németh Barnabás fejezi be a meccset.

74. perc: Vitális passzolt Farkashoz, de kicsit a társ mögé adta a labdát, így az már nem tudott lőni.

73. perc: Forgács Dávidot Farkas Balázs váltotta a Győrben.

70. perc: Cserélt a Szentlőrinc. Drljo helyett Törőcsik folytatja.

67. perc: Kiss Máté beadására robbant be Óvári, de estében Hesz mellől a kapufát találta el. A kipattanót valahogy összeszedte Prokop.

65. perc: Vitális tette szépen Kiss Máté elé a labdát, de a győri lövését hárította Prokop.

64. perc: Harsányi kapott sárga lapot.

62. perc: Szabó Máté lőtt, de méterekkel tévesztette el a célt a tizenhatos széléről.

59. perc: Biben kapott sárga lapot egy taktikai szabálytalanságért.

58. perc: Drljo távoli kísérletét húzta le könnyedén Fadgyas.

55. perc: Vitális nagyon éles szögből próbálkozott a bal oldalról, de Prokop hárítani tudta a meglepő lövést.

51. perc: Szabó Máté tört befele egy szép csellel a bal szélről, majd a jobb alsót vette célba, de Fadgyas védett.

46. perc: változtattak a vendégek. Berki helyett Tuboly folytatja.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Vége az első félidőnek!

42. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Drljo a jobb oldalon kapott labdát, majd egy finom mozdulattal elhúzta befelé a nagy tempóban érkező Forgács mellett, aztán egy lövőcselt követően 17 méterről, középről ballal a bal alsóba lőtt. 1–0

Priskin (fejel) nem villogott az első játékrészben (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

39. perc: Fadgyas kapus a saját térfeléről emelt a szentlőrinci kapu felső lécére. Prokop rajta volt egyébként a próbálkozáson.

Biben és Vitális vívtak kemény fejpárbajt (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

36. perc: Vitális szabadrúgása tekeredett a szentlőrinci kapu jobb felső sarka felé, de egy 20 centit tévedett a vendégek középpályása.

31. perc: Drljo harmadik szabadrúgása veszélytelen a győri kapura.

26. perc: Fodor kapott sárga lapot, miután felrúgta a befelé törő Drljót.

Kiss-Szemánéknak (a labdával) lett területe játszani (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

25. perc: Cseréltek a vendégek, Kovács Krisztián helyett Kiss Máté a pályán.

20. perc: A Szentlőrinc járatja oda-vissza a felezőnél a labdát, amit a beálló győriek láthatóan nem bánnak.

Mindent megpróbált a Győr, hogy megállítsa a Szentlőrincet (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

13. perc: Veszélytelenül szállt a kapu fölé a tizenhatos előteréből elvégzett szentlőrinci szabadrúgás.

12. perc: Drljót rúgta fel Bagi István egyértelmű gólhelyzetben. A játékvezető habozás nélkül mutatta fel a pirosat. Szabadrúgás!

5. perc: Fodor szabálytalansága után veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Szentlőrinc, de Drljo balos lövése a rövid, bal kapufa mellé kanyarodott.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A zöld-fehérben játszó vendégek indították útjára a labdát.

Először melegíthetett szurkolói előtt, saját pályáján a Szentlőrinc (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a múlt héten a baranyai rangadón alul maradó Szentlőrinc az új tulajdonos, Világi Oszkár érkezése óta első bajnokiját játszó ETO ellen.

A Győr készen áll a kezdésre (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)