Fordított és nyert a Tiszakécske a Békéscsaba ellen

2022.02.06. 13:55
Nagy figyelem összpontosult a labdára (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a sereghajtó Tiszakécske jó színvonalú mérkőzésen két perc alatt két gólt szerezve, hátrányból fordítva verte meg a Békéscsabát.

LABDARÚGÓ NB II

22. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1 (0–1)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 300néző. Vezette: Farkas Tibor (Tőkés Róbert, Rózsa Dávid)
TISZAKÉCSKE: Holczer– Máté Zs., Kiprich D. (Uzoma, 59.), Végső, Farkas N. (Vachtler, 59.) – Kosznovszky, Balázs B., Erdei (Simon M., 59.), KovácsB. (Farkas A., 79.) – Marsa, Beliczky (Kalmár F., 59.). Vezetőedző: Visinka Ede
BÉKÉSCSABA:
Winter– Puskás G., Farkas M., Bora, Bor– Szabó P. (Horváth P., 54.), Váradi Á. (Zvara, 63.), Király P., Varga Sz. (Albert I., a szünetben) – Lukács R. (Paudits 54.), Pantovics (IIlyés T., 75.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző:
Végső (72.), Kalmár F. (73.), ill. Lukács R. (1.)
MESTERMÉRLEG:
Visinka Ede:
– A csapatunk nagyon egyben van, a kohézió óriási. Az edzőtáborban nagyon összekovácsolódott a csapat, és ez kijött a pályán is. Nem veszítettük el a hitünket, annak ellenére, hogy a Békéscsaba az első percben megszerezte a vezetést. Utána volt még egy malőr, kihagytuk a tizenegyest, de nagyon örülök, hogy végig hittünk a fordításban. Az öltözőben is alig kellett valamit mondanom, éreztem a fiúkon, hogy mindent megtesznek majd a győzelemért. Az életben maradásunk múlott ezen a meccsen. Nagyon derűlátó vagyok a jövő tekintetében.
Schindler Szabolcs:
– Nagyon jól kezdtük a mai mérkőzést, aztán indokolatlanul magunkra húztuk a hazai csapatot. Nem értettem, hogy miért adtuk át a területet. A szünetben átszerveztük a csapatot és a lehetőségeink is megjöttek, de sajnos két elkerülhető gólt kaptunk pontrúgásokból. El kell ismernem, hogy a hazai csapat kockáztatása bejött, mindent megtettek a győzelemért. Nagyon csalódott vagyok, mert győzni szerettünk volna.

Jól kezdte a mérkőzést a vendég Békéscsaba. Már az első percben vezetést szereztek a Tisza partján. Pantovics ment el a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd Lukács Raymondhoz passzolt, aki bár „eltörte" a labdát, az becsorgott Holczer kapujába. 0–1. A kapott gól hidegzuhanyként érte a hazaiakat, de az idő múlásával egyre inkább átvették a mérkőzés irányítását és veszélyes támadásokat vezettek.

Az első félidő végén büntetőhöz jutott a hazai csapat. Kosznovszkyt buktatták a tizenhatoson belül, amiért megítélték a tizenegyest. A labda mögé Erdei Carlo állt és jobbra helyezett gyenge lövését hárította Winter Dániel.

A második félidőben még egy lapáttal rátett a Tiszakécskei LC. Jókor cserélt négyet Visinka Ede vezetőedző, a friss emberek is hozzátettek a csapat játékához.

A fölény a 72. percben érett góllá. Egy szöglet után Végső Előd érkezett a hosszú saroknál és a kapuba bólintott. 1–1. Egy perccel később újabb szögletet végezhetett el a hazai csapat. Ezúttal Kalmár Ferenc volt jókor, jó helyen. A hazaiak csatára középen helyezkedve fejelte át Winter felett a labdát. 2–1.

A mérkőzés végén a vendégek mindent egy lapra feltéve igyekeztek javítani, még a hazaiak veszélyes kontrákat vezettek. Az eredmény már nem változott, így a Tiszakécskei LC számára létfontosságú három pontot gyűjtött be.

20. Tiszakécske22531422–42–2018

A látszat csal, nem nőtt ellenfele fölé a Békéscsaba (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

A Tiszakécskei LC megszerzett három pontjával nagy lépést tett a felzárkózáshoz.

90. perc: Véget ért a mérkőzés.

89. perc: Vachtler tört előre és lőtt bal oldalról. Winter bravúrral védett.

88. perc: Horváth nagy helyzetben lőtt a kécskei kapu mellé.

77. perc: Farkas András jött be Kovács Barnabás helyére kécskei oldalon.

73. perc: GÓÓL! Gólra gól! Újabb kécskei szöglet után Kalmár Ferenc is fejelt egy gólt.

72. perc: GÓÓL! Végső Előd a kécskei szögletnél a hosszúra érkezett és fejelt Winter kapujába.

63. perc: Zvara érkezett Váradi helyére a vendégeknél.

59. perc: Négy kécskei csere: Kalmár Beliczky helyére, Vachtler Farkas N. helyére, Uzoma Kiprich helyére, Simon pedig Erdei helyére érkezett.

56. perc: Váradi Ádám kapott sárga lapos figyelmeztetést.

Kevés volt a csabaiak figyelme (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

54. perc: Újabb békéscsabai cserék: Szabó Péter és Lukács Raymond ment le, helyükre Horváth Péter és Paudits Patrik érkeztek.

46. perc: Cserélt a Békéscsaba: Varga Szabolcs helyére Albert István érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Kosznovszky buktatása után büntetőt kapott a Tiszakécske, de Erdei gyenge lövését védte Winter.

45. perc: Bora György kapott sárga lapot visszahúzásért.

30. perc: Farkas Norbert lőtt egy kécskei támadás után 15 méterről az oldalhálóba.

22. perc: Az első komoly tiszakécskei lehetőség: Farkas N. beadása után Kosznovszky tekert centikkel a felső kapufa fölé.

Az első negyed óra kiegyenlített játékot hozott.

1. perc: GÓÓL.Az első vendég akció gólt eredményezett. Pantovics tört be a 16-oson belülre a bal oldalon, majd középre passzolt, ahol Lukács érkezett, akik rosszul találta el a labdát, de az így is utat talált a hálóba.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A békéscsabaiak indították útjára a labdát.

Bemelegítés a kezdés előtt (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazai játékosok fehér mezben, a vendégek lila-fehér szerelésben kezdik majd a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két fordulóban pont nélkül maradt, utolsó Tiszakécske a tavaszt a Dorog elleni fölényes győzelemmel kezdő Békéscsaba ellen.