Csernik duplája tovább mélyítette a szolnoki válságot

2022.02.06. 13:50
Nem mindenben értettek egyet a játékosok (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a 17. pozícióba visszacsúszott Soroksár az utolsó előtti Szolnoki MÁV-ot látta vendégül. Fordulatos mérkőzést láthattak a kilátogató nézők, hiszen hiába szerzett hamar vezetést a Soroksár, a szünetben már szolnoki előnnyel mehettek pihenőre a csapatok. A második félidőben aztán Lipcsei Péter nagyot húzott Csernik Kornél beállításával, hiszen a középpályás duplájának köszönhetően a hazaiak 3–2-re nyerni tudtak.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–SZOLNOKI MÁV FC 3–2 (1–2)
Szamosi Mihály Sporttelep, 200
néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Ország Péter)
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Valencsik, Csontos D. (Gyömbér, a szünetben), Pászka – Haris, Hudák (Szerető, 64.) – Redzic (Ladányi, 90+1.), Lőrinczy, Korozmán (Csernik, 64.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szekszárdi, Szabó A., Papp Sz., Tóth B., Lakatos Cs. – Tisza K., Hleba (Földi M., 71.), Tömösvári (Lakatos I., 63.) – Sipos Z., Busa B. (Tóth L., 55.)Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Redzic (20.), Csernik (65., 83.), ill. Tömösvári (29.), Busa (40.)
Lipcsei Péter:
– Az első húsz percben extra teljesítményt nyújtottak a játékosaink, de… A vezetés után érthetetlen módon összeesett a csapat. A szünetben kicsit keményebbnek kellett lennem, a játékosok pedig úgy mentek ki a második félidőre, ahogy azt elvártam. Nagyon kellett ez a győzelem, de nem szabad hátradőlni, ilyen mentalitással kell továbbhaladni.
Romanek János: – Riadt nyulak voltunk az elején… Majd érdekes módon akkor kezdtünk el jobban játszani, amikor a soroksáriak megszerezték a vezetést. Sikerült egyenlítenünk, majd a szünet előtt megszereztük a vezetést. A második félidőben nagyon felpaprikázva jött ki a Soroksár, mi viszont nem tudtuk elöl megtartani a labdát. A nagy nyomás alatt elfáradt a csapat, soroksáriaknak pedig nagyon jó cserejátékosaik vannak, ők döntötték el a mérkőzést.

Szeptember 29-én nyert legutóbb bajnoki mérkőzést a Szolnok a másodosztályban és 20 perc elteltével úgy tűnt, hogy nem ezen a mérkőzésen fog megszakadni a rossz sorozatuk, hiszen Redzic találatával a Soroksár szerzett vezetést egy erősen lesgyanús góllal (1–0). A Szolnok azonban nem zuhant össze a kapott gólt követően, sőt a szünetben már úgy vonulhattak az öltözőbe, hogy náluk az előny. A 29. percben előbb Tömösvári (1–1), majd a 40. percben Busa használta ki a hazai védők figyelmetlenségeit (1–2).

Három pontnak örülhettek a soroksári játékosok (Fotó: Tumbász Hédi)

A másik félidő paprikás hangulatban telt, a játékvezető kétszer is párban mutatta fel a sárga lapot, miután egy-egy durvább szabálytalanságot követően rendre egymásnak estek a két csapat játékosai. De nem csak a tömegjeleneteket jegyezhettük fel, hiszen újabb gólokat is láthattunk. Lipcsei Péter a 64. percben nagyot húzott azzal, hogy Csernik Kornélt pályára küldte. A soroksári játékos előbb a 65. percben első labdaérintéséből eg«enlített(2–2), majd a 83. percben másodszor is betalált, eldöntve ezzel a három pont sorsát (3–2).

Ez a labda is utat talált a hálóba (Fotó: Tumbász Hédi)

20. Tiszakécske22531422–42–2018

90+2. perc: ITT A VÉGE! Csernik duplájával fordított és nyert a Soroksár! Köszönjük figyelmüket.

90+1. perc: Cserélt a Soroksár, Ladányi Gergő állt be Redzic Damir helyére.

90. perc: Kettő perc lesz a hosszabbítás!

89. perc: Csernik, Lőrinczy, Szerető volt a labda útja, utóbbi betört a 16-oson belülre és az alapvonal közeléből kapura lőtt, de Hegedűs szögletre mentett.

87. perc: Sipos végzett el szabadrúgást 18 méterről, de a felső léc fölé lőtte a labdát.

83. perc: GÓÓÓL!! Csernik lehet a nyerő ember, második góljával már a Soroksárnál az előny! A soroksári középpályás ezúttal 13 méterről, kiszorított helyzetből lőtt a jobb alsó sarokba, 3–2.

78. perc: Lőrinczy végzett el szabadrúgást 18 méterről, de lövése magasan a kapu fölé szállt.

77. perc: Tisza rúgta meg hátulról Redzicet, sárga lap. A sértett ezután nekiugrott az elkövetőnek, így a soroksári játékos is megkapta a sárga lapot.

76. perc: Egy gyors szolnoki kontra végén Lakatos lövését védte Varga.

76. perc: Haris beadását követően Valencsik háttal, sarokkal próbálta bevenni a kaput, de a labda a bal felső sarok fölé szállt.

74. perc: Csernik tette vissza a labdát az alapvonal közeléből Lőrinczynek, aki kicselezte védőjét majd 12 méterről kapura lőtt, de a középre tartó lövést Hegedűs hárította.

73. perc: Újabb sárga lapot mutatott fel a játékvezető, ezúttal a szolnoki kispadon kapta az egyik reklamáló stábtag.

71. perc: Cserélt a Szolnok, Hleba Tamás helyére Földi Marcell állt be.

Jogos volt a soroksári öröm (Fotó: Tumbász Hédi)

71. perc: Valencsik ívelt Lovrencsicshez, aki beforgatta védőjét, majd 17 méterről a kapu fölé lőtt.

67. perc: Szabó Alex tarolta le Redzicet, sárga lap. Az eset után reklamáló Lőrinczy Attila is szintén sárga lapot kapott.

65. perc: GÓÓÓL! A frissen beállt Csernik Kornél első labdaérintéséből egyenlített! Egy kapu előtti kavarodást követően Csernik elé került a labda, a cserejátékos 11 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 2–2.

64. perc: Kettőt cserélt a Soroksár, Hudák Martin helyére Szerető Krisztofer, Korozmán Kevin helyére Csernik Kornél állt be.

63. perc: A másik szolnoki gólszerző Tömösvári Bálint is lejött a pályáról, helyére Lakatos István állt be.

59. perc: Egy lecsorgó labdát Lőrinczy bombázott 16 méterről a kapu fölé.

58. perc: Pászka szögletét követően Gyömbér léc alá tartó fejesét védte bravúrral Hegedűs.

55. perc: Sérülés miatt kénytelen volt cserélni a Szolnok, a második gólt szerző Busa Bencét Tóth László váltotta.

52. perc: Lovrencsics lefejelt labdáját Korozmán lőtte 15 méterről centikkel a bal kapufa mellé.

47. perc: Papp Szilárd talpalta le Lovrencsics Balázst, sárga lap.

A szünetben cserélt a Soroksár, Csontos Dominik helyére Gyömbér Gábor érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Romanek János lehetett elégedettebb az első félidő végén (Fotó: Tumbász Hédi)

45+1. perc: Egyetlen perc hosszabbítást követően véget ért az első félidő. A Szolnok jól használta ki a hazai védelem hibáit, és talán meglepetésre, de előnnyel vonulhatott öltözőbe a szünetben.

45. perc: Megint elaludt a soroksári védelem, de szerencséjükre Lakatos gyenge lövését Varga könnyedén kivédte.

45. perc: Pászka rúgta meg Sipost, sárga lap.

40. perc: GÓÓÓL!! Vezet a Szolnok! Ismét egy közel 40-50 méteres indítást néztek be a hazai védők, Busa betört a labdával a 16-oson belülre és a kilépő Varga mellett a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 1–2.

36. perc: Ismét Tömösvári próbálkozott, de a bal alsóba tartó erőtlen lövését Varga könnyedén hárította.

29. perc: GÓÓÓL! Tömösvári tekerésével egyenlített a Szolnok! Egy hosszú indítás után Tömösvárihoz került a labda, a szolnoki játékos a 16-os sarkától mesterien tekert a bal felső sarokba, 1–1.

Busa Bence (pirosban) szerezte a Szolnok második gólját (Fotó: Tumbász Hédi)

Percekkel a vezető gólt követően is téma Redzic találata itt a lelátón, még a soroksári szimpatizánsok sem biztosak abban, hogy Redzic nem lesről indulva szerezte gólját.

22. perc: Jobb oldali beadást követően a középen üresen maradt Busa 6 méterről fejelt a kapu mellé.

Redzic (fehérben) góljával szerezte meg a Soroksár a vezetést (Fotó: Tumbász Hédi)

20. perc: GÓÓÓL! Vezet a Soroksár, Redzic góljával. Hudák ugratta ki a leshatáron kilépő Redzicet, aki elhúzta a labdát a kilépő Hegedűs mellett és az üres kapuba gurított, 1–0.

17. perc:
Papp Szilárd vállalkozott lövésre 19 méterről, a labda centikkel szállt el a felsőléc fölött.

14. perc: Lovrencsics lefejelt labdáját Korozmán lőtte kapura 18 méterről, Hegedűs nagy bravúrt bemutatva szögletre tolta a labdát.

11. perc: Sipos beadása elszállt Busa feje fellett, így Varga könnyedén megszerezte a labdát.

9. perc: Redzic kapott labdát a 16-oson belül, megpróbálta átemelni a kilépő Hegedűst, de a kapus szögletre mentett.

2. perc: Előbb Redzic, majd Haris lövése vágódott le a szolnoki védőkről. A második próbálkozás után szögletett lőhetett a Soroksár. A balról beívelt pontrúgást követően Lovrencsics fejelt a kapu mellé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Soroksár indította útjára a labdát.

A nagy tét ellenére barátságos kézfogással köszöntötték egymást a csapatkapitányok (Fotó: Tumbász Hédi)

Pályán a csapatok, a Soroksár fehér-feketében, a Szolnok piros-fehérben lép majd pályára.

Az idei bajnokságban már találkozott egymással a két csapat, akkor a Szolnok hazai pályán 3–1-es győzelmet aratott. Legutóbbi soroksári összecsapásuk 2020. októberében 2–0-s soroksári győzelemmel zárult.

Egyáltalán nincs könnyű helyzetben a Soroksár sem, amely múlt héten a Kecskeméttől szenvedett vereséget hazai pályán, és immáron öt mérkőzés óta nyeretlen. Különösen fájó lehet a fővárosi csapatnak az, hogy legutóbbi három mérkőzését úgy veszítette el, hogy mindet hazai környezetben vívhatta. Ennek köszönhetően a sárga-feketék csak a még éppen bennmaradást érő, 17. helyet foglalják el megszerzett 20 pontjukkal.

"...a fiúknak is elmondtam, csak akkor szabad feladni, amikor már jönnek feladni az utolsó kenetet." – nyilatkozta Romanek János, a Szolnok vezetőedzője miután egy héttel ezelőtt hazai pályán szenvedett vereséget csapata a Budaörstől. Az biztos, hogy nincs könnyű helyzetben a Szolnok, amely 12 bajnoki óta nyeretlen, utoljára szeptember 29-én a Budafokot tudta megverni.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négyes vereségsorozatban lévő Soroksár a legutóbbi 12 bajnokiján nyeretlen Szolnok ellen.