Nem volt kérdéses a Vasas győzelme Csákváron

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.02.06. 16:50
Jova Levente eszén csak egyszer tudtak túljárni a hazai támadók (Fotó: Kricskovics Antal/ Fejér Megyei Hírlap/
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a Vasas már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát Csákváron. A szépítés után ugyan volt egy jó negyedórájuk a hazaiaknak, amikor megráncigálták az oroszlán bajszát, de végül nem férhetett kétség a piros-kékek sikeréhez.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–VASAS 1–4 (0–2)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400 néző. Vezette: Antal Péter (Szécsényi István,Máyer Gábor)
AQVITAL: Auerbach – Major G., Vaskó, Dulló, Körmendi – Magyar Zs. (Molnár R., 46.), Ominger – Tamás N. (Mayer, 82.), Mim, Torvund (Mészáros D., 62.) – Kártik (Baracskai, 72.). Vezetőedző: Mónos Tamás
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor, Silye – Hidi M. (Szilágyi Sz., 66.), Berecz, Pátkai (Márkvárt, 66.) – Ihrig-Farkas (Sztojka, 74.), Feczesin (Viczián, 82.), Hinora (Radó, 82.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Molnár R. (57.), ill. Hinora (35.), Feczesin (43.), Ihrig-Farkas (51.), Szilágyi Sz. (75.)
Mónos Tamás:
– Az első félidőben jól nézett ki a Vasas, belőtte helyzeteit, s tulajdonképpen ekkor eldöntötte a három pont sorsát. A szépítésünk után volt egy negyedóránk, amikor izgalmassá tehettük volna a meccset, de ahhoz bátrabb játékra lett volna szükség.
Kuttor Attila: – Komoly, jó focit mutattunk ma este, megérdemelten nyertünk. Külön öröm, hogy fiataljaink is jól szálltak be a hajrában.

A Vasas azonnal magához ragadta a kezdeményezést és kapujához szegezte a csákvári gárdát, melynek negyedórára volt szüksége ahhoz, hogy megérkezzen a meccsbe. Ettől kezdve ugyan kiegyenlítettebb lett a találkozó, ám továbbra is az angyalföldiek irányították a játékot. A jobbszélsőt játszó Ihrig-Farkas Sebestyénnel nem bírt Körmendi Kevin, a Budafokról két hete igazolt támadó a félidő hajrájában kétszer is sakk-matt helyzetet teremtett újdonsült társainak. Hinora Kristóf és Feczesin Róbert góljával már a szünetig eldőlt a három pont sorsa, 0–2.

A pihenő után – ha lesgyanús helyzetből is – Ihrig-Farkas Sebestyén gyorsan tudatosította mindenkiben, az angyalföldiek komolyan veszik a második félidőt is (0–3). Bár Molnár Rajmund gyönyörű fejes góljával rövid időre felcsillantotta a hazai reményeket (1–3), a folytatásban csak helyzetecskékig jutottak a vendéglátók. A hajrában aztán a csereként pályára lépett piros-kék fiatalok végleg pontot tettek a találkozó sorsára, 1–4.

20. Tiszakécske22531422–42–2018

90+2. perc: A játékvezető lefújta a mérkőzést, a Vasas teljesen megérdemelten viszi haza a három pontot Csákvárról. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

82. perc: Mindkét együttes cserél: Feczesint Viczián, Hinorát Radó, a másik oldalon Tamást Mayer váltja.

77. perc:Körmendi kapott sárga lapot.

75. perc: GÓÓÓL!!! Sztojka Dominik a tizenhatos jobb sarkáról belőtt labdájára remekül érkezett Szilágyi Szabolcs, és leheletfinom mozdulattal a jobb sarokba pörgetett, 14.

74. perc: Cserél a Vasas is, Ihrig-Farkas helyett Sztojka folytatja a játékot.

72. perc: Hazai csere: Kártikot Baracskai váltja.

72. perc: Körmendi verekedte le magát a bal oldali alapvonalra, visszagurított labdáját Molnár Rajmund nagy helyzetből, 10 méterről a léc fölé vágta.

71. perc: Berecz tört be a tizenhatoson belülre, a jobbösszekötő helyén, 14 méteres lövését Auerbach biztosan védte.

66. perc: Kettőt cserél a Vasas: Hidi helyére Szilágyi Szabolcs, Pátkai helyére Márkvárt érkezik.

63.perc: Már a negyedik Vasas-sárga, ezúttal Litauszki Róbert kapta.

62. perc: Hazai csere: Torvund helyére Mészáros érkezett.

57. perc: GÓÓÓL!!! Tamás pontosan emelt a tizenhatos jobb oldali vonaláról Molnár Rajmund fejére, a csereként pályára lépett támadó 7 méterről, szép mozdulattal fejelt a bal alsóba, 1–3.

56. perc: Silye kapott sárga lapot műesésért.

51 perc: GÓÓÓL!!! Egy bal oldali beadás után Ihrig-Farkas a hosszún, lesgyanús helyzetből, 8 méterről a léc alá lőtt, 03.

47. perc: Molnár indításával Tamás futott le a jobb oldali alapvonalig, belőtt labdája elsuhant középen mindenki előtt, a hosszún érkezett Torvund, de már csak az oldalhálóba tudta kanalazni a labdát.

46. perc: a hazaiaknál Magyar helyett Molnár Rajmund érkezett a folytatásra.

46. perc: folytatódik a mérkőzés.

45+2. perc: Antal Péter lefújta az első félidőt.

A hazaiak próbálták megnehezíteni az angyalföldiek dolgát

43. perc: GÓÓÓL!!! Ihrig-Farkas ballal remekül tekerte középre a labdát, Feczesin pedig senkitől sem zavartatva, 8 méterről a bal sarokba bólintott, 0–2.

41. perc: Silye bal oldalról belőtt labdájára a hosszún érkezett Ihrig-Farkas, de bevetődve sem érte el játékszert.

38. perc:Berecz rúgott oda Mimnek, jogosan villant a sárga.

35. perc:GÓÓÓL!!! Ihrig-Farkas sokadjára keverte meg a csákvári védelem bal oldalát, az alapvonalról középre lőtte a labdát, Feczesin rövid sarokról leadott lövését még bravúrral védte Auerbach, ám a hosszún érkezett Hinora és 8 méterről kilőtte a jobb alsót, 0–1.

32. perc: Ihrig-Farkas jobb oldali beadása után nem tudtak felszabadítani a hazai védők, Pátkai 10 méteres lövésébe belevetődött Dulló, a visszapattanó labdát a középpályás nagy helyzetből a bal felső sarok mellé tekerte.

31. perc: Bal oldali hazai szöglet után Kártik a rövid saroknál megcsúsztatta, Torvund félfordulatból, a levegőből elrúgva a labdát a léc fölé bombázott.

29. perc: Magyar a bal oldali vonal mellől ívelt szabadrúgást a tizenegyespontra, Jova óriási lendülettel érkezve valósággal letarolta Litauszkit, akit ápolni kell.

28. perc:Hidi M. húzta vissza a derekánál fogva, a felezővonalnál Mim Gergelyt, jogosan villant a sárga.

24. perc:Körmendi bal oldali beadását a hosszú kapufánál Silye mentette szögletre a mögötte érkező Tamás elől.

20. perc: Csákvári helyzet! Major keményen középre lőtte a labdát a jobb oldali sarokzászló közeléből, Torvund még át is vette a tizenegyesponton, majd jobbal megcélozta a jobb alsót, ám Jova nagyot vetődve hárított.

18. perc: Magyar gurította pontosan Ominger elé a labdát, aki két csellel tisztára játszotta magát, ám 20 méterről a lövés helyett passzolni akart. Rosszul tette...

11. perc: Hidi M. 50 méteres indítása átszállt Körmendi fölött, Ihrig-Farkas azonnal középre passzolt, de Feczesin lemaradt az akcióról.

8. perc: Ez már helyzet volt! Silye remekül ment el a bal oldalon, az alapvonalról pontosan centerezett, Berecz 8 méterről pont középre bombázta a labdát, Auerbach így ki tudta öklözni.

6. perc: Ihrig-Farkas egy ügyes visszacsellel becsapta Körmendit a tizenhatos jobb oldali vonalán, majd az ötös sarkáról lőtt, de Vaskó sarokkal menteni tudott.

A Vasas-szurkolók Csákvárra is elkísérték kedvenceiket

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta kékben, az angyalföldiek fehérben léptek pályára.

Vaskó (balra) és Berecz, a két csapatkapitány üdvözli a meccs előtt egymást és a játékvezetőket (Fotók: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

A Csákvár legutóbb 2018 augusztusában szerzett pontot a Vasas ellen, akkor a ma már a piros-kéket erősíti Bobál Gergely duplája is kellett a bravúros, idegenbeli 3–3-hoz. Azóta öt bajnokit vívtak a felek, s mindannyiszor az angyalföldiek diadalmaskodtak: négyszer egy góllal, egyszer kettővel nyertek, azaz mindig meg kellett izzadniuk a pontokért.

Két ellentétes célért küzdő gárda találkozik ma Csákváron. A hazaiak szeretnének jövőre is az NB II-ben szerepelni, azaz bent akarnak maradni a másodosztályban, a vendégek viszont mindenképpen osztályt váltanának, azaz kiharcolnák a feljutást az NB I-be. Izgalmas meccsre van tehát kilátás, hiszen mindkét félnek nagy szüksége van a pontokra, meglátjuk, melyikük akarata érvényesül majd a kilencven perc során.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavaszt győzelemmel kezdő Csákvár a legutóbb a DVTK elleni remiző Vasassal szemben.