Tartalékos Ajka otthonában nyert a Kecskemét

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2022.02.06. 16:50
Csizmadia Zoltánék igyekeztek szervezetten játszani, mégsem tudtak pontot szerezni (Fotó: Veszprémi Napló/Balogh Ákos)
A Kecskeméti TE érvényesítette a papírformát az erősen tartalékos FC Ajka ellen a labdarúgó NB II 22. fordulójában és 3–1-re győzött. A hazaiak koronavírusos megbetegedések miatt összesen tíz mezőnyjátékost tudtak nevezni a találkozóra.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

FC AJKA–KECSKEMÉTI TE 1–3 (0–3)
Ajka
, Ajkai Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Radványi Ádám (Baghy Csaba, Király Zsolt)
FC AJKA: Horváth D. – Csizmadia Z., Kenderes, Görgényi, Csemer – Lehoczky, Sejben – Vizler, Orosz M., Szabó B. – Dragóner. Vezetőedző: Kis Károly
KTE:
Varga B. – Tóth Dániel (Szabó L., 73.), Szabó A., Belényesi, Szalai G., Grünvald (Hadaró, 68.) – Nagy K., Katona B. (Győri, 87.), Vágó L. – Lukács D. (Tóth Dávid, a szünetben), Tóth B.Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző:Vizler (65.), ill. Katona B. (11.), Vágó L. (15.), Lukács D. (33.)
Kis Károly: –
Délelőtt tudtam meg, hogy csapatra való játékos nem áll a rendelkezésünkre. Az első félidőben nem játszottunk jól, rögzített helyzeteknél hibáztunk. Nem könnyítette meg a helyzetünket, hogy mezőnybe nem tudtunk cserélni. A második félidőben viszont voltak biztató jelek, sikerült gólt szereznünk.
Szabó István: –
Irányítottuk a mérkőzést, háromgólos előnyt szereztünk az első félidőben, és ez nem csekélység. Nincs nagy titkunk: a munkában és az egységes csapatban hiszünk.

Nem lehettek vérmes reményei az FC Ajkának, hiszen koronavírusos megbetegedések miatt összesen tíz mezőnyjátékost és három kapust tudtak nevezni a találkozóra a remek formában lévő, dobogós Kecskeméttel szemben. A hazaiak igyekeztek szervezetten játszani és várni, hátha a rohamozó vendégek teret adnak egy-egy kontrára. Szabó István együttese pedig próbált minél előbb a kapuba találni, nehogy fellelkesüljön az erősen tartalékos rivális. Utóbbi forgatókönyv következett be, a KTE már a 11. percben előnybe került, Katona Bálint volt gyors és pontos (0–1), majd öt perccel később Vágó Levente használt ki egy helyezkedési hibát (0–2).

Akadt néhány ígéretes megindulása az FC Ajkának, ám a folytatásban is elsősorban a lila-fehérek voltak veszélyesek. Nagy Krisztián szabadrúgásánál például bravúrt kellett bemutatnia Horváth Dánielnek. A 33. perc hozta a harmadik kecskeméti gólt, Tóth Barnáék ezúttal is szemfülesebbek voltak a kapu előtt, mint a hazaiak, Lukács Dániel növelte tovább a különbséget (0–3). A szünetig nem született több találat, pedig az ajkaiak szépíthettek volna, a vendégek pedig szintén kihagytak egy komolyabb helyzetet.

A fordulás után kicsit többet volt az Ajkánál a labda, mint az első félidőben, talán a Kecskemét sem csipkedte magát annyira. Ami a helyzeteket illeti, különösebb esemény nem történt, a 65. percig kellett várni az első komolyabb lehetőségre, viszont az rögtön gól lett. Vizler László volt aktív, lövését még védte Varga, de a szöglet után a kapuba fejelt az ajkai középpályás, szépítettek a hazaiak (1–3).

Túlzás lenne azt állítani, hogy vérszemet kapott az FC Ajka, de jól küzdöttek a zöld-fehérek, akik többször is odakerültek riválisuk kapuja elé, szögletekkel, lövésekkel veszélyeztettek. A fellazuló Veszprém megyeiek mögött aztán jöttek a kecskeméti helyzetek, de több gól már nem esett a találkozón.

20. Tiszakécske22531422–42–2018

90+2. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Orosz próbálkozott 18 méterről, középről, Varga vetődve védett.

87. perc: Katona helyett Győri Benjámin a pályán.

85. perc: Katona lőtt a jobb oldalról, kiszorított helyzetből, Horváth Dániel lábbal védett, az ismétlés pedig elment a kapu előtt.

82. perc: Szabó László 10 méterről, ajtó-ablak helyzetben kapu fölé bombázott.

77. perc: Kontrázott a Kecskemét, Vágó 12 méterről centikkel lőtt kapu fölé.

73. perc: Tóth Dánielt Szabó László váltotta.

68. perc: Csere a Kecskemétnél: Grünvald helyére Hadaró Valentin érkezett.

Az ajkai támadásokban nem volt túl sok remény, mégis sikerült szépíteni (Fotó: Veszprémi Napló/Balogh Ákos)

65. perc: GÓL! Vizler lövését Varga tolta kapu fölé. A szögletnél Vizler László remekül érkezett középen és hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt, 1–3.

57. perc: Csizmadia kapott sárga lapos figyelmeztetést lerántásért.

57. perc: Szalai Gábor szabadrúgásból az oldalhálóba talált.

54. perc: Sejben bal oldali beadása után mentették szögletre a védők.

46. perc: Lukács Dániel helyére Tóth Dávid érkezett a vendégeknél.

46. PERC: FOLYTATJUK!

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

44. perc: Nem tudott felszabadítani az Ajka és Vágó kis híján megszerezte az újabb kecskeméti gólt, a csapatkapitány nem sokkal tévesztett célt.

43. perc: Kakaskodás a pályán, amely után Görgényi és Lukács kapott sárga lapos figyelmeztetést.

42. perc: Dragóner szépíthetett volna, de a csatár bal oldali beadás után nagy helyzetben nem találta el jól fejjel a labdát.

33. perc: GÓL! A szerencse sincs az Ajkával. Jobb oldali beadás után a labda átkerült a bal oldalra, majd a keresztlécről pattant fel, de nem hagyta el a pályát. Tóth Barna volt szemfüles, a lehulló játékszert középre fejelte, az érkező Lukács Dániel öt méterről a kapu bal oldalába helyezett, 0–3.

32. perc: Ezúttal Katona szabadrúgása okozott veszélyt, a labda a bal kapufa mellett suhant el.

28. perc: Nagy Krisztián végzett el szabadrúgást 26 méterről, a labda a bal felső sarokba tartott, de Horváth Dániel ki tudta piszkálni.

15. perc: GÓL! Már 0-2. Vendég szöglet után Vágó Levente egyedül érkezett a hosszú oldalon és egy méterről a hálóba juttatta a labdát, 0–2.

11. perc: GÓL! Katona Bálint kapott jó indítást a bal oldalon, befelé cselezett, és 11 méterről, jobb lábbal a kapu bal oldalába tekert, 0–1.

6. perc: A volt ajkai Tóth Barnáé az első próbálkozás, a támadó 8-10 méterről kapu fölé bombázott.

1. PERC: Elkezdődött a találkozó!

Nem akármilyen előzmények után fogadta az FC Ajka a Kecskemétet (Fotó: Veszprémi Napló/Balogh Ákos)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hat meccs óta nyeretlen Ajka a tavaszt győzelemmel kezdő újonc, a Kecskemét ellen.

Elképesztő balszerencsesújtotta az FC Ajkát, amelynek – koronavírus-fertőzés miatt – összesen 13 bevethető játékosa maradt vasárnap. A 13 futballistából hárman kapusok voltak, így a padon két kapuvédő ült. Az ajkaiak szerették volna elhalasztani a találkozót, ebbe a Kecskemét is belement volna, a hazai klub közlése szerint a Magyar Labdarúgó Szövetség „versenyigazgatósága azonban a jelenleg érvényben levő határozatok figyelembevételével elutasította kérelmünket”.