Győzelemmel tette emlékezetessé 112. születésnapját a Diósgyőr

2022.02.06. 16:50
Győzelemmel tette emlékezetessé 112. születésnapját a Diósgyőri VTK, amely a labdarúgó NB II 22. fordulójában Könyves Norbert 37. percben szerzett góljával 1–0-ra megverte a BFC Siófokot.
Könyves Norbert (pirosban) idénybeli tizenkettedik gólját a siófokiak kapujába lőtte (Fotó: Vajda János)

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ
DIÓSGYŐRI VTK–BFC SIÓFOK 10 (10)
Miskolc, DVTK Stadion, 3629 néző. Vezette: Nagy Norbert (Horváth Róbert, Varga Gábor)
DVTK:
Danilovics – Eperjesi, Hegedűs J. (Szűcs Kornél, 10.), Szatmári Cs. – Lucas (Kocsis D., 65.) – Németh Márió (Molnár G., a szünetben), Oláh B., Zsolnai R. (Bokros Sz., 83.), Bárdos – Jurek (Horváth Z., 65.), Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
SIÓFOK:
Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Varga B., Deutsch B. – Krausz (Medgyesi M., 75.), Eördögh – Horváth P., Nikházi (Varjas Z., 68.), Kiss B. (Balogh B., 68.) – Elek B. Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Könyves (37.)
Kondás Elemér:
– Nehéz csatán vagyunk túl, tudtuk, hogy nem lesz egyszerű feladat a Siófok legyőzése. Hegedűs János sérülése kisebb bonyodalmat okozott. A szünet után sok párharc színesítette a játékot, ezért feszültebb lett a hangulat. A lényeg, hogy ezúttal is megszereztük mind a három bajnoki pontot.
Domján Attila: – Elismerést érdemel a DVTK, mert töretlen harci szellemben futballozott. Kívánom a piros-fehéreknek, hogy érjék el céljaikat. Nekünk sincs okunk a szégyenkezésre, három-négy ziccert hagytunk kihasználatlanul, reális esélyünk volt a pontszerzésre.

Diósgyőrben ismét felpezsdült a város: az idén 112 éves klub nagyszabású születésnapi rendezvénnyel kedveskedett a szurkolóknak, a DVTK Stadionban és annak környékén már vasárnap kora délután megkezdődtek a programok. Mondani sem kell, komoly érdeklődés övezte a rendezvényt, illetve a DVTK idei első hazai bajnoki mérkőzését, melyre a "surranópályán" a tabella 6. helyére felkapaszkodó BFC Siófok érkezett vendégségbe.

A két együttest öt hely és tíz pont választotta el egymástól, s talán nyugodtan kijelenthető, hogy a piros-fehérek masszív favoritként várták a találkozót. A siófokiak nem titkoltan szerettek volna kellemetlen vendégek lenni, ám helyzetüket nem könnyítette, hogy a házi góllövőlista élén álló Cipf Dominik a napokban elhagyta a klubot, s a DVTK fő riválisához, a Vasashoz igazolt át.

A sárga mezes siófokiak nem tudták elrontani a szülinapi bulit Diósgyőrben (Fotó: Vajda János)

A csaknem négyezer néző előtt rendezett bajnoki meccs első fél órájában nem forogtak veszélyben a kapuk. A házigazdák az első félidő hajrájában már nagyobb nyomás alá helyezték a somogyiakat, akik egyébként szervezetten és jól védekeztek, de a 37. percben becsúszott egy hiba, amit Könyves Norbert könyörtelenül kihasznált: a hazaiak támadója két védő között egy testcsellel tisztára játszotta magát, majd 10 méterről a kapu bal oldalába lőtte a labdát Hutvágner mellett (1–0).

A második játékrész kezdetben az elsőhöz hasonlóan alakult, komolyabb helyzetek nélkül csordogáltak a percek. Mindkét szakvezető cserékkel frissítette csapatát, s úgy tűnt, ez a vendégeknek sikerült jobban, hiszen a hajrában, Balogh és Varjas beállását követően Danilovicsnak is akadt már dolga. A szurkolóktól komoly támogatást kapó diósgyőri együttes azonban átvészelte ezt a rövid időszakot, s végül, ha minimális különbséggel is, de otthon tartotta a három pontot. Kondás Elemér együttese sikerének köszönhetően megerősítette az első helyét a tabella élén, ráadásul a piros-fehérek 11 forduló óta veretlenek.

20. Tiszakécske22531422–42–2018

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, melynek egyetlen gólját a 37. percben Könyves Norbert szerezte, így a Diósgyőri VTK hazai pályán 1–0-ra legyőzte a BFC Siófok együttesét. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Nagy Norbert három percet hosszabbít.

83. perc: Ismét változtattak a hazaiak: Bokros Szilárd váltotta Zsolnai Richárdot.

81. perc: Komoly egyenlítési lehetőségeket szalasztott el a siófoki együttes! Előbb Deutsch passzát követően Varjas határozatlan próbálkozását védte Danilovics, majd nem sokkal később Medgyesi 15 méteres lövését hárította a hazaiak kapusa.

78. perc: Oláh Bálint kapta a mérkőzés harmadik sárga lapját, miután Horváth Pétert buktatta. Ez egyben azt is jelenti, hogy a diósgyőriek játékosa a következő fordulóban, a Kecskemét elleni bajnokin eltiltását tölti majd, hiszen az idénybeli ötödik sárgáját jegyezte.

75. perc: A siófokiak szakmai stábja újabb változtatásra szánta el magát: Raul Krausz le – Medgyesi Márk be.

Az elmúlt percek a szabadrúgásokról szóltak, kettőt a vendégek, egyet a házigazdák végezhettek el, de egyikből sem alakult ki említésre méltó esemény.

68. perc: Dupla cserére dupla csere a siófokiak válasza: Kiss Balázs helyére Balogh Bence Benitó érkezett, míg Nikházi Márkot Varjas Zoltán váltotta.

65. perc: Kettőt cserélt a Diósgyőri VTK szakmai stábja: Jurek és Lucas le, Horváth Zoltán és Kocsis Dominik be.

A hazai pályán továbbra is veretlen BFC Siófok idegenben eddig visszafogottabb teljesítményt nyújtott, hiszen amellett, hogy a harmincháromból tizenkét pontot gyűjtött vendégeként, a 10 mérkőzésen szerzett 6 gól a legkevesebbnek számít a mezőnyben.

51. perc: Elek közeli kísérletét Danilovics védte, majd a kipattanót Nikházi 17 méterről kapura lőtte, amibe Lucas belevetődött, de mivel a labda a kezét is érte, megkapta a mérkőzés második sárga lapját. A megítélt szabadrúgást Jagodics Bence tekerte nem sokkal fölé.

A DVTK 112. születésnapján rendezendő bajnoki hivatalos nézőszáma 3629.

Németh Márió (pirosban) ezen az estén egy félidőnyi lehetőséget kapott Kondás Elemértől (Fotó: Vajda János)

46. perc: Kondás Elemér a szünetben egy helyen változtatta meg csapatát: Németh Márió nem jött ki a folytatása, helyette Molnár Gábor kap lehetőséget.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

A játékosok nem kímélték egymást, összesen 24 szabálytalanságot hozott az első félidő (Fotó: Vajda János)

45+5. perc: A jelzett hosszabbítás követően véget ért az első játékrész. A Diósgyőri VTK Könyves Norbert 37. percben szerzett góljával 1–0-ra vezet. Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második félidővel!

Letelt az első negyvenöt perc, melynek végén Nagy Norbert öt minutum ráadást rendelt el.

Ahogy említettük, a Diósgyőri VTK az eddig lejátszott 21 forduló alatt 38 gólt szerzett, ami a legtöbbnek számít a mezőnyben. Kondás Elemér tanítványai pályaválasztóként 25 gólt jegyeznek (most már huszonhatot), mely mutatóban szintén a legjobbnak számítanak.

37. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A DIÓSGYŐRI VTK! A kérdésünkre gyorsan választ kaptunk: eddig bírta a vendégvédelem. Bárdos adott pontos labdát Könyves Norbertnek, aki két védő között egy testcsellel tisztára játszotta magát, majd 10 méterről a kapu bal oldalába lőtte Hutvágner mellett. 1–0!

36. perc: Könyves játszotta magát tisztára, majd 18 méterről lőtt, a blokkról lepattanó labdát Jurek tekerte nem sokkal fölé. Egyre jobban érik a hazaiak vezetést jelentő gólja, vajon meddig bírja a vendégvédelem?

Vessünk egy pillantást a kapott gólokra is… A diósgyőriek neve mellett a forduló előtt 19 állt, melyek közül 10 az első, 9 a második félidőben született (00–30. perc között: 6, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 6). A sárga-kékek védelme 23 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tizennégyszer az első félidőben, kilencszer a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 10, 31–59. perc között: 6, 60–90. perc között: 7).

25. perc: A harmadik hazai szögletet kicsiben végezték el, majd Jurek, Lucas, Eperjesi volt a labda útja: utóbbi mintegy 15 méterről lőtt, de Hutvágner Danilovicshoz hasonlóan magabiztosan hárította a kísérletet.

23. perc: Elek Bence kapott labdát, majd kibrusztolt egy lövőhelyzetet, de a közel 20 méteres próbálkozását Braniszlav Danilovics könnyedén hárította.

A DVTK az eddig lejátszott 21 forduló alatt 38 gólt szerzett, melyek közül 18 az első félidőben, 20 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 12, 31–59. perc között: 12, 60–90. perc között: 13). Ezzel szemben a vendégek 26 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 11, míg a másodikban 15 gólt jegyezve (00–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 11).

17. perc: A meccs első siófoki szögletét Nikházi tekerte középre a jobb oldalról, beadására érkezett az üresen maradó Raul Krausz, de 11 méterről nem találta el jól a labdát, így Németh viszonylag könnyedén szabadított fel.

A diósgyőri nevelés, Polényi Gábor (sárgában) ezúttal a siófokiak játékosaként kapott lehetőséget (Fotó: Vajda János)

16. perc: Az egykori diósgyőri középpályás, de ezen az estén már a siófoki színekben szereplő Nikházi Márk kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután megrúgta Lucast.

A Diósgyőri VTK a mögöttünk hagyott 21 forduló alatt két mérkőzésen nem szerzett gólt – pályaválasztóként valamennyi bajnokiján betalált legalább egyszer –, míg a BFC Siófok hét alkalommal maradt lőtt gól nélkül, ötször idegenben. A házigazdák eddig nyolc találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből ötöt hazai környezetben –, míg a vendégek hét alkalommal – ebből négyszer idegenben tudták nullán tartani az ellenfelet.

10. perc: Hivatalossá vált a csere: Hegedűs János helyett Szűcs Kornél a pályán.

A diósgyőriek védőjét a mentőautóhoz kísérték, csereként Szűcs Kornél érkezik majd, de egyelőre a kispad előtt melegít. Eközben a siófokiak játékosa, Eördögh András kapott egy kötést a fejére, mellyel folytathatja a mérkőzést.

5. perc: Németh Márió beadását kivágták a siófoki védők, a labdáért folytatott harcban Hegedűs János összefejelt Eördögh Andrással. A hazai játékost percekig ápolták a pályán az egészségügyi személyzet tagjai, de végül a saját lábán hagyhatta el a játékteret.

A találkozót Nagy Norbert vezeti, munkáját ezen a napon Horváth Róbert és Varga Gábor segíti. A 33 esztendős, debreceni játékvezető 51. NB II-es mérkőzésén működik közre vezetőbíróként, korábbi fellépésein 235 sárga mellett 10 piros lapot osztott ki. Nagy Norbert eddig négy mérkőzést vezetett a siófokiaknak, akik ezeken a bajnokikon hat pontot szereztek. A DVTK labdarúgói a mai napig csak tartalék játékvezetőként találkozhattak vele.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Diósgyőri VTK indította 90 perces útjára a labdát!

Eltiltás miatt egyedül a siófokiak játékosa, Szakály Attila hiányzik, a hazaiak oldalán színes lapok miatt senki nem kényszerült a lelátóra. A teljességhez tartozik, hogy a diósgyőrieknél a Molnár Gábor, Oláh Bálint duó, míg a balatoniaknál az Eördögh András, Jagodics Bence, Polényi Gábor trió lép(het) pályára négy sárga lappal a neve mellett, az eltiltás veszélyétől fenyegetve.

Érkeznek a csapatok! A házigazdák tiszta pirosban szerepelnek a mai napon, míg a vendégek tetőtől a sportszárig citromsárgában lépnek pályára. A hazaik hálóőre, Braniszlav Danilovics kék szerelésben áll a gólvonal elé, míg a vendégek részéről Hutvágner Gergely fekete dresszben véd.

Diósgyőrben 56 nap után rendeznek ismét bajnoki mérkőzést, a helyszínen bő másfél órával a kezdősípszó előtt erősen felhős égbolt mellett mintegy 8 Celsius-fokot mérhettünk. A DVTK Stadionban és annak környékén már kora délután megkezdődtek a programok, az idén 112 éves klub nagyszabású születésnapi rendezvénnyel kedveskedett a szurkolóknak. Mondani sem kell, nagy érdeklődés övezi a DVTK idei első hazai bajnoki mérkőzését.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a miskolci DVTK Stadionból, ahol az eddig 43 pontot gyűjtő, ennek köszönhetően listavezető Diósgyőri VTK a tabella 6. helyén álló BFC Siófokkal találkozik. Meglátjuk, mire megy a tíz meccs óta veretlen DVTK a szintén jó passzban lévő Balaton-partiak ellen. A Diósgyőri VTK 43 pontjából huszonhatot szerzett pályaválasztóként, míg a BFC Siófok 33 pontjából mindössze tizenkettőt zsebelt be vendégként.