Befagytak a hazai és a gyirmóti ágyúk is Szentlőrincen

2022.12.11. 12:50
Havasékat nem segítette a vizes pálya (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a Szentlőrinc nem tudta megtörni nyeretlenségi sorozatát, ugyanakkor büszke lehet arra, hogy ugyanakkor a tavaly még az élvonalban szereplő Gyirmótot megakadályozta a gólszerzésben.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–0
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 200 néző. Vezette: Bana Gergely (Garai Péter, Kiss Balázs)
SZENTLŐRINC: Bese – Lénárt (Vidnyánszky, 66.), Keresztes B., Tamás L., László D. (Kiss-Szemán, 86.) – Németh E., Havas, Daróczi – Szabó M. (Grumics, 75.), Filipovics (Mervó, 75.), Rétyi. Vezetőedző: Jeremiás Gergő
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi, Polgár, Csörgő V., Hajdú Á. – Vass Á. – Herjeczki (Pethő, 77.), Kovács M., Nagy P., Medgyes Z. – Erdei M. Vezetőedző: Csertői Aurél
Jeremiás Gergő: – A kiegyenlített első félidő után a második vendégfölényt hozott, kontrákból próbáltunk építkezni, de a jobb erőkből álló Gyirmót ellen a végén már hősiesen kellett védekeznünk.
Csertői Aurél: – Küzdelmes, brusztolós mérkőzés volt, futballról nehéz beszélni ezen a pályán.

Az első félidőben úgy tűnt, a Szentlőrinc megszerezheti a vezetést a Gyirmót ellen, hiszen a pálya azon felén álló víz többször is megtréfálta a vendégvédőket, ám a hazai támadókat is zavarta annyira, hogy ne sikerüljön gólt szerezniük.

A fordulás után már inkább a vendégek irányították a találkozót, de a hazai védők stabilak maradtak, s egy kaput eltaláló lövésen tartották a tavasszal még NB I-es ellenfelüket. Eközben a szentlőrinci kontrák nem voltak elég pontosak ahhoz, hogy igazi veszélyt jelentsenek.

Vége a mérkőzésnek!

88. perc: Grumics robogott végig a pályán, majd Mervót ugratta ki, de kicsit hosszan.

86. perc: Utolsó cseréjét is kihasználja a hazaiak edzője. László Dávid helyén Kiss-Szemán folytatja.

80. perc: Vass Ádám kapott sárga lapot.

77. perc: Herjeczki helyére Pethő állt be a vendégeknél.

75. perc: Filipovics helyére Mervó, Szabó Mátééra Grumics érkezett a hazaiaknál.

A fordulás után már nem hagyták Rétyit érvényesülni a gyirmótiak (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

73. perc: Nagy Patrik kapott sárga lapot.

70. perc:Szegi kapott sárgát miután Szabó Mátét hátulról a nyakát átkarolva lerántotta.

66. perc: Lénárt helyére Vidnyánszky állt be a hazaiaknál.

63. perc: Keresztes Bence kapott sárga lapot.

A szögleteknél nagyon kellett figyelni Tamás Lászlóra (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

57. perc:
Hajdú Ádám félfordulatból lőtt tizenhat méterről a hazai kapura, de erőtlen volt kísérlete.

53. perc: Veszélyes lett a Gyirmót szöglete, miután a kornert elvégző játékos elcsúszott az álló vízen. A lábak között flipperező labdát végül ugyan felszabadították a hazaiak röviden, de előtte már szabálytalanságot látott a játékvezető, így teljesen megnyugodhattak.

46. perc:Folytatódott a mérkőzés. Csere nem volt a szünetben.

Vége az első félidőnek!

44. perc: A szentlőrinci védő, Keresztes cselezett az ellenfél tizenhatosánál, lövésig is eljutott, de az oldalhálót találta el.

Rétyi lábában benne maradt egy gól (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

39. perc:
Daróczi a bal oldalról betörve hozta helyzetbe Rétyit, de a társ az oldalhálóba lőtt.

35. perc:Herjeczki lapos lövését védte Bese.

20. perc:Németh Erik középen tört előre, majd miután már ketten is rajta voltak 17-ről lőtt, nem sokkal ment fölé a labda.

18. perc: Medgyes vitt végig egy kontrát a bal szélen, majd Herjeczki elé tálalt, a lövés viszont Tamás Lászlóról mellé pattant.

Tamás László is megpróbálkozott egy lövéssel (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

6. perc:
Egy gyirmóti hazaadás állt meg a vízben, Szabó Máté csapott le a labdára, de lapos lövését szintén eltérítette a tócsa.

1. perc: Kezdődik a találkozó! A labdát a piros-feketében játszó Szentlőrinc indította útjára, a Gyirmót sárgában szerepel. A csapatoknak a talajjal is meg kell majd küzdeniük, mert foltokban áll a víz a pályán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bajnokság félidejében osztályozós pozícióban lévő, hat forduló óta nyeretlen Szentlőrinc az előző két körben a Szeged és az MTK elleni rangadóját is elvesztő Gyirmót ellen.