Az ETO nyerte meg a Szpari elleni sárfocit

2022.12.11. 12:50
A csapatok alaposan megszenvedtek az eső áztatta talajjal (Fotók: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a Nyíregyháza az ETO-t fogadta sényői albérletében. Noha a rendkívül nehéz talajon játszott mérkőzés kiegyenlített küzdelmet hozott, a győriek két lehetőségüket is kihasználták, így megérdemelten győztek 2–0-ra.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–ETO FC GYŐR 0–2 (0–0)
Sényő, 150
néző. Vezette: Antal Péter (Bornemissza Norbert, Csatári Tibor)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Baki, Gengeliczki, Jánvári – Csősz (Sigér Á., 63.) – Farkas B. (Pekár, 63.), Gresó (Adamcsek, 71.), Pataki B., Pantovics (Oláh, 78.) – Ramos (Szerető, 71.) Megbízott edző: Lengyel Roland
ETO: Ruisz – Kovács K., Fodor F., Szujó, Benczenleitner – Kiss M., Toma – Vitális (Papp M., 80.), Kiss Balázs (Huszár, 88.), Lacza (Kiss Bence, 80.) – Borsos F. (Bacsa, 60.).Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Fodor F. (59.), Kiss M. (62.)
Lengyel Roland:
– Az első félidőben jobban játszott a Győr, de a fordulás után nekünk volt nagy helyzetünk, két rögzített szituáció után mégis a vendégek szereztek gólt. Büntetőt is hibáztunk, amivel visszajöhettünk volna. Sajnálom a csapatot, szerettük volna győzelemmel zárni az évet.
Tímár Krisztián: – Tudtuk, hogy nehéz körülmények várnak ránk, erre készültünk egész héten, és sikerült is alkalmazkodnunk a pályához, valamint az ellenfelünk játékát is kielemeztük. Nagyon kellett ez a győzelem, sokat tettek a játékosok azért, hogy három pontot szerezzünk.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyébe a hideg mellett jókora esőzéssel köszöntött be a tél, ami megtette hatását a sényői pályán. A játéktér bizonyos pontokon sártengerre hasonlított, így már a mérkőzés előtt sejteni lehetett, hogy nem az év meccsét játssza majd egymással a pályaválasztó Nyíregyháza Spartacus és a vendég ETO FC Győr.

Ehhez képest adódott egy-egy veszélyesebb akció, a csapatok igyekeztek megtalálni azokat a területeket, ahol viszonylag ép maradt a talaj. Míg az első húsz percben a győriek birtokolták többet a labdát, az első félidő második felében a Szpari kezdeményezett és négy-öt alkalommal is eljutott ellenfele tizenhatosáig.

A második félidő elején a korábbiaknál és ellenfelénél is sokkal aktívabban futballozott a Nyíregyháza, de nem jutott helyzetig, a vendégek viszont azonnal kihasználták, hogy számukra kedvezően pattant a labda: az egykori Spartacus-csapatkapitány, Fodor Ferenc az 59. percben betalált. A semmiből kapott gól benne maradhatott a hazaiak fejében, három perccel később ugyanis Kiss Máté szép szabadrúgásából (és Fejér Béla hibájából) nőtt a különbség (0–2).

A Spartacus visszajöhetett volna a meccsbe, ám Pekár László a 69. percben a lécre bombázta tizenegyesét, ami lényegében az utolsó igazán nagy helyzet volt a mérkőzésen.

20. Dorogi FC20441221–35–1416

90+3. perc:Véget ért a mérkőzés! Az ETO FC Győr 2–0-ra legyőzte a Nyíregyháza Spartacust. Köszönjük a figyelmet!

90. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: Kiss Balázs váltotta Huszár.

88. perc:Adamcsek lapos beadását szögletre rúgta a Győr, a sarokrúgás után a fejelni igyekvő Jánvári tűnt el védője szorításában. Néma maradt a síp.

85. perc: Gengeliczki kapott sárga lapot.

80. perc: kettőt változtatott a Győr, Papp M., és Kiss Bence érkezett Vitális, valamint Lacza helyett.

78. perc: Oláh váltotta Pantovicsot.

77. perc: Jánvári elől Ruisz ütötte el a labdát a gólvonal közelében.

74. perc: Toma kapott sárga lapot.

Az első gólt jegyző Fodor Ferencet nem kell bemutatni a nyíregyházi szurkolóknak. A védő a Transfermarkt adatai szerint 152 tétmeccsen lépett pályára a Szpari színeiben, ezek közül a legtöbbön csapatkapitánya volt az együttesnek.

71. perc: Gresó helyett Adamcsek, Ramos helyett Szerető érkezett.

69. perc: A büntetőt Pekár a lécre lőtte.

69. perc: a kapu elé pattanó labdára Ramos startolt rá, aki összecsúszott Ruisszal. A kapus sárga lapot, a Spartacus tizenegyest kapott.

63. perc: Csősz helyett Sigér Á., Farkas B. helyett Pekár érkezett.

62. perc: GÓÓÓL! Kiss Máté a pálya bal oldaláról, a kaputól 20 méterre lőtt szabadrúgást. Fejér hozzáért a rövid felsőbe érkező labdába, de hárítani nem tudott. 0–2

60. perc: Bacsa érkezett Borsos helyére.

59. perc: GÓÓÓL! Egy lecsorgó labda Fodor Ferenc elé került, aki 8 méterről bevette a kaput. 0–1

Mindkét csapat nagyot küzdött

55. perc: nyíregyházi szabadrúgás után Gengeliczki lefejelt labdáját rúgták szögletre a vendégek. A sarokrúgást követően nem alakult ki helyzet.

A második félidőben is a Spartacus futballozik kezdeményezőbben.

48. perc: Szokol távoli lövése lepattant Ruisz előtt, de fogni tudta a kapus. Fél perc sem telt el, amikor az előrevágott labda Gresó elé került, ám a támadót is meglepte, hogy helyzetbe került, 10 méterről jócskán fölé lőtt.

Július 31-én, az első fordulóban találkozott egymással a két csapat, Győrben Vitális Milán góljával a hazaiak nyertek 1–0-ra.

Kapu előtti kavarodás

Elkezdődött a második játékrész!

Véget ért az első félidő!

45. perc: bal oldali szögletet Ramos fejelt mellé.

44. perc: Kiss Balázs jobb oldalon tört a tizenhatoson belülre, a veszélyes akcióból végül nem lett kapura lövés, majd lest is intett a partjelző.

39. perc: Farkas kapott sárga lapot.

Egy jól jellemző momentuma a vasárnap délutáni sárfocinak

A Nyíregyháza a támadó harmad jobb oldalán vezeti az akcióit. Az a pálya legjobb állapotban lévő területe.

37. perc: Gresó lapos beadás Szujóról pattant az alapvonalon túlra. A szöglet után Gresó lőhetett volna ígéretes helyzetből, de nem találta el a labdát.

32. perc: a kapu előtt Ramos tette bele a lábát egy jobb oldali beadásba. A labda fölé perdült.

28. perc: Kiss Balázs lövése megpattant, de Fejér fogta a kísérletet.

26. perc: Gresó lefordult védőjéről és éles szögből célba vette a kaput, Ruisz védett. Ez volt az első, kaput eltaláló lövés.

A két gárda 38. alkalommal találkozik egymással, a mai a 12. meccs az NB II-ben. A Szpari a másodosztályban mindössze kétszer verte meg az ETO-t, legutóbb 2021-ben, Gresó Mátyás találatával 1–0-ra.

Eddig küzdelmes a mérkőzés

20. perc: a Győr birtokolja többet a labdát, de lapos passzokkal lehetetlen előre haladni. A pontrúgások dönthetnek.

10. perc: valóban nincsenek könnyű helyzetben a csapatok, többnyire előre ívelésekkel próbálkoznak a felek.

Talán az égiekhez fohászkodnak a győriek, hogy megszakadjon a rossz sorozatuk

Noha a sényői pályamunkás mindent megtett, a pálya bizonyos pontokon jobban hasonlít sártengerre. Nem biztos, hogy ma látjuk a szezon legjobb játékát...

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nemrégiben edzőt váltó Nyíregyháza az öt bajnoki óta nyeretlen ETO-val szemben.